Weidman.vs.Belfort.Weigh

Mocne nazwiska i dwa pojedynki o pas mistrza na gali UFC 187 nie wystarczyły by przyciągnąć przed odbiorniki telewizyjne większą niż przeciętna liczbę widzów. Kartę wstępną transmitowaną w telewizji Fox Sports 1 obejrzało 780 tysięcy widzów, co jest wynikiem lekko poniżej średniej dla gal numerowanych.

Karty wstępne gal PPV gromadzą przed telewizorami średnio 800 tysięcy widzów. Z reguły ratingi telewizyjne mają swoje odbicie w sprzedaży subskrypcji pay-per-view, co oznacza, że zeszłotygodniowe wydarzenie spod bandery ZUFFA’y ostatecznie może zakończyć się umiarkowanym sukcesem finansowym.

Dla porównania, poprzednia gala numerowana, w walce wieczoru której zawalczył Demetrious Johnson z Kyojim Horiguchim, wykręciła mniejsze liczby. Kartę wstępną UFC 186 obejrzało 710 tysięcy widzów. Był to spadek po solidnej gali UFC 185 firmowanej nazwiskami Anthony’ego Pettisa i Rafaela dos Anjosa, której kartę wstępną w Fox Sports 1 obejrzało nieco ponad milion odbiorców.

Oglądalność ostatniej gali Ultimate Fighting Championship prawdopodobnie ucierpiała przez transmitowany w konkurencyjnej stacji mecz fazy playoff NBA między Houston Rockets a Golden State Warriors, który obserwowało 5 milionów 676 tysięcy widzów.

2 KOMENTARZE

  1. Szczerze mowiac to ja juz nie rozumiem co UFC moze zrobic, zeby zwiekszyc ratingi. Ciekawe czy zmniejszenie ilosci gal poprawiloby te liczby i czy UFC rozwaza taka ewentualnosc ?

  2. -Aldo vs. McGregor-Ronda vs. Cyborgowa-debiut CM Punkate 3 wydarzenia powinny sprzedać powyżej 1 mln PPV.-Ciężka leży i kwiczy, jest jeden Cain który w ciągu 4 lat walczył z tylko 2 rywalami, reszta zero promocji ze strony UFC, przez co taki Arlovski czy inny Barnett nie mają w oczach widza szans z nie walczącym od 2013 roku Cainem.-Półciężka będzie w stagnacji póki Jones nie wróci, wątpie że rewanż z Cormierem wykręci wielki wynik, chyba że Mauler jakimś cudem przejmie pas, wtedy rewanż mógłby się ładnie sprzedać.-Średnia wygląda nieźle, ale Weidman musi częściej walczyć, walki z Rockholdem i Jacare przy dobrej promocji powinny wykręcić ładne wyniki-Półśrednia to niewykorzystany potencjał, czy ktoś z was widział JAKĄKOLWIEK promocje walki MacDonalda z Lawlerem?-Lekka znowu zastopowana przez kontuzje, RDA, Khabib, Pettis kontuzjowani, a Cerrone wyczyścił już dywizje z reszty potencjalnych rywali-Piórkowa wygląda mega, Aldo z McGregorem, Mendes, Holloway, Edgar, potencjalnie genialne zestawienia.-Kogucia rozwalona przez kontuzje, z trójki TJ Dillashaw/Barao/Cruz, zawsze ktoś kontuzjowany -Musza jak na tak niską kategorie wagową sprzedaje się dobrze, chociaż póki co mysza bezkonkurencyjny-Kogucia u bab z Rondą która walczy często i efektownie, walka z Cyborgową sprzeda się znakomicie, tego jestem pewien. Brakuje promocji reszty zawodniczek, chociażby Holm, czy 3 walki z Tate.-Słomkowa z Aśką wygląda dobrze, ładnie promowana VanZant, podejrzewam że pójdzie mocna promocja na Waterson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.