ufc 278 usman edwards tybura wyniki gali

W nocy z 20 na 21 sierpnia polskiego czasu odbędzie się gala UFC 278, podczas której kibice zobaczą dwanaście pojedynków. W najważniejszym z nich Kamaru Usman stanie do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego kategorii półśredniej. Jego rywalem będzie Leon Edwards. Sprawdźcie, jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks.pl.

170 lb: Kamaru Usman (MMA 20-1-0) vs Leon Edwards (MMA 19-3-0)

Redaktorzy typujący Usmana: Jacek, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Edwardsa: Rafał

Rafał Grabosz: Kamaru Usman i Leon Edwards zmierzą się ze sobą po raz drugi, tym razem stawką będzie tytuł mistrzowski dywizji półśredniej UFC. Ich pierwsza batalia odbyła się siedem lat temu – wówczas decyzją sędziów zwyciężył „Nigeryjski Koszmar”, który dzięki wykorzystaniu swoich umiejętności zapaśniczych wypunktował rywala. Wydaje się, że będzie to kompletnie inna konfrontacja niż w 2015 roku. Obaj panowie znacząco się rozwinęli i obecnie są to zawodnicy kompletni. Progres aktualnego czempiona w płaszczyźnie stójkowej jest widoczny gołym okiem, dokładnie to samo można powiedzieć o grapplingu „Rocky’ego”. W mojej opinii wielu fanów MMA dozna poważnego szoku w trakcie tego weekendu. Nie od dziś wiadomo, że Brytyjczyk jamajskiego pochodzenia jest powszechnie niedoceniany. Po serii dziesięciu pojedynków bez porażki wreszcie dostanie szansę walki o najwyższe trofeum i za wszelką cenę będzie chciał pokazać światu, do czego tak naprawdę jest zdolny. Uważam, że wykorzysta tę okazję i zdetronizuje Kamaru Usmana, który obecnie jest liderem rankingu najlepszych wojowników bez podziału na kategorie wagowe. Leon Edwards zapewne oprze swoją strategię na konsekwentnej obronie obaleń oraz utrzymywaniu przeciwnika na dystans – do pracy zaprzęgnie ciosy proste, jak i przeróżne kopnięcia – co w konsekwencji zagwarantuje mu wygraną na pełnym dystansie.

Jakub Madej: Dla mnie Usman jest cały czas bestią kategorii półśredniej, której nikt nie będzie w stanie przejść. Wątpię, żeby Edwards był w stanie przez cały czas prowadzić pojedynek i kontrolować rywala, bo bez wątpienia to trzeba robić w starciu z Nigeryjczykiem. „Rocky” ma spory problem, bo przez ostatnie trzy lata stoczył tylko dwie walki i nie były to starcia na najwyższym poziomie. Usman w tym czasie stoczył pięć pojedynków i każdego rywala pokonywał bez większym problemów. Tak będzie też tym razem i kluczem do sukcesu tu mogą być oczywiście sprowadzenia i kontrola w parterze, ale nie zdziwię się, jeśli Usman narzuci tempo w stójce i tam będzie starał się udowodnić coś zarówno Edwardsowi, jak i całej kategorii półśredniej.

185 lb: Paulo Costa (MMA 13-2-0) vs Luke Rockhold (MMA 16-5-0)

Redaktorzy typujący Costę: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Rockholda:

Jacek Łosak: Luke Rockhold wydaje się być w formie i zapowiada, że świetnie się czuje przed powrotem do klatki po trzech latach przerwy od startów. Nie wierzę jednak, że tak długa przerwa od walk wpłynie pozytywnie na postawę Rockholda w klatce. Wydaje mi się, że Luke może ponownie opuścić klatkę ze złamaną szczęką, tak jak miało to miejsce w przypadku walki z Janem Błachowiczem. Jeśli Paulo Costa utrzyma pojedynek w stójce i rozpuści pięści, powinien znokautować Luke’a już w pierwszej rundzie walki.

Michał Tkaczuk: Niesamowicie ciekawie zapowiadający się pojedynek. Obydwaj zawodnicy nie wygrali walki od kilku lat, przegrywając dwa ostatnie starcia. Rockhold, który ostanie starcie wygrał w 2017 roku, zapowiada, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kontekście rozgrywki mistrzowskiej w wadze średniej UFC. Co do samego pojedynku sprawa nie wydaje się zbytnio skomplikowana. Rockhold będzie starał się za wszelką cenę przenieść walkę do parteru, żeby zrobić użytek ze swojego kapitalnego jiu-jitsu. Costa, który ułomkiem w grze parterowej nie jest, spróbuje utrzymać pojedynek w stójce. Brazylijczyk moim zdaniem powstrzyma skutecznie grapplingowe zapędy byłego mistrza wagi średniej UFC. Kondycyjnie również nie powinien mieć problemu żaden z zawodników, szczególnie, że walka odbędzie się na dystansie pięciu. Szczęka Rockholda jest tak słabo odporna, że nie chciałbym mieszkać w domu zbudowanym na podobnej wytrzymałości materiale. W połączeniu z ciężkimi pięściami Costy uważam, że Brazylijczyk znokautuje Rockholda w pierwszej rundzie starcia.

Jakub Madej: Z jednej strony chciałbym, żeby starcie to wygrał Rockhold, bo zawsze był on zawodnikiem niezwykle ciekawym, a jego pojedynki oglądało się z zainteresowaniem. Nie wierzę już jednak w szczękę Amerykanina, która w starciu z potężnymi ciosami Paulo Costy może może okazać się okropnym problemem i szybką drogą do przegranej Rockholda. Sam fakt niezwykle długiej przerwy – aż 3 lata od przegranej z Janem Błachowiczem – to coś, czego nie da się w żaden sposób nadrobić. Owszem, Costa w tym czasie zrobił tylko dwie walki i w ostatnim czasie również nie jest on bardzo aktywnym zawodnikiem. Nie widzę jednak Rockholda jako zwycięzcy tego starcia i będę naprawdę zaskoczony, jeśli tak się stanie.

135 lb: Jose Aldo (MMA 31-7-0) vs Merab Dvalishvili (MMA 14-4-0)

Redaktorzy typujący Aldo: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Dvalishviliego:

Michał Tkaczuk: Jestem bardzo ciekaw tego starcia. Bardzo prawdopodobne, że pojedynek będzie miało status eliminatora do walki o pas kategorii koguciej UFC. Mamy klasyczne zestawienie stójkowicza z zapaśnikiem. Merab głównie w swoich walkach odwołuje się do swoich kapitalnych zapasów, natomiast Aldo używa swojej legendarnej stójki. Z pewnością kilka zagwostek dotyczących Dvalishviliego zostanie rozwiązanych. Gruzin, pomimo wysokiej pozycji w rankingu wagi koguciej UFC,  nie walczył  z zawodnikiem tej klasy co Jose Aldo. Wygrana z mocno rozbitym i mającym słabą serię Marlonem Moraesem, nie odbierając Dvalishviliemu zwycięstw, nie jest wystarczającym wyznacznikiem. Dodatkowo pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż Merab w pierwszej rundzie był bardzo bliski przegranej. Aldo, mimo upływu wieku, to zawodnik lepszej klasy oraz będący w dobrej formie. Pomimo, że faworytem starcia jest Gruzin, to mój typ idzie w stronę Jose Aldo. Brazylijczyk wygra dwie pierwsze rundy skutecznie broniąc się przed obaleniami, natomiast trzecia pójdzie na konto Dvalishviliego.

265 lb: Marcin Tybura (MMA 22-7-0) vs Alexandr Romanov (MMA 16-0-0)

Redaktorzy typujący Tyburę: Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Romanova: Michał, Jakub

Jacek Łosak: Alexandr Romanov pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Od roku 2020 bije się dla UFC i do tej pory wygrał cztery walki w oktagonie.  Przed nadchodzącym bojem z Tyburą zapowiada, że jest młodszy i bardziej głodny wygranej od Polaka i chociaż wydaje się, że może być dla Marcina poważnym wyzwaniem, ostatecznie postawię w tym boju na doświadczenie Marcina. Tybura nie tylko stoczył znacznie więcej pojedynków w UFC, ale też mierzył się ze znacznie bardziej wymagającymi rywalami. Nie spodziewam się skończenia przed czasem, ale postawię na zwycięstwo Marcina na punkty.

Michał Tkaczuk: Dziwią mnie tak olbrzymie kursy na Mołdawianina. Romanov nie walczył bowiem nigdy z rywalem wysokiej klasy, natomiast teraz walczy z zawodnikiem ogromnie doświadczonym, który mierzył się z byłymi mistrzami czy pretendentami do pasa. O ile rozumiem budowanie „hype’u”, to tak duże kursy są dla mnie dziwaczne. Przechodząc natomiast do samego zestawienia, mamy zestawienie zawodników czujących się lepiej w zapasach. Wartością dodaną dla Romanova jest fakt, iż Marcin w swoich próbach jest zbyt czytelny i w dodatku wolniejszy. Polak momentami zbyt uparcie stara się przenieść walkę do parteru, co nie wystarcza na zawodników Volkova, a przecież w stójce Tybura miał kilka fajnych momentów w walce z Rosjaninem. Romanov to w dodatku zawodnik z gorszymi warunkami fizycznymi niż „Drago”, a w starciu z Marcinem będzie niższy. Zasięg również będzie przewagą Polaka. W stójce nie spodziewam się nokautu, bowiem obydwaj zawodnicy nie mają jak na swoją wagę mocy w pięściach. Ba… dość powiedzieć, że obydwaj razem wzięci tylko raz w całej karierze wygrywali pojedynek przez KO, w dodatku było to kopnięcie Tybury w głowę Victora Pesty. Co do samego rezultatu to pojedynek jest naprawdę ciężki do wytypowania. Walka jest dużo bardziej wyrównana, niż wskazują na to kursy bukmacherskie. Ostatecznie typuję zwycięstwo decyzją na korzyść Romanova. „King Kong” wygra swoją ruchliwością, a i nie wykluczam, że zanotuje jakieś sprowadzenie.

Rafał Grabosz: Pierwotnie zawodnicy mieli stanąć ze sobą w szranki w 2020 roku, ale jak widać: co się odwlecze, to nie uciecze. Doświadczony Marcin Tybura nie jest faworytem bukmacherów w starciu z niepokonanym Alexandrem Romanovem, choć nie należy skazywać go z góry na porażkę. Mołdawianin to naprawdę solidny zapaśnik, który z pewnością będzie dążył do jak najszybszego przeniesienia walki do parteru. Nie będzie to dla niego łatwe, ponieważ nasz rodak ma najwyższą skuteczność obron obaleń w historii królewskiej kategorii wagowej UFC. Jeśli reprezentant klubu Ankos MMA przetrzyma napór ze strony „King Konga” w pierwszej rundzie, to śmiało można założyć, że w kolejnych odsłonach będzie miał już łatwiej. Biorąc pod uwagę umiejętności stójkowe obu panów, to bezsprzecznie „Tybur” jest o klasę lepszy od swojego rywala i nie powinien mieć problemu z wypunktowaniem go w tej płaszczyźnie. Stawiam na zwycięstwo Polaka na pełnym dystansie.

205 lb: Tyson Pedro (MMA 8-3-0) vs Harry Hunsucker (MMA 7-5-0)

Redaktorzy typujący Pedro: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Hunsuckera:

155 lb: Jared Gordon (MMA 18-5-0) vs Leonardo Santos (MMA 18-5-1)

Redaktorzy typujący Gordona: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Santosa:

135 lb: Lucie Pudilova (MMA 13-7-0) vs Yanan Wu (MMA 13-5-0)

Redaktorzy typujący Pudilovą: Jacek, Michał, Rafał
Redaktorzy typujący Wu: Jakub

145 lb: Sean Woodson (MMA 9-1-0) vs Luis Saldana (MMA 16-7-0)

Redaktorzy typujący Woodsona: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Saldanę:

170 lb: AJ Fletcher (MMA 9-1-0) vs Ange Loosa (MMA 8-3-0)

Redaktorzy typujący Fletchera: Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Loosę: Jacek

125 lb: Amir Albazi (MMA 14-1-0) vs Francisco Figueiredo (MMA 13-4-1)

Redaktorzy typujący Albaziego: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Figueiredo:

135 lb: Aoriqileng (MMA 23-9-0) vs Jay Perrin (MMA 10-5-0)

Redaktorzy typujący Aoriqilenga: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Perrina:

125 lb: Victor Altamirano (MMA 10-2-0) vs Daniel da Silva (MMA 11-3-0)

Redaktorzy typujący Altamirano: Jacek, Michał, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący da Silvę:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

F
Faryzejusz

ONE FC
Heavyweight

2,580 komentarzy 5,750 polubień

Ja nie wiem jak można typować Edwardsa jako wygranego... Tzn inaczej. Ma umiejętności wysokie mimo , że w klatce (po za nią zresztą też) jest kurewsko nudny. Gość ledwo pokonał na punkty zwłoki Kowboja , zamulił z połowę mniejszym od siebie RDA i został prawie skończony przez waciaka Diaza , któremu nastukał bo jaracz zamiast walczyć to pół walki pajacował. Nawet jeśli jakimś cudem Usman będzie dostawał w stójce to tak czy siak w końcu obali nikogo albo zamuli na siatce coś a'la pierwsza walka z Masvidalem. Reasumując. Albo nikogo jakimś cudem ustrzeli Usmana albo Kamaru będzie miał wielki regres formy.

Co do walki Cockholda z Costą to nie ma się co rozpisywać. Paulo ogarnie to w pierwszej rundzie. Luke już od dawna wierzy w swoją magiczną stójkę a nie korzysta ze swojej najlepszej broni. Do tego brak gardy i szklana szczęka nie pomogą jak Paulo zakurwi bombe dlatego Costa KO 1 runda.

Aldo raczej też powinien ogarnąć. Nie wierzę , że Gruzin będzie w stanie zapaśniczo ogarnąć Józka a ten przecież ma dojebane defensywne zapasy a w stójce Merab nie ma podjazdu dlatego Aldo przez decyzje.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
Avatar of Dawca Organu
Dawca Organu

NoLife FC

30,882 komentarzy 104,610 polubień

Redaktorzy typujący Romanova: Michał, Jakub

A Wy ruskie onuce! :boystop:

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,669 komentarzy 69,313 polubień

Ja nie wiem jak można typować Edwardsa jako wygranego... Tzn inaczej. Ma umiejętności wysokie mimo , że w klatce (po za nią zresztą też) jest kurewsko nudny. Gość ledwo pokonał na punkty zwłoki Kowboja , zamulił z połowę mniejszym od siebie RDA i został prawie skończony przez waciaka Diaza , któremu nastukał bo jaracz zamiast walczyć to pół walki pajacował. Nawet jeśli jakimś cudem Usman będzie dostawał w stójce to tak czy siak w końcu obali nikogo albo zamuli na siatce coś a'la pierwsza walka z Masvidalem. Reasumując. Albo nikogo jakimś cudem ustrzeli Usmana albo Kamaru będzie miał wielki regres formy.

Co do walki Cockholda z Costą to nie ma się co rozpisywać. Paulo ogarnie to w pierwszej rundzie. Luke już od dawna wierzy w swoją magiczną stójkę a nie korzysta ze swojej najlepszej broni. Do tego brak gardy i szklana szczęka nie pomogą jak Paulo zakurwi bombe dlatego Costa KO 1 runda.

Aldo raczej też powinien ogarnąć. Nie wierzę , że Gruzin będzie w stanie zapaśniczo ogarnąć Józka a ten przecież ma dojebane defensywne zapasy a w stójce Merab nie ma podjazdu dlatego Aldo przez decyzje.

A ja wierzę w magię tego sportu bo za dużo już widziałem by być pewnym. Życzę Tobie i wszystkim tu udanej gali. Piona!

Odpowiedz polub

click to expand...
F
Faryzejusz

ONE FC
Heavyweight

2,580 komentarzy 5,750 polubień

A ja wierzę w magię tego sportu bo za dużo już widziałem by być pewnym. Życzę Tobie i wszystkim tu udanej gali. Piona!

Dziękuje i również miłej gali życzę. Nie zapominajmy jeszcze o KSW no i Joshua vs Usyk 2

Odpowiedz polub

Avatar of Draniu
Draniu

Shark Fights
Lightweight

1,181 komentarzy 1,390 polubień

Usman skończy Edwardsa bardzo szybko. Stawiam KO w 2 rundzie :P

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,569 komentarzy 20,595 polubień

Usman skończy Edwardsa bardzo szybko. Stawiam KO w 2 rundzie :P

ja obstawiam że go zapasami wymęczy i KO 4-5 runda

Odpowiedz polub