Ronaldo „Jacare” Souza, który zdecydował się na zakończenie kariery w świecie MMA, nie żałuje podjętej decyzji, bo czuje, że jest już zmęczony walczeniem i kontuzjami.

W sierpniu tego roku Ronaldo „Souza ogłosił przejście na sportową emeryturę i zakończenie swojej przygody ze startami w klatce MMA. W rozmowie dla serwisu AG Fight przyznał, że myślał o tym już od jakiegoś czasu, bo doskwierały mu różne stare kontuzje.

Jeszcze przed ostatnią walką miałem takie myśli w głowie, bo rany wojenne dawały mi się we znaki. Teraz jestem bardzo podekscytowany tym, co czeka mnie w przyszłości, a samym walczeniem jestem już zmęczony.

Souza stoczył pod banderą UFC szesnaście pojedynków, ale nigdy nie miał okazji bić się o pas mistrzowski. Czas spędzony w największej organizacji MMA na świecie wspomina jednak bardzo dobrze.

To był dobry czas. Byłem bardzo dobrze opłacany przez UFC. Stoczyłem kilka świetnych pojedynków i spędziłem siedem lat na szczycie wagi średniej. Nie miałem tylko szansy zawalczyć o pas.

Suza walczył dla UFC od roku 2013. W całej karierze stoczył 37 pojedynków, z których wygrał 26. W ostatnich latach Souza miał trudniejszych okres w karierze – przegrał cztery pojedynki z rzędu. Pokonali go: Andre Muniz, Kevin Holland, Jan Błachowicz i Jack Hermansson. Po tych walkach Souza rozstał się z UFC, a następnie ogłosił zakończenie przygody z MMA.

W swojej karierze Souza był mistrzem kategorii średniej organizacji Strikeforce, a mierzył się również m.in. z: Vitorem Belfortem, Gegardem Mousasim, Robertem Whittakerem czy Derekiem Brunsonem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

MrRoshi

WSOF
Welterweight

3,267 komentarzy 5,614 polubień

Szkoda Krokodyla powinien dostac swoja szanse w swoim prime :sad:
Uwielbialem jego wejscia do ringu :lol:, szacun ze odszedl kiedy zostal poddany, a nie daje sie obijac w jakis jungle FC....
Krokodyl na zawsze w sercu mym :fly:

Odpowiedz 5 polubień

billmurray

UFC
Light Heavyweight

16,279 komentarzy 48,243 polubień

ciekawe kiedy usłyszymy o podpisaniu przez niego kontraktu z BKFC?

Odpowiedz 1 Like

nicos

Bellator
Lightweight

4,151 komentarzy 3,917 polubień

ciekawe kiedy usłyszymy o podpisaniu przez niego kontraktu z BKFC?

Nigdy. Wróci do jiu jitsu.

Odpowiedz 4 polubień

flyingleb

WSOF
Featherweight

3,160 komentarzy 7,947 polubień

Jeden z najlepszych i najciekawszych zawodników MW. Wieczny szacun.

Odpowiedz 3 polubień

torpedo

UFC
Middleweight

10,103 komentarzy 25,083 polubień