Organizacja UFC planuje doprowadzić do rewanżowego starcia pomiędzy byłym mistrzem wagi średniej, Chrisem Weidmanem i Uriah Hallem. Do pojedynku dojdzie 13 lutego na gali UFC 258.

Do pierwszej walki Chrisa Weidmana z Uriah Hallem doszło w 2010 roku na gali Ring of Combat w Nowym Jorku. W pojedynku który cieszył się sporą popularnością wśród lokalnych kibiców, Weidman okazał się lepszy od Halla nokautując go w pierwszej rundzie i zdobywając tytuł mistrza wagi średniej Ring of Combat.

Chris Weidman (MMA 15-5) zdobył mistrzowski tytuł wagi średniej UFC w 2013 roku, kiedy zaszokował świat pokonując w pierwszej rundzie legendarnego Andersona Silvę. Następnie skutecznie bronił tytułu w rewanżu z Silvą i walkach z Machidą oraz Belfortem. Mistrzowski pas stracił dopiero w pojedynku z Lukiem Rockholdem i od tego czasu jego kariera wyraźnie wyhamowała. W kolejnych występach zwyciężył tylko dwa razy, przez poddanie z Kelvinem Gastelumem i decyzję z Omarim Akhmedovem. Przegrywał zaś z Yoelem Romero, Gegardem Mousasim, Ronaldo „Jacare” Souzą i Dominickiem Reyesem, wszystkie przez nokaut.

Uriah Hall przyszedł do organizacji UFC jako finalista 17 sezonu The Ultimate Fighter. W największej organizacji MMA na świecie pokonał takich zawodników jak Chris Leben, Thiago Santos, Gegard Mousasi i Krzysztof Jotko, ale przegrał z Robertem Whittaker, Derekiem Brunsonem i Gegardem Mousasi. Obecnie ma na koncie świetną serię trzech zwycięstw z rzędu w walkach z Bevonem Lewisem, Antonio Carlosem Jr. oraz Andersonem Silvą.

Gala UFC 258 odbędzie się 13 lutego w nieznanej jeszcze lokalizacji. Walką wieczoru tej gali będzie mistrzowski pojedynek Kamaru Usmana z Gilbertem Burnsem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.