Prezydent UFC Dana White w wywiadzie, którego udzielił dzisiaj brytyjskiej stacji Setanta Sports potwierdził sporo krążących plotek na pojedynków na UFC 99 i UFC 100. Obecność na jubileuszowej gali, 11 lipca w Las Vegas, mistrza UFC w wadze półśredniej Georges’a St. Pierre’a była potwierdzona już wcześniej, ale dla jasności Dana ujawnił, że jego przeciwnikiem, jak można się było spodziewać, będzie Thiago Alves (MMA 16-3, UFC 9-2, 2 w rankingu MMARocks). Na gali dojdzie też do pojedynku trenerów dziewiątej edycji TUF: byłego mistrza Pride w dwóch kategoriach wagowych Dana Hendersona (MMA 24-7, UFC 4-2, 2 w rankingu MMARocks) i zwycięzcy trzeciej edycji TUF Michaela Bispinga (MMA 17-1, UFC 6-1). Dana poinformował też, że jeżeli Anglik wygra to kolejną walkę stoczy z Andersonem Silvą o pas w wadze średniej, najprawdopodobniej na gali w Wielkiej Brytanii. Do UFC 100 ma być jeszcze dodany trzeci „duży” pojedynek (Evans vs. Jackson/Machida ? – przyp. Venom).

Jeżeli chodzi o UFC 99, 13 czerwca w Kolonii UFC będzie się starało zestawić na tę galę pojedynek o pas w wadze lekkiej pomiędzy mistrzem B.J. Pennem (MMA 13-5-1, UFC 9-4-1, 1 w rankingu MMARocks) i Kennym Florianem (MMA 11-3, UFC 9-2, 5 w rankingu MMARocks). Dana potwierdził też występ Wanderleia Silvy oraz to, że rozmawia z menadżerami CroCopa w sprawie występu Chorwata w Niemczech.

Z innych ciekawostek prezydent UFC poinformował, że Lyoto Machida powalczy o pas w wadze półciężkiej w lecie tego roku (w przypadku gdy Rampage dostanie walkę o pas trudno mi sobie to wyobrazić – przyp. Venom), UFC cały czas jest zainteresowane Fedorem Emelianenko, kolejna gala w Wielkiej Brytanii może odbyć się w Szkocji i na pewno będzie na niej walka o jeden z pasów UFC, jako następne cele w planie ekspansji UFC Dana podał Francję i Dubaj oraz potwierdził możliwość zorganizowania gali WEC poza USA w 2010 roku.

Link do wywiadu
.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.