BElfort

Dziś, po trwającej trzy tygodnie przerwie, do działania powraca UFC pierwszą galą w brazylijskim stanie Santa Catarina. Poniżej znajdziecie nasze typowania. Karta wstępna na Facebooku/YouTube zaczyna się już 0 22:30, o północy transmisja przenosi się na ufc.tv, a od godziny 3:00 galę transmitować będzie Orange Sport. Zapraszamy również do zabawy w naszym typerze.

Vitor Belfort vs. Luke Rockhold

Tomasz M.
Uważam to za zagadkowe, że Vitor Belfort jest uważany przez wielu za tak zdecydowanego faworyta. Nawet wspomagany przez „magiczną fontannę młodości”, jaką jest TRT ma paliwo na góra dwie rundy i potem przestaje stwarzać poważne zagrożenie. Jeśli Rockhold przetrwa ten okres, powinien mieć rywala na tacy. Amerykanin to jeden z największych talentów w MMA i gdyby nie plaga kontuzji i łamliwe kości od dawno wszyscy by o tym wiedzieli. Rockhold rozbije rywala kopnięciami i walką w klinczu zanim go nie skończy jeszcze przed mistrzowskimi rundami. Rockhold, TKO, 3 runda.

Karol
Nie będę się wiele rozpisywał, jestem po nocce, a poza tym moje serce, rozum i „testis” są jednogłośne – Belfort. Będący w gazie stary wyjadacz przeżywa drugą młodość. Mistrzowi Strikeforce będzie się wydawać, iż całkowicie rozpracował Brazylijczyka, to jednak weteran PRIDE kolejny raz udowodni o szybkości swoich rąk i potwornej, nokautującej sile ciosu. Rockhold najpierw straci grunt pod nogami, by potem zostać pozbawionym świadomości w swoim debiucie w oktagonie UFC. Vitor Belfort przez (T)KO, runda 2.

Redaktorzy typujący Belforta: Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek
Redaktorzy typujący Rockholda: Tomasz Ch., Tomasz M.

Chris Camozzi vs. Ronaldo Souza

Kuba
Trudno napisać coś innego niż łatwa i szybka wygrana „Jacare”. Myślę, że bez zbędnych ceregieli Souza pójdzie po obalenie, zdobędzie górną pozycję i założy technikę kończącą. Souza, poddanie, runda 1.

Piotrek
Nie ma co się rozpisywać nad tym zestawieniem, jeżeli Camozzi przetrwa pierwszą rundę, to już będzie sukces. „Jacare” przez poddanie first round.

Redaktorzy typujący Camozziego:
Redaktorzy typujący Souzę: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

Rafael dos Anjos vs. Evan Dunham

Tomasz N.
To może być najlepsza walka tej gali. Jestem fanem obu zawodników i spodziewam się prawdziwych fajerwerków w oktagonie. Czarny pas – dos Anjos, który czuje się świetnie zarówno w stójce, jaki i w parterze, gdzie zaliczył 8 zwycięstw przez poddanie, zmierzy się z innym czarnym pasem – Dunhamem. Dos Anjos, mimo że jest rekinem maty, równie często udaje się na polowanie w stójce. Zdecydowanie popisał się tymi umiejętnościami w swoich walka z Shalorusem, Njokuanim czy Sotiropolousem, tego ostatniego nawet znokautował. W swoich walkach często używa swojej dobrej stójki, żeby skracać dystans i klinczować, gdy ma ochotę przenieść walkę do parteru. Cały 2012 rok może zaliczyć do udanych, zdobył już 3 zwycięstwa z rzędu, i jeśli tylko przejdzie Dunhama, to kolejną walkę stoczy już z kimś z czołowej piątki tej dywizji. Nie będzie to na pewno łatwe, ponieważ Evan również posiada czarny pas jiu-jitsu, dodatkowo jego świetne zapasy prawdopodobnie pozwolą na trzymaniu tej walki w stójce, gdzie arsenał zawodnika z Oregonu jest bogatszy niż Brazylijczyka. Amerykanin, poza świetną stójką i bardzo mocnym klinczem, ma  niewyczerpane zasoby energii i wielokrotnie udowodnił już, że może toczyć walki przez 15 minut na pełnej prędkości i to według mnie będzie czynnikiem decydującym w tej walce. Dunham przez decyzję

Tomasz M.
Notorycznie zaczynający walki w ślimaczym tempie Dunham może po raz kolejny przejechać się na tej słabości. Jego rywal, choć brakuje mu umiejętności zapaśniczych, nie powinien ustępować Amerykaninowi  w stójce i jest groźnym grapplerem. Spodziewam się wyrównanej walki, po której Dunham znów będzie pluł sobie w brodę, że obudził się dopiero w trzeciej rundzie ze stratą punktową nie do odrobienia. Dos Anjos przez decyzję.

Redaktorzy typujący dos Anjosa: Tomasz Ch., Karol, Kuba, Piotrek, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Dunhama:

Rafael Natal vs. Joao Zeferino

Tomasz Ch.
Już za sam udział w gali „MMA Rocks” w Brazylii powinienem postawić na Joao Zeferino. Jednak Rafael Natal to solidny przeciwnik. Choć w swojej ostatniej walce dosyć późno zdominował Seana Spencera, który nie dość, że walczył kategorię wyżej, to na dodatek wziął walkę w ramach szybkiego zastępstwa. Niemniej, Natal zrobił swoje, a przynajmniej to, czego nie udało się dwie walki temu z Andrew Craigiem, z którym przegrał przez KO. To co warte odnotowania, to na pewno świetna baza parterowa. Natal gorzej czuje się w stójce, choć nie jest w niej bezbronny. Joao Zefrino również preferuje parter, a w stójce używa cepów. W walce z Wellingtonem Geraldo de Oliveirą szybko wykorzystał jedyne obalenie w pojedynku i zdobył pozycje dominujące, by na końcu założyć solidny trójkąt rękoma. Zresztą dokładnie taki sam przebieg miała walka z Thiago Relą na wspomnianej gali „MMA Rocks”. Jedno obalenie, kilka pozycji dominujących, a dalej już poddanie. W walce dwóch grapplerów, jak to zwykle bywa, wszystko zapewne zależeć będzie od stójki. A tę skuteczniejszą (a przynajmniej bardziej ułożoną) ma Rafael Natal. Zeferino trafił na solidnego przeciwnika w swoim debiucie w UFC. Pomimo podobnego rekordu sądzę, że to właśnie Natal będzie lepszym zawodnikiem.

Karol
Rafael Natal jest po prostu lepszym zawodnikiem. Zeferino jedyne zagrożenie może stanowić w parterze, jednakże na dobrą sprawę sądzę, że i tam Natal na zbyt wiele mu nie pozwoli. Z łatwością będzie bronić prób sprowadzeń ze strony Joao. W pierwszej rundzie ponabija kolejne oczka niskimi kopnięciami, a w drugiej odsłonie wdroży brutalne ground & pound. Szybko obali zniesmaczonego Zeferino i zniszczy gradem ciosów. Rafael Natal przez (T)KO, runda 2.

Redaktorzy typujący Natala: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Zeferino:

Hacran Dias vs. Nik Lentz

Tomasz M.
Metka nudziarza cały czas, niesłusznie, przytwierdzona jest do Lentza. W wadze piórkowej zawodnik z Minnesoty idzie do przodu niczym lokomotywa. Dias to kompetentny grappler i zapaśnik, zwłaszcza jak na Brazylijczyka, ale nie sprosta w tych płaszczyznach „cyrkowcowi”. Lentz przez decyzję.

Kuba
Wydaje mi się, że Dias może wygrać tę walkę. Jest dość niewygodny na ziemi, a na nogach skuteczniejszy niż Lentz. Postawię jednak na Lentza, który nieporównywalnie bardziej doświadczonego w opatentowanym oktagonie. Powinien grapplersko zniwelować atuty Brazylijczyka i po upływie czasu przywieść wygraną do domu. Lentz, przez niejednogłośną decyzję.

Redaktorzy typujący Diasa:
Redaktorzy typujący Lentza: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Piotrek, Kuba, Tomasz M.

Mike Rio vs. Francisco Trinaldo

Tomasz M.
Trinaldo to kolejny zawodnik w typie Tibau i Alcantary z północno-wschodniej Brazylii – ogromny jak na swoją kategorię wagową, bardzo silny fizycznie. Jest to również ktoś, kogo nie chciałoby się spotkać w ciemnej ulicy wieczorową porą. Podobnie jak inni wymienieni w pierwszym zdaniu zawodnicy, uważam, że Trinaldo absolutnie stłamsi swojego rywala i szybko odbierze Rio ochotę do walki. Trinaldo, poddanie, 2 runda.

Piotrek
Nie oglądam regularnie TUF-a, ale gdzieś mignęła mi walka z udziałem Rio, i pamiętam, że nie byłem pod wrażeniem. Kolejny TUF-owiec do odstrzału. Trinaldo ma przewagę w każdej płaszczyźnie i stawiam, iż zakończy tę walkę najpóźniej w drugiej rundzie. Trinaldo TKO.

Redaktorzy typujący Rio:
Redaktorzy typujący Trinaldo: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

John Cholish vs. Gleison Tibau

Kuba
Cholish nie jest złym zawodnikiem, jednak Tibau to zdecydowanie nie jego match-up. Spodziewam się jednostronnej walki i wygranej w każdej z rund przez Gleisona. Sam Tibau do pierwszej piątki zapewne nie wskoczy, jednak dla zawodników właśnie pokroju Cholisha może być testem nie do zdania. Tibau przez jednogłośną decyzję. 

Tomasz Ch.
Po świetnym roku 2011, pamiętam jak Gleison Tibau zapowiadał, że 2012 będzie jego rokiem. Prognozę tę szybko zweryfikował Khabib Nurmagomedov w walce, która jednak pomimo zgodności sędziów (3x 30-27), mogła iść w drugą stronę, gdyby Gleison się mocniej postarał. Po tym nastąpiło zwycięstwo z Trinaldo oraz niejednogłośna decyzja na korzyść Dunhama. Brazylijczyk, jeśli nie wziąć pod uwagę jego występów w kratkę, to dobry zawodnik. John Cholish, gdy już w końcu zmierzył się z kimś silniejszym (np. Dannym Castillo), to zaliczył porażkę. W przypadku zderzenia z Tibau pewnie będzie podobny scenariusz.

Redaktorzy typujący Cholisha:
Redaktorzy typujący Tibau: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

Michel Prazeres vs. Paulo Thiago

Tomasz N.
Thiago nigdy nie miał łatwych przeciwników w UFC. Od samego początku walczył z czołówką dywizji, ale w ostatnim czasie zdecydowanie mu nie idzie – przegrał aż 4 razy w ostatnich 5 walkach. Walka z niepokonanym ale debiutującym w UFC Prazeresem to na pewno szansa od UFC na odbudowanie się. Przewaga doświadczenia Thiago i tzw. „UFC jitters”, z jakimi borykać się będzie Prazeres, zaprocentują w walce na korzyść policjanta z BOPE i to on wyjdzie z tej walki zwycięsko

Karol
Thiago walczy bardzo w kratkę, ale to w dalszym ciągu solidna firma. Mało tego ostatnie porażki powinny podziałać na niego zdecydowanie mobilizująco. Wydaje mi się, że błyskawicznie ustrzeli swojego niepokonanego rodaka. Paulo Thiago przez TKO, runda 1.

Redaktorzy typujący Prazeresa:
Redaktorzy typujący Thiago: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

Yuri Alcantara vs. Iliarde Santos

Tomasz M.
Alcantara to behemot tej kategorii wagowej. Niesamowicie silny i fizyczny Brazylijczyk powinien zdominować swojego mniej doświadczonego rywala. Alcantara, TKO, 2 runda.

Piotrek
Obaj zawodnicy są przekrojowo solidni, ale myślę, że nie ma takiej płaszczyzny, w której Alcantra nie byłby lepszy od Santosa. Spodziewam się ciekawej walki na pełnym dystansie z Yurim w roli zwycięzcy.

Redaktorzy typujący Alcantarę: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Santosa:

Roger Hollett vs. Fabio Maldonado

Piotrek
Fabio Maldonado dostał prezent od UFC za baty, które spuścił mu Teixeira w ostatniej walce. Hollett nie jest na poziomie UFC i spodziewam się, że wyleci z hukiem po tym, jak Maldonado sprzeda mu elegancki nokaut w pierwszej lub drugiej rundzie.

Tomasz N.
Fabio Maldonado w swojej ostatniej walce z Gloverem Teixeirą dokonał dwóch rzeczy. Zebrał największe lanie 2012 roku oraz udowodnił, że ma tytanową szczękę. Dodatkowo, mimo zbieranych batów, pokazał iż potrafi też celnie i mocno trafić swojego przeciwnika i kilka razy zachwiał Gloverem podczas walki. Czy to wystarczy na Holletta, który w jednej z najnudniejszych walk zeszłego roku przegrał z Mattem Hamillem? Wydaje mi się, że tak. Kluczem do sukcesu w tej walce dla Fabio będzie obrona przed obaleniami i lepszy boks, którym wypunktuje Rogera. Smaczku dodaje to, iż przegrany pożegna się z UFC.

Redaktorzy typujący Holletta: Tomasz Ch.,
Redaktorzy typujący Maldonado: Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

Azamat Gashimov vs. John Lineker

Karol
Z całym szacunkiem, ale myślę, że na dzień dzisiejszy UFC dla Dagestańczyka to zbyt wysokie progi. Jeszcze nie teraz… Gashimov jest młody (23 l.) i rokuje nadzieje, jednak wiele pracy i walk przed nim. Silny fizycznie, kompleksowo przygotowany pod okiem Jacksona wytoczy swoje armaty w postaci zapasów. Po przeciwnej stronie 22-letni Brazylijczyk – Lineker, górujący doświadczeniem i wysoko notowany w rankingach muszych. Wystarczy, że utrzyma walkę u góry, a wytrzymałość szczęki Dagestańczyka zostanie poddana najwyższej próbie. Stawiam na kamienne pięści z Kraju Kawy. John Lineker przez KO, runda 2.

Kuba
Nie wydaje mi się, aby Gashimov na dłużej utrzymał się w UFC. Może za jakiś czas, jednak z pewnością nie w tym rozdaniu. Lineker prędzej czy później wróci na nogi po ewentualnym obaleniu ze strony Dagestanczyka i tam spokojnie wybije Azamatowi UFC z głowy – przynajmniej na jakiś czas. Lineker, TKO, runda 2.

Redaktorzy typujący Gashimova:
Redaktorzy typujący Linekera: Tomasz Ch., Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

Chris Cariaso vs. Jussier da Silva

Tomasz Ch.
Mimo wielkiej sympatii do Jussiera Formigi, postawię na jego przeciwnika. Chris Cariaso ma bardzo dobre kopnięcia z nogi zakrocznej. Również wcale nie tak łatwo go przewrócić, czego przykład dał Moraga, który mimo iż ma dobrą bazę zapaśniczą, to nie miał zbyt wielu okazji do obaleń Cariaso. Sam Chris również w tej walce radził sobie dobrze. Sądzę, że większość pojedynku będzie jednak toczyła się w stójce, a tutaj Amerykanin będzie lepszym zawodnikiem.

Tomasz M.
Walka z Dodsonem na pewno nie dała wiele powodów, aby sądzić, że Formiga ma szansę coś osiągnąć w tej kategorii, ale John to był jeden z najgorszych match-upów, jaki mógł się trafić Brazylijczykowi. Cariaso nie ma tak dobrej bazy zapaśniczej jak Dodson (Moraga 2/2 obalenia, Mizugaki 2/4, Vaughan Lee 4/9, Rafael Rebello 5/9) i dużo kopie, co powinno ułatwić zadanie da Silvie. Jeśli „Mrówce” uda się przenieść walkę do parteru, wreszcie będzie miał okazję pokazać w UFC swój świetny grappling i zwłaszcza kontrolę zza pleców.

Redaktorzy typujący Cariaso: Tomasz Ch.,
Redaktorzy typujący da Silvę: Karol, Tomasz N., Kuba, Piotrek, Tomasz M.

Jeremy Larsen vs. Lucas Martins

Tomasz M.
Choć nie spodziewałem się wygranej Martinsa z Barbozą weteran ringów „MMA Rocks” zawiódł mnie swoją postawą w debiucie w UFC. Mam nadzieję, że tutaj zobaczymy Martinsa z innej, lepszej strony i będzie miał przebłyski, które pozwoliły mu wygrać 12 walk z rzędu na brazylijskiej scenie. Larsen jest od niego na pewno gorszy w stójce i, jeśli nie zdoła przenieść walki do parteru, będzie wystawiony na spore niebezpieczeństwo. Martins, TKO, 1 runda.

Tomasz Ch.
Lucas Martins dostaje drugą szansę. Po tym jak został rzucony na pożarcie Edsonowi Barbosie. Jak już kiedyś wspomniałem najlepszym zawodnikiem, z którym zmierzył się Lucas był włóczykij brazylijskich gal Oberdan Vieira Tenorio (MMA 13-6). Jednak tym razem wychowanka Chute Boxe zakontraktowano do bardziej wyrównanego starcia przeciwko Jeremiemu Larsenowi. Były TUF-owiec po pokonaniu (w walkach „pokazowych”) Jeffa Smitha odpadł z reality show po przegranym starciu z Michaelem Chiesą. W swoim zawodowym debiucie w UFC, podobnie jak Martins zaliczył porażkę w pierwszej rundzie. Co ciekawe, dawniej nazwałem Lucasa „brazylijskim Tymoteuszem Świątkiem”, ten pierwszy również stoczył dziesięć walk w ciągu roku. Jednak obstawiam przy swoim. Nie jest to jeszcze poziom UFC i Larsen powinien wygrać.

Redaktorzy typujący Larsena: Tomasz Ch.,, Tomasz N., Kuba
Redaktorzy typujący Martinsa: Karol, Piotrek, Tomasz M.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

31 KOMENTARZE

 1. Belfort

  Souza

  dos Anjos

  Natal

  Lentz

  Trinaldo

  Tibau

  Thiago

  Alcantara

  Maldonado

  Lineker

  da Silva

  Larsen

 2. Dziwi mnie trochę że nikt nie postawił na Diasa.

   

  Belfort
  Souza
  Dos Anjos
  Dias
  Lineker 
  Da Silva 

 3. Rockhold
  Jacare
  Dunham
  Natal
  Lentz
  Tibau
  Thiago
  Alcantara
  Hollet
  Jussier

 4. Jak możecie to wrzucajcie w przyszłości typowania redaktorów stawiających na innych zawodników.

 5. Powtarzam to po raz dwudziesty piąty. Nie ma takiej możliwości bo walki są przydzielane na początku tygodnia bez wiedzy kto kogo będzie typował.

 6. Pan redaktor Wojslaw nie typowal walk? Starcie Belfort-Rockhold moze isc w dwie strony, ciezka walka do typowania 🙂

 7. Wojsław nie typował, bo będzie sędziował.

  (anyone? ANYONE? 😀 – tadum tsss!)

 8. Belfort – Hunt wagi średniej , ( oczywsicie w zakresie sily ciosu stwierdzam) w brutalny sposób zafunduje glęboki sen Rockholdowi.
  Souza – wyciagnie szybkiego suba. Reszta podobnie jak ziomka wyzej , srednio mnie interesuje ale na pewno warte ogladania

 9. @Bata

  Wojsław faktycznie nie typował bo jest sędzią… na xCage i Warmia Heroes więc będąc w rozjazdach nie znalazł czasu, żeby opisać walki ;).

 10. Teoretycznie wszystko się może zdarzyć , ale ja mam przed oczami wizje następującą: chwila nieuwagi rockholda i jest znokautowany po celnym prawym prostym na szczenę ,i finishu w parterze gradem ciosów. Belfort KO

 11. Też jestem zdziwiony, że nikt nie stawia na Diasa.

  Belfort
  Jacare
  Dos Anjos
  Natal
  Dias
  Formiga
  Trinaldo
  Thiago
  Alcantara
  Tibau
  Maldonado
  Lineker
  Larsen

 12. Vitor Belfort vs Luke Rockhold

  Im dłużej będzie trwał pojedynek tym większą szanse na wygraną ma Rockhold – to fakt. Ja jednak mam w pamięci paskundą brawurę i strasznie nisko umieszczone ręce, które Luke zaprezentował w walce z Jacare czy Jardinem. Jakoś mi sie nie chce wierzyć, że Belfort przez 10 minut tego nie wykorzysta. Belfort, 1 runda, tko.

  Chris Camozzi vs Ronaldo Souza

  Camozzi miał ostatnio sporo szczęścia (chociażby wygrana z Catonem). Nie wiem ile musiałby go mieć tutaj, gdyż Souza to nie ten poziom i o ile nie rozbije rywala w stójce – o tyle na pewno go odklepie. Souza, 1 runda, poddanie.

  Rafael Natal vs Joao Zeferino

  Nie mam pojęcia kto jest rywalem Natala. Rafael czołówką zdecydowanie nie jest, ale zwykle takich no-nameów kasuje. Natal, jednogłośna.

  Rafael dos Anjos vs Evan Dunhman

  To będzie szalenie wyrównany pojedynek – a taka sytuacja to wiadoma okazja dla sędziów. Dos anjos, niejednogłośna.

  Nik Lentz vs Hacran Dias

  Lentz jest solidny a po zejściu do piórkowej radzi sobie dużo lepiej. Dias zaskoczył w swoim debiucie ale nie widzę go zatrzymującego dominacje na ziemi. Lentz, jednogłośna.

  Mike Rio vs Francisco Trinaldo

  Trinaldo prezentuje sie w UFC jak najbardziej pozytywnie. Oglądając ostatnią walke Rio nie byłem zachwycony. Niby grappler, coś tam kręci ale widać, że to nie jest poziom światowy. Stawiam na Trinaldo, 2 runda, tko.

  Iliarde Santos vs Yuri Alcantara

  Alcantara zmiażdży jakiegoś nikta. Pewnie to będzie jakaś pobudzająca nocą akcja na reszte gali:D Alcatara, 1 runda, tko.

  Paulo Thiago vs Michel Prezeres

  Nie mam pojęcia co potrafi Prezeres, natomiast jest on strasznie małym półśrednim. Paulo na pewno to wykorzysta. Thiago, 2 runda, poddanie.

  Azamat Gashimov vs John Lineker

  Daleko mi od zachwytów nad Linekerem (pamiętajmy jego debiut w UFC…) ale Gashimov to nie ta półka. Lineker, 1 runda, tko.

  Fabio Maldonaldo vs Roger Hollet

  Scenariusz tej walki dla mnie jest prosty – Maldonaldo w bezpieczny sposób, nie dopuszczając do obaleń, będzie punktował Holleta w stójce. Maldonaldo, jednogłośna.

  Gleison Tibau vs John Cholish

  Cholish jest waleczny ale nie pokazał niczego ciekawego w swojej ostatniej walce. Tibau zaprezentuje podobną profesorską walke jak Castillo. Gleison, jednogłośna.

  Chris Cariaso vs Jussier da Silva – Formiga, 2 runda, poddanie.

  Jeremy Larsen vs Lucas Martins – Martins, 3 runda, tko (?)

 13. Nie ma co więcej postować po próżnicy, będzie co ma być. Główna karta od 3 w nocy?

 14. Vitor Belfort vs Luke Rockhold

  Rockhold przez jednogłośną decyzję. Z początku nie sądziłem, że po dyskusyjnym zwycięstwie nad Jacare Souzą to 28-letniego Kalifornijczyka będę stawiał faworytem walce o starcie z ,,Pająkiem",  ale jednak tak się dzieje. Ostatni mistrz Strikeforce jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, utalentowanym, i przede wszystkim świetnie wypadającym kondycyjnie. Spodziewam się, że planem na pierwsze rundy Rockholda będzie próba męczenia byłego mistrza wagi półciężkiej kopnięciami i ciosami prostymi wykorzystując swój długi zasięg. Następnie Luke powinien ruszyć mocniej do ataku i już swobodniej pokonać nieco osłabionego ,,Phenoma".

  Ronaldo ,,Jacare" Souza vs Chris Camozzi

  Souza przez poddanie, runda 1. Mimo całego postępu jaki zrobił Chris Camozzi na przełomie walk w UFC, dalej nie wybił się poza przeciętność. W ostatnich starciach nie zaimponował mi, a jego walka z Nickiem Ringiem przypominała bardziej szermierkę, a ciosy można było liczyć na palcach jednej ręki. Nie widzę w tej walce innego scenariusza, niż ,,Aligatora" wykorzystującego swoje judo i jui-jitsu, by obalić, a następnie poddać fightera z Colorado.

  Rafael dos Anjos vs Evan Dunham

  Rafael dos Anjos przez niejednogłośną decyzję. To starcie już od początku ma wszystkie argumenty by zostać walką wieczoru, i może być efektowne we wszystkich płaszczyznach, zarówno na dystansie, w klinczu, jak i na ziemi. Teoretycznie Dunham jest faworytem – ma bardziej wszechstronną stójkę, i solidną pracę na nogach która pozwoli mu unikać obaleń. Jednak to 28-letni Brazylijczyk wydaje mi się tym, który z walki na walkę robi coraz większy postęp.  Sądzę, że odpowiednio przygotowany będzie w stanie pokonać Evana.  Liczę na efektowne wymiany i kilka sprowadzeń , które pozwolą Rafaelowi na przychylność przynajmniej dwóch sędziów punktowych.  

  Rafael Natal vs Joao Zeferino

  Rafael Natal przez (T)KO. Co można powiedzieć o Joao Zeferino? Dobry grappler i nic poza tym. W swojej karierze tylko raz wygrał walkę przez TKO, za to sam był nokautowany w większości swoich porażek.  ,,Sapo" wirtuozem stójki wprawdzie nie jest, i nigdy nie będzie, ale myślę że jego obecne umiejętności wystarczą mu by przewrócić weterana MMA Rocks na deski.

 15. Ciężko wytypować ME, ale ja stawiam na Belforta. Wydaje mi się, że jest po prostu zbyt doświadczony i ciągle się rozwija – co było widać walce z Bispingiem. Spodziewam się szybkiego i bardzo brutalnego knockoutu.
  Dalej:
  Jacare sub 2 runda
  dos Anjos UD,
  Thiago UD,
  Tibau Tko 2 runda,
  Maldonado UD.
  Dalej się nie wypowiadam.

  http://www.youtube.com/user/PucziTheFace

 16. C.D Typowania

  Hacran Dias vs Nik Lentz

  Hacran Dias przez jednogłośną decyzję.   W tej walce mierzą się dwaj zawodnicy, którzy w ostatnich walkach przeleżeli swoich rywali. Uważam , że zawodnik Nova Uniao w tej walce pokaże się grapplingowo lepiej niż Amerykanin i zwycięży po 15 minutach. Smaczku dodaje fakt, że Hacran wszystkie walki w Brazylii do tej pory wygrywał, a poza ojczyzną nie wygrał żadnej.

  Francisco Trinaldo vs Mike Rio

  Franscisco Trinaldo przez T(KO). Na korzyść Mike'a Rio na pewno będą przemawiać zapasy ( trzykrotne mistrzostwo za czasów colleage'u), i możliwy jest wariant, że przeleży ,,Massarandubę".  Jednak obstawiam tą drugą, ciekawszą opcję – Trinaldo wykorzysta swoją dobrą stójkę by przewrócić Rio i dokończyć sprawę na ziemi.

  John Cholish vs Gleison Tibau

  Gleison Tibau przez jednogłośną decyzję. Bardzo duży jak na swoją kategorię wagową Brazylijczyk wykorzysta swoje umiejętności zarówno w  klinczu, jak i w stójce by wypunktować Cholisha. Patrząc na walkę zawodnika z Hackettstown z Dannym Castillo, nie oczekuję tutaj fajerwerków, wręcz przeciwnie. Jeśli jakimś sposobem Amerykanin nie podda Gleisona, to będzie kandydatem do odstrzału z UFC.

  Paulo Thiago vs Michel Richard dos Prazeres

  Prazeres przez jednogłośną decyzję. Typowanie tej walki to dla mnie istny strzał, jak i zaprzeczenie logice jako że weteran > newcomer. Od ostatnich dwóch walk śledzę poczynania ,,Tratora" i jestem z niego zadowolony.  Oczywiście, że malutkiemu jak na tą kategorię wagową Michelowi bliżej do poziomu Davida Mitchella niż Dong Hyun Kima czy Diego Sancheza. Obstawiam jednak, że jakimś sposobem pokona już wypalającegoo się Thiago, którego dłużej nie mam ochoty w UFC oglądać. W końcu Prazeres ma na swoim koncie wygraną z Andersonem Silvą 🙂

  Iuri Alcantara vs Iliarde Santos

  Alcantara przez cokolwiek. Jeśli Santos jest w czymś dobry, to Alcantara jest w tym lepszy. Nie widzę sposobu w jaki zawodnik z Belem miałby mu zagrozić.

  Fabio Maldonado vs Roger Hollett

  Maldonado przez decyzję. Jeśli najtwardsza głowa w historii UFC nie da się przeleżeć, to na pewno skutecznie wypunktuje Holleta rozbijając głowę i korpus Kanadyjczyka z wykorzystaniem swojego boksu. Pytanie jest?- czy będzie na tyle dobry by Roger nas nie zanudził? Myślę że tak.

  Azamat Gashimov vs John Lineker

  John Lineker przez T(KO). Dagestańczyk nie jest na tyle dobrym zawodnikiem by poradzić sobie z niesamowitą szybkością ciosów Linekera. Brazylijczyk nie da się obalić i skończy go maksymalnie przed końcem drugiej rundy.

  Chris Cariaso vs Jussier da Silva

  Jussier da Silva przez poddanie. ,,Mrówka" nie powinien mieć problemów z poddaniem ,,Kamikaze", biorąc pod uwagę że Chrisowi naprawdę ciężko walczy się z grapplerami. Jego defensywne zapasy nie wystarczą, by nie dać się obalić Brazylijczykowi.

  Jeremy Larsen vs Lucas Martins

  Lucas Martins przez T(KO).   . Żaden z nich nie jest i nie będzie na poziomie UFC. Mimo że nie trawię zawodników klepiących po ciosach, tak myślę że stójka będzie na korzyść Brazylijczyka który w końcu przewróci i dobije weterana TUF-a.

 17. Belfort

  Souza

  Natal

  Dos Anjos

  Lentz

  Trinaldo

  Alcantara

  Thiago

  Lineker

  Maldonado

  Tibau

  Da Silva

  Larsen

 18. Rockhold powinien ubić tescia kolo 3-4 rundy, a Souza poddanie  1-2 runda

 19. Typuje tylko walki zawodników których lepiej kojarze:

  Vitor Belfort vs Luke Rockhold

  Stawiam na wygraną Vitora, wierze, że Luke sie pogubi w 1 lub 2 rundzie podczas szarży brazylijczyka, a wtedy wystarczą dwa celne ciosy i walka się skonczy. Nie zdziwie się też kiedy Luke zakończy walke przez TKO w okolicach 4-5 rundy, ale jest to dużo mniej prawodpodobne. Mniej analitycznie, a bardziej emocjonalnie, to zycze mocnego wpierdolu dla Vitora, bo jego megalomania i lanserka poprzez udawaną pokorę niesamowicie mnie wkurwia.

  Chris Camozzi vs Ronaldo Souza

  Łatwa walka dla Jacare – Camozzi jest jednym z tych bezbarwnych zawodników UFC, którzy szybko napotykaja sufit i raczej drugi Matt Brown się z tej jego nijakości prędko nie wykluje. Poza tym nie oszukujmy się – Souza ma twarzowe idealne na kolejnego killera w UFC, więc wygrana jest oczywista;)

  Rafael Natal vs Joao Zeferino

  Ponoć jego przeciwnik jest świetnym grapplerem, więc liczena kulkanke w której poddającym będzie Natal.

  Rafael dos Anjos vs Evan Dunhman

  Dunham rozłoży technicznie Dos Anjosa tak jak rozłozył Tibaua.

  Nik Lentz vs Hacran Dias

  W mojej opinii Lenz dominował ostatnio nad na prawde klasowymi zawodnikami, więc wybór jest oczywisty.

  Paulo Thiago vs Michel Prezeres

  Mam przeczucie, że Thiago po tej walce opuści UFC.

  Fabio Maldonaldo vs Roger Hollet

  Jeżeli Hollet zaprezentuje tyle co podczas walki z Hamillem, to można być spokojnym o KO ze strony Maldonado.

  Gleison Tibau vs John Cholish

  Brazylijczyk, fenotypowo blisko spokrewniony z Belfortem powinien rozłozyć w stójce wykształciucha 😉

  Chris Cariaso vs Jussier da Silva

  da Silva w szybkim tempie.

  Jeremy Larsen vs Lucas Martins

  Martins przez KO – przegrana z Barbozą specjalnej ujmy w moich oczach mu nie przyniosła, bo Edson to killer.

 20. Powtarzam to po raz dwudziesty piąty. Nie ma takiej możliwości bo walki są przydzielane na początku tygodnia bez wiedzy kto kogo będzie typował.

  A nie można zebrać od wszystkich ogólnych typowań a później prosić o szczegółowe uzasadnienie wybierając, w miarę możliwości, przeciwne typy? To chyba nie było by jakoś o wiele więcej pracy a czasem aż prosi się o uzasadnienie gdy jeden redaktor typuje inaczej niż reszta.

 21. Ja bym to widział tak

   

  Vitor Belfort – Luke Rockhold (prawdopodobnie nokaut)

  Ronaldo Souza – Chris Camozzi (prawdopodobnie poddanie) 

  Evan Dunham – Rafael Dos Anjos (prawdopodobnie decyzja) 

  Rafael Natal – Joao Zeferino (prawdopodobnie nokaut)

  Z undercardu jeszcze ci, których kojarzę:

  Gleison Tibau – John Cholish (prawdopodobnie decyzja)

  Paulo Thiago – Michel Richard dos Prazeres (prawdopodobnie nokaut)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.