Antonio

Legendarny zawodnik MMA, Antonio Rodrigo Nogueira (MMA 34-9-1, 10. w rankingu MMARocks) nie planuje jeszcze sportowej emerytury. Zamiast tego Brazylijczyk myśli już o kolejnej walce w UFC, ale zanim do niej dojdzie będzie musiał poddać się operacji. Okazało się bowiem, że były mistrz wagi ciężkiej walczył z Royem Nelsonem z kontuzją kolana:

Odebrałem przed chwilą wyniki i niestety okazało się, że zerwałem wiązadło krzyżowe. Trzy dni przed walką trenowałem zapasy i skręciłem kolano, próbując obalenia. W tym momencie przerwałem treningi, ale podczas walki ponownie poczułem ból w kolanie.  Zrobiłem badania, jak tylko wróciłem do Brazylii, i dziś rano okazało się, iż to zerwane wiązało. Będę potrzebował operacji, lecz robiłem to już wcześniej na mojej lewej nodze trzy lata temu. Teraz padło mi prawe kolano.

Mimo niedawnych słów Dany White’a, który dość jasno wyraził się na temat przyszłości zawodnika, mówiąc wprost, że chciałby widzieć go już na emeryturze, „Big Nog” nie spieszy się z decyzją i czeka na rezultat operacji:

Chcę najpierw wyzdrowieć, a potem zobaczymy, co dalej, ale na pewno chcę ponownie walczyć. Czułem się bardzo dobrze, miałem świetny obóz przygotowawczy do tej walki. Byłem szybki, lecz nie dałem rady. Muszę teraz dojść do siebie i zacząć wszystko od początku. Dana White myśli jak szef organizacji. Może chodzi mu o moje dobro i mówi to, mając na myśli mój wizerunek i zdrowie.

Menadżer starszego z braci Nogueira uważa, że w „Big Nog” w swoim powrocie mógłby się zmierzyć w trzeciej walce z Frankiem Mirem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.