Już jutro gala UFC 271: Adesanya vs Whittaker II! Sprawdźcie, jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Israel Adesanya (MMA 21-1-0) vs Robert Whittaker (MMA 23-5-0)

Jacek Łosak: Robert Whittaker nie kryje, że w drugim boju z Adesanyą chciałby go obalić i zdominować na macie. Były mistrz nastawia się też na spokojniejsze podejście do walki, bo uważa, że w pierwszym starciu przeszarżował. Obawiam się jednak, że ani spokojniejsze wymiany w stójce, ani próby obaleń nie sprawią, że Whittaker ostatecznie dopadnie Israela. Adesanya zapowiada ze swojej strony jeszcze większą dominację niż widzieliśmy to w pierwszej walce. Myślę jednak, że tym razem jest większa szansa na to, że pojedynek rozegra się na pełnym dystansie, ale ostatecznie to Adesanya zostanie na tronie wagi średniej.

Rafał Grabosz: Po nieco ponad dwóch latach Israel Adesanya i Robert Whittaker, czyli odpowiednio najlepsi zawodnicy kategorii średniej na świecie, znów staną naprzeciwko siebie w oktagonie UFC. Pod koniec 2019 roku Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia znokautował Australijczyka i został pełnoprawnym mistrzem. Trofeum dzierży nieprzerwanie od tamtego momentu. Z kolei „Żniwiarz” bezsprzecznie zasłużył na rewanż, dzięki imponującej serii trzech zwycięstw z rzędu. Można spodziewać się, iż pretendent nie będzie za wszelką cenę wywierał presji na czempionie, tym razem zachowując zimną krew od pierwszego gongu. Zapewne kilkukrotnie pokusi się o sprowadzenie rywala do parteru, jednak osobiście wydaje mi się, że nie uda mu się go skontrolować w tej płaszczyźnie, gdyż reprezentant klubu City Kickboxing niejednokrotnie udowadniał, że defensywne zapasy ma na wysokim poziomie. W mojej opinii Adesanya jest technicznie lepszy w stójce od Whittakera i powinien konsekwentnie punktować go prostymi oraz niskimi kopnięciami. Sądzę, iż czeka nas naprawdę świetne widowisko na pełnym dystansie, po którym pas nie zmieni właściciela.

Redaktorzy typujący Adesanyę: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Whittakera:

Derrick Lewis (MMA 26-8-0) vs Tai Tuivasa (MMA 14-3-0)

Rafał Grabosz: W drugiej walce wieczoru weekendowego wydarzenia zmierzą się ze sobą absolutni ulubieńcy publiczności, którzy słyną z nokautującego ciosu. Nie jest tajemnicą, że ci wojownicy od początku postawią na ekscytujące wymiany uderzeń w stójce. To kochają najbardziej! Lepiej nie mrugać, bo ich batalia może zakończyć się w oka mgnieniu. Myślę, że nie dojdzie do drugiej rundy, ponieważ Derrick Lewis wykorzysta swoje ogromne sportowe doświadczenie, poczeka na odpowiedni moment i wtedy znokautuje Taia Tuivasę potężną kombinacją.

Bartłomiej Zubkiewicz: Zestawienie absolutnie dwóch ekscytujących zawodników. Lewis i Tuivasa wiedzą jak zainteresować fanów swoimi walkami. Król nokautu, czyli „Czarna Bestia” wróci do klatki po świetnej wygranej z mocnym Chrisem Daukausem. Mimo tego, że jego styl może wydawać się chaotyczny to Lewis doskonale wie co robi w oktagonie i ustawia sobie rywali na to żeby nadziali się na jeden z jego piekielnie mocnych ciosów. Z drugiej strony stanie „Bam Bam”, czyli młodszy Australijczyk, który także na celu ma tylko i wyłącznie zaspokojenie potrzeb na widowisko fanów. Dla Tuivasy będzie to niezwykle wielka szansa – zajmuje on obecnie 11. pozycję w rankingu kategorii ciężkiej UFC, kiedy to Lewis jest na 3. miejscu w zestawieniu. Moim zdaniem obaj nie kłamali na konferencji twierdząc, że zamierzają iść po nokaut już w pierwszej rundzie pojedynku. Moim zdaniem w nieco chaotycznych wymianach lepszy okaże się walczący w swoim domu, Houston, Derrick Lewis. Typuję wygraną „Czarnej Bestii” przez nokaut w pierwszej odsłonie starcia.

Redaktorzy typujący Lewisa: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Tuivasę:

Jared Cannonier (MMA 14-5-0) vs Derek Brunson (MMA 23-7-0)

Jacek Łosak: Starcie na szczycie wagi średniej zapowiada się bardzo ciekawie. Wygrany może bowiem znacząco przybliżyć się do walki o pas. Jared wydaje się być lepszy w stójce i zapewne będzie szukał nokauty, jednak jeśli zostanie obalony przez Brunsona, może znaleźć się w kłopotach. Starcie zapowiada się na dość wyrównane, ale postawię na Cannoniera, który wygra przez nokaut w trzeciej rundzie.

Krzysztof Kordys: Derek Brunson zapracował sobie na miano specjalisty w rozdzielaniu absolutnej czołówki kategorii średniej od całej reszty zawodników. Amerykanin przegrywał w oktagonie z najlepszymi z najlepszych, jak Adesanya, Whittaker, Romero, czy Souza. Z drugiej strony często nie uchodził za faworyta w starciach z przeciwnikami będącymi na fali, pokroju Hollanda i Shahbazyana, a mimo tego za każdym razem znajdował drogę do zwycięstwa i obecnie notuje serię 5 triumfów z rzędu. Cannonier zaliczył świetny start w wadze do 84 kilogramów. Trzy wygrane przez TKO doprowadziły go do pojedynku z Whittakerem, w którym musiał uznać wyższość byłego mistrza, a w poprzednim występie pokonał Kelvina Gasteluma. Jared i Derek plasują się kolejno na 3 i 4 miejscu w rankingu, a zatem zwycięzca tej walki najprawdopodobniej zyska miano pierwszego pretendenta. Jared dysponuje dużą siłą, potrafi nokautować swoich rywali i to właśnie w stójce powinien upatrywać swoich szans. Brunson natomiast doskonale czuje się w zapasach, obalenia i kontrola w parterze zapewniły mu kilka ostatnich zwycięstw. Derek ponownie podchodzi do pojedynku jako underdog i kolejny raz moim zdaniem uda mu się pokonać faworyzowanego przez bukmachera przeciwnika. Cannonier jest bardzo groźnym rywalem, jak najbardziej może zaskoczyć mocnym ciosem i wygrać przez nokaut, ale jednak nie uważam go za zawodnika nie do przeskoczenia dla Brunsona. Derek będzie dążył do klinczu i parteru, dzięki czemu zdobędzie przewagę na kartach sędziowskich i w końcu dojdzie do upragnionej walki o pas. Typ: Derek Brunson przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Cannoniera: Jacek, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Brunsona: Rafał, Jakub, Krzysztof

Kyler Phillips (MMA 9-2-0) vs Marcelo Rojo (MMA 16-7-0)

Krzysztof Kordys: Kyler Phillips jest o wiele bardziej wszechstronnym zawodnikiem od Marcelo Rojo, a przede wszystkim także bardziej sprawdzonym w bojach z lepszymi zawodnikami. „Matrix” od momentu dołączenia do UFC wygrał 3 walki, dopiero w swoim poprzednim został pokonany przez Pauliana Paivę, jednak brak remisu w tym przypadku należy uznać moim zdaniem za dużą kontrowersję i błąd sędziów punktowych. Przygoda Rojo w oktagonie jest dosyć niefortunna. Do tej pory był pięciokrotnie zestawiany do walki, ale aż cztery razy jego rywale musieli się wycofać. Jego jedyny występ w UFC to zatem porażka przez TKO z Charlesem Jourdainem. Marcelo specjalizuje się w kończeniu walk przed czasem, a jego ulubioną płaszczyzną jest stójka. Kyler nie odstaje jednak od Argentyńczyka w tym aspekcie, a dodatkowo dysponuje dobrymi zapasami i brazylijskim jiu-jitsu. Typuję, że będzie to raczej jednostronne widowisko, w którym Phillips przeniesie akcję na matę i zwycięży przez poddanie. Typ: Kyler Phillips przez poddanie, runda 2

Jakub Madej: Typuję zawodnika, który na swoim koncie ma więcej walk pod szyldem UFC. Ostatnia przegrana większościową decyzją sędziów to żadna ujma, bo Raulian Paiva to bardzo dobry zawodnik. W poprzednich starciach „The Matrix” pokazywał, że dobrze pracuje w stójce, zadając więcej ciosów od rywali, jak i parterze, często przenosząc walkę do tej płaszczyzny. Marcelo Rojo będzie miał trudny powrót do klatki po przegranej z Charlesem Jourdainem, gdzie został rozbity. Co ciekawe, „Pitbull” miał wrócić do klatki w sierpniu, wrześniu i październiku poprzedniego roku, jednak każdy z jego rywali wycofywał się ze starcia. Spodziewam się wyrównanego starcia, które trwać będzie pełen dystans, a na punkty wygra Kyler Phillips. Nie zdziwię się jednak, gdyby pojedynek miał zwyciężyć Marcelo Rojo.

Redaktorzy typujący Phillipsa: Jacek, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Rojo: Rafał

Nasrat Haqparast (MMA 13-4-0) vs Bobby Green (MMA 28-12-1)

Bartłomiej Zubkiewicz: Haqparast wróci do klatki po przegranej z bardziej doświadczonym Danem Hookerem, który pokazał jego słabości w parterze. Teraz zmierzy się z również bardziej zaprawionym w boju w klatkach MMA, Bobbym Greenem. „King” to wszechstronny zawodnik, który potrafi bić się w każdej płaszczyźnie. Zawodnik zaakceptował walkę z Haqparastem z krótkim wyprzedzeniem – ten miał zmierzyć się początkowo na gali 19 lutego z Johnem Makdessim. Green przed walką zapowiada, że może bić się zarówno w stójce jak i w parterze i jest gotowy na każdego rywala. Stylistycznie nie widzę płaszczyzny, w której Haqparast miałby zagrozić „Kingowi”. Moim zdaniem Green będzie dyktował tempo tej walki i to gdzie będzie odbywać się akcja, a ostatecznie wygra ten pojedynek przez decyzję sędziowską.

Jakub Madej: Ciekawy pojedynek w wadze lekkiej, jednak z lekkim wskazaniem typować tu będę Nasrata Haqparasta. Zawodnik ten co prawda raz prezentuje dobrą formę, potrafiąc wykorzystać swoje atuty i zniwelować przewagę przeciwnika, czasami jednak przegrywa po słabym występie. 26-latek wróci do klatki po przegranej z Danem Hookerem, jednak trzeba przyznać, że jest to całkowicie inny rywal, jeśli mamy go porównać do Bobby’ego Greena. 35-latek mimo wielu walk na koncie wciąż prezentuje się dobrze w klatce, jak chociażby w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to pokonał Ala Iaquintę. Jeśli Haqparast da radę unikać dobrych sprowadzeń ze strony Greena, to prawdopodobnie wygra to starcie punktując rywala w stójce. Nie zdziwi mnie tu żaden wynik, jednak typuję wygraną Haqparasta decyzją sędziów.

Redaktorzy typujący Haqparasta: Jakub
Redaktorzy typujący Greena: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Krzysztof

Andrei Arlovski (MMA 32-20-0) vs Jared Vanderaa (MMA 12-6-0)

Redaktorzy typujący Arlovskiego: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Vandereę:

Roxanne Modafferi (MMA 25-19-0) vs Casey O’Neill (MMA 8-0-0)

Redaktorzy typujący Modafferi: Jakub
Redaktorzy typujący O’Neill: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Krzysztof

William Knight (MMA 11-2-0) vs Maxim Grishin (MMA 31-9-2)

Redaktorzy typujący Knighta: Jakub
Redaktorzy typujący Grishina: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Krzysztof

Ronnie Lawrence (MMA 7-1-0) vs Mana Martinez (MMA 9-2-0)

Redaktorzy typujący Lawrence’a: Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Martineza: Jacek

Alexander Hernandez (MMA 13-4-0) vs Renato Moicano (MMA 15-4-1)

Redaktorzy typujący Hernandeza:
Redaktorzy typujący Moicano: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof

Carlos Ulberg (MMA 3-1-0) vs Fabio Cherant (MMA 7-3-0)

Redaktorzy typujący Ulberga: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Cheranta:

Jacob Malkoun (MMA 5-1-0) vs AJ Dobson (MMA 6-0-0)

Redaktorzy typujący Malkouna: Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Dobsona: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof

Douglas Silva de Andrade (MMA 27-4-0) vs Sergey Morozov (MMA 17-4-0)

Redaktorzy typujący de Andrade: Jakub
Redaktorzy typujący Morozova: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Krzysztof

Jeremiah Wells (MMA 9-2-1) vs Mike Mathetha (MMA 3-0-0)

Redaktorzy typujący Wellsa: Jacek, Rafał, Bartłomiej, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Mathethę:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,258 komentarzy 18,529 polubień

Dwie kwestie:
1. Widzę, że wszyscy typują wygraną obecnego mistrza. No cóż, nie dziwię się. Adesanya jest naprawdę solidnym zawodnikiem, no i za pierwszym razem znokautował Whittakera. Mam jednak nadzieję, że Rob sprawi tym razem niespodziankę
2. Dlaczego wśród typujących nie pojawił się @Cactus ?

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cactus
Cactus

Moderator

7,938 komentarzy 16,172 polubień

Dwie kwestie:
1. Widzę, że wszyscy typują wygraną obecnego mistrza. No cóż, nie dziwię się. Adesanya jest naprawdę solidnym zawodnikiem, no i za pierwszym razem znokautował Whittakera. Mam jednak nadzieję, że Rob sprawi tym razem niespodziankę
2. Dlaczego wśród typujących nie pojawił się @Cactus ?

Zaspałem trochę, już jest aktualizacja z moimi typami :beer:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,081 komentarzy 47,779 polubień

Widzę ogromną wiarę w Moicano ¯_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Odpowiedz polub

Avatar of barthez01
barthez01

Bellator
Featherweight

4,064 komentarzy 2,364 polubień

Widzę ogromną wiarę w Moicano ¯_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Powinien wygrać. Jeśli nie da się trafić w 1rundzie to wygra według mnie.

Odpowiedz polub

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,081 komentarzy 47,779 polubień

Powinien wygrać. Jeśli nie da się trafić w 1rundzie to wygra według mnie.

Śniło mi się że hernandez wygra przed czasem, że Moicano go nie obali i wyłapie bombę pod siatką, a później jak się przebudziłem i jeszcze raz zasnąłem to śniło mi się że kupuję keczup w sklepie i nie ma tego co chciałem więc wiesz, wyjdzie w praniu.

Odpowiedz 2 polubień