claudia

Już w tę sobotę pod względem rangi szykuje się najważniejsze starcie dla polskiego MMA. Joanna Jędrzejczyk (MMA 7-0) zmierzy się z Claudią Gadelhą (MMA 12-0) o miano pierwszego pretendenta do tytułu w wadze słomkowej.

W oczach zagranicznych ekspertów to Claudia jest solidną faworytką starcia. W dzisiejszym „Imadle” przedstawimy sylwetkę Brazylijki i zastanowimy się czy faktycznie jest tak mocna na jaką kreują ją media.

Imię: Claudia
Nazwisko: Gadelha
Pseudonim: Claudinha
Data urodzenia: 7 grudnia 1988 (26 lat)
Miejsce urodzenia: Mossoró, Brazylia
Miejsce zamieszkania: Rio de Janeiro, Brazylia
Wzrost: 160 cm
Waga: 52 kg
Bilans MMA:12-0
Klub: Nova Uniao

Claudia jest grapplerką. Bardzo dobrą grapplerką. Zaczęła treningi brazylijskiego jiu jitsu w wieku 15 lat i stała się najmłodszym czarnym pasem w historii klubu Nova Uniao. Na swoim koncie w BJJ ma takie osiągnięcia jak trzykrotne mistrzostwo świata, czterokrotne mistrzostwo Rio International Open, siedmiokrotne mistrzostwo Brazylii i wiele, wiele więcej podobnych tytułów w sportach parterowych. Liczba zwycięstw jest naprawdę oszałamiająca. Nie mniej jednak niż lista tytułów zdobytych przez Asię w tajskim boksie. Będzie to więc swoista konfrontacja stylów parterowych ze stylami uderzanymi. Choć obie dziewczyny dobrze radzą sobie na pozostałych płaszczyznach, to styl bazowy dość mocno jest przez nie eksploatowany. Nie jest tajemnicą, że Asia będzie chciała utrzymać walkę w stójce, a Claudia przenieść ją raczej do parteru.

Początki

Gadelha karierę zawodową zaczęła w 2008 roku. W swej pierwszej walce starła się z również debiutującą wtedy Elaine Leite (MMA 1-2). Jednak jak to bywa na lokalnych brazylijskich galach, poziom Elaine pozostawiał dużo do życzenia. Leite w swych walkach nie używa boksu, praktycznie jedyne co robi to przykleja się do rywalek i ściąga je w gardę. W starciu z tak wyszkoloną grapplerką jaką jest Claudia, praktycznie podpisała tym na siebie wyrok – co odzwierciedliło się w jej porażce przez balachę w 17 sekund po rozpoczęciu starcia.

Jej pięć kolejnych rywalek nie są warte wzmianki (jak np. Alessandra „Cyborguinha” Silva (MMA 2-12) gdyż reprezentowały i pewnie do tej pory prezentują styl poniżej jakichkolwiek kryteriów oceniania. Warto jednak zatrzymać się na siódmej z kolei Kalindrze Farii (MMA 15-4). Zawodniczka ta nie ma złego bilansu. Zdołała nawet w niedługim czasie po porażce z Claudią dobić do 11 zwycięstw z rzędu, co zagwarantowało jej angaż w organizacji WSOF. Jednak w czasie pojedynku z nasza bohaterką miała ledwie 4-2 i była równie początkująca jak Gadelha. Kalindra została poddana w nieco ponad minutę. Już po pierwszym low kicku jej noga została przechwycona przez Gadelhę i doszło do obalenia:

gadelha_obala_walkirie

Joanna Jędrzejczyk bardzo lubi kopać i musi się wystrzegać zbyt sygnalizowanych niskich kopnięć, gdyż może skończyć się podobnie.

Kolejną walką była konfrontacja z Valerie Letourneau (MMA 6-3). Valerie nie jest wygodną przeciwniczką. Przekonała się o tym grinderka Elizabeth Phillips (MMA 4-2), która stoczyła z Kanadyjką bój w UFC. Letourneau trenuje w Tristar Gym wraz z takimi sławami jak Georges St-Pierre (MMA 25-2) czy Rory MacDonald (MMA 16-2). Val jest bardzo techniczną zawodniczką i sprawiła na tyle problem Claudii, że walka doszła do decyzji sędziowskiej. To o tyle ciekawe, że podobnie jak Asia Letourneau raczej nie błyszczy w parterze i w przeszłości dawała się dość łatwo obalać.

Wyklarowanie sportowe

Dwie walki później zawalczyła z Hericą Tiburcio (MMA 9-2). Młodziutka Herica jest dosyć ciekawą zawodniczką z której kiedyś coś może być. Po przegranej z Claudią zaliczyła cztery zwycięstwa i obecnie walczy w Invictcie, w której wygrała już pierwszą walkę. Tiburcio jednak w każdej płaszczyźnie była gorsza od Claudii. Tak w boksie jak i parterze. Bohaterce dzisiejszego tekstu w stójce całkiem nieźle wchodziły ciosy proste:

gadelha_boks

A w parterze już dominowała w swoim stylu.

Po tej walce „Claudinha” dostała angaż w organizacji Invicta. Stoczyła tu jedną walkę i to nie z byle kim, ale Ayaką Hamasaki (MMA 10-1). Ayaka jest obecnie na #3 miejscu w rankingu kobiet kategorii atomowej. To judoczka, jednak styl bazowy nie pomógł jej ani o jotę w starciu z zapasami Claudii. To właśnie Brazylijka totalnie w parterze zdominowała Hamasaki i przeleżała na niej 3/4 walki. W tym miejscu możemy już śmiało powiedzieć o największej zalecie Gadelhi: kontroli w parterze.

Teoretycznie najgorsze dla Asi w zbliżającej się walce będzie właśnie aspekt kontroli, gdyż „Claudinha” bardzo dobrze pracuje z góry. Gdy zyska pozycję, to dość długo utrzymuje się w gardzie rywalek. Czasami większa część rundy minie nim pozycja zostanie podniesiona do stójki lub odwrócona, a wtedy wiadomo, punktacja idzie na korzyć Brazylijki. Gdy już jest w parterze, to co jakiś czas idzie po techniki kończące. Stosuje aktywnie ground’and’pound, nie bije jednak mocnych ciosów, co jest chyba naturalnym negatywnym atrybutem dywizji słomkowej.

gnp

Do tego jest bardzo dobra w zapasach. Piekielnie trudno ją obalić, za to ona obala, wydawać by się mogło bez wysiłku.

obalenie

Zapaśniczo jest tu spore zróżnicowanie technik. Lubi jak w walce z Kalindrą obalić tzw. „power takedownem” za obie nogi, ale bardziej preferuje wszelakie zejścia do parteru z klinczu. To właśnie tutaj czuje jak ryba w wodzie.

Czasy UFC

W ostatnim boju zmierzyła się z Tiną Lahdemaki (MMA 5-1) w pierwszej walce kobiet w dywizji słomkowej UFC. Podobnie jak było w przypadku poprzednich walk, tak i tę Gadelha wygrała dzięki zapasom i kontroli z góry, choć i w stójce była znacząco lepsza od swej rywalki. Jeśli więc o tę płaszczyznę chodzi to Claudia nie unika wymian bokserskich. W ostatnich latach wręcz dość często korzysta ze swych rąk. Nie jest szablonową grapplerką, trenuje każdy aspekt walki. W starciu z Tiną wsławiła się świetnymi kolanami z tajskiego klinczu po których nastąpiło wywrócenie rywalki. Po prostu czysta tajska technika.

gadelha_thai

Nie można więc mówić tu o łatwej przeprawie Joanny w stójce – tak jak i odwrotnie, czyli nie można mówić o łatwej przeprawie Gadelhi w parterze (który ostro jest przez Joannę szlifowany). W starciu z Lahdemaki Claudia zdołała trafić aż 132 celnymi uderzeniami na 228 zainicjowanych. Porównajmy teraz ilość uderzeń zadanych przez Joannę Jędrzejczyk w walce z Julianą Limą; 55 na 180 – wynik więc paradoksalnie faworyzuje gorszą stójkowiczkę. Można rzec, że liczy się jakość, a nie ilość. Problem w tym, że Joanna nie jest „powerpuncherką” i w swych walkach lubi dużo punktować. W związku z powyższym Claudia wcale nie będzie aż tak łatwym celem jak się większości zdaje. Na pewno nie jest tak technicznie ułożona jak nasza rodaczka oraz czasami za bardzo się odsłania, bądź schyla przy próbie wejścia w nogi czy w klincz, co można wykorzystać sprawnym podbródkowym.

sloppy

Pytania i konkluzje

Pytanie na pewno jest jedno: czy Brazylijka będzie potrafiła obalić solidnie broniącą sprowadzeń Joannę. W ostatniej walce Lima zdołała tylko raz obalić Polkę. Raz na czternaście prób! W opozycji jest tu Claudia, która swą ostatnią rywalkę obaliła pięć na sześć razy. Jednak Lima nie jest aż tak dobrą zapaśniczką jak Claudia, a Tina nie ma tak dobrych defensywnych zapasów jak Jędrzejczyk. Statystycznie wygląda to tak: Brazylijka ma skuteczne obalenia na poziomie 83 %, a Polka ma skuteczne obrony przed obaleniami na poziomie 92 % – perfekcyjne zrównoważenie na papierze. Jednak starcie to niestety nie jest czarno-białe. Nie można powiedzieć, że jeśli walka zejdzie do parteru to wygra Gadelha, a jeśli utrzyma się w stójce to wygra Asia. Rzekłbym, że w obu płaszczyznach, tak w stójce, jak i w parterze, „Claudinha” jest groźna. Co gorsza to ona będzie decydować gdzie będzie toczył się bój – nie Joanna.

Warto na koniec wspomnieć o morderczym obozie przygotowawczym, który przeżyła Claudia trenując do walki z Polką. Jak sama wspomina wolała trenować z mężczyznami z Nova Uniao, gdyż sparując z nimi jest lepiej przygotowana siłowo na kobiety. A przez jej obóz przewijało się wiele znanych twarzy takich jak Renan Barao (MMA 32-2, 1), Jose Aldo (MMA 25-1) czy choćby nawet Junior dos Santos (MMA 16-3). Dziewczyna nie próżnowała. Przeszła przez wszystkie etapy poprawnego przygotowania do zawodowej walki.

dw

Ostatnią kwestią jest właśnie siła i kondycja. W tym pierwszym atrybucie Gadelha może mieć przewagę. Jest większa od Joasi, dłużej walczy w słomkowej i pokazywała już, że nie ma problemu z siłowymi wyniesieniami na początku rund. Kondycja nie jest najlepszą stroną Brazylijki, ale też nie jest jej wadą, którą można wykorzystać łatwo. Claudia pompuje się dopiero pod koniec drugich rund.

Zawodniczka z kraju kawy słusznie jest faworytką i nie bez powodu zajmuje obecnie #2 miejsce na świecie. Przed naszą rodaczką czeka arcytrudne zadanie; musi nie tylko unikać obaleń (jak z Limą), ale również zadawać więcej celnych ciosów w stójce. Cykl „W Imadle” zajmuje się tylko jednym/ą zawodnikiem/zawodniczką, więc nie będziemy rozpisywać się o treningu Joanny, jej osiągnięciach w maui thai oraz zdolnościach bojowych. Gadelha to wyższy poziom rywalek w MMA, z którymi do tej pory konfrontowała się Joanna i choć wszyscy życzymy jej dobrze, to czeka ją droga przez piekło z silną, świetnie przygotowaną i znakomitą grapplerką w osobie Claudii.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

153 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 42. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 43. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 44. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 45. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 46. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 47. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 48. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 49. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 50. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 51. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 52. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 53. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 54. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 55. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 56. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 57. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 58. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 59. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 60. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 61. Warto dodać że Claudinia ma w koszyczku suplementów na fb DHEA co jest środkiem uznanym za dopingujący przez WADA
  Na papierze Czarno widzę Joanne

 62. „Co gorsza to ona będzie decydować gdzie będzie toczył się bój – nie Joanna” Zawsze mnie bawi to stwierdzenie, tak jakby ktos kto ma lepsze ofensywne zapasy zawsze decydowal gdzie bedzie walka.Nie bierze sie pod uwage pracy nog, ruchliwosci, defensywnych zapasow, to ze jednak proby sprowadzen, silowanie sie przy siatce odbiera sily, amen.

 63. Niestety wygląda na potwornego dzika. Stójka Asi może nie wystarczyć…

 64. Widzę zagrożenie w bardzo ostrych wjazdach do przodu, które nie pozwalają na skuteczne uruchomienie defensywy przed zapasami, którą Asia jak najbardziej posiada.

  Na szczęście Asia jest bardzo mocna psychicznie, ma świetną pracę na nogach i nie da się łatwo „złapać”. Wiele może się wydarzyć, będzie gorąco, ale szczerze wierzę, że numer 1 na świecie jest w jej zasięgu.

 65. Więcej optymizmu, panowie. Kaloryfer i brak cycków jeszcze nie gwarantują Claudinhi wygranej 😉

 66. Keylock

  Więcej optymizmu, panowie. Kaloryfer i brak cycków jeszcze nie gwarantują Claudinhi wygranej 😉

  Święta słowa! Nie zapominajmy, że Joasia ma lepsze warunki fizyczne, do tego jest prawdziwym ekspertem w swojej płaszczyźnie, w związku z czym wierzę, iż będzie w stanie trzymać Claudię na dystans. Warto dodać, że zawodnicy Arrachionu z reguły mają bardzo dobrze przygotowaną strategię pod konkretnego przeciwnika co znaczy bardzo dużo. Stawiajcie kasę na Asię!

 67. Wierzę że Asia to wygra. W ogóle strasznie szybko ten czas leci, Asia już 2 raz walczy, niedługo Piotrkowi kończy się kara. Tylko czekać i kibicować 🙂

 68. Ładniejsza strona Claudii:

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  —————————————————————————————–

  Aha i sporo było o koksach i w ogóle, ale chciałbym zauważyć, że ów panna ma taką genetykę już, zresztą wątpię, by już na tej fotce sie kuła …

  [​IMG]

 69. Jeżeli Asia mocno trafi rywalkę na początku walki, to jest duża szansa na wygraną, ale ciężko będzie utrzymać przeciwniczkę w dystansie. Z pewnością będzie rywalka będzie chciała zamęczać klinczem, ale wierze że nasza rodaczka sobie poradzi, bo poziom jest mistrzowski.

  Jednak trzeba przyznać że Claudia to fizyczny potwór i może działać tak jak RR.

 70. Kaczka ile ona może mieć lat na tym ostatnim zdjęciu? Kurna jaki brzuch fuck! Dupsko fajnie nabite ma jak leży na tym kocyku lubię takie hehe

 71. Grubas

  Kaczka ile ona może mieć lat na tym ostatnim zdjęciu? Kurna jaki brzuch fuck! Dupsko fajnie nabite ma jak leży na tym kocyku lubię takie hehe

  Dziewczynka na fotce ma chyba ósme urodziny, z tym że moje dochodzenie, doprowadziło mnie do faktu, że to jednak jest gimnastyczka na tej focie, nie Claudia:

 72. Rodzicom pozwalającym na taki wygląd dzieci powinny grzywny dawać 😉

  Wierzę w Asię. Nie ma co się bać Claudii. Bić ją, możliwe, że dużo podbródków i bronić obaleń. Niech się zmęczy, gdy ktoś w końcu zacznie ich bronić.

 73. słabo to widzę 🙁 ale mocno kibicuje Asi i nie ma szans, że będę oglądał te walkę z odtworzenia.

 74. Rywalka jest cholernie mocna, ale trzeba wierzyć że to Aśka wygra to starcie.
  War Asia!

 75. Dochodzi jeszcze aspekt stresu i odporności psychicznej. W tym elemencie Aśka musi ją zmiażdżyć, a potrafi. Zobaczycie, że wejdzie i zrobi swoje, nasza zawodniczka nie ma nic do stracenia, a Claudia już widzi pas na półce. Aśka to wygra, taktycznie ją wyboksuje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.