Aljamain Sterling: Mam wszystkie atuty, aby zmierzyć się z Cejudo

Aljamain Sterling (18-3-0) w miniony weekend pokonał Pedro Munhoza (18-4-0) na gali UFC 238 i najprawdopodobniej stał się kolejnym pretendentem do pasa mistrzowskiego wagi koguciej. Sam zawodnik nie pozostawił żadnych złudzeń co do zestawienia z Henrym Cejudo (15-2-0) w wywiadzie dla MMAFighting w programie The MMA Hour.

Myślę, że mam już wszystkie atuty, aby zmierzyć się z Cejudo. Henry to twardy gość i szczerze jest najlepszym zawodnikiem P4P. Nikt nie był w stanie osiągnąć tego, co on zrobił. Kiedy go pokonam, to ja będę królem P4P. Tego chcę i to będzie moja kolejna walka.

Jestem wysoki, roztrzęsiony i potrafię boksować. Co więcej, mam mocne kopnięcia i nie jest obcy mi parter. Więc jak on chce wygrać? Widzę swoją szansę.

Według Sterlinga jego styl jest unikalny i może przynieść kłopoty każdemu zawodnikowi w 135 funtach.

Przynoszę zabawę. Mam inny styl, nie potrafię nawet go nauczać. Jest to stan przypływu, wyczucia, czegoś, czego nie masz zaplanowanego jak robot- prosty, prosty, sierp, zejście, sierp. To całkowicie niekonwencjonalne. Wszystko dotyczy tego rytmu i wyczucia. Jestem ciężkim zadaniem dla każdego w tej dywizji.

Co ciekawe Aljamain zarzuca złotemu medaliście, że ten wyzywa do walki emerytów takich jak: CruzGarbrandt czy Urijah Faber.

On chyba chce być pogromcą legend. Serio chcesz walczyć z ludźmi, którzy nie wygrali niczego od dawna? Nie wiem, czy się boi, czy cokolwiek innego, ale ja na pewno nie powiem, że się boi. Wygrał z najlepszymi w naszej dywizji. Z drugiej strony sądzę, że nie ma niczego fajnego w wyzywaniu 40 latków do oktagonu.

5 KOMENTARZE

  1. Wszystko spoko, ale zdaje się, że tempo jego walki z Munhozen było niższe niż w starciu mistrzowskim. Cejudo to wkurwiony karzeł, który chce wszystkim wyższym nakopać do dupy, więc może mieć problem.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.