Chociaż jakiś czas temu wiele mówiło się na temat wejścia organizacji UFC do świata boksu i stworzeniu marki Zuffa Boxing, a sam Dana White był wielkim orędownikiem tego rozwiązanie, sprawa na jakiś czas przycichła. Szef UFC natomiast kilka miesięcy temu powiedział:

Wiele sprawa nie ułożyło się tak, jak sobie to założyłem w świecie boksu, w który chcieliśmy mocno wkroczyć. Na razie nie mogłem jeszcze w tej sprawie zadziałać, ale gdy tylko pojawi się okazja na pewno w to wejdę. Nadal nad tym pracujemy, ale to jest biznes, do którego wolałbym wchodzić wolno, a nie od razu skakać na głęboką wodę.

Teraz jednak w wywiadzie dla ESPN, Dana White potwierdził, że projekt nie tylko nie umarł, ale prace nad nim trwają.

Niedawno miałem spotkanie w Los Angeles i mogę powiedzieć, że idziemy do przodu i na 100% wejdziemy do bokserskiego biznesu. Wiadomo jak prowadzę swój biznes i wiadomo co lubię. Tak więc, oczywistym jest, że chcę wszystkich najlepszych bokserów na świecie. Chcę aby walczyli między sobą, aby móc się przekonać, który z nich jest prawdziwym mistrzem. To właśnie zamierzamy zrobić.

2 KOMENTARZE

  1. Musi budować na średniakach, albo nieoszlifowanych diamentach. Cały pięściarski top jest już rozgrabiony i pod kontraktami. Zamysł ma dobry, ale patrząc jakie w boksie są przepychanki i problemy z zestawieniem niektórych walk, to Łysolini może się przejechać. No i jest jeszcze kwestia organizacji typu WBA, WBO etc.

  2. Będzie musiał zainwestować sporo siana, istnieje ryzyko, że kasa się nie zwróci po pierwszych halach i koniec… Good luck

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.