Jakiś czas temu Derek Brunson zapowiedział w mediach społecznościowych, że jest chętny na walkę z Paulo Costą. Zaproponował też termin pojedynku, do którego miałoby dojść 12 grudnia tego roku. Wygląda jednak na to, że do takiego starcia nie dojdzie. Brunson upatrzył sobie więc innego przeciwnika.

Derek Brunson w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych postanowił zaproponować bój Robertowi Whittakerowi. Byłyby to jednocześnie rewanż za walkę sprzed czterech lat.

Brunson i Whittaker spotkali się w klatce UFC w roku 2016. Wówczas starcie potrwało tylko cztery minuty. Robert Whittaker trafił Brunsona wysokim kopnięciem i dobił go w parterze.

Derek Brunson wygrał trzy ostatnie starcia z rzędu. W ostatnim swoim pojedynku w oktagonie UFC zawodnik pokonał faworyzowanego Edmena Shahbazyana przez TKO. W swojej karierze Amerykanin mierzył się z m.in. Lyoto Machidą, Andersonem Silvą, Yoelem Romero czy Uriah Hallem. W przeszłości walczył też z obecnym mistrzem, Israelem Adesanyą, który pokonał go przez TKO. Obecnie zajmuje on 7. miejsce w rankingu UFC.

Robert Whittakera w ostatnich dwóch walkach pokonał Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zadał mu Israel Adesanya na UFC 243. W tym czasie „The Reaper” mierzył się z m.in. Yoelem Romero, Jacare Souzą czy Uriah Hallem. 14 z 22 wygranych w karierze zawodnik zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.