Tony Ferguson po niezwykle emocjonującej i krwawej batalii wygrywa z Anthonym Pettisem na gali UFC 229. Przyczyną zakończenia pojedynku była złamana ręka Pettisa, który nie był w stanie kontynuować walki w 3 rundzie. Tym samym Ferguson przedłużył swoją serię do 11 zwycięstw z rzędu.

Obaj zawodnicy rozpoczęli starcie od kopnięć. Ferguson aktywnie pracował i kopał byłego mistrza po nogach i korpusie. Ferguson przejął inicjatywę, a Petttis musiał walczyć na wstecznym. Tony ciągle wywierał presję na byłym mistrzu zaganiając go pod siatkę. Anthony starał się odpowiadać, ale coraz większą przewagę zyskiwał Tony. Ferguson atakował pięknymi kombinacjami, a pod koniec rundy trafił Pettisa efektownym ciosem po odbiciu się od siatki oktagonu.

Druga runda zaczęła się od szarży Pettisa, który powalił Fergusona na ziemię serią ciosów. Tony walczył o przetrwanie, a Anthony poczuł krew i ruszył do ataku. Ferguson jakimś cudem wyszedł z opresji i wylądował na plecach pod Pettisem. Obaj byli w tym momencie porozcinani na twarzy, krew lała się strumieniami i rozpoczęła się wojna. Tony w końcu podniósł się do stójki i przejął inicjatywę. Pozostałą część rundy atakował Pettisa pod siatką, który był już cały zalany krwią. Druga odsłona tego starcia z pewnością zaliczy się do najlepszych rund tego roku. Niestety Anthony Pettis nie był w stanie kontynuować pojedynku z powodu kontuzji ręki i zwycięzcą został ogłoszony Tony Ferguson.

49 KOMENTARZE

 1. :antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio::antonio:

 2. był w opałach, sędzia też trochę pomógł przerywając walkę ze względu na rozcięcia, ale końcówka bez dyskusji

 3. Tony > ktokolwiek w lekkiej. Nawet Kebab nie da mu rady, jest za wolny i nie będzie umiał zareagować na chuje muje El ChujChuja 🙂

 4. Świetna walka. Pettis pozytywnie, że nie dał się skończyć a nawet zaskoczył knockdownem. A jego wygibasy to była truskawka na torcie. Tony ma taką kondycję, że może zajechać każdego…

 5. Tony > ktokolwiek w lekkiej. Nawet Kebab nie da mu rady, jest za wolny i nie będzie umiał zareagować na chuje muje El ChujChuja 🙂

  Daje się często trafiać i tańczy prawie w każdej walce. Mówię to jako jego FAN od momentu jego debiutu w UFC. Zauważyłem go bo był podciągnięty pod klub Lesnara.

 6. Presja Tony'ego to jest absolutne mistrzostwo :antonio: Jebany artysta.

  Nie da wytchnąć rywalowi ani na moment. Jak ja bym chciał zobaczyć starcie z Khabibem :brainoverload:

 7. Jak to była najlepsza walka roku to to Bedorf nie jest ogórkiem… Pettis to łamie się co chwila. Z Hollowayem złamana ręka , dzisiaj to samo i z Dustinem żebro. Zresztą nawet gdyby nie to to myślę , że w ostatniej rundzie Tony by mu jeszcze bardziej nawrzucał na baniak i go skończył.

 8. Pettis juz przypadkiem nie mial reki zlamanej kiedys ?

  Czasem mam wrażenie, że jemu sie ręka łamie w każdym starciu 😆 Na pewno już miał złamaną podczas walki przynajmniej 2 razy.

 9. Mój czlowiek:D ale Pettis błyszczał dzisiaj trzeba przyznać , wróciła mu ta pewność siebie

  No Pettis zawalczyl tak dobrze jak to możliwe, ale Tony to przechuj

 10. Szkoda tej kontuzji bo dalej byłoby jeszcze ciekawiej. Pettisowi też trzeba oddać co jego, przyjął wymiany i zrobili show.

 11. Tony vs Khabib liczę, że teraz się uda ich zestawić, ale coś mi się wydaje, że łysy coś może wykombinować jeśli komisja zawiesi khabiba

 12. Ma ktos te fote co pettis jezyk pokazuje zakrawiony? Dziwne ze najlepsze foto z walki i kurwa nigdzie go znalezc nie moge

  bo to raczej rzadki fetysz

 13. bo to raczej rzadki fetysz

  To ta akcja, tylko ze było to od przodu pokazane na tamtym zdj, widac było wiecej krwii i takiego szalenstwa sportowego

 14. Ferguson jest przejebany, ale czy w którejś z ostatnich kilku walk nie został podłączony i wirował bregdensa na macie? Teraz Pettis go chyba 2 albo 3 razy usadził na macie. Tony w chuj się odsłania, Khabib w stójce wcale nie jest drewnem, więc scenariusz gdzie Nurma usadza Chuj Chuja w stójce i nie kończy go na glebie jest dla mnie całkiem prawdopodobny.

  Szacun dla Antka za walkę, przyznam, że już typa skreśliłem, ale ma jeszcze jakiś ogień w sobie. W pierwszej rundzie złapał Fergusona paroma ciosami. Szkoda, że jest zrobiony ze szkła i łamie się w każdej walce.

 15. Ferguson jest przejebany, ale czy w którejś z ostatnich kilku walk nie został podłączony i wirował bregdensa na macie?

  Z Lando Vannatą tańczył kilka razy i deski też zaliczył.

 16. meksykanie mają genetycznie ostrzejsze łokcie niż reszta ludzkości.

  Bo mają ostrzejsze jedzenie. Jesteś tym co jesz.

 17. Bo mają ostrzejsze jedzenie. Jesteś tym co jesz.

  To by miało sens. Ja przykładowo nie mam ostrych łokci, a nienawidzę ostrego żarcia. Teoria potwierdzona.

 18. To by miało sens. Ja przykładowo nie mam ostrych łokci, a nienawidzę ostrego żarcia. Teoria potwierdzona.

  Ja po ostrym żarciu mam ostre sranie:crazy:

 19. Ja po ostrym żarciu mam ostre sranie:crazy:

  Strach pomyśleć co musiał wpierdalać Ważka G, że nie tylko łokcie, ale całe życie miał ostre jak maczeta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.