Starcie najlepszego zawodnika pochodzącego ze Szwecji Alexandra Gustafssona z ostatnim pretendentem do mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej Anthony Smithem będzie główną atrakcja czerwcowej gali UFC w Sztokholmie. Będzie to już 6 wizyta organizacji UFC w tym mieście.

Obydwaj zawodnicy zgodzili się na pojedynek ale walka nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez organizację UFC.

Gustafsson (MMA 18-5) wróci do akcji po przegranym rewanżu z Jonem Jonesem na gali UFC 232 w grudniu zeszłego roku. 32-letni Szwed w oczekiwanym przez wielu fanów rewanżu przegrał przez TKO w trzeciej rundzie. Była to trzecia przegrana Gustafssona w walkach w których stawką był mistrzowski pas wagi półciężkiej UFC. W poprzednich dwóch walkach, Szwed pokonał przez nokaut Glovera Teixeirę oraz w 2016 roku przez decyzję Jana Błachowicza.

Anthony Smith (MMA 31-14) również wraca po przegranej walce z Jonem Jonesem na gali UFC 235 w ostatnim tygodniu w Las Vegas. Przegrana przerwała dobrą serię trzech wygranych walk z rzędu.

Gala UFC on ESPN+ 10 odbędzie się 1 czerwca w hali Ericsson Globe w Sztokholmie.

4 KOMENTARZE

  1. Dwa placki po wcirach od Turinabolowego Księcia :/ Fajna ta ich półciężka, taka nie za dobra 🙁

  2. Hahahahhaha o Boże ale chujnia 😀 Czyli na pewno będzie rewanż Coreya z Jankiem no bo jak inaczej. Dziwie się Smithowi , że zgodził się na kolejną rzeźnię z jego udziałem ale jak kolwiek by nie było jakieś jaja tym przyjęciem walki pokazał. Szkoda szkoda szkoda , że nie dla Janka bo gdyby ubił Antka , który jakieś nazwisko sobie wyrobił znów liczyłby się w walce o najwyższe cele a tak to dupa… Najgorsze jest w tym wszystkim to , że Gus jak wygra , a wygra prawie na pewno i zakładam przed czasem to będzie płakał znowu o walkę o pas bo przecież "skończył gościa , którego mistrz Jones nie był w stanie" i znowu się zacznie…

  3. Fajne zestawienie według mnie. Dobry pomysł zarówno dla Smith'a jak i Gusa. Będę kibicował Szwedowi 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.