ufc991

Ostatnie typowanie ostro nam wszystkim obniżyło skuteczność, próg 50% na UFC 98 przekroczył tylko Yoshihiro. Nie dogonił jednak Venoma, który nadal prowadzi w tabeli ze skutecznością 65% (60-32), dokładnie jedną walkę za nim jest Yoshi (64%, 59-33) grupę liderów zamyka Tidżej (63%, 58-34) a nieco za nimi Garret (59%, 54-38) i wreszcie R.O.B. (45%, 10-12), który czeka na swoją pierwszą galę ze skutecznością powyżej 50%. Teraz mamy aż 12 pojedynków aby to naprawić, prócz Defa (50%, 25-25), który chyba już dał sobie z typowaniem całkowicie spokój :P.

Nie nie dał, moje typy w środku (dop. def)

Venom

Rich Franklin vs. Wanderlei Silva
Rich Franklin przez decyzję. Franklin to dużo lepszy technik w stójce, szczególnie w dystansie, gdzie walcząc z odwrotnej pozycji znakomicie się porusza i punktuje przeciwników ciosami prostymi i kopnięciami na korpus. Szansę Silvy upatrywałbym w skracaniu dystansu, gdzie zranionego Richa mógłby zdemolować podobnie jak Anderson. Jeśli to mu się nie uda, to po ciekawej walce przegra przez decyzję.

Cain Velasquez vs. Cheick Kongo
Cain Velasquez przez TKO, runda 2. Nie mogę się nadziwić jak wygrane z Evensem, Al-Turkiem i Hardonkiem zrobiły u niektórych z Kongo faworyta w tej walce. Mimo, że Francuz poprawił ostatnio zapasy, to ja nie potrafię zapomnieć tego co robili z nim Carmelo Marrero, Assuerio Silva czy Heath Herring. Velasquez jeżeli chodzi o zapasy to zupełnie inna liga. Oczywiście w stójce to pewnie Kongo ma przewagę, ale raczej zawodnik z AKA nie da mu okazji jej wykorzystać. Zapowiada się demolka w parterze i druga przegrana Kongo przed czasem.

Mike Swick vs. Ben Saunders
Mike Swick przez decyzję. Saunders stał się ulubieńcem fanów po masakrze jaką zafundował Brandonowi Wolffowi. Swick to jednak zawodnik o kilka klas lepszy, bardzo wszechstronny i zawsze walczący mądrze. Jeśli tylko poczuje zagrożenie w stójce, będzie obalał i kontrolował zawodnika ATT, czym zapewni sobie przychylność sędziów

Marcus Davis vs. Dan Hardy
Dan Hardy przez decyzję. Jeśli tylko szczęki obu zawodników wytrzymają to możemy się spodziewać trzech rund wojny w stójce. Obaj są znakomicie wyszkolonymi uderzaczami i walka może iść obie strony. Postawię na Hardy’ego, który w odróżnieniu od Chrisa Lytle nie będzie atakował Davisa tylko szalonymi cepami.

Spencer Fisher vs. Caol Uno
Caol Uno przez decyzję. Fisher to twardy zawodnik z mocnym ciosem i niezłym parterem, co wielokrotnie to wystarczało na Japończyka. Niezbyt mocna szczęka Uno często niweczy to co wypracowuje sobie bardzo dobrą techniką w stójce i w parterze. Liczę, że tym razem, na przekór bukmacherom ustrzeże się mocnego ciosu Fishera i dowiezie wygraną.

Mirko Filipovic vs. Mustapha Al Turk
Mirko Filipovic przez KO, runda 1. Co prawda raczej nie wierzę w powrót CroCopa na szczyt, to jednak Al Turk nie jest zawodnikiem pokroju Gonzagi czy Overeema, który mógłby mu sprawić kłopoty. Zawodnik London Shootfighters ma niezłe zapasy i parter, ale chyba nie na tyle, żeby zdominować Chorwata, w stójce jest to mecz do jednej bramki niezależnie od formy Mirko.

Terry Etim vs. Justin Buchholz
Terry Etim przez TKO, runda 1. Buchholz nie jest na tyle dobrym grapplerem, żeby utrzymać Anglika w parterze, a w stójce Etim jest po prostu znakomity i powinien przysporzyć sporo radości wyspiarskim fanom.

Denis Siver vs. Dale Hartt
Denis Siver przez TKO, runda 2. Siver to ciekawy uderzacz, który potrafi brutalnie kończyć walki. Hartt to wcale nie gorszy stójkowicz, więć pojedynek zapowiada się całkiem interesująco, przewagą własnego boiska stawiam na Niemca.

Paul Taylor vs. Peter Sobotta
Paul Taylor przez decyzję. Sytuacja w tej walce jest dość jasna: Peter nie wygra tej walki w stójce, zobaczymy czy przygotowania w Szczecinie zaprocentują odpowiednią ilością obaleń i wystarczającą kontrolą Anglika w parterze. Postawię, że jednak Taylor nie da sobie narzucić planu Sobboty i wygra przez decyzję, ale liczę że polski Niemiec sprawi niespodziankę.

Paul Kelly vs. Roli Delgado
Paul Kelly przez TKO, runda 1. Delgado walczący w UFC to jakaś obraza, Kelly przejedzie po nim jak czołg.

Stefan Struve  vs. Denis Stojnic
Stefan Struve przez poddanie, runda 1. Jeśli wieżowcowi z Holandii tym razem nie utknie nogą między matą, a klatką to prędzej czy później uda mu się sprowadzić walkę do parteru, a tam przewyższa Stojnica zdecydowanie.

John Hathaway vs. Ricky Story
Ricky Story przez decyzję. Hathaway to niezły młody zawodnik, ale jego problemem jest to, że nie urodził się Stanach. Ogólny poziom umiejętności zapaśniczych w Anglii powoduje, że ciężko się komukolwiek przebić. Hathaway ma szansę, ale postawię na solidnego zapaśnika Story’ego.

Garret

Rich Franklin vs. Wanderlei Silva
Rich Franklin przez TKO, 2 runda. Franklin to najbardziej niedoceniany zawodnik, jaki aktualnie walczy w Oktagonie, na co najprawdopodobniej miały wpływ porażki z Andersonem. Natomiast Silva już na wstępie mówi że on nie walczy dla wygranych, tylko dla fanów. Czyli możemy zakładać że Silva nie zmieni nic w swoim stylu, i nadal będzie machał tymi swoimi wiatrakami, zostawiając swoją nie najmocniejszą szczękę bez żadnej ochrony. Franklin jest zawodnikiem myślącym, i powinien to wykorzystać.

Cain Velasquez vs. Cheick Kongo
Cain Velasquez przez TKO, 1 runda. Kongo to jeden wielki jednowymiarowy skurczybyk, i parter nie jest jego najmocniejszą stroną. Ta walka pokaże tak naprawdę ile Velasquez jak na razie jest w stanie zdziałać.

Mike Swick vs. Ben Saunders
Mike Swick przez decyzje. Ciekawa walka, która notabene powinna wyłonić kolejnego kandydata do walki o pas WW. Powinna z tego wyjść naprawdę ciekawa walka.

Marcus Davis vs. Dan Hardy
Marcus Davis przez decyzje. Długi bad blood pomiędzy oboma zawodnikami, tak naprawdę spowodowany niczym (jakby takie coś miało miejsce w WWE, to Meltzer dał by im nagrodę za najgorszy feud roku). Ale wracając do walki. Obaj zawodnicy zdecydowanie wolą się okładać w stójce. Jednak biorąc pod uwagę większe doświadczenie Davisa w MMA, oraz fakt że dawno temu był zawodowym bokserem to postawię na niego.

Spencer Fisher vs. Caol Uno
Spencer Fisher przez TKO, 3 runda. Caol Uno trafił na mocnego przeciwnika na swój powrót. Fisher to facet, który jednocześnie umie przyłożyć, jak i poddać. Jednak Uno lubi zaskakiwać. Jeszcze dwa lata temu powiedziałbym że jest skończony i nie ma czego szukać w MMA, po czym na DREAM poddał Ishide w dość niespodziewany sposób. Czy teraz nas zaskoczy? Zobaczymy.

Mirko Filipovic vs. Mustapha Al Turk
Mirko Filipovic przez TKO, 1 runda. To jest najważniejsza walka w karierze Mirasa. Jeśli nie wygra jej zdecydowanie (lub co gorsza przegra), to będzie jego koniec. Al Turk to nie jest zawodnik jakiejś wielkiej klasy. Zaryzykuje nawet stwierdzenie że Eddie Sanchez był lepszy (pomijając to że bał się Mirasa bardziej, niż dzieci boją się Boogeymana). Jeśli Al. Turk nie zastosuje taktyki Kongo i Overeema, i nie sklepie Mirasa po jajach, to Chorwacki gliniarz powinien spokojnie wygrać.

Terry Etim vs. Justin Buchholz
Terry Etim przez decyzje. Buchholz mimo iż jest dobrym grapplerem, to lubi sobie powalczyć w stójce, co w tym wypadku może się źle skończyć.

Denis Siver vs. Dale Hartt
Dennis Siver przez decyzje. Hartt w UFC jak na razie nie zachwyca. Rekord 1-1, w dodatku jego jedyna wygrana jest spowodowana nieszczęśliwą kontuzją jego przeciwnika, Coreya Hilla. W dodatku Hartt tą walkę przegrywał. Z kolei Siver walczy na swojej ziemi, dla swoich fanów, i w Oktagonie spisuje się znacznie lepiej. Mimo że Hartt jest wyższy 8 cm, to nie sądzę by pokonał Sivera.

Paul Taylor vs. Peter Sobotta
Paul Taylor przez TKO, 2 runda. Z powodu deficytu dobrych niemieckich zawodników MMA, UFC zostało zmuszone by sięgnąć po „żółtodzioba”. Sobotta to utalentowany zawodnik, jednak moim zdaniem to za wcześnie na UFC. W dodatku trafił na nieciekawego przeciwnika. Taylor to bardzo dobry striker, dysponujący także mocnym parterem. W najlepszym wypadku Sobotta dociągnie walkę do decyzji, ale w ostatecznym rozrachunku i tak przegra.

Paul Kelly vs. Roli Delgado
Paul Kelly przez TKO, 1 runda. Teoretycznie jest to beznadziejny match- up bo Kelly jest lepszy dosłownie w każdym aspekcie. No chyba że Roli Delgado to drugi Paulo Thiago. Ale jeśli nie to Kelly powinien zdominować walkę i skończyć ją prze czasem.

Stefan Struve vs. Denis Stojnic
Stefan Struve przez poddanie, 1 runda. Wbrew pozorom Stojnic ma tutaj naprawdę duże szanse. W odróżnieniu od Holendra, jest „ubity”, silny, mocny w stójce i  bardzo wytrzymały na uderzenia. Jednak postawię na Struve’a bo ten facet nie raz, nie dwa zaskakiwał.

John Hathaway vs. Ricky Story
Josh Hathaway przez TKO, 2 runda.

Tidżej

Rich Franklin vs Wanderlei Silva – Jeżeli Wand nie wystrzeli z bloków niczym Blanka w Street Fighterze to nie skończy się dla niego ta walka dobrze. Franklin jest o wiele bardziej techniczym strikerem od Brazylijczyka i wykorzysta te umiejętności by kontrować i przechodzić jego obronę. Wątpie, żeby powrót do treningów z Cordeiro sprawił, że Wanderlei nagle przestanie być trafiany a jego możliwości absorbcji ciosów do fantastycznych nigdy nie należały. Jedynie z sympatii dla tego zawodnika uznam, że wytrzyma trzy rundy wymian i dotrwa do werdyktu. Franklin przez decyzję.

Cain Velasquez vs Cheick Kongo – Z całej gadki o tym jak Kongo się poprawił niewiele wynika dla jego obrony przed obaleniami. W ostatniej walce, gdzie została ona sprawdzona, z Herringiem, bynajmniej nie wyglądało to dobrze. Kongo nie ma najmniejszych szans na zatrzymanie obaleń zapaśnika kalibru Caina i wątpie, żeby nagle posiadł niebezpieczne umiejętności BJJ z pleców. Velasquez, TKO, 2 runda.

Mike Swick vs Ben Saunders – Saunders po cichu wyrósł na najlepszego zawodnika TUF 6 ale wpadnie na mur w walce ze Swickiem. Zawodnik AKA to nie byle Hawajczyk na którym Saunders będzie w stanie odtworzyć zakończenie drugiej walki Rampage’a z Wandem. Nawet jeśli, co dość prawdopodobne, Swick będzie miał problemy z zasięgiem przeciwnika to, podobnie jak w walce z Davisem, może spokojnie przenieść zawody do parteru. Swick przez decyzję.

Marcus Davis vs Dan Hardy – Davis nie ma kłopotów z zawodnikami z II ligi ale kiedy poziom trudności wzrasta już nie wygląda tak świetnie. Pytanie brzmi na jakim poziomie jest Dan Hardy – moim zdaniem bliżej mu jednak do tych lepszych. Będzie miał przewagę zasięgu i przewagę psychologiczną bo udało mu się kompletnie zrazić do siebie Davisa. Anglik chyba zresztą na to liczył i będzie wiedział jak to wykorzystać w walce. Hardy, TKO, 2 runda.

Spencer Fisher vs Caol Uno – Oldschoolowy pojedynek z gatunku striker kontra grappler. Fisher jest groźnym uderzaczem i spokojnie może znokautować Uno jeśli postoją dłużej. Uno z drugiej strony to nadal świetny grappler, jedyny zawodnik, który poddał Mitsuhiro Ishidę. Dokładając do tego niemal kompletny brak zapasów u Fishera spodziewam się obaleń ze strony Uno i szukania okazji do poddania w parterze. Fisher nigdy nie został poddany ale Uno ma spore szansę na zostanie tym pierwszym po raz kolejny. Uno, poddanie, 3 runda.

Mirko Filipovic vs Mustapha Al-Turk – Chyba nikt już nie wie co myśleć o Crocopie, który wraca do UFC po 2 zwycięstwach nad kompletnie nic nieznaczącymi zawodnikami. Formy z OWGP nie odzyska już chyba nigdy i prawdę powiedziawszy nie będe zdziwiony, jeśli Al-Turk w jakiś sposób wygra. Byłaby to ogromna niespodzianka, owszem, ale zdziwiony nie będę. Tak się jednak nie stanie, nie wiem czy CC jest zmotywowany ale jego umiejętności powinny pozwolić mu przeskoczyć Anglika stosunkowo łatwo. Crocop, TKO, 2 runda.

Terry Etim vs Justin Buchholz – Etim sprawi Buchholzowi mnóstwo problemów w stójce ze swoim zasięgiem i coraz lepszą stójką. Powinien mieć też przewagę w parterze poza zapasami. Buchholz zaskoczył bukmacherów raz pokonując Cory’ego Hilla ale tu walczy z już ukształtowanym fighterem. Etim, poddanie, 3 runda

Denis Siver vs Dale Hartt – Siver to, do UFC 99, jedyny Niemiec w UFC więc Joe Silva będzie chciał go zatrzymać w organizacji nieco dłużej. Stąd walka z Harttem, który, poza złamaniem nogi Hilla, nie pokazał zbyt wiele. Nie jest to zwycięstwo podane Siverowi na srebrnej tacy ale ciężko bijący rosyjski Niemiec powinien sobie poradzić. Siver, TKO, 2 runda.

Paul Taylor vs Peter Sobotta – Sentymentalny wybór wieczoru. Taylor jest naprawdę świetnym stójkowiczem ale jest oceaniczny rów między poziomiem jaki prezentuje w stójce a jego umiejętnościami w parterze. Sobotta na pewno jest w stanie go poddać jeśli tylko uda mu się przetrzymać ostrzał i sprowadzić walkę na ziemię. Dostaje burę, że nie stawiam na Soszyńskiego to teraz postawię na zawodnika z polskimi korzeniami. Sobotta, poddanie, 1 runda.

Paul Kelly vs Rolando Delgado – Kelly debiutuje w wadze lekkiej i jeśli ścinanie wagi poszło bez problemów to równie gładko pójdzie walka. Delgado to teoretycznie czarny pas BJJ ale zupełnie nie potrafi zaadaptować tych umiejętności do klatki. Kelly ma solidne postawy i tonę serca do walki. Kelly przez decyzję.

Denis Stojnic vs Stefan Struve – Struve przypomni dlaczego sporo osób z niecierpliwością czekało na jego (nieudany) debiut w UFC poddając bośniackiego kickboxera Stojnića. Struve, poddanie, 1 runda.

John Hathaway vs Rick Story – Hathaway to jeden z większych brytyjskich talentów ale czeka go przeciwnik, z którym nie miał wcześniej do czynienia. Story to zdecydowanie najsilniejszy zapaśnik z rywali Anglika i generalnie najlepszy fighter, który nie da się szybko skończyć z powodu ground-and-pound czy poddania. Story przez decyzję.

Yoshihiro

Rich Franklin vs. Wanderlei Silva
Franklin (decyzja)

Cain Velasquez vs. Cheick Kongo
Valasquez (TKO)

Mike Swick vs. Ben Saunders
Swick (decyzja)

Marcus Davis vs. Dan Hardy
Davis (TKO)

Spencer Fisher vs. Caol Uno
Uno (submission)

Mirko Filipovic vs. Mustapha Al Turk
Filipovic (TKO)

Terry Etim vs. Justin Buchholz
Etim (TKO)

Denis Siver vs. Dale Hartt
Silver (decyzja)

Paul Taylor vs. Peter Sobotta
Sobotta (submission)

Paul Kelly vs. Roli Delgado
Kelly (decyzja)

Stefan Struve  vs. Denis Stojnic
Struve (submission)

John Hathaway vs. Ricky Story
Story (decyzja)

R.O.B.

Wanderlei Silva  vs. Rich Franklin – Rich Franklin przez decyzję
Cain Velasquez  vs. Cheick Kongo- Cain Velasquez TKO, druga runda
Mike Swick  vs. Ben Saunders- Swick przez decyzję
Marcus Davis  vs. Dan Hardy – Davis KO/TKO trzecia  runda
Spencer Fisher  vs. Caol Uno – Fisher przez KO , pierwsza runda
Mirko „Cro Cop” Filipovic  vs. Mostapha Al Turk – Filipovic przez KO, pierwsza runda
Dennis Siver  vs. Dale Hartt – Siver przez decyzję
Terry Etim  vs. Justin Buchholz – Etim TKO druga runda
Paul Taylor  vs. Peter Sobotta  – Taylor przez KO , pierwsza runda
Paul Kelly  vs. Rolando Delgado – Kelly przez TKO, druga runda
John Hathaway  vs. Rick Story – Hathaway przez decyzję
Stefan Struve  vs. Denis Stojnic –Struve przez poddanie, druga runda

dEFTHOMAS

Rich Franklin (24-4) vs. Wanderlei Silva (32-9-1)
Jak mógłbym postawić przeciwko idolowi mojego dzieciństwa z Chute Boxe Academy. Wanderlei Silva mimo że słabszy technicznie w stójce musi tą walkę wygrać aby zachować swoje gigantyczne paychecki i szanse na multi zieloną walkę z nauczycielem Franklina czyli Andersonem Silvą

Cain Velasquez (5-0) vs. Cheick Kongo (14-4-1)
Cain to mądry zawodnik a mądry zawodnik w walce z Kongo schodzi do parteru. Mimo że Kongo z walki na walkę stara się poprawiać swoje braki na ziemi to do Velasqueza sporo mu jeszcze brakuje. Cain by decision,

Mike Swick (12-3) vs. Ben Saunders (7-0-2)
Starcie dwóch teamów ze ścisłej światowej czołówki. Stawiam na ekipę AKA ponieważ ich zawodnik ma dużo większe doświadczenie w UFC oraz stoczył już kilka walk w swojej karierze gdzie był mniejszy od swojego przeciwnika. Dzięki temu Ben nie zaskoczy go jak swoich dwóch poprzednich ofiar.

Marcus Davis (16-4) vs. Dan Hardy (21-6)
Bardzo ciekawa walka ze względu na cały trash talk przed walką. Niestety dla Hardyego patrząc na posture Marcusa podczas ważenia, trash talk był tym czego potrzebował on do zbudowania najlepszej chyba formy w swoich dotychczasowych występach w UFC. Marcus by KO

Spencer Fisher (22-4) vs. Caol Uno (25-11-4)
Skoro UFC Comeback to niech będzie Uno

Mirko Filipovic (24-6-2) vs. Mustapha Al Turk (6-4)
Tak jak wyżej. Nazwa gali zobowiązuje a Miras chyba nie chce zaliczyć 3 porażki z rzędu w UFC. Nie ten zawodnik, nie ten honor.

Terry Etim (12-2) vs. Justin Buchholz (8-2)
Walkę Eitma miałem kiedyś przyjemność oglądać na żywo. Bardzo fajna stójka, z walki na walkę coraz pewniej się czuje w octagonie i jest jednym z tych młodych zawodników który wg. mnie ma bardzo jasną przyszłość w UFC

Denis Siver (13-6) vs. Dale Hartt (6-1)
Żeby gala była udana przynajmniej jeden zawodnik gospodarzy musi zwyciężyć. Na pewno łatwiejsze zadanie od Sobboty ma tu Denis Silver.

Paul Taylor (9-4-1) vs. Peter Sobotta (8-1)
Paul to kozak jakich mało, nie dość że potrafi dobrze przypier… w stójce to ma całkiem dobre umięjętności w partrze. Bardzo chciałbym żeby Peter Sobbota wygrał ale przygoda z UFC chyba trochę za szybko się dla niego zaczęła. Paul by KO

Paul Kelly (8-1) vs. Roli Delgado (6-3-1)
Kolejny zawodnik po Davisie które na UFC 99 pokazał się w życiowej formie. Kelly był pocięty jak GSP

Stefan Struve (16-3) vs. Denis Stojnic (5-2)

John Hathaway (10-0) vs. Ricky Story (7-2)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.