typowanie UFC 228

Typowanie redakcyjne UFC 228 Woodley vs Till / Kowalkiewicz vs Andrade

Już dziś gala UFC 228 Woodley vs Till / Kowalkiewicz vs Andrade. Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja. Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera ForBET:

Tyron Woodley vs. Darren Till

Mariusz Hewelt: Darren Till kreaowany jest na wielkiego „killera”, jednak dał w swojej karierze sporo nudnych walk – podobnie jak Woodley. Dlatego też przestrzegam przez nastawianiem się na wielkie „grzmoty” w tym boju. Być może czeka nas pięć pełnych rund stójkowych szachów, a starcie zakończy się niejednogłośną decyzją sędziów. Obstawiam, że obaj panowie będą w spokojnym tempie ostrożnie wymieniać ciosy i walka rozkręci się dopiero w rundach mistrzowskich. Z jednej strony, obaj zawodnicy mają zdolność do znokautowania rywala, z drugiej – nie jest to najbardziej prawdopodobna opcja. Jeśli Till nie spali się psychicznie (co jak co – bije się o pas), to ma szansę wcielić w czyn taktykę podobną do tej, jaką kilka lat temu zastosował Rory MacDonald – chociaż może być ciężko mu się wyzbyć nawyków oszczędnego gospodarowania energią. Kluczem do pokonania „T-Wooda” jest wywołanie na nim presji i zasypanie gradem ciosów. Jeśli zostawi mu się odrobinę przestrzeni, to potrafi wypalić piekielnie mocnym ciosem. Pytanie, czy dosięgnie szczęki wielkoluda, jakim jest Till? Ma na to szanse, bo „Goryl” zostawia luki w defensywie, dlatego lubujący się w kontrach Amerykanin będzie miał pole do popisu. Ciężko jest wskazać faworyta w tym boju, bo zarówno Woodley (miksujący ciosy w stójce z obaleniami), jak i Till (spokojnie punktujący rywala), mają szanse na zwycięstwo. Stawiam na Anglika, ale bez większego przekonania.

Jacek Łosak: Chociaż Darren Till nie znalazł jeszcze w zawodowej karierze swojego pogromcy, wydaje mi się, że to właśnie podczas gali UFC 228 będzie musiał po raz pierwszy przełknąć gorycz porażki. Mistrz zapowiada przed walką, że znokautuje Anglika, ale przeczuwam, iż walka prędzej czy później trafi jednak do parteru, gdzie Tyron zdominuje swojego rywala.

Tomasz Chmura: Bardzo ciężko ocenić kogoś kto nie walczył rok, a tyle przerwy miał Woodley. No bo co mnie obchodzi jaką miał formę w ostatniej walce, jeśli minęło od niej 400 dni. To, że mistrz tak długo nie walczy uważam za absurd. Ludzie się starzeją i chcą widzieć starania o pas: obrony, pretendentów, walki z mistrzem. Jestem o rok starszy niż byłem w 2017, a dywizja jak była nieruchoma tak jest nadal. A może mi się odwidzi za rok MMA? Ludzie! Ja chcę akcji! Ja chcę by pas był jak gorący ziemniak, który parzy w dłonie i którego trzeba odrzucić do kolejnej osoby – albo chcę by znalazł się twardziel, który by tego ziemniaka trzymał, ale niech przynajmniej inni o niego walczą z nim! Dlatego z całego serca pragnę aby pas powędrował do Tilla.

Redaktorzy typujący Woodleya: Jacek Łosak,
Redaktorzy typujący Tilla: Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz

Jessica Andrade vs. Karolina Kowalkiewicz

Kacper Bącela: Bez wątpienia agresywna i mocna fizycznie Andrade jest faworytką tego zestawienia, aczkolwiek Kowalkiewicz ma argumenty, by przeciągnąć walkę na swoją korzyść – lepszy zasięg, mocna kondycja oraz aktywna praca w stójce. Karolina powinna utrzymywać ten pojedynek na nogach, bo nie jest tajemnicą, że jeśli będzie gdzieś górować nad swoją najbliższą oponentką, to właśnie w płaszczyźnie stójkowej. Wydaje mi się jednak, że nie raz ujrzymy ją wycierającą matę plecami, ale chodzą słuchy, że Karolina poprawiła się siłowo, tak więc jeśli to prawda i Karolina będzie w stanie przeciwstawiać się Brazylijce, to na przestrzeni trzech rund powinna zanotować więcej punktów na kartach sędziowskich.

Mariusz Hewelt: Jessica Andrade, zwana przez niektórych kobiecą wersją Wanderleia Silvy, wypluwa ciosy z prędkością kałasznikowa. Karolina Kowalkiewicz również nie zastanawia się długo nad wyprowadzaniem uderzeń. Obie przy tym blokują ciosy twarzą, obu też brakuje nokautującego uderzenia. Styl Brazylijki wydaje się groźniejszy, ale to złudne wrażenie. „Bate Estaca” nie jest Cris Cyborg i nie rozbija rywalek w przeciągu dwóch minut, a z reguły wygrywa decyzjami sędziów. W tym przypadku może być podobnie, ale nie wykluczam, że Andrade pokusi się o poddanie na wciąż mającej braki w parterze rywalce. Chaotyczna Brazylijka zapewne spróbuje swojej firmowej gilotyny i ma szanse powodzenia. Kowalkiewicz ma zdolność do wyciągania niejednogłośnych decyzji sędziów i taka opcja jest realna, ale skłaniam się ku opcji, w której Jessica wygrywa walkę przed czasem. Typ: Jessica Andrade przez poddanie w pierwszej rundzie.

Jacek Łosak: Tuż przed walką z Jessicą Andrade, Karolina Kowalkiewicz powiedziała, że chciałby zmierzyć się z nią w parterze. Wydaje mi się jednak, że mimo takich chęci, ostatecznie postara się utrzymać jak najdłużej walkę w stójce i tam będzie punktować swoją rywalkę. Nieco obawiam się powtórki scenariusza z walki Karoliny z Claudią Gadelhą, ale wierzę też, że po tamtej porażce Karolina odrobiła lekcję parteru, nie da się do niego sprowadzić i ostatecznie rozbije Andrade w stójce.

Magdalena Dubert: Choć bukmacherzy skazują ją na pożarcie, ja wcale w tym pojedynku bym Karoliny nie skreślała. To będzie ciężka walka, ale na tym poziomie nie ma już łatwych rywalek. Kowalkiewicz to zawodniczka dysponująca świetną kondycją, twardą psychiką i zdecydowaną przewagą zasięgu. Niestety lubi też przyjmować dużo ciosów, co przy tak silnej przeciwniczce jak Andrade może być niepokojące. Myślę jednak, że team Polki się przygotował swoją zawodniczkę na każdy atut bardzo niebezpiecznej Brazylijki. Karolina ma w UFC naprawdę sporo szczęścia, które już nie raz wyciągało ją z opresji i moim zdaniem dopisze ono Kowalkiewicz także tym razem, a w połączeniu z dobrze dobraną taktyką pozwoli wypunktować Andrade.

Tomasz Chmura: Joanna Jędrzejczyk pokazała jak walczyć, by wygrać z Jessicą Andrade. Jednak nie każdy jest Asią, a Andrade to prawdziwa kobieta-kobyła, która jako jedna z nielicznych zawodniczek w tej wadze, potrafi znokautować jednym ciosem. To kolejna z setek takich walk, które można podsumować: jeśli dojdzie do decyzji, duże szanse na zwycięstwo ma Kowalkiewicz, ale jeśli mówimy o skończeniu przed czasem, to faworytki należy upatrywać się w Jessice. Osobiście wierzę, że Karola skupi się na punktowaniu zza dystansu i łapaniu szarżującej Andrade na kontry. Każdy klincz, parter i odległość na sierpa sprawi, że Karolina będzie w niebezpieczeństwie. Jednak pomimo wpadki z Gadelhą, Karola pokazała, że umie walczyć na nogach, dochodząc do decyzji. Jest twarda, nieustępliwa i jeśli zwalczy mądrze, to wygra.

Redaktorzy typujący Andrade: Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Kowalkiewicz: Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz

Zabit Magomedsharipov vs. Brandon Davis

Magdalena Dubert: Zabit to idealny przykład tego, jak niebezpieczni są zawodnicy z Dagestanu. Nie wydaje mi się, żeby wracający po porażce z Barzolą Brandon Davis był w stanie przełamać świetną passę Magomedsharipova. Ten gość to jakiś cyborg i nie widzę innego scenariusza, jak jego zwycięstwo.

Krzysztof Kordys: Wierzę, że Zabit Magomedsharipov jest w stanie zajść bardzo daleko w UFC, więc z zawodnikami takimi jak Brandon Davis powinien zwyciężać bez większych problemów. Davis wziął walkę z dwutygodniowym wyprzedzeniem, ciężko jest przygotować się na tak wymagającego rywala, w tak krókim czasie. Davis być może zdoła nawiązać walkę w stójce, jednak sądzę, że Magomedsharipov i tak będzie miał przewagę w tej płaszczyźnie. Rosjanin jest dodatkowo o wiele lepszym grapplerem od swojego przeciwnika, więc jego wszechstronność może mu tylko ułatwić drogę do zwycięstwa. Zabit Magomedsharipov przez poddanie, runda 3

Redaktorzy typujący Magomedsharipova: Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Davisa: Bartłomiej Zubkiewicz

Jimmie Rivera vs. John Dodson

Krzysztof Kordys: Ciężko wskazać tutaj wyraźnego faworyta, obaj posiadają odpowiednie atuty, dzięki którym są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dodson będzie bazował na swojej szybkości i prawdopodobnie da radę urwać rundę Riverze, ale Jimmie będzie zdeterminowany, żeby szybko odkuć się po pierwszej porażce w UFC i po 15 minutach walki w stójce, okaże się delikatnie lepszy od swojego rywala. Jimmie Rivera przez niejednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Riverę: Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Dodsona: Magdalena Dubert, Kacper Bącela

Abdul Razak Alhassan vs. Niko Price

Kacper Bącela: Obaj zawodnicy nie stronią od ciężkich uderzeń, tak więc ciężko wyobrazić tu sobie werdykt sędziowski. W stójce bardziej niebezpieczny powinien być starszy z zawodników, czyli Abdul Razak Alhassan, natomiast płaszczyzna parterowa powinna należeć do Price’a. Według mnie jeśli Niko Price przetrwa pierwszą rundę, w której „Judo Thunder” będzie szczególnie niebezpieczny, to powinien dopisać trzecią wygraną z rzędu do rekordu – taki też będzie mój typ.

Krzysztof Kordys: Wyrównany pojedynek dwóch zawodników, którzy lubią i potrafią kończyć walki przed czasem. Bardzo możliwe, że całość skończy się po pierwszym celnym i mocnym ciosie w wykonaniu którejś ze stron. Osobiście skłaniam się w kierunku Niko Price’a. Uważam, że kluczem do zwycięstwa może być jego przewaga w parterze, powinien również zachować więcej sił jeśli walka wyjdzie poza pierwszą rundę. Niko Price przez poddanie, runda 2

Redaktorzy typujący Razaka: Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Tomasz Chmura, Mariusz Hewelt, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Price’a: Kacper Bącela, Krzysztof Kordys

Jim Miller vs. Alex White

Jacek Łosak: Alex White w największej organizacji na świecie walczy ze zmiennym szczęściem i w starciu z Jimim Millerem będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw. W podobnej sytuacji jest również sam Miller, który jednak przegrał aż cztery swoje ostatnie walki. Ma natomiast na swoim koncie starcia ze znacznie bardziej wymagającymi rywalami niż White oraz znacznie większe doświadczenie i to właśnie on moim zdaniem podczas UFC 228 udowodni swoją wyższość w klatce i w swojej trzydziestej walce dla organizacji zaliczy wygraną.

Krzysztof Kordys: Kolejny weteran na karcie wstępnej UFC 228, który swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. Jim Miller jest po 4 porażkach z rzędu, co prawda przegrywał z mocnymi zawodnikami, takimi jak Poirier, Pettis, czy Hooker, jednak nie da się ukryć, że Miller od pewnego czasu radzi sobie coraz gorzej. W tym przypadku Miller ma spore szanse na zwycięstwo przez poddanie, ale myślę, że Alex White dzięki przewadze w stójce zakończy ten pojedynek przed czasem. Alex White przez KO, runda 2

Redaktorzy typujący Millera: Jacek Łosak, Mariusz Hewelt, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący White’a: Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys

Diego Sanchez vs. Craig White

Magdalena Dubert: Sanchez to zawodnik, który w swojej zawodowej karierze zbliża się już dużymi krokami do emerytury. Serducha do walki nie można mu odebrać, ale warto jeszcze narażać zdrowie? Bardzo bym chciała, żeby jeszcze udało mu się coś ugrać, ale niestety mam wrażenie, że nadchodząca walka skończy się tak samo, jak dwie poprzednie.

Krzysztof Kordys: Niegdyś niezniszczalny Diego Sanchez nie przypomina zawodnika, którym był kilka lat temu. W ciągu ostatnich 4 walk, aż trzykrotnie został znokautowany. Nie zdziwię się jak i w tym przypadku poleci na deski po jednym z ciosów, White ma przewagę warunków fizycznych, a Sanchez lepszy już nie będzie. Zdecyduję się postawić jednak na małą niespodziankę. Diego wciąż jest mocnym grapplerem, skuteczną pracą w parterze może udać mu się wywalczyć zwycięstwo. Diego Sanchez przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Sancheza: Kacper Bącela, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący White’a: Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Magdalena Dubert, Mariusz Hewelt, Bartłomiej Zubkiewicz,

Carla Esparza vs. Tatiana Suarez

Redaktorzy typujący Esparzę: Jacek Łosak
Redaktorzy typujący Suarez: Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz

Aljamain Sterling vs. Cody Stamann

Redaktorzy typujący Sterlinga: Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Stamanna:

Geoff Neal vs. Frank Camacho

Redaktorzy typujący Neala: Magdalena Dubert, Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Camacho: Jacek Łosak, Kacper Bącela, Bartłomiej Zubkiewicz

Charles Byrd vs. Darren Stewart

Redaktorzy typujący Byrda: Jacek Łosak, Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Krzysztof Kordys, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Stewarta:

Irene Aldana vs. Lucie Pudilova

Redaktorzy typujący Aldanę: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Pudilovę: Magdalena Dubert, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura

Jarred Brooks vs. Robert Sanchez

Redaktorzy typujący Brooksa: Magdalena Dubert, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Sancheza: Jacek Łosak, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. Mój typ – Anrade złapie i udusi – powtórka z Gadelhi – tyle w temacie – nie ma się co podniecać – żadne taktyki nie pomogą na dzika – Karola to nie Jędrzejczyk

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.