Organizacja UFC w ostatniej chwili dodała do sobotniej gali UFC on ESPN 12: Poirier vs Hooker walkę kobiet w wadze słomkowej.

Walcząca w wadze atomowej Jinh Yu Frey (MMA 9-4) zadebiutuje w oktagonie UFC po trzech zwycięstwach w czterech ostatnich starciach. Jedynej porażki doznała w organizacji RIZIN przegrywając przez decyzję mistrzowską walkę z Ayaki Hamasaki. Zwycięstwa odnosiła w organizacji Invicta FC, dwukrotnie w walkach o mistrzowski pas wagi atomowej z Minną Grusander oraz z Ashley Cummins.

Jej przeciwniczka, 20-letnia Kay Hansen (MMA 6-3) zadebiutuje w UFC po dwóch zwycięstwach z rzędu w organizacji Invicta FC. Za poddanie Nicole Caliari na gali Invicta FC 37: Gonzalez vs. Sanchez zdobyła bonus w postaci Walki wieczoru.

Prawdopodobnym powodem dodania nowej walki do sobotniej karty jest wypadnięcie z gali starcia Aspen Ladd vs Sara McMann z powodu kontuzji Ladd. Organizacji nie udało się znaleźć zastępstwa dla byłej pretendentki do mistrzowskiego pasa UFC i tym samym obie zawodniczki wypadły z karty.

Aktualna rozpiska gali:

Walka wieczoru:

155 lbs.: Dustin Poirier vs. Dan Hooker

Karta główna

170 lbs.: Mickey Gall vs. Mike Perry
185 lbs.: Brendan Allen vs. Kyle Daukaus
265 lbs.: Maurice Greene vs. Gian Villante
155 lbs.: Luis Pena vs. Khama Worthy

Karta wstępna:

265 lbs.: Tanner Boser vs. Philipe Lins
125 lbs.: Viviane Araujo vs. Jennifer Maia
150 lbs.: Kyle Nelson vs. Sean Woodson
125 lbs.: Alexa Grasso vs. Ji Yeon Kim
135 lbs.: Jinh Yu Frey vs Kay Hansen

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.