MMA Payout donosie że wyznacznik ilości wykupionych PPV jakim jest oglądalność programu Countdown to UFC była delikatnie mówiąc poniżej oczekiwań:

MMAPayout.com dowiedziało się że premierowa Countdown to UFC 91 na kanale SpikeTV przyciągneła przed telewizory tylko 537 tyś. widzów. Ta liczba jest o 11.7 % niższa od średniej (608 tyś.) liczby widzów jaka obejrzała 12 programów Countdown w tym roku. Bazując na wyliczeniach przygotowanych przez MMAPayout.com, UFC 91 powinna sprzedać tylko 468 tyś PPV. Kiedy rzeczywiste dane na temat PPV prawdopobobnie przekroczą tą liczbę, jest to na pewno oznaka kłopotów dla UFC które miały nadzieje  sprzedać ponad milion PPV dla tej gali.

Btw, link do Coundtown tutaj

5 KOMENTARZE

 1. Zapowiadane 1.2 mln jest raczej mało prawdopodobne, ale gala powinna osiągnąć drugi wynik w historii w granicach 800-900 tys. Słaby wynik countdownu to raczej wynik konkurencji NFL w tym czasie.

 2. Ostatni countdown ze Spiderem i Cote miał wynik dużo powyżej średniej (chyba ponad 800 tyś) – trzeba poczekać na dane o PPV, czy w tym przypadku sprawdzi się przelicznik.
  Do co UFC 91 myślę, że wynik może wszystkich zaskoczyć – tzn. albo Dana jest bardzo kiepski w tym co robi i strategia promocyjna jest jakimś niewypałem (a to jest dla mnie o tyle wątpliwe, że UFC jednak jest dobrze zarządzane i mimo gęstej krytyki Łysy okazuje się być właściwym człowiekiem na właściwym miejscu) albo White i kompania ma to jednak dobrze przeliczone i są pewni swego. Na wstępnie trochę bardziej ufam temu co przewiduje machina UFC niż co można przeczytać na kilku portalach. Zobaczymy jak będzie.

  Mam jeszcze ogólne pytanie – jak to jest z „ogłaszaniem” wyników PPV? Na dziś znane są bodajże wyniki do UFC 87 (wszystko to jednak jest mgliste); długo trzeba będzie czekać na jakieś informacje o kolejnych eventach? Na jakiej podstawie podawane są przybliżone wyniki sprzedaży?

 3. Przybliżone wyniki podaje Dave Meltzer (po za kilkoma przypadkami kiedy UFC samo ujawniło wyniki PPV), który ma kontakty w sieciach kablowych, które dystrybuują PPV. Ostatnio wynik UFC 87 podało jako pierwsze ESPN w MMA: Live, ale nie podali żadnego źródło, jednak biorąc pod ich dobre kontakty i wieloletnią obecność w sporcie zawodowym w USA chyba można wierzyć ich informacjom.

 4. Czyli zazwyczaj jest to drogą „przecieku”, względnie drogą nieoficjalną… Ciekawe czy UFC ogłosi oficjalny wynik z 91. Jestem też ciekaw wyniku 90 – czy Spider wreszcie zachęcił do siebie ludzi.

  Może to nie miejsce na ten temat, ale coś ostatnio czytałem o technologii VOD. Czy to ma zastąpić PPV czy być tylko bazą wcześniejszych walk? Wie ktoś cos na ten temat?

 5. Slaby wynik countdown to tez pora nadawania i brak reklamy na Spike ,tak jak caly czas reklamuja UFC 91 tak ani razu nie widzialem reklamy countdown.Oprocz walki wieczoru rozpiska jest dosc mizerna aczkolwiek mysle ze uplasuja sie w granicach 800tys

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.