W walce wieczoru gali UFC 253 doszło do bardzo długo wyczekiwanego starcia mistrzowskiego w kategorii średniej pomiędzy Israelem Adesanyą i Paulo Costą. „The Last Stylebender” w fantastycznym stylu rozprawił się z Brazylijczykiem, nokautując go już w drugiej rundzie i tym samym obronił tytuł.

Zobacz także: Israel Adesanya obronił tytuł wagi średniej! Paulo Costa znokautowany na UFC 253! (WIDEO)

31–latek na konferencji prasowej po sobotnim wydarzeniu skrytykował Costę za przyjętą przez niego strategię na ten pojedynek, której – jak sam mówi – dokładnie się spodziewał.

Jestem zawsze dziesięć kroków przed, mówiłem wam. Myśleliście, że to tylko słowa, ale tak jest. Przed walką powiedziałem też, że nie jestem workiem treningowym. Costa walczył tylko z workami treningowymi, którzy po prostu stali i się zakrywali. City Kickboxing, jesteśmy najlepsi.

Costa chciał, żebym tylko stał i dał się trafić. Mówiłem wam, że on jest tępy, a ja mądry. To moje setne zwycięstwo w sportach walki. Jestem w tej grze od dłuższego czasu i wciąż jestem bardzo dobry.

Adesanya oznajmił również, że w swoim następnym pojedynku chciałby zmierzyć się ze zwycięzcą starcia Jared Cannonier vs Robert Whittaker, do którego dojdzie 24 października na gali z numerem 254.

Myślę, że Jared pokona Whittakera, kibicuję mu. Nie mogę doczekać się walki z nim. Jeśli jednak wygra Whittaker i będzie chciał stracić przytomność po raz trzeci, to też mogę się z nim zmierzyć.

23 KOMENTARZE

 1. Torpedo zamknąłbyś w końcu mordę i przestał obrażać ? Bo jak chcesz to ja prywatnie się tobą zajmę …poprosi irytujesz mnie już któryś raz,ja raz na jakiś czas się udzielam ale wiedz że mnie wyprowadzasz z równowagi ,trzeba cię wyjaśnić odpowiednio

  Nie nie leczy. Serio.

 2. Nie bardzo rozumiem, co można mieć do poziomu walk rudego? Nie lubić kutasa ok, ale że walki słabe dawał? No bez jaj.

  Można, szczególnie że w ostatnim czasie obija samych emerytów. Chuj z rudym. Makalele>Rudy.

  Słodki Jezu

 3. Torpedo zamknąłbyś w końcu mordę i przestał obrażać ? Bo jak chcesz to ja prywatnie się tobą zajmę …poprosi irytujesz mnie już któryś raz,ja raz na jakiś czas się udzielam ale wiedz że mnie wyprowadzasz z równowagi ,trzeba cię wyjaśnić odpowiednio

  Matko bosko a co takiego Ci Torpedo zrobił, że chcesz go wyjaśniać?

 4. Rośnie nam drugi Spider, w zasadzie przeciwieństwo spidera pod względem samego charakteru, zruchal nie zruchal robotę zrobił na 5+. Level samego wkurwiania na równi z rudym dziadkobijca, ale oglądać jest co.. w przeciwieństwie do rudego.

  Nie bardzo rozumiem, co można mieć do poziomu walk rudego? Nie lubić kutasa ok, ale że walki słabe dawał? No bez jaj.

  Torpedo zamknąłbyś w końcu mordę i przestał obrażać ? Bo jak chcesz to ja prywatnie się tobą zajmę …poprosi irytujesz mnie już któryś raz,ja raz na jakiś czas się udzielam ale wiedz że mnie wyprowadzasz z równowagi ,trzeba cię wyjaśnić odpowiednio

  Słodki Jezu

 5. Przecież pod tym postem połowa użytkowników powinna mieć jakieś ostrzeżenia XD nie wiem o chuj się do tego chłopa prujecie – walkę rozegrał koncertowo, a pseudodymanko to za oceanem częsta praktyka ośmieszania rywali (np. Wilder z Arreolą).

 6. Torpedo zamknąłbyś w końcu mordę i przestał obrażać ? Bo jak chcesz to ja prywatnie się tobą zajmę …poprosi irytujesz mnie już któryś raz,ja raz na jakiś czas się udzielam ale wiedz że mnie wyprowadzasz z równowagi ,trzeba cię wyjaśnić odpowiednio

 7. Ten cyc kiedyś schodzi i wraca do normy czy zostaje na zawsze

  Zostaje na zawsze – skorygować można jedynie operacyjnie

  Głupi murzynek zapomnieć co to odblok (nie jestem rasistą)

 8. USADA :juanlaugh:

  Btw.

  Ten cyc kiedyś schodzi i wraca do normy czy zostaje na zawsze, serio pytam bo się nie znam, moje cycki to all natural

  :jarolaugh:

 9. W sumie ta kategoria wagowa jest już mocno przeczesana. Cannonier wygrywa i dostanie TS? A potem kto? Jedynie wiara w Khamzata, że do końca roku ogarnie wszystkie walki by w kategorii do 84 dopasc mistrza. Costa zawiódł cały świat. Nadety balon pękł.

 10. Rośnie nam drugi Spider, w zasadzie przeciwieństwo spidera pod względem samego charakteru, zruchal nie zruchal robotę zrobił na 5+. Level samego wkurwiania na równi z rudym dziadkobijca, ale oglądać jest co.. w przeciwieństwie do rudego.

 11. Kurcze jak tak sobie to teraz analizuję to dochodzę do wniosku, że jednak czegoś takiego się nie spodziewałem. Znaczy typowałem wygraną Israela, ale przez skończenie w rundach mistrzowskich albo wyraźną decyzją. Costa po tym co ustał w walce z Romero nie sprawiał wrażenia gościa, który nawet zbierając dużo ciosów padnie w tych 3 rundach a ten skurczybyk go powalił w drugiej. :applause:

 12. Na kozaka znajdzie się większy kozak. Może ktoś zejdzie z kategorii wyższej, może ktoś przymasuje z niższej. Może pojawi się stara wyga z niesamowitym progresem umiejętności. Może pojawi się młody dzik? Np. jakiś jeszcze bardziej bezczelny typ, taki, który gotów był jechać Konora na ulicy pobić?

 13. Gość jest wybitny, sprawił że Costa wyglądał jak amator, ale takie wypowiedzi po walce na temat pokonanego przeciwnika źle o nim świadczą.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.