W czasach, w których tak naprawdę wszystko można obejrzeć na ekranie smartfona, rozwój platform streamingowych jest już rzeczą zupełnie naturalną, obowiązującą na porządku dziennym. ESPN, które w kwietniu ubiegłego roku uruchomiło swój własny projekt pod patronatem Disneya – ESPN+, notuje w tej materii wspaniałe wyniki. Choć platforma istnieje ledwie 10 miesięcy, jej popularność przekroczyła już liczbę 2 milionów subskrybentów. Bardzo ważnym elementem tego rozwoju był kontrakt podpisany z UFC, które od tego roku udostępnia swoje wydarzenia właśnie na ESPN+. O wynikach za pośrednictwem Twittera poinformował dziennikarz stacji, Ariel Helwani, przy okazji żartobliwie sugerując, że to zasługa tylko i wyłącznie Chaela Sonnena.

Moim zdaniem pełne uznanie powinno trafić do Chaela P. Sonnena.

Wspomniana dwójka prowadzi wspólny program pod patronatem ESPN zatytułowany Ariel & the Bad Guy, który sam w sobie osiąga znakomite wyniki w internetowych serwisach. ESPN+ oferuje swoje usługi jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych za kwotę 4,99$ miesięcznie, a poza wydarzeniami związanymi z UFC, umożliwia oglądanie chociażby popularnych w Stanach NHL czy MLS. Nie sposób jednak odmówić zasługi MMA w fantastycznych wynikach platformy, bowiem przy okazji pierwszej gali pod szyldem UFC on ESPN+, w ramach której odbył się mistrzowski pojedynek Henry’ego Cejudo z TJ Dillashawem, serwis streamingowy zyskał aż 568,000 nowych kupców!

Gratulacje dla całej stacji, a przede wszystkim dla Helwaniego i Sonnena, zdecydował się złożyć chociażby Conor McGregor.

Gratulacje chłopaki! Pierwszorzędna robota, ESPN.

15 KOMENTARZE

 1. NHL i MLS

  No tak tak, ale w odniesieniu do UFC to chyba ten sam produkt? Czy to trochę nie zarżnięcie swojej platformy? Rozumiem, że na FP jest całe multum gal i walk, ale w sumie chyba większości chodzi o te gale live. Płacę 6 euro miesięcznie za FightPass, a tutaj miałbym 5 dolców za to samo + wiele więcej (minus inne organizacje)?

 2. No tak tak, ale w odniesieniu do UFC to chyba ten sam produkt? Czy to trochę nie zarżnięcie swojej platformy? Rozumiem, że na FP jest całe multum gal i walk, ale w sumie chyba większości chodzi o te gale live. Płacę 6 euro miesięcznie za FightPass, a tutaj miałbym 5 dolców za to samo + wiele więcej (minus inne organizacje)?

  Wydaje mi się, że na ESPN+ są dostępne tylko gale UFC on ESPN+, numerowane itp. dostępne są na FP. Dublowanie całego contentu nie miałoby sensu.

 3. No tak tak, ale w odniesieniu do UFC to chyba ten sam produkt? Czy to trochę nie zarżnięcie swojej platformy? Rozumiem, że na FP jest całe multum gal i walk, ale w sumie chyba większości chodzi o te gale live. Płacę 6 euro miesięcznie za FightPass, a tutaj miałbym 5 dolców za to samo + wiele więcej (minus inne organizacje)?

  Gale ESPN sa w Stanach dostepne wylacznie za posrednictwem ESPN, wiec na FP ich nie uswiadczysz. W miare rozwoju platformy w innych krajach bedzie zapewne podobnie.

 4. Głównie chodzi o podział rynku. ESPN+ trafia do innych odbiorców niż FP, więc wszystko jest w najlepszym porządku.

 5. A nie jest tak ze gale ESPN bez plusa sa dostepne tylko w tv ESPN a te z plusem tylko na platformie internetowej? Czy cos pojebalem?

 6. A nie jest tak ze gale ESPN bez plusa sa dostepne tylko w tv ESPN a te z plusem tylko na platformie internetowej? Czy cos pojebalem?

  Tak, tak to działa

 7. Gale ESPN sa w Stanach dostepne wylacznie za posrednictwem ESPN, wiec na FP ich nie uswiadczysz. W miare rozwoju platformy w innych krajach bedzie zapewne podobnie.

  Co ty gadasz ja oglądam wszystkie gale UFC od prelimsow do Maina na fight passie ESPN również jedynie ppv nie jest dostępne.

 8. Co ty gadasz ja oglądam wszystkie gale UFC od prelimsow do Maina na fight passie ESPN również jedynie ppv nie jest dostępne.

  Mieszkasz w USA ?

 9. Na razie spokojnie z tymi numerami bo espn oferuje miesiac za darmo… Czyli 500 tysiecy ludzi ktorzy sie wpisali zeby obejrzec walke Cejudo dokladnie zaplacilo 0 dolarow za co cokolwiek. Pytanie ile ludzi zrezygnuje przed uploywem 30stu dni jest otwarte.  To mowiac: ESPN+ ma tez lige wloska, lige mistrzow, puchar europy, duzo boksu… hokej i tak dalej. 4.99 to jest dosc niska cena (ale w zamian jest dosc sporo reklam).

 10. Na razie spokojnie z tymi numerami bo espn oferuje miesiac za darmo… Czyli 500 tysiecy ludzi ktorzy sie wpisali zeby obejrzec walke Cejudo dokladnie zaplacilo 0 dolarow za co cokolwiek. Pytanie ile ludzi zrezygnuje przed uploywem 30stu dni jest otwarte.  To mowiac: ESPN+ ma tez lige wloska, lige mistrzow, puchar europy, duzo boksu… hokej i tak dalej. 4.99 to jest dosc niska cena (ale w zamian jest dosc sporo reklam).

  W USA podpinają kartę i szlus. Większość nie wie nawet, że netflix im zdążył już trzy razy podnieść opłatę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.