Marvin Vettori wypowiedział się na temat pojedynku Jana Błachowicza i Israela Adesanyi, stawiając „Cieszyńskiego Księcia” w roli faworyta super walki mistrzów UFC do której ma dojść w przyszłego roku.

Według nieoficjalnych informacji, mistrz wagi średniej Israel Adesanya planuje przejść na początku przyszłego roku do wyższej kategorii wagowej aby rzucić wyzwanie mistrzowi dywizji półciężkiej, Janowi Błachowiczowi. Jeśli do tej walki dojdzie, Vettori spodziewa się, że Błachowicz dzięki swojej „legendarnej polskiej sile” będzie pierwszym zawodnikiem który pokona Adesanyę w MMA:

„Nie wiem nawet czy do tego pojedynku dojdzie, ponieważ to Glover powinien dostać walkę o pas mistrza. Szczerze mówiąc, myślę, że Błachowicz wyczyści matę Adesanyą, zwłaszcza jeśli będzie walczył tak, jak w pojedynku z Dominickiem Reyesem. Jest bardzo silny, to ta legendarna polska siła”- powiedział Vettori w rozmowie z portalem Bjpenn.com.

Błachowicz czasami walczy nie równo, ale myślę, że pokona Adesanię. Generalnie nie martwię się tym za bardzo, Adesanya nie spędzi zbyt dużo czasu w wadze półciężkiej. Nawet jeśli wygra, dostanę walkę o pas mistrza wagi średniej. Jeśli Israel będzie chciał go odzyskać, to będzie musiał zmierzyć się ze mną. Skupiam się tylko na mojej drodze do pasa i kolejnej walce”.

Marvin Vettori podczas sobotniej gali UFC Vegas 16, wystąpi w walce wieczoru mierząc się z Jackiem Hermanssonem. Włoch cały czas jednak liczy, że dojdzie do rewanżu z Israelem Adesanyą. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w 2018 roku i Vettori jako jeden z nielicznych zawodników UFC postawił opór aktualnemu mistrzowi wagi średniej UFC. Wtedy podczas gali UFC on Fox: Poirier vs. Gaethje, „The Last Stylebender” wygrał przez niejednogłośną decyzję z czym nie chciał się pogodzić Vettori.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.