Israel Adesanya obronił tytuł wagi średniej UFC! Obecny mistrz pokonał Paulo Costę w walce wieczoru gali UFC 253. Brazylijczyk został znokautowany w drugiej rundzie starcia.

Adesanya zaczął od kilku niskich kopnięć, natomiast Costa spokojnie stał naprzeciwko mistrza, czekając na odpowiedni moment do ataku. Paulo zadał dwa mocne kopnięcia na korpus, na co Israel odpowiedział frontalnym uderzeniem na kolano. Brazylijczyk dążył do zamknięcia rywala pod siatką, ale Israel doskonale pracował na nogach. Costa starał się sprowokować Adesanyę, chowając ręce za plecami. Adesanya pozostał skoncentrowany i w dalszym ciągu obijał kolano pretendenta z dystansu. Costa nie potrafił skrócić dystansu, co kończyło się przyjmowaniem kolejnych niskich kopnięć. Pierwsza runda minęła zdecydowanie pod dyktando aktualnego mistrza.

Nigeryjczyk kontynuował taktykę również w kolejnej odsłonie. Israel był nieuchwytny dla Costy, a wykroczna noga Brazylijczyka była już mocno poobijana. Adesanya dobrze punktował także lewym prostym. Paulo zdołał zapędzić rywala pod siatkę, ale skończyło się jedynie na kopnięciu na korpus. Israel naruszył pretendenta wysokim kopnięciem, po którym Costa mocno się wycofał. Na twarzy Brazylijczyka pojawiło się pierwsze rozcięcie i Adesanya ruszył odważniej do ataku. Po kolejnej serii ciosów Costa upadł na deski, Israel zadał jeszcze kilka ciosów w parterze aż w końcu sędzia ringowy przerwał pojedynek!

185 lb: Israel Adesanya pok. Paulo Costę przez TKO, runda 2, 3:59| |

Obaj zawodnicy wychodzi do oktagonu niepokonani i to Paulo Costa musi pogodzić się z pierwszą porażką w swojej karierze. Israel Adesanya jest mistrzem UFC od października 2019 roku, kiedy to znokautował Roberta Whittakera. W swojej pierwszej obronie „The Last Stylebender” pokonał przez decyzję Yoela Romero. Adesanya zadebiutował w UFC zaledwie w 2018 roku i od tego czasu zdążył wygrać już 9 pojedynków.

Pełne wyniki gali UFC 253

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.