Podczas niedawnej gali UFC 212, Vitor Belfort wygrał z Natem Marguardtem przez jednogłośną decyzję sędziowską. Amerykanin nie był zadowolony z wyniku tego starcia i w rozmowie z MMAFighting.com stwierdził, że chciałby rewanżu na neutralnym gruncie, bo uważa, że walcząc z Brazylii sędziowie faworyzowali Belforta.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Vitora, który napisał na swoim profilu na Instagramie, że jest otwarty na taki pojedynek.

Bardzo szanuję Nate’a Marguardta, ale szukanie wymówek po przegranej nie jest w porządku. Na pewno wygrałem tę walkę, a to, że toczyliśmy ją w Brazylii nie miało znaczenia, ani dla organizacji, ani dla sędziów. UFC to międzynarodowa organizacji, która robi swoje gale na całym świecie. Jednak jeśli chcesz, możemy zawalczyć raz jeszcze. Zróbmy to na neutralnym gruncie, żebyś nie mógł narzekać na to, że mam przewagę miejsca.  Upewnię się, żeby ta walka nie dotrwała do końca ostatniej rundy. Zróbmy to!

View this post on Instagram

I respect @natemarquardt a lot but finding excuses for a loss it is not right. I won the fight for sure and fighting in Brazil doesn't make a difference for the organization and the judges. As far as I'm concerned UFC is a international organization that has events and staff all over the world. But if you want to do it again. I am down for it!! Let's fight in a neutral ground, so you can't complain about hometown advantage. I will make sure that the fight will not go to the last round! Let's do it!! Respeito muito o @natemarquardt mas ficar procurando desculpa para uma derrota não é legal. Eu venci a luta com certeza e lutar no Brasil ou em outro qualquer lugar do mundo não faz diferença para a organização ou para os juízes. Pq até onde eu saiba o UFC é uma organização internacional que promove eventos em vários países e também tem uma equipe espalhada por todos continentes. Mas se vc quer lutar outra vez, por mim tudo bem! Eu topo! Vamos lutar em campo neutro, aí vc não vai poder reclamar de lutar no país de ninguém. Na próxima vou garantir q a luta não vá para as mãos dos juízes. Vamos lutar!!

A post shared by Vitor "The Phenom" Belfort (@vitorbelfort) on

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.