Chociaż Anthony Johnson (MMA 22-6) zapowiedział, że chce wrócić do UFC i zmierzyć się w wadze ciężkiej z Francisem Ngannou (MMA 14-3), wygląda na to, że ponownie zaczął myśleć o powrocie do kategorii półciężkiej. W najnowszej rozmowie z Brendanem Schaubem, przedstawił swój plan na zbijanie wagi.

Na razie planuję zrzucić kolejne 10 funtów i zejść do 235. Chcę sprawdzić jak zareaguje moje ciało i jak będę się czuł. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, najpewniej będę mógł zejść do 205 funtów.

W kategorii półciężkiej Johnson chciałby natomiast doprowadzić do pojedynku z mistrzem, Jonem Jonesem (25-1-1NC).

Jeśli uda się zejść do 205 funtów, to walka z Jonesem jest tym czego chcę. Jon również był wcześniej zainteresowany pojedynkiem ze mną. Gdy się widzimy nie ma między nami złej krwi. Mieliśmy jednak się bić, ale ostatecznie zamiast niego zmierzyłem się z Danielem Cormierem, a to nie było tak motywujące starcie. Walczyłem z DC, ale to nie było to, nie czułem tej samej motywacji do walki.

Jon Jones i Anthony Johnson mieli walczyć z sobą w roku 2015. Ostatecznie jednak nigdy do tego pojedynku nie doszło. Jon Jones popadł bowiem w konflikt z prawem, a UFC odwołało starcie z Johnsonem i pozbawiło Jonesa tytułu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.