Prezydent UFC Dana White w wywiadzie, którego udzielił dzisiaj brytyjskiej stacji Setanta Sports potwierdził sporo krążących plotek na pojedynków na UFC 99 i UFC 100. Obecność na jubileuszowej gali, 11 lipca w Las Vegas, mistrza UFC w wadze półśredniej Georges’a St. Pierre’a była potwierdzona już wcześniej, ale dla jasności Dana ujawnił, że jego przeciwnikiem, jak można się było spodziewać, będzie Thiago Alves (MMA 16-3, UFC 9-2, 2 w rankingu MMARocks). Na gali dojdzie też do pojedynku trenerów dziewiątej edycji TUF: byłego mistrza Pride w dwóch kategoriach wagowych Dana Hendersona (MMA 24-7, UFC 4-2, 2 w rankingu MMARocks) i zwycięzcy trzeciej edycji TUF Michaela Bispinga (MMA 17-1, UFC 6-1). Dana poinformował też, że jeżeli Anglik wygra to kolejną walkę stoczy z Andersonem Silvą o pas w wadze średniej, najprawdopodobniej na gali w Wielkiej Brytanii. Do UFC 100 ma być jeszcze dodany trzeci „duży” pojedynek (Evans vs. Jackson/Machida ? – przyp. Venom).

Jeżeli chodzi o UFC 99, 13 czerwca w Kolonii UFC będzie się starało zestawić na tę galę pojedynek o pas w wadze lekkiej pomiędzy mistrzem B.J. Pennem (MMA 13-5-1, UFC 9-4-1, 1 w rankingu MMARocks) i Kennym Florianem (MMA 11-3, UFC 9-2, 5 w rankingu MMARocks). Dana potwierdził też występ Wanderleia Silvy oraz to, że rozmawia z menadżerami CroCopa w sprawie występu Chorwata w Niemczech.

Z innych ciekawostek prezydent UFC poinformował, że Lyoto Machida powalczy o pas w wadze półciężkiej w lecie tego roku (w przypadku gdy Rampage dostanie walkę o pas trudno mi sobie to wyobrazić – przyp. Venom), UFC cały czas jest zainteresowane Fedorem Emelianenko, kolejna gala w Wielkiej Brytanii może odbyć się w Szkocji i na pewno będzie na niej walka o jeden z pasów UFC, jako następne cele w planie ekspansji UFC Dana podał Francję i Dubaj oraz potwierdził możliwość zorganizowania gali WEC poza USA w 2010 roku.

Link do wywiadu
.

8 KOMENTARZE

 1. Żeby doszło do gali UFC we Francji najpierw musieliby tam zalegalizować nowe zasady mma bo na obecnych to nie wyjdzie.

 2. UFC ma doświadczenie w przekonywaniu francuskojęzycznych oficjeli do swoich zasad 😀

 3. Kanada to zupełnie inna sprawa. We Francji przez lata mma w ogóle było nielegalne więc to i tak wielki postęp, że je zalegalizowali. Zresztą problem nie dotyczy tylko mma a w ogóle sportów walki we Francji. K-1 na swoich galach też miało ograniczenia w zasadach i też nic nie dało się zrobić. Nie wiem czy ktokolwiek da radę przekonać rząd francuski do zmiany zdania na ten temat.

 4. Nie no, bez pospiechu. Gdyby sluchac tego co o ekspansji mowi Dana i Lorezno powinny juz sie odbyc 3 gale na Filipinach :).

 5. Offtopic: sorry ale czy ktoś wie gdzie mógłbym zamówić/zareserwować bile na KSW XI? o ile dobrze pamiętam ma odbyć się w Warszawie w maju tak?byłem na stronie ksw ale widze że jeszcze nie ma,albo ślepy jestem 😀

  A co do walki o pas MW moim skromnym zdaniem walczyć Nate po jutrzejszej wygranej 😀

 6. Rictor z tą Kanadą żartowałem, UFC będzie próbować zmienić zasady, jak się nie uda, to nie zrobią gali proste. Na pewno próbują rozmawiać, bo w tym roku Lorenzo i Dana byli już we Francji dwa razy. Priorytetem i tak jest Nowy Jork i w to ładują najwięcej kasy na razie.

  Co do KSW to gala nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, więc trudno żeby sprzedawali bilety.

 7. Wiem wiem i nie mam nic przeciwko tylko wydaje mi się, że będzie to bardzo trudne cokolwiek zdziałać w tej sprawie wiedząc jakie restrykcyjne podejście do sportów walki ma rząd francuski. Ciekaw jestem czy Lorenzo i łysy coś wywalczą; wielu przed nimi się to nie udało, ale zawsze jest jakiś procent szansy, że w końcu komuś się uda.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.