Johnson.vs.Cormier.Weigh

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Komisja Sportowa Stanu Nevada opublikowała listę zawieszeń medycznych po sobotniej gali UFC 187: Johnson vs. Cormier w Las Vegas. Piętnastu spośród dwudziestu czterech zawodników z karty walk zostało zawieszonych z powodów medycznych, a wśród nich także czterej uczestnicy pojedynków mistrzowskich.

Mistrz UFC w kategorii półciężkiej Daniel Cormier (MMA 15-1, UFC 4-1) przed planowanym powrotem będzie musiał przedstawić komisji wynik badań lekarskich i kontrolnego rezonansu magnetycznego inaczej czeka go zawieszenie aż do listopada. Anthony Johnson (MMA 19-4, UFC 10-4) z powodu rozcięcia lewego łuku brwiowego został zawieszony na 45 dni.

Mistrz UFC w kategorii średniej Chris Weidman (MMA 13-0, UFC 9-0) z powodu rozcięcia lewego łuku brwiowego, którego doznał na początku walki, został zawieszony na 45 dni. Brazylijczyka Vitora Belforta (MMA 24-11, UFC 13-7) podobnie czeka 45-dniowa absencja, ale dodatkowo musi poddać się kontrolnej konsultacji ortopedycznej lewego ramienia, jeśli chce powrócić wcześniej niż po 180 dniach.

Wszystkie zawieszenia są ważne do czasu wizyty u lekarza który może wcześniej dopuścić zawodnika do treningów lub walki w zależności od aktualnego stanu zdrowia i wyników badań. Pełna lista zawieszeń medycznych:

Daniel Cormier: wymagane kontrolne badanie rezonansem magnetycznym i powtórna konsultacja lekarska lub zawieszenie do 1 listopada.

Anthony Johnson: został zawieszony na 45 dni z powodu rozcięcia lewego łuku brwiowego; 30 dni bez treningu.

Chris Weidman: został zawieszony na 45 dni z powodu rozcięcia lewego łuku brwiowego; 30 dni bez treningu.

Vitor Belfort: został zawieszony na 45 dni; 30 dni bez treningu. Wymagane kontrolne badanie ortopedyczne lewego ramienia lub zawieszenie na 180 dni.

John Makdessi: został zawieszony na 45 dni; 30 dni bez treningu. Wymagane kontrolne badania lekarskie z powodu złamanej szczęki lub zawieszenie na 180 dni.

Andrei Arlovski: wymagane kontrolne badanie rezonansem magnetycznym lewego ramienia i wizyta lekarska lub zawieszenie na 180 dni.

Travis Browne: został zawieszony na 60 dni; 45 dni bez treningu. Wymagane kontrolne badania lekarskie z powodu złamania nosa lub zawieszenie na 180 dni.

John Moraga: został zawieszony na 45 dni z powodu rozcięcia głowy; 30 dni bez treningu.

Rafael Natal: został zawieszony na 30 dni z powodu rozcięcia prawego łuku brwiowego; 21 dni bez treningu.

Nina Ansaroff: wymagane badania lekarskie przed następną walką lub zawieszenie na 180 dni.

Colby Covington: został zawieszony na 45 dni z powodu rozcięcia lewego łuku brwiowego; 30 dni bez treningu.

Mike Pyle: został zawieszony na 30 dni; 21 dni bez treningu.

Leo Kuntz: został zawieszony na 30 dni; 21 dni bez treningu.

Justin Scoggins: został zawieszony na 30 dni z powodu rozcięcia lewego łuku brwiowego; 21 dni bez treningu.

Josh Sampo: został zawieszony na 30 dni; 21 dni bez treningu.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

7 KOMENTARZE

  1. Jak oni egzekwują te dni bez treningu? Przecież większość zawodników mówi po walce, że w poniedziałek wraca na matę.

  2. TYTUS – tak, też wydaje mi się, że po tym prawym cepie Johnsona na początku pierwszej rundy. Powtórne MRI głowy musi zrobić.
    TheChosen1 – 30 dni to takie minimum zawieszenia treningów, jakie daje mu komisja. Zawieszenie medyczne – 45 dni. Wiadomo, że w tym czasie nie zaleczy złamania szczęki, a jeśli by się nawet uparł to żaden lekarz nie dopuści go do walki i nie przejdzie komisji lekarskiej, to nie jest polska służba zdrowia 🙂 Standardowo ma pół roku – 180 dni zawieszenia, jak szczęka zagoi się szybciej i nie będzie innych przeciwwskazań, przejdzie z sukcesem wizytę u chirurga szczękowego, badania itd. pewnie będzie mógł powalczyć wcześniej 🙂

    Osobiście – nie sądzę. Nie wiem jak wielkie są straty, ale złamania żuchwy to z reguły wiążą się z odrutowaniem, szynami, płytkami tytanowymi, które mogą być wyjęte nawet dopiero po okresie 6 miechów (wszystko zależy, jak skomplikowany uraz)… Na papkach trochę zejdzie z wagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.