Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal

Walka Kamaru Usman vs Jorge Masvidal w planach na lipcową galę UFC podczas prestiżowego tzw. międzynarodowego tygodnia walk w Las Vegas.

Według słów samego prezydenta UFC, Dany White, organizacja chce doprowadzić do mocno wyczekiwanej walki o tytuł mistrza wagi półśredniej podczas lipcowego wydarzenia w stolicy sportów walki, Las Vegas. Według nieoficjalnych informacji, odbędzie się to na gali UFC 252.

„Zabierzemy ich do Vegas” – powiedział White podczas piątkowego wywiadu z Jimem Romeem. „Masvidal i Usman będą walczyć w Vegas, prawdopodobnie podczas Międzynarodowego Tygodnia Walki. Jeśli Masvidal wygra, może zorganizujemy mu pierwszą obronę mistrzowskiego tytułu tutaj, w Miami. Plan był zawsze taki sam, ale to co stało się między nimi kilka dni temu zmusiło mnie do ogłoszenia tej walki”.

Sytuacja o której wspominał Dana White, to kłótnia pomiędzy zawodnikami do jakiej doszło w trakcie spotkania z mediami na Super Bowl Media Row na początku tego tygodnia. Usman i Masvidal musieli zostać rozdzieleni przez obecną na miejscu ochronę, gdy w pewnym momencie znaleźli się zbyt blisko siebie. UFC prawdopodobnie będzie chciała wykorzystać szum medialny spowodowany tą kłótnią do zainteresowania nowych fanów swoim sportem.

Usman (16-1 MMA) w ostatniej walce obronił tytuł mistrzowski kategorii półśredniej na UFC 245 w pojedynku z Colbym Covingtonem. „Nigeryjski Koszmar” zdobył pas mistrza w pojedynku z Tyronem Woodleyem na UFC 235. Zawodnik jest niepokonany od maja 2013 roku ale zwycięstwo nad Colbym przypłacił kontuzją lewej ręki która wyłączyła go ze sportu do marcu lub kwietnia tego roku.

Masvidal (35-13 MMA) miał niezwykle udany 2019 rok. Jorge nokautował kolejno Darrena Tilla, Bena Askrena i Nate’a Diaza. W ostatnim pojedynku zdobył unikalny pas „największego skur*ysyna w MMA”. „Gamebred” w starciu z Askrenem pobił rekord – w 5 sekund odprawił latającym kolanem „Funky’ego”, co było najszybszym nokautem w historii UFC.

21 KOMENTARZE

 1. Bardzo dużo czasu jeszcze do lipca. Szkoda, bo po pierwsze – Usman prawie na pewno zdąży się z tego starcia wycofać; po drugie – walka gigantycznego kalibru, czekanko jak na Fergusona z Khabibem.

 2. Bardzo dużo czasu jeszcze do lipca. Szkoda, bo po pierwsze – Usman prawie na pewno zdąży się z tego starcia wycofać; po drugie – walka gigantycznego kalibru, czekanko jak na Fergusona z Khabibem.

  A z jakiej kurwa walki Usman do tej pory sie wycofal? Pierdolisz jak potluczony. Pokonal Woodleya zmierzyl sie z najgrozniejszym stylistycznie rywalem kolba a mialby Massa unikac? No szanujmy sie kurwa…

 3. W lipcu? Czemu nie w maju 2028?

  Bo w maju jest PPV w Brazylii, i tam będzie walka Cejudo z Aldo w main evencie.

  PS jeżeli nikt nie wypadnie z walki tony vs khabib, to conor nie zawalczy z nikim pewnie do jesieni, ewentualnie może pod koniec wakacji. W czerwcu pewnie będzie rewanż Stipe z DC, jak wszystko pójdzie gładko, to może zbiją tą walkę do co maina, a w mainie będzie conor vs gaethje, ale na chwilę obecną nic na to nie wskazuje. O gównie z Diazzem nawet nie chce słyszeć.

 4. A z jakiej kurwa walki Usman do tej pory sie wycofal? Pierdolisz jak potluczony. Pokonal Woodleya zmierzyl sie z najgrozniejszym stylistycznie rywalem kolba a mialby Massa unikac? No szanujmy sie kurwa…

  Chodzi mi o to, że jeżeli faktycznie mają zawalczyć w lipcu to będzie to dopiero druga walka Usmana w przeciągu 16 miesięcy. Ciągle jakieś kontuzje i problemy. A, no i według Tapology już trzy razy nie doszło do zakontraktowanych walk Usmana w UFC, ale nie znam szczegółów.

 5. A z jakiej kurwa walki Usman do tej pory sie wycofal? Pierdolisz jak potluczony. Pokonal Woodleya zmierzyl sie z najgrozniejszym stylistycznie rywalem kolba a mialby Massa unikac? No szanujmy sie kurwa…

  Już raz odrzucił propozycje z Masvidalem

 6. Oby klatka była w tej większej rozmiarowo wersji, to Masvidal, moze coś ugra. W sumie już Askren miał go zgwałcić w parterze, ale też nie porównywałbym Bena do Usmana, bo wiadomo Ben najlepszy.

 7. A z jakiej kurwa walki Usman do tej pory sie wycofal? Pierdolisz jak potluczony. Pokonal Woodleya zmierzyl sie z najgrozniejszym stylistycznie rywalem kolba a mialby Massa unikac? No szanujmy sie kurwa…

  Mas przez jedno s.

 8. Masvidal musisz!! Trzeba tego pajaca i miłośnika męskich jajek zdetronizować.

  Małe szanse bo Usman jak czołg ale próbować trzeba.

 9. Chodzi mi o to, że jeżeli faktycznie mają zawalczyć w lipcu to będzie to dopiero druga walka Usmana w przeciągu 16 miesięcy.

  Dokładnie. Maj to pierwszy wolny termin na PPV, a jeden i drugi będą już i tak co najmniej pół roku od ostatniej walki.

  Czemu to się tak musi przeciągać?

 10. Dokładnie. Maj to pierwszy wolny termin na PPV, a jeden i drugi będą już i tak co najmniej pół roku od ostatniej walki.

  Czemu to się tak musi przeciągać?

  Usman chyba jeszcze miesiac bedzie nosil gips na lapie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.