Mateusz Rębecki
Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/chinolaobjj

Mateusz Rębecki (MMA 10-1) mistrz FEN kategorii lekkiej, rozbił kolejnego pretendenta do tytułu. Podczas sobotniej gali FEN 27 w Szczecinie Polak pokonał przed czasem Magomeda Magomedova (MMA 12-2).

Zobacz również: Mateusz Rębecki rozbił w pył Magomeda Magomedova! UFC na horyzoncie?

O tym, że Mateusz może niedługo trafić do organizacji UFC mówi się już od dłuższego czasu. Sam zainteresowany w wywiadzie po walce przyznał, że kontrakt z UFC jest kwestią czasu, a wstępne rozmowy trwają.

Wygląda jednak na to, że chrapkę na Rębeckiego ma nie tylko organizacja UFC, ale również ACA. Baysangur Edelbiev napisał o tym w mediach społecznościowych.

Widzę że nawet sam FEN chce żeby Chińczyk odszedł do UFC, bo mówi to otwarcie. Z racji tego że tam jest dość duże przeludnienie i nie będzie miał łatwo się dostać, bardzo chętnie wezmę Mateusza do ACA. Paweł Jóźwiak, jeśli pozwolisz, złoże ofertę.

Wygląda jednak na to, że ACA ze swoją ofertą będzie musiało się nieco wstrzymać, o czym nieco później, również na Twitterze, napisał Baysangur Edelbiev.

Rozmawiałem z jego managerem, trzeba poczekać aż się wyjaśni jego sytuacja kontraktowa.

11 KOMENTARZE

  1. nikt mi nie powie, ze w ACA nie ma wyzwan sportowych i nie mozna zarobic

    najpierw niech sproboje w ufc, a jak nie wyjdzie to wtedy aca

  2. Kilka walk w ACA z pewnością wyjaśniło by w zupełności czy Chińczyk nadaję się do UFC , kasę na pewno dostał by też lepszą niż w FENie więc why not ?

  3. Chińczyka do UFC też bym wysłał, czemu nie, ale ze względu na obecną politykę w UFC nie zobaczymy go tam zbyt szybko.

  4. W tej chwili raczej ciężko o UFC. Łatwiej byłoby gdyby szykowała się gala w Polsce, ale jeśli takich planów na 2020 nie ma, to Mateusz powinien rozważyć ACA.Kontrakt na 1-1,5 roku, na trzy walki.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.