UFC 249

Według informacji Johna Ouranda z portalu Sports Business Journal, sobotnia gala UFC 249 na Florydzie sprzedała „ponad 700 000” transmisji PPV. Było to pierwsze wydarzenie organizacji UFC po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa która dosłownie zastopowała na dwa miesiące świat sportu na całym świecie.

Sobotnia gala UFC 249 która odbyła się bez udziału fanów w Jacksonville na Florydzie, sprzedała „ponad 700 000” PPV w cenie 65 dolarów za transmisję. Wydarzenie było firmowane walką o tymczasowy pas mistrza wagi lekkiej UFC pomiędzy Justinem Gaethje a Tony Fergusonem. Gaethje po świetnym występie zdobył mistrzowski pas zatrzymując faworyzowanego Fergusona w 5 rundzie walki.

Dla porównania, pierwsza gala UFC w nowym, wyłącznościowym systemie sprzedażowym PPV za pomocą platformy ESPN z udziałem króla płatnych transmisji, Conora McGregora sprzedała w styczniu tego roku trochę ponad 1 milion PPV.

Według specjalisty rynku PPV w USA oraz krytyka organizacji UFC, Johna S. Nasha, gala UFC 249 mogła sprzedać również 100 tysięcy PPV w Kanadzie oraz Australii. Potwierdzają to słowa prezydenta UFC który tuż przed sobotnim wydarzeniem na Florydzie zachwalał przedsprzedaż gali UFC 249 na tych rynkach mówiąc, że sprzedaż PPV w porównaniu do poprzednich wydarzeń „podwoiła się”.

Zobacz równieżWypłaty po UFC 249: Tony Ferguson z największymi zarobkami

Gala UFC 249 była pierwszym z trzech wydarzeń, które zaplanowano w hali Vystar Arena w Jacksonville. Kolejne imprezy odbędą się 13 i 16 maja a transmisję zapowiedziano w dodatkowo płatnej telewizji kablowej ESPN oraz na platformie ESPN+.

Smith vs Teixeira

44 KOMENTARZE

 1. @defthomas zdradź nam proszę jaka jest historia Twoich podwójnych wpisów. Masz zawirusowanego kompa, osobowość wieloraką, czy nadal za dużo palisz?

  :roberteyeblinking:

 2. straszna bieda, liczylem na minimum 3 miliony w dobie tego zjebanego wirusa

  Gaethje i Tony jak do tej pory mieli bardzo przeciętne oglądalności w otwartej TV. Jeżeli liczby podane przez "źródła" są prawdziwe, to jest znakomity wynik jak na tę kartę walk i main event.

 3. Gaethje i Tony jak do tej pory mieli bardzo przeciętne oglądalności w otwartej TV. Jeżeli liczby podane przez "źródła" są prawdziwe, to jest znakomity wynik jak na tę kartę walk i main event.

  dla mnie straszna bieda, 2 miechy       bez ufc i tylko 700 tysiecy, widać, ze ludzie są mało spragnieni sportu na najwyższym poziomie

  a u was na polshicie jaka ogladalnosc? u sovietow ponoc 1,5 miliona

 4. dla mnie straszna bieda, 2 miechy       bez ufc i tylko 700 tysiecy, widać, ze ludzie są mało spragnieni sportu na najwyższym poziomie

  a u was na polshicie jaka ogladalnosc? u sovietow ponoc 1,5 miliona

  Tylko 700 tys? Od czasów podpisania umowy z ESPN wszystkie liczby PPV to tylko spekulacje, ale karty wstępne gal UFC na otwartym ESPN ogląda przeważnie około 1 mln.

  Mówi się też – jeszcze raz podkreślam, że to tylko spekulacje – że Conor vs Cerrone sprzedało około 1 mln PPV.

  Przypominam, że na karcie UFC 249 nie było żadnego z czołowych nazwisk w UFC, które sprzedaje PPV. 700 tysięcy to znakomity wynik.

 5. @defthomas zdradź nam proszę jaka jest historia Twoich podwójnych wpisów. Masz zawirusowanego kompa, osobowość wieloraką, czy nadal za dużo palisz?

  :roberteyeblinking:

  Ustawione macro z podwójnym kliknięciem lub Parkinson:bayan:

 6. Przypominam, że na karcie UFC 249 nie było żadnego z czołowych nazwisk w UFC

  Zdaje się, że na tej karcie walczył podwójny mistrz, pogromca trzech mistrzów i nr 1 pfp tej organizacji, więc nie wiem jakie nazwisko mogłoby to przebić :zakręcony:

 7. Zdaje się, że na tej karcie walczył podwójny mistrz, pogromca trzech mistrzów i nr 1 pfp tej organizacji, więc nie wiem jakie nazwisko mogłoby to przebić :zakręcony:

  Sijara Eubanks

 8. jakie nazwisko mogłoby to przebić

  Chyba tylko Jones, Khabib i Conor, Conor i Diaz. Nie liczę akcji tylko walka GSP z Lesnarem czy coś takiego.

 9. Zdaje się, że na tej karcie walczył podwójny mistrz, pogromca trzech mistrzów i nr 1 pfp tej organizacji, więc nie wiem jakie nazwisko mogłoby to przebić :zakręcony:

   Conor vs Kabibi II, Conor v Nejt III, Conor v Justin, Conor vs Ktokolwiek. Conor vs Mas bedzie rekord

 10. W tym nowym systemie gdzie ESPN ma prawa do sprzedaży na wyłączność jest to bardzo dobry wynik. Wcześniejsze wyniki sprzed tej umowy żeby porównać pewnie można dzielić na pół bo mieli wtedy dużo większe zasięgi do przeciętnego potencjalnego klienta dzięki sieciom kablowym itd. Nie zapominajmy też że w ostatnich tygodniach 30 mln ludzi w USA zgłosiło się na bezrobocie, to też na pewno miało wpływ. No i sama karta nawet jeśli była mocna to nie miała żadnej gwiazdy która wcześniej generowała dobre wyniki sprzedaży PPV

 11. Mówi się, że w ostatnich dwóch latach UFC sprzedaje od 100-400 tys. PPV w przypadku gal bez wielkich walk, jak Conor, Khabib czy Jones. Ale jeszcze raz podkreślę, że nie nikt nie ma dostępu do tych danych, są to tylko przewidywania. Niemniej, można przypuszczać, że są bliskie prawdy, patrząc na liczby sprzed ery ESPN, które były sporo wyższe ze względu na dostępność i niższą cenę.

  Do tego dodajmy, że UFC teraz zarabia więcej z praw telewizyjnych i sponsorów niż z PPV. To jest taka trochę ekstra wypłata dla nich.

 12. W tym nowym systemie gdzie ESPN ma prawa do sprzedaży na wyłączność jest to bardzo dobry wynik. Wcześniejsze wyniki sprzed tej umowy żeby porównać pewnie można dzielić na pół bo mieli wtedy dużo większe zasięgi do przeciętnego potencjalnego klienta dzięki sieciom kablowym itd. Nie zapominajmy też że w ostatnich tygodniach 30 mln ludzi w USA zgłosiło się na bezrobocie, to też na pewno miało wpływ. No i sama karta nawet jeśli była mocna to nie miała żadnej gwiazdy która wcześniej generowała dobre wyniki sprzedaży PPV

  Dokładnie. Kto teraz sprzedaje PPV? Conor, Khabib, Jones. Może jeszcze Masvidal, Izrael, Diaz, Cormier z Miocicem jakieś liczby  są w stanie wykręcić.

  Dla porównania, niedawno w czasach Foxa 700.000 wykręciło Jones vs Mauler II, a tam na karcie byli jeszcze Cyborg vs Nunes, Condit, Penn, Mendes, Hall. Podobną, ale nieco słabszą sprzedaż miało UFC 235 również z Jonesem, ale tam był z kolei Woodley z Usmanem w co-main, Askren z Robbiem, do tego jeszcze Garbrant i Walker. Ogólnie rzecz biorąc zatem nawet z Jonesem niekoniecznie udawało się wykręcić podobną liczbę, a karty ogólnie były w miarę porównywalne.

  Zatem to 700.000 to naprawdę nieźle.

 13. W tym nowym systemie gdzie ESPN ma prawa do sprzedaży na wyłączność jest to bardzo dobry wynik. Wcześniejsze wyniki sprzed tej umowy żeby porównać pewnie można dzielić na pół bo mieli wtedy dużo większe zasięgi do przeciętnego potencjalnego klienta dzięki sieciom kablowym itd. Nie zapominajmy też że w ostatnich tygodniach 30 mln ludzi w USA zgłosiło się na bezrobocie, to też na pewno miało wpływ. No i sama karta nawet jeśli była mocna to nie miała żadnej gwiazdy która wcześniej generowała dobre wyniki sprzedaży PPV

  Trzeba też pamiętać, że mają w umowie klauzulę, że w przypadku sprzedaży poniżej 260 000 PPV cała kasa idzie do Myszki Miki.

 14. 65$ to tez nie tak mało. Nawet jak na amerykana.

  juz nie mówię w Polsce gdzie za tę cenę mam pol roku upc z polsatem sport 😉

 15. juz nie mówię w Polsce gdzie za tę cenę mam pol roku upc z polsatem sport 😉

  To płacisz drożej niż w Stanach, bo tam abonament na rok za cały ESPN+ kosztuje 50$.

 16. poniżej 260 000 PPV cała kasa idzie do Myszki Miki.

  O tym nie slyszalem. Ale dziwne bo przeciez dostaja kase od ESPN taka gwarantowana za numerowane gale i to byl taki przelicznik jakby sprzedali wlasnie cos kolo 250-300 tys PPV.

 17. O tym nie slyszalem. Ale dziwne bo przeciez dostaja kase od ESPN taka gwarantowana za numerowane gale i to byl taki przelicznik jakby sprzedali wlasnie cos kolo 250-300 tys PPV.

  Dostają gwarantowane pieniądze za zorganizowanie gali, przy wyniku powyżej 260 000 PPV dostają ekstra pieniądze z podziału zysków.

 18. Dostają gwarantowane pieniądze za zorganizowanie gali, przy wyniku powyżej 260 000 PPV dostają ekstra pieniądze z podziału zysków.

  No wlasnie o to mi chodzilo:beer:

 19. Te gwarantowane pieniądze w pełnej kwocie dostaną przy realizacji 42 gal w 2020.

  Ale to w ogóle nie ma nic wspólnego z PPV. Właśnie o tym pisałem wcześniej. UFC aktualnie ma słabsze liczby niż przed umową z ESPN, ale ich model działania się zmienił. Zarabiają na stałych umowach, nie na PPV i biletach.

  Dziwi mnie natomiast, że część tu obecnych fanów jest negatywnie zaskoczona wynikiem 700 tys. Przy znajomości liczb oglądalności UFC, do których jest dostęp, to wynik obiektywnie rzecz biorąc znakomity.

 20. Te gwarantowane pieniądze w pełnej kwocie dostaną przy realizacji 42 gal w 2020.

  O to juz mi nie chodzilo. Maja gwarantowane siano za gale w PPV i to jest taki przelicznik jak kiedys musieli sprzedac min 250-300 tys PPV. Teraz to dostaja za free ze tak to nazwe. A wszystko co maja ponad ta liczbe to jest to ich dodatkowy zarobek i dziela sie tylko z ESPN a nie z kablowkami to juz na starcie maja w chuj wiecej kasy.

 21. A wszystko co maja ponad ta liczbe to jest to ich dodatkowy zarobek i dziela sie tylko z ESPN a nie z kablowkami to juz na starcie maja w chuj wiecej kasy.

  Teraz to ESPN się z nimi dzieli kasą, tylko nie wiadomo w jakim procencie, na pewno nie tak jak mieli z kablówkami, że dzielili się po połowie, teraz dostają dużo mniejszy procent.

 22. Ale to w ogóle nie ma nic wspólnego z PPV. Właśnie o tym pisałem wcześniej. UFC aktualnie ma słabsze liczby niż przed umową z ESPN, ale ich model działania się zmienił. Zarabiają na stałych umowach, nie na PPV i biletach.

  Dziwi mnie natomiast, że część tu obecnych fanów jest negatywnie zaskoczona wynikiem 700 tys. Przy znajomości liczb oglądalności UFC, do których jest dostęp, to wynik obiektywnie rzecz biorąc znakomity.

  Ludzie myśleli, że jak nie ma sportu w TV, to PPV kupią nawet ludzie, którzy na codzień nie oglądają mma

 23. Ludzie myśleli, że jak nie ma sportu w TV, to PPV kupią nawet ludzie, którzy na co dzień nie oglądają mma

  Tak się w sumie stało. Myślę, że normalnie, tak karta miałaby 200-300 tysięcy PPV maksymalnie. Naprawdę warto zweryfikować swoje poglądy na temat liczb w oparciu o dostępne informacje. UFC aktualnie zarabia najlepiej w historii, ale oglądalność nie jest powalająca z punktu widzenia innych sportów w USA. Jeśli spojrzeć natomiast na sprzedaż PPV to jest 3 zawodników, którzy wykręcają bardzo dobre wyniki + poszczególne walki, za którymi stoi jakaś historia.

  Warto pamiętać, że np. Gaethje dopiero drugi raz w ogóle walczył na gali z PPV! A Tony vs Lee, czyli wcześniejsza walka wieczoru na numerowanej gali z udziałem Tony'ego – około 200 tys.

  Mam wrażenie, że czasem żyjemy w bańce tak pochłonięci naszym sportem, że wydaje się, iż jest on dużo bardziej popularny niż jest naprawdę.

 24. Mam wrażenie, że czasem żyjemy w bańce tak pochłonięci naszym sportem, że wydaje się, iż jest on dużo bardziej popularny niż jest naprawdę.

  Prawda, tylko pasowałoby to wytłumaczyć jeszcze naszym rodzimym gwiazdom.

 25. ja bym dodał jeszcze fakt że poziom nielegalnych streamów jest praktycznie równy z legalną transmisją. jedyna róznica to że jest troche opóźniony i może zacinać ale wybór jest ogromny. 10 lat temu streamy wyglądały jak nagrywane ziemniakiem, także ludzie woleli kupić PPV, które pewnie było tańsze niż dzisiaj. wyniki z średnimi rozpiskami mieli regularnie po 400k, teraz bez jakiejś dużej gwiazdy po 150k, czasy sie zmieniły

 26. Sobotnia gala UFC 249 która odbyła się bez udziału fanów w Jacksonville na Florydzie, sprzedała "ponad 700 000" PPV w cenie 65 dolarów za transmisję.

 27. Tak się w sumie stało. Myślę, że normalnie, tak karta miałaby 200-300 tysięcy PPV maksymalnie. Naprawdę warto zweryfikować swoje poglądy na temat liczb w oparciu o dostępne informacje. UFC aktualnie zarabia najlepiej w historii, ale oglądalność nie jest powalająca z punktu widzenia innych sportów w USA. Jeśli spojrzeć natomiast na sprzedaż PPV to jest 3 zawodników, którzy wykręcają bardzo dobre wyniki + poszczególne walki, za którymi stoi jakaś historia.

  Warto pamiętać, że np. Gaethje dopiero drugi raz w ogóle walczył na gali z PPV! A Tony vs Lee, czyli wcześniejsza walka wieczoru na numerowanej gali z udziałem Tony'ego – około 200 tys.

  Mam wrażenie, że czasem żyjemy w bańce tak pochłonięci naszym sportem, że wydaje się, iż jest on dużo bardziej popularny niż jest naprawdę.

  Zgoda, prawie pełna. Mam tylko wątpliwość co do 1 zdania – skoro UFC potrafiło sprzedać nawet ponad 2 mln PPV to nie sądzę, żeby teraz PPV kupili jacyś inni ludzie "z nudów". Pewnie w jakimś zakresie tak było, ale wydaje mi się, że jest jakieś grono turbo hardkorów, które kupują PPV zawsze lub prawie zawsze (i jest ich w całym USA jakieś może 150.000*) i do tego pewnie parę mln* umiarkowanych fanów, którzy kupują tylko wybrane gale i ci ostatni po prostu z nudów uaktywnili się dużo bardziej niż zwykle.

  *pytanie jak wygląda jeszcze kwestia lokali – czy one są tu wliczane, a jeśli tak, to ile realnie kupują przyłączy

 28. Zgoda, prawie pełna. Mam tylko wątpliwość co do 1 zdania – skoro UFC potrafiło sprzedać nawet ponad 2 mln PPV to nie sądzę, żeby teraz PPV kupili jacyś inni ludzie "z nudów". Pewnie w jakimś zakresie tak było, ale wydaje mi się, że jest jakieś grono turbo hardkorów, które kupują PPV zawsze lub prawie zawsze (i jest ich w całym USA jakieś może 150.000*) i do tego pewnie parę mln* umiarkowanych fanów, którzy kupują tylko wybrane gale i ci ostatni po prostu z nudów uaktywnili się dużo bardziej niż zwykle.

  *pytanie jak wygląda jeszcze kwestia lokali – czy one są tu wliczane, a jeśli tak, to ile realnie kupują przyłączy

  To są tylko spekulacje dotyczące kupna PPV przez pojedynczych konsumentów (w dodatku tylko w USA, ale PPV generalnie kupują tylko w Stanach, Kanadzie, UK i Japonii. Dolicza się za te 3 pozostałe kraje zwykle jakieś 10-20 procent do liczby z USA, np. w przypadku UFC 249 mówi się o około +100 tys.) Ważne, by pamiętać o tym, że przed erą ESPN te wyniki można było brać za niemal pewne, teraz jest to szukanie mocno po omacku, ale są raczej wiarygodne (zwłaszcza przy dobrych liczbach, bo wtedy UFC zależy na pochwaleniu się :)).

  Ponad 2 miliony PPV udało im się sprzedać raz w przypadku najbardziej wyczekiwanej walki w historii UFC, nakręcanej przez lata w niewiarygodny sposób -> Chabib vs Conor. Od czasów umowy z ESPN – oprócz UFC 229 – mówi się tylko o jednej gali, która mogła przekroczyć 1 mln i jest to Conor vs Cerrone.

 29. Tak się w sumie stało. Myślę, że normalnie, tak karta miałaby 200-300 tysięcy PPV maksymalnie. Naprawdę warto zweryfikować swoje poglądy na temat liczb w oparciu o dostępne informacje. UFC aktualnie zarabia najlepiej w historii, ale oglądalność nie jest powalająca z punktu widzenia innych sportów w USA. Jeśli spojrzeć natomiast na sprzedaż PPV to jest 3 zawodników, którzy wykręcają bardzo dobre wyniki + poszczególne walki, za którymi stoi jakaś historia.

  Warto pamiętać, że np. Gaethje dopiero drugi raz w ogóle walczył na gali z PPV! A Tony vs Lee, czyli wcześniejsza walka wieczoru na numerowanej gali z udziałem Tony'ego – około 200 tys.

  Mam wrażenie, że czasem żyjemy w bańce tak pochłonięci naszym sportem, że wydaje się, iż jest on dużo bardziej popularny niż jest naprawdę.

  Dominik ale tu narzeka tylko 1 osoba a takto wszyscy tez mamy takie wlasnie zdanie ze jest to bardzo dobry wynik z tymi nazwiskami co byly. Toc normalnie ta gala by miala sprzedaz jak za czasow Myszy…

 30. Dominik ale tu narzeka tylko 1 osoba a takto wszyscy tez mamy takie wlasnie zdanie ze jest to bardzo dobry wynik z tymi nazwiskami co byly. Toc normalnie ta gala by miala sprzedaz jak za czasow Myszy…

  A, to nie ma sprawy :D. Mogłeś mi napisać wcześniej, to bym się tak nie rozpisywał :(.

 31. Te 700 tys. dupy nie urywa po 2 miesiącach. Teraz gale co 2-3 dni i się przeje po tygodniu.

  Czytam i nie wierzę. Cała moja wiedza przelana w tym temacie jak krew w piach, ehh.

 32. Czyli jak w USA  328 milionowym kraju z takimi zawodnikami UFC sprzedaje 200 tys PPV a u nas w Polsce 38 mln kraju KSW jak to mowil Joźwiak w podcascie KSW sprzedaje miedzy 130 -200 tys PPV pomimo tego ze UFC na insta obserwuje 20,3 mln  a KSW 230 tys , czyli KSW z Pudzianowskim i Khalidovem sprzedaje wiecej PPV  pomimo tego ze w Polsce mieszka 290 mln ludzi mniej niz w USA , czyli Kawulski dobrze mówił UFC jest W dupie :beczka:

 33. Czyli jak w USA  328 milionowym kraju z takimi zawodnikami UFC sprzedaje 200 tys PPV a u nas w Polsce 38 mln kraju KSW jak to mowil Joźwiak w podcascie KSW sprzedaje miedzy 130 -200 tys PPV pomimo tego ze UFC na insta obserwuje 20,3 mln  a KSW 230 tys , czyli KSW z Pudzianowskim i Khalidovem sprzedaje wiecej PPV  pomimo tego ze w Polsce mieszka 290 mln ludzi mniej niz w USA , czyli Kawulski dobrze mówił UFC jest W dupie :beczka:

  Wszystko się zgadza. Jeśli spojrzeć na liczbę mieszkańców, to więcej osób średnio ogląda w Polsce FEN i Babilon niż w Stanach UFC. Różnica jest natomiast taka – i to dość istotne – że tam za to jest duuuuuużo więcej pieniędzy :). No i UFC jest oglądane na całym świecie i w niektórych krajach, jak Brazylia, Kanada czy UK, ma bardzo dobre oglądalności.

 34. Wszystko się zgadza. Jeśli spojrzeć na liczbę mieszkańców, to więcej osób średnio ogląda w Polsce FEN i Babilon niż w Stanach UFC. Różnica jest natomiast taka – i to dość istotne – że tam za to jest duuuuuużo więcej pieniędzy :). No i UFC jest oglądane na całym świecie i w niektórych krajach, jak Brazylia, Kanada czy UK, ma bardzo dobre oglądalności.

  To cieszy mnie to niezmiernie że tam sa duże pieniadze i mimo wszystko UFC ma sie dobrze , mam nadzieje ze ACA również ma sie dobrze , trudno by mi było odnaleść sie w świecie w ktorym skazany byłbym  tylko na oglądanie KSW albo FENu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.