Jan Błachowicz vs Israel Adesanya – fanowska wideo zapowiedź walki mistrzów UFC.

Do super walki dwóch czempionów może dojść już w marcu 2021 roku. Wstępnie organizacja UFC proponowała Błachowiczowi walkę z Adesanyą tuż po zwycięstwie na UFC 253 z Dominickiem Reyesem ale chciała aby do niej doszło w grudniu, a ten termin nie odpowiadał mistrzowi wagi półciężkiej.

Jan Błachowicz (MMA 27-8) jest pierwszym Polakiem, który został mistrzem UFC męskich dywizji. Po trzech zwycięstwach z rzędu – z Coreyem Andersonem oraz nad byłymi mistrzami organizacji Strikeforce „Jacare” Souzą oraz Lukiem Rockholdem, dostał szansę zawalczenia o zwakowany przez Jona Jonesa pas kat. półciężkiej. Drugą osobą, która dostąpiła zaszczytu powalczenia o najwyższe trofeum, został Dominick Reyes. Choć Błachowicz nie był faworytem, zwyciężył w pięknym stylu, nokautując Reyesa w drugiej rundzie.

Israel Adesanya (MMA 20-0) to gwiazda nowego pokolenia MMA. W UFC jest dopiero od dwóch lat, ale już w szóstym pojedynku dla potentata z Las Vegas, wywalczył tymczasowy pas wagi średniej. Unifikacja z Robertem Whittakerem poszła na jego konto. Będąc już pełnoprawnym mistrzem, obronił tytuł z Yoelem Romero oraz Paulo Costą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.