justin gaethje i khabib nurmagomedov

Już w październiku Khabib Nurmagomedov zmierzy się w mistrzowskim boju z Justinem Gaethje. Najbliższy rywal mistrza słynie z mocnych, brutalnych bojów i jak sam mówi, chce, żeby Khabib walcząc z nim krwawił w klatce.

Jestem pewny, że zobaczę jego krew. Chcę zobaczyć jak krwawi i chcę zobaczyć jego reakcję na to.

W rozmowie dla serwisu ESPN Gaethje dodał, że rozlew krwi w walce ma być dla Nurmagomedova czymś nowym, czymś co go zaskoczy.

On nie jest tak bardzo szalony jak ja. Oczywiście ma w sobie szaleństwo i uwielbia współzawodnictwo, ale nie jest tak zwariowany jak ja. Jestem pewny, że on nie widywał zbyt często swojej krwi. Jego styl walki nie jest najlepszy do tego, aby doprowadzić do krwawienia. Założę się, że nawet przez myśl mu nie przejdzie, że zobaczy w walce własną krew.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Gaethje jest niepokonany od czterech pojedynków i wszystkie z nich kończył przez nokauty, zdobywając przy okazji aż pięć bonusów za występy oraz walki wieczoru. W ostatnim starciu z Tonym Fergusonem, zdobył pas i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej oraz prawowitym przeciwnikiem dla Khabiba.

Ich pojedynek odbędzie się 24 października na UFC 255.

Zobacz również: Khabib o kolejnych walkach: Październik – Justin, kwiecień – GSP

10 KOMENTARZE

  1. Geczi rzeczywiście, jst szalony. Powinien już wiedzieć że Khabiba lepiej nie wkurwiać, a jednak to robi.

  2. Nie jeden miał taki plan osobiście uważam że Geathje będzie mega trudna przeprawa dla kebaba ale z drugiej strony wiadomo jak się to skończy

  3. Kebs go rozjedzie, będzie stawiał opór, ale zostanie zdominowany w parterze. Grapplingu dagestanczyka to inny level.

  4. Nie chcę być złym prorokiem, ale nie widzę tutaj zbyt dużych szans na wyrównaną walkę, pachnie mi to poddaniem runda 2.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.