Lombard

Gala UFC 171, do której dojdzie 15 marca w Dallas, doznała sporego wzmocnienia. Główną atrakcją tego wieczoru dalej będzie walka Jona Jonesa z Gloverem Texteirą, ale wcześniej będziemy mogli obejrzeć inny bardzo ciekawy pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy Hectorem Lombardem (33-4) a Jakiem Shieldsem (29-6).

Lombard jest byłym mistrz Bellatora w wadze średniej. Podczas swojego pobytu w drugiej największej organizacji MMA na świecie brutalnie wyczyścił swoją dywizję i przeszedł do UFC w poszukiwaniu nowych wyzwań. Dowodem na to, że je znalazł, są dwie porażki w trzech pierwszych walkach (z Timem Boetschem i Yushinem Okamim) oraz decyzją o zejściu do niższej wagi. W pierwszej swojej walce w wadze półśredniej dość szybko udowodnił swoją wartość, nokautując w pierwszej rundzie byłego mistrza Strikeforce Nate’a Marquardta.  

Shields zanim przeszedł do UFC był posiadaczem mistrzowskiego pasa w wadze średniej organizacji Strikeforce. Mimo słabszego startu i dwóch porażek w 3 walkach, ma obecnie na koncie 4 zwycięstwa z rzędu w tym nad mocnymi Woodleyem i Demianem Maią.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.