mateusz_gamrot dustin poirier renato moicano mike brown

Były zawodnik MMA i trener American Top Team, Mike Brown,  mocno kibicuje Mateuszowi Gamrotowi przed jego pierwszą walką w UFC. Polak już 17 października stanie do starcia w Abu Zabi z Guramem Kutateladze.

Brown, który od dawna współpracuje z Gamrotem w zakresie obozów treningowych i przygotowania do walk, w rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport przedstawił swoje spojrzenie na przyszłość „Gamera” w UFC.

Myślę, że w ciągu roku-dwóch będzie w ścisłym gronie pretendentów. Ma wszystko, by to osiągnąć! Niestety w tym sporcie potrzebna jest też odrobina szczęścia. Może być lepszy w jakimś starciu, ale niekoniecznie wygrać. Widzieliśmy to już wiele razy. Mimo to uważam, że Mateusz powinien dostać się do ścisłego topu.

Brown zwrócił również uwagę na kondycję polskiego zawodnika.

Odnoszę wrażenie, że nieustannie się rozwija – i to wielkimi susami. Najbardziej zdumiewa mnie jego kondycja. Nieważne, czy mówimy o 15, czy 25 minutach – wciąż będzie wywierał presję na rywali. Właśnie w ten sposób złamie wielu z nich.

Do walki „Gamera” dojdzie 17 października (w nocy z soboty na niedzielę). Będzie to ostatnia walka karty wstępnej, która poprzedzi głównej pojedynki sobotniego wydarzenia.

Rozpoczęcie karty wstępnej planowane jest na godzinę 22:00, natomiast karta główna zacznie się trzy godziny później. Jako, że starcie Gamrot vs Kutateladze jest ostatnim w karcie wstępnej, to walki Polaka należy spodziewać się około godziny 00:30. Transmisja dostępna będzie na platformie UFC Fight Pass oraz w telewizji Polsat Sport Extra.

Mateusz Gamrot w ostatnich walkach decyzjami sędziów pokonał Mariana Ziółkowskiego i Klebera Koike Ebrsta, przed czasem skończył natomiast Normana Parka. Wcześniej w klatce organizacji KSW Gamrot pokonywał między innymi Marifa Piraeva, Mansoura Barnaouiego czy Grzegorza Szulakowskiego. W swojej karierze zdobył dwa pasy różnych kategorii wagowych KSW.

12 KOMENTARZE

 1. Myślę, że w ciągu roku-dwóch będzie w ścisłym gronie pretendentó

  Też tak myślę, tylko nie wiem jeszcze jakiej organizacji:crazy:

 2. Też tak myślę, tylko nie wiem jeszcze jakiej organizacji:crazy:

  Otóz to. DO teraz nie rozumiem czemu ktos uważa że jeśli zawodnik zdominował KSW  to znaczy że na pewno zdominuje UFC.

 3. Sajewski na treningu mial papiery na mistrza kosmosu wg pedziszewskiego

  Sajewski samą wiecznie przestraszoną gębą nadawał się tarcia chrzanu.

 4. Oby tak bylo, aczkolwiek nie jestem fanem pompowania. Juz Aaron Pico mial byc w topie, a srednio sobie radzi nawet w Bellatorze

 5. Otóz to. DO teraz nie rozumiem czemu ktos uważa że jeśli zawodnik zdominował KSW  to znaczy że na pewno zdominuje UFC.

  Bo Janek tak zrobił:cool:. Nie zauważyłem, żeby Brown użył takiego argumentu.

  Poza tym, czy już minął miesiąc od walki Janka? Ale ten czas zapierdala…

 6. Zobaczymy. W sumie nie kibicowałem mu, dalej nie jestem fanem, ale fajnie jakby wygrał. Tylko, żeby przestał być takim pyszałkowatym gburem i będzie super.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.