Overeem

Jest nadzieja na to, że w końcu zobaczymy pojedynek między Alistairem Overeemem (MMA 39-14, 8. w rankingu MMARocks) a Juniorem dos Santosem (MMA 17-3, 3. w rankingu MMARocks). Holender w wywiadzie dla BloodyElbow potwierdza, że trwają rozmowy w tej sprawie między jego menadżerem a UFC.

Do interesująco zapowiadającego się pojedynku na szczycie dywizji ciężkiej między „Reemem” a „Cigano” miało już dojść dwukrotnie. Historia zestawienia tych zawodników sięga maja 2012 roku, kiedy to obaj zgodzili się na pojedynek między sobą, który miał się odbyć na gali UFC 146. Przed tym starciem Alistair zaliczył jednak wpadkę na niezapowiedzianym teście antydopingowym – w jego organizmie wykryto nadmiar testosteronu.

Kolejne podejście do pojedynku wspomnianych ciężkich miało miejsce rok późnej. Obaj mieli skrzyżować rękawice na gali UFC 160, jednak kolejny raz do starcia nie doszło – znowu z winy Overeema. Tym razem przyczyną byłą kontuzja żeber Alistaira.

Do zestawienia próbowano powrócić także w ubiegłym roku, ale zawsze coś stawało Overeemowi na przeszkodzie. Swojego oburzenia rzekomym unikaniem walki przez byłego tryumfatora turnieju K-1 nie krył prezydent UFC, Dana White, który w ubiegłym roku w ostrych słowach wypowiedział się w tej kwestii:

Overeem nie chce mieć nic wspólnego z dos Santosem. On się dosłownie przed nim ukrywa. Ale nie miał problemu z wyzwaniem do walki Brocka Lesnara, który nie bił się od dwóch lat i teraz jest w WWE.

Wygląda na to, że do pojedynku może w końcu dojść – i to z inicjatywy samego „Reema”:

Aktualnie mój management jest w trakcie rozmów z UFC i mam nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej w tym tygodniu. Walka z Juniorem byłaby świetna. Dla mnie jest to teraz logiczne zestawienie, bo żaden z nas nie ma jeszcze zaplanowanej walki. Kto jeszcze jest wolny? Nie widzę innej dostępnej opcji.

Junior Dos Santos ostatni raz pojawił się w oktagonie na gali UFC on FOX 13. Wypunktował wtedy Stipe Miocicia, po ciężkim pięciorundowym boju. Overeem twierdzi, że walka z Brazylijczykiem byłaby bardzo interesująca:

On jest uderzaczem i – tak jak ja – preferuje walkę w stójce. Uważam, że jestem od niego jednak bardziej wszechstronny. Mam na koncie poddania, używam kopnięć. Podchodzę teraz do pojedynków bardziej taktycznie – zwłaszcza teraz, gdy trenuję u Grega Jacksona, który sporo pracuje nad gameplanami i strategią.

Uważam, że jestem lepszym zawodnikiem, jednak Junior wciąż jest solidnym rywalem. To były mistrz. Jest bardzo odporny, co było widać w ostatniej walce ze Stipe. Potrafi przyjąć sporo ciosów i radzi sobie w ciężkich chwilach, gdy ktoś podkręca tempo. To byłaby bardzo ekscytująca walka i spore wyzwanie dla mnie.

8 KOMENTARZE

  1. Czemu Szady ominąłeś najlepszą część, która rozbawiła mnie do łez?“I’m just gonna wait to see what the UFC is gonna do, but for me, I don’t see anybody else out there. JDS is the gate-keeper… That’s what everybody knows.”

  2. Jezeli były by to 3 rundy a Reem by obalał, kontrolował i obijał z gory to ma spore szanse. Jednak jezeli wylapie 1 luja od JDSa to night night 😀

  3. Albo faktycznie wierzy w zwyciestwo albo gra jest o bardzo duze pieniadze.

  4. Wszyscy klepiana prawo i lewo, ze JDS jest slabszy niz kiedys, ze stracil swoje atuty itp. to Reem w koncu zwietrzyl szanse. Mimo wszystko mam nadzieje, ze ustrzeli Reem'a tak jak kiedys Caina 🙂

  5. Może i JDS to już nie ten sam zawodnik jak w czasach gdy miał tytuł, jednak na horyzoncie nie widzę żadnego zawodnika który mógłby mu w jakiś sposób zagrozić (nie licząc Velasqueza). Overeem już został bardzo mocno sprowadzony na ziemie odkąd jest w UFC i szans na titleshota myślę że nie ma. Dos Santos ma bardzo dobrą stójkę z nokautującym ciosem więc w tej walce będę stawiał na niego. I też na miejscu Reema nie popadał bym w taki huraoptymizm po tym jak dobrze wykonał plan taktyczny w walce z wolnym Nelsonem. JDS przez KO runda 1.

  6. Mimo wszystko, JDS KO 1 runda 🙂 Tak czy inaczej, fajne zestawienie, szkoda że dopiero teraz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.