W związku z rozstrzygnięciami ostatnich tygodni, UFC zaktualizowało rankingi poszczególnych kategorii wagowych. Marcin Tybura (MMA 17-6) wypada z TOP 15 kategorii królewskiej, zostając zastąpionym przez obiecującego Francuza – Ciryla Gane (MMA 6-0). Poniżej wszystkie zmiany do jakich doszło w poszczególnych kategoriach wagowych.

P4P – Robert Whittaker nie jest już klasyfikowany w najlepszej piętnastce zawodników UFC bez podziału na kategorie. Skorzystał na tym Tyron Woodley, który wskoczył na miejsce 14. od razu wyprzedzając zamykającego ranking Dustina Poiriera. Awans o jedną pozycję zanotował również Conor McGregor, który aktualnie zajmuje 13. pozycję.

Kategoria muszaRyan Benoit spadając o dwie pozycje zamyka aktualnie stawkę, a skok o jedną pozycję kolejno na miejsca 13. i 14. zanotowali Mark De La Rosa i Raulian Paiva.

Kategoria koguciaJose Aldo zamienił się miejscami z Cody’m Garbrandtem, wskakując z miejsca dziewiątego na ósme. Ponadto, awansujący o jedno miejsce Marlon Vera, zepchnął na ostatnią pozycję rankingu Casey’a Kenney’a.

Kategoria piórkowa – Nowym mistrzem kategorii piórkowej został Alexander Volkanovski, a co za tym idzie, były mistrz Max Holloway plasuje się aktualnie na pozycji pierwszego pretendenta. Popularny Korean Zombie awansował o dwa oczka (z 6. na 4.), zamieniając się miejscami z Frankiem Edgarem. Z miejsca na 9. na ósme awansował Jeremy Stephens, zrzucając o jedną pozycję Jose Aldo.

Kategoria lekka – Jedyna zmiana w tej kategorii to spadek Conora McGregora na miejsce czwarte. Irlandczyk dotychczas plasował się na miejscu trzecim.

Kategoria półśrednia – Ranking opuścił Santiago Ponzinibbio. W jego miejsca pojawił się Li Jingliang, tym samym z miejsca 15. na 14. awansował Neil Magny. Vicente Luque wskoczył na pozycję 12., a kolejnych pięciu zawodników zanotowało awanse o jedno oczko w górę – 11. Geoff Neal, 10. Robbie Lawler, 9. Anthony Pettis, 8. Nate Diaz, 7. Stephen Thompson. 

Kategoria średnia – bez zmian.

Kategoria półciężka – bez zmian.

Kategoria ciężka – Jedyna zmiana to wspomniany spadek Marcina Tybury, który opuścił ranking i pojawienie się w jego miejsce Ciryla Gane.

Kategorie kobiet: Kategoria słomkowa i musza pozostały bez zmian. Do jednej roszady doszło w kategorii koguciej, gdzie Irene Aldana zanotowała spadek o jedną pozycję i plasuje się aktualnie na miejscu 6.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.