Claudia Gadelha i Marina Rodriguez zmierzą się ze sobą na majowej karcie gali UFC Fight Night w Oklahomie.

Gadelha (MMA 17-4) wraca do klatki UFC po tym jak jej ostatnia zaplanowana walka na gali UFC 246 została w ostatniej chwili odwołana z powodu nie zrobienia wagi przez jej przeciwniczkę Alexę Grasso. W ostatniej walce, w lipcu zeszłego roku na gali UFC 239 pokonała z Rande Markos. Była pretendentka do mistrzowskiego pasa wagi słomkowej w ostatnich 6 walkach zwyciężała 4 razy pokonując między innymi Carle Esparze oraz Karolinę Kowalkiewicz.

Niepokonana w zawodowym MMA Rodriguez (MMA 12-0-2) w ostatniej walce zremisowała z Cynthią Calvillo w grudniu ubiegłego roku. Był to już jej drugi remis w organizacji UFC po tym jak w listopadzie 2018 roku zremisowała z Randą Markos. Przed walką z Calvillo pokonała Jessicę Aguilar i Tecię Torres.

Gala UFC on ESPN+ 32 odbędzie się 2 maja w Oklahomie. Na ten moment nie wiadomo kto wystąpi w walce wieczoru.

Zobacz również:

Claudia Gadelha UFC

4 KOMENTARZE

  1. Pamiętacie jak Calvillo mówiła, że będzie mistrzynią i marzy jej się walka z JJ? To było przed walką z Mariną. Przed tą walką nie chciało się jej chyba również wagi robić, bo na ważeniu miała jakieś 119 albo 120 funtów. Później zbierała na ryło i ratowała się zapasami, gdzie miała przewagę siły i tylko dlatego sędziowie szczęśliwie przyznali remis. Teraz nie wiem czy jej jeszcze dadzą zawalczyć w 115 czy już jej zmienili kategorię wagową…

    Rodriguez to jedna z najlepszych zawodniczek w tej kategorii. Co prawda parter ma raczej słaby, ale da radę bronić jak nie walczy z ulaną. Stójka bardzo dobra, zadaje dużo ciosów, czyli nie zamula. Także fajnie, że dostała walkę z Claudią. Będzie oglądane i niech wygra lepsza.

    Możliwe nawet, że zwyciężczyni dostanie walkę o pas. W założeniach UFC następna jest Rose, która rewanżuje się Jessice, ale różnie może być. Zdarzają się kontuzje, problemy rodzinne czy załamania nerwowe spowodowane wybitą szybą itp. :eddieconspiracy:

  2. Pamiętacie jak Calvillo mówiła, że będzie mistrzynią i marzy jej się walka z JJ? To było przed walką z Mariną. Przed tą walką nie chciało się jej chyba również wagi robić, bo na ważeniu miała jakieś 119 albo 120 funtów. Później zbierała na ryło i ratowała się zapasami, gdzie miała przewagę siły i tylko dlatego sędziowie szczęśliwie przyznali remis. Teraz nie wiem czy jej jeszcze dadzą zawalczyć w 115 czy już jej zmienili kategorię wagową…

    Calvillo ma walkę z Shewczenko Antonina na gali w Lincoln w muszej już.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.