Ben Askren

Ben Askren (MMA 19-2, 1NC) ogłosił niedawno zakończenie sportowej kariery. Okazało się, że Amerykanin zmuszony jest do przejścia poważnej operacji biodra, która wyklucza go z dalszych startów w MMA.

Jednym z zawodników, którzy zareagowali na przejście Askrena na sportową emeryturę jest Chris Weidman, były mistrz UFC, który postanowił podziękować Askrenowi za inspirację i napisał w mediach społecznościowych:

Gratuluję ci wspaniałej kariery. Byłeś dla mnie ogromną inspiracją i czymś jeszcze więcej. Od czasu gdy walczyłem z tobą w zapasach w szkole i oglądałem cię jak rozwijałeś swoją karierę w zapasach i MMA. Nauczyłem się od ciebie wiele, zarówno w zakresie twoich unikatowych technik, jak i podejścia mentalnego.

Również organizacja One Championship, której Askren był mistrzem, postanowiła podziękować mu za jego sportową karierę.

Askren skończył w tym roku 35 lat, a zawodowo startował od 2009 roku. Przechodząc do UFC był niepokonany. W największej organizacji na świecie odniósł jedno zwycięstwo i dwa razy musiał uznać wyższość swoich rywali. Szczególnie przez wszystkich zapamiętana zostanie porażka z rąk Jorge Masvidala (MMA 35-13), który latającym kolanem znokautował Amerykanina po upływie 5 sekund walki. Popularny Funky w swojej zawodowej karierze miał okazję walczyć dla takich federacji jak One Championship czy Bellator MMA. W obydwu organizacjach był mistrzem kategorii półśredniej. Warto dodać, że zanim Askren trafił do MMA, był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdzie zajął siódme miejsce w kategorii do 74 kilogramów w zapasach w stylu wolnym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.