Aljamain Sterling przed walką z Munhozem- "Nadal uważam, że jest oszustem"

Aljamain Sterling (17-3-0) w organizacji UFC znalazł się w 2014 roku. Od tamtego czasu zawodnik nigdy nie walczył o pas wagi koguciej. Amerykanin w tę sobotę zmierzy się z pogromcą byłego mistrza Cody’ego Garbrandta- Pedro Munhozem (18-3-0). Dla Sterlinga wygrana może być decydująca, jeżeli chodzi o „title shota”, gdyż znajduje się on na 3 pozycji w rankingu. Co więcej, zawodnik jest na fali 3 zwycięstw z rzędu, a ostatni raz przegrywał z możliwym nowym mistrzem 135 funtów- Marlonem Moraesem (22-5-1).

Wiem, że mogę przyjąć bombę, ale jednocześnie jestem twardy, szybki i silny- mówi Aljamain dla MMAJunkie.

Jestem utalentowany. Na ten moment wychodzę tam i robię robotę, stanie się, co ma się stać i tyle. Ufam moim umiejętnościom, ufam instynktowi, ufam mojemu treningowi.

Warto wspomnieć, że pojedynek pomiędzy Amerykaninem a Brazylijczykiem ma podłoże osobiste. Wcześniej Sterling śmiał się z oblanych testów antydopingowych Munhoza i mówił, aby przed ich starciem USADA poprawnie przebadała „The Young Punishera”.

Nadal jest dla mnie oszustem. Nie wiem, czy bierze teraz, ale nadal wierzę, że nie wszystko zostało powiedziane przy jego poprzedniej wpadce dopingowej. Kiedy przechodzisz przez ciężki obóz kolego, to testosteron ci nie skacze, on spada.

Wyjaśnij mi, dlaczego tak jest. Nie jestem doktorem ani naukowcem. Mówię tylko to, co powiedziała komisja, jak chcesz się na mnie obrażać, to na komisję też powinieneś.

Według Aljamaina to pojedynek z Munhozem zadecyduje, kto będzie następny w kolejce do pasa.

Nie obchodzi mnie, co powie Dana, Sean Shelby i Ari Emanuel. To walka o wyłonienie kolejnego pretendenta. Numer 3 wagi koguciej vs. numer 4. Nikt jeszcze mnie nie poinformował o tym, ale wszyscy to wiedzą to, co mówię, jest prawdą.

Myślę, że lekko zraziłem Pedro, jest trochę sfrustrowany.

Pracowaliśmy nad gilotynami. Moja gra parterowa jest niekonwencjonalna. Mój grappling to nie żart. Obalę cię i zasypię łokciami, to będzie koszmarny Ground and Pound. Szukam tego ślicznego nosa, aby go rozciąć.

1 KOMENTARZ

  1. Pamięta ktoś jeszcze, że Sterling był nazywany mini Jon Jones'em ? 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.