Już w najbliższy weekend do klatki UFC powróci Karolina Kowalkiewicz, która podczas gali UFC 228 zmierzy się z Jessicą Andrade. Co ciekawe, Polka, która lubi walczyć w stójce, w rozmowie z serwisem Polsatsport.pl powiedziała, że chętnie sprawdziłaby się z Andrade w walce parterowej.

Pracowałam nad każdym elementem. Wiem, że ona jest silna i lubi walczyć w parterze. Jestem jednak gotowa na każdą płaszczyznę. Muszę otwarcie powiedzieć, że chciałabym się z nią zmierzyć w parterze. Chciałabym zobaczyć jak to faktycznie wygląda i czy jest tam taka mocna. Widziałam jak dobrze sobie radziła i fajnie z góry pracowała w walce z Claudią Gadelhą. Chciałabym to sprawdzić.

Kowalkiewicz dodała również, iż zapewne najsłabszą stroną rywalki będzie jej stójka.

Na pewno ma jej najmocniejszą stroną jest siła. Ma również bardzo dobre zapasy. Na jej niekorzyść działają natomiast warunki fizyczne, bo nie jest najwyższą zawodniczką. Myślę, że w konfrontacji ze mną na pewno jej najsłabszą stroną będzie chaotyczna, agresywna stójka. Jeśli będę dobrze pracowała na nogach to można uniknąć jej prób obaleń, ale zakładam, że i tak wyląduję na pupie. Wszystko wyjdzie w walce i jestem naprawdę ciekawa jej siły fizycznej. Nie mogę się już doczekać!

Cała rozmowa do zobaczenia tutaj.

14 KOMENTARZE

  1. Dlaczego miałbyś się kulać z typiarą, która zmieliła typiarę, która zmieliła Ciebie? :mamedwhat:Jakim cudem to miałby być dobry pomysł? Są przypadki, w których "matematyka MMA" działa bez zarzutu i to jest właśnie jeden z nich, więc nie – nie chciałabyś iść z nią do parteru i z własnej woli na pewno tam nie pójdziesz.

  2. Widziałem ten wywiad Kostyry i coś mi się wydaje, że ten genialny plan polega na zaskoczeniu Kafara w parterze. Karoli emocjonalnie wymsknęło, że chce skończyć walkę szybko, potem się opanowała. No chyba nie znokautuje jej w pierwszej rundzie, więc zostaje tylko parter, Dżesika podatna na gilotyny, problem w tym, że Gadelha jej zapięła chyba z 3 i nic z tego nie wyszło, co nie znaczy, że nie da się tego zrobić. Tylko czy Karolina jest w stanie to zrobić? Bo w swojej karierze nikogo nie skończyła i nie dość tego została skończona w parterze 2 razy, licząc występy amatorskie (to tak z przymrużeniem oka). Kafar silny jak jasna cholera, a ty się szykuje strategiczne posunięcie a la Owczarz. Zobaczymy.

  3. gada o parterze czyli będzie walka w stójce, postawie 10 zeta na karoline to chociaż jak wygra to będzie na 3 wiesmaki:lol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.