Były mistrz KSW w wadze ciężkiej Fernando Rodrigues Jr (11-4) wystąpi na gali Superior Challange 17 w walce o mistrzowski tytuł. Jego przeciwnikiem będzie inny były zawodnik KSW, James McSweeney (15-15).

Brazylijczyk w swoim debiucie dla polskiego giganta znokautował Karola Bedorfa (14-3), tym samym stając się drugim mistrzem królewskiego kategorii. Następnie przyszła fala niefortunnych porażek, bo podczas gali KSW na Stadionie Narodowym „Santo Forte” stracił pas na rzecz Marcina Różalskiego (7-4), a w grudniu musiał uznać wyższość Michała Andryszaka (20-7). W marcu Brazylijczyk podpisał kontrakt z organizacją DKW Fight Night, jednak finalnie gala nie doszła do skutku.

Brytyjski „Młot” w przeszłości walczył dla takich organizacji jak Cage Rage, UFC, ONE Championship czy KSW. W polskiej organizacji zadebiutował podczas brytyjskiej gali KSW 32, gdzie w pierwszej rundzie odklepał Marcina Różalskiego (7-4). Ostatnie dwie walki to porażki przed czasem po ciosach, które zostały zadane kolejno przez Karola Bedorfa (14-3) na KSW 34 oraz aktualnego zawodnika UFC Taia Tuivasę (9-0) na gali Australian FC 17. Brytyjczyk miał powrócić na galę KSW 40 do Dublina, jednak finalnie nie został dopuszczony przez komisję SafeMMA.

Gala Superior Challange 17 odbędzie się 19 maja w sztokholmskiej gali Circus. W walce wieczoru Szwed Martin Akhtar (10-5) podejmie w walce o mistrzowskie laury Japończyka Ryo (7-3). Na gali wystąpi też Szwed znany z udziału w turnieju Grand Prix RIZIN, Karl Alberktsson (6-2).

3 KOMENTARZE

  1. Jakieś śmieszne nieznane organizacje robią walki które w kawuesie były by walka o pas i hitem zwarcie tytanów w tytule,KWS to ta sama ranga co te noname gale

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.