irei.sd
(fot. Taro Irei / Sherdog.com)

Przed nami kolejna noc z UFC. Z soboty na niedzielę organizacja ta po raz drugi gości w Saitama Super Arena na przedmieściach Tokio. Ponieważ gala jest z serii UFC on Fuel, czekają nas tylko dwa bloki walk. Przedwalki na facebooku i youtube ruszą o 1:30 w nocy, a od 4:00 nad ranem główna karta w Orange Sport.

Wanderlei Silva vs. Brian Stann

Piotrek
Wanderlei Silva przez całą karierę walczy w agresywnym stylu, który przyniósł mu miano legendy tego sportu. Niestety od momentu przejścia do UFC nie jest to recepta na sukces, a upływające lata wcale nie pomagają w odbudowaniu blasku gwiazdy PRIDE. Co by nie mówić o trochę drewnianym Stanie, to solidny zawodnik z dosyć poukładaną stójką. To moim zdaniem wystarczy na Silvę i spodziewam się, że Amerykanin pośle na deski Brazylijczyka w okolicach drugiej rundy. Stan TKO/KO druga runda.

Kuba
O ile jeszcze kilka lat temu Wanderlei potrafił wygrywać i potwierdzać swoją sportową klasę, przy okazji dając niesamowite walki, tak dziś obrał kurs wyłącznie na robienie show i prowadzenie efektownych wojen w oktagonie. Sportowa emerytura zbliża się wielkimi krokami, Silva najzwyczajniej w świecie nie jest już w stanie nadążyć za młodszą i bardziej wszechstronną czołówką, a jego szczęka zdaje się być słabsza z walki na walkę. Stann może i nie jest zawodnikiem wybitnym, jednak zdoła ograć „The Axe Murderera” w stójce, gdzie agresywny Brazylijczyk po jednej z szarż otworzy się i zostanie trafiony. Stann, TKO, runda druga.

Redaktorzy typujący Silvę: Tomasz N., Karol,
Redaktorzy typujący Stanna: Piotrek, Tomasz Ch., Wojsław, Kuba, Tomasz M.

Mark Hunt vs. Stefan Struve

Tomasz M.
Prawdziwy pojedynek kontrastów. Wydaje mi się, że w kluczowych do przyswojenia elementach – stójce i zapasach – Struve postępy robi bardzo mozolnie. Paradoksalnie jego długie kończyny mogą mu pomóc w tej walce nawet bez zapasów i stójki bo żeby zrobić mu krzywdę Hunt będzie musiał cały czas przebywać w jego zasięgu. Wówczas Holendrowi wystarczy jakoś pokracznie wspiąć się na Samoańczyka czy w jakiś inny niekonwencjonalny sposób przenieść walkę do parteru. Struve jednak kocha iść na wymianę i podejrzewam, że to go znowu zgubi bo nie jest na tyle dobry i na tyle wytrzymały, by bawić się w te klocki z Huntem. Hunt, TKO, 2 runda.

Tomasz N.
Szklana szczęka kontra dynamit w ręce, który położył już ponad 20 przeciwników.  Struve czego sam nie ukrywa musi w tej walce wykorzystać swoje warunki fizyczne i za wszelką cenę utrzymać  Hunta na dystans. Ewentualnie przenieść walkę do parteru i poddać tam swojego przeciwnika. Niestety Struve przed każdą dużą walką z mocnym uderzaczem, w której leciał na deski mówił dokładnie to samo, więc czuje, iż i tym razem zobaczymy go lecącego na ziemię. Hunt ma na tyle mocną głowę, że będzie w stanie przyjąć parę ciosów, skrócić dystans i położyć giganta jednym ze swoich firmowych strzałów. Stawiam więc na zwycięstwo Hunt przez nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie.

Redaktorzy typujący Hunta: Tomasz N., Karol, Kuba, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Struve: Piotrek, Tomasz Ch., Wojsław

Takanori Gomi vs. Diego Sanchez

Tomasz Ch.
Diego Sanchez jest zawodnikiem o wielkim sercu. Zawodnikiem lubującym się w wojnach ringowych. Takich jak on zawsze miło się ogląda, co potwierdzają trzy walki wieczoru, które zgarnął pod rząd w swoich ostatnich starciach. W walce z Ellenbergerem nie mógł odnaleźć swojego zasięgu, a boks z kontry w wykonaniu Juggernauta okazał się zaporą, o którą rozbijał się Diego, co rusz próbując nieudolnych ataków. Takanori Gomi, jak każdy wie, swoje lata świetności ma już za sobą. W UFC mu się nie wiedzie. Miał swój moment kiedy znokautował Tysona Griffina, lecz na tym się skończyło. Po przegranej z Clayem Guidą oraz kompletnej dominacji ze strony Nate’a Diaza, Takanori odbudował się odprawiając swojego rodaka Eiji Mitsuokę oraz Maca Danziga. Jednak ten drugi tanio skóry nie sprzedał, punktując Japończyka zarówno w stójce, jak i wprawiając go w zakłopotanie w parterze poprzez pozycje dominujące i próby poddań. Sądzę, że specyficzny boks Gomiego na Diego akurat nie podziała, a gdy ten przyciśnie z atakiem, wygra to starcie.

Wojsław
Diego Sanchez przez poddanie, runda 2. Mimo że Gomi dysponuje jeszcze pewnymi atutami, które w czasach Pride zapewniły mu status najlepszego lekkiego na świecie, stawianie na niego w 2013 to spore ryzyko. Wracający do wagi lekkiej Sanchez powinien być przede wszystkim lepiej przygotowany kondycyjnie od Japończyka, co pozwoli zamęczać mu rywala próbami obaleń. Amerykanin nie jest może najlepszym zapaśnikiem, ale gdy już uda mu się położyć Gomiego na plecy, to nie powinien wypuścić wygranej z rąk i poddać bohatera miejscowej publiczności.

Redaktorzy typujący Gomiego: Tomasz N., Tomasz M.
Redaktorzy typujący Sancheza: Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Wojsław

Hector Lombard vs. Yushin Okami

Karol
To będzie znakomity pojedynek dwóch judoków. Bardzo cenię Japończyka, ale w tej konfrontacji na wygranej pozycji stawiam bestię z Kuby. Choć czysta siła fizyczna to nie wszystko, były mistrz wagi średniej Bellatora moim zdaniem jest również nieco bardziej techniczny od rywala. Wydaje mi się, że Lombard posiada lepsze obrony przed obaleniami i solidniejszą od Okamiego stójkę. Bardzo asekuracyjnie co do konkretnego rezultatu można typować jednogłośną decyzję na obalanym i obijanym w parterze Japończyku, ale pójdę na całość i postawię na rozwiązanie przed czasem w okolicach drugiej rundy. Hector Lombard przez (T)KO, runda 2.

Tomasz M.
Ta walka rozstrzygnie się w klinczu, pozycji, w której obydwu zawodników czuje się najlepiej. W sumie, Lombard jest najlepszym „klinczerem” z jakim miał Okami do czynienia od dawien dawna. Jeśli Kubańczyk będzie w stanie bronić prób sprowadzeń Japończyka to przez 3 rundy w stójce jest groźniejszym fighterem, potrafiącym bić mocniej i mającym za rywala kogoś o słabnącej tolerancji na ciosy. Jednakże styl w jakim walczy Lombard może go ponownie zgubić, jeśli będzie zachowywał się pasywnie czekając na ten jeden mocny cios w każdej rundzie. Tym niemniej, myślę, że jednak się doczeka w przynajmniej dwóch z trzech przypadków. Lombard przez decyzję.

Redaktorzy typujący Lombarda: Tomasz N., Karol, Tomasz Ch., Tomasz M.
Redaktorzy typujący Okamiego: Piotrek, Kuba, Wojsław

Mizuto Hirota vs. Rani Yahya

Wojsław
Mizuto Hirota przez decyzję. Yahya będzie groźny tylko w pierwszej rundzie i pięć minut to jego czas na zwycięstwo przez poddanie. Hirota to jednak dość sprawny grappler i spodziewam się, że przetrwa trudne chwile. W kolejnych odsłonach Japończyk będzie już kontrolował przebieg wydarzeń w Octagonie, punktując zawodnika z Kraju Kawy uderzeniami z dystansu. Jeśli nie uda mu się skończyć Brazylijczyka, to przynajmniej wygra na punkty.

Kuba
Nie do końca jestem przekonany czy Yahya byłby w stanie poddać Hirotę – nawet jeśli w jakiś sposób zdołałby go obalić i przytrzymać na ziemi. Mniejsza jednak o to, bo nie sądzę, aby do jakiejś dłuższej walki na ziemi w ogóle w tym pojedynku doszło. Uważam, że Japończyk będzie trzymał rywala na dystans, skutecznie bronił obaleń i punktował w stójce, co zaowocuje wygraną u każdego z sędziów. Hirota, jednogłośna decyzja. 

Redaktorzy typujący Hirotę: Piotrek, Wojsław, Kuba, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Yahyę: Tomasz N., Tomasz Ch., Karol

Siyar Bahadurzada vs. Dong Hyun Kim

Karol
Bez wahania postawię na eksplozywnego Afgańczyka. Bahadurzada odeśle judokę z Korei do zaświatów i zgarnie w UFC kolejną nagrodę za nokaut wieczoru. Dong Hyun Kim, podobnie jak Okami w starciu z Lombardem, będzie chciał za wszelką cenę klinczować i sprowadzić walkę do parteru, na co nie pozwoli The Great. Pochodzący z Kabulu zawodnik będzie bronił obaleń i masakrował Koreańczyka w stójce… w końcu trafi czyściochę. Siyar Bahadurazada przez KO, runda 2.

Tomasz Ch.
Siyar Bahadurzada ładnie zaczął swoją przygodę z UFC odprawiając najlepszego-najgorszego (tak, spodobało mi się to określenie) Paulo Thiago. Nie jest to jednak żaden wyznacznik tego czy można postawić swój typ na Afgańczyka. A silnych nazwisk na rekordzie brak. Porusza się naprawdę dobrze, wyczucie czasu ma doskonałe, a od siedmiu walk – które wygrał pod rząd – aż sześć zakończyło się KO/TKO. Czy to jednak wystarczy na Kim Dong-Hyuna? Sądzę, że tych dwóch dzieli istna przepaść jeżeli chodzi o zapasy i grappling, a Koreańczyk to cyborg, który nie daje przeciwnikowi nawet chwili wytchnienia, gdy już wdroży swój zapaśniczy gameplan. Teoretycznie Siyar może na nogach stać 30 sekund. Każde dziesięć sekund na każdą rundę. Czy jest w stanie znokautować Kima? Zapewne tak. Jednak poddaję w wątpliwość, iż uda mu się to zrobić na przyklejonym do niego – jak ślimak do podłoża – Dong-Hyunie.

Redaktorzy typujący Bahadurzadę: Tomasz N., Karol,
Redaktorzy typujący Kima: Piotrek, Tomasz Ch., Kuba, Wojsław, Tomasz M.

Riki Fukuda vs. Brad Tavares

Piotrek
Brad Tavares to moim zdaniem trochę niedoceniany zawodnik. Solidny parter i zapasy, do tego techniczna stójka, to wystarczające argumenty na pokonanie Fukudy, który szczególnie nie błyszczy w UFC. Tavares przez decyzję.

Tomasz N.
Fakuda prawdopobnie będzie chciał zrobić to w czym czuje się najpewniej, czyli klincz i przeniesienie walki do parteru. Wydaje mi się, że będzie to jednak zbyt mało na młodszego i bardziej głodnego zwycięstw Tavaresa, który, przygotowując się do tej walki, całkowicie zmienił otoczenie. Mam nadzieję, że zaowocuje to bardziej efektownym i skutecznym stylem walki. Tavares stójki uczył się od samego Sefo, parteru od Drysdale i trenował dodatkowo w Extreeme Couture.  Kluczem dla urodzonego na Hawajach zawodnika będzie według mnie utrzymanie walki w stójce i tam punktowanie Fukudy.

Redaktorzy typujący Fukudę:
Redaktorzy typujący Tavaresa: Tomasz N., Piotrek, Tomasz Ch., Karol, Kuba, Wojsław, Tomasz M.

Bryan Caraway vs. Takeya Mizugaki

Wojsław
Takeya Mizugaki przez decyzję. Mizugaki powinien w swoim stylu klinczować i obalać rywala w każdej z kolejnych rund. Nie sądzę by Caraway potrafił znaleźć drogę do poddania solidnego defensywnie Japończyka, dlatego spodziewam się, że całą walkę przeleży na plecach.

Karol
Długo nie mogłem się zdecydować czy postawić na bardzo solidnego, ale walczącego w kratkę w UFC – weterana World Extreme Cagefighting, czy będącego na fali zwycięstw, dysponującego świetnym instynktem grapplerskim Amerykanina. Koniec końców może dość sensacyjnie postawię na Bryana Carawaya. Teraz po prostu wypada kolej na przegraną Mizugakiego… oczywiście żartuję. Myślę, że Amerykanin zaprezentuje mocniejszy aspekt zapaśniczy, nie będzie mieć większych problemów z obalaniem Japończyka. A tam na dole ładnie wykona swoją ulubioną robotę. Na macie jest o niebo lepszy od rywala – najpierw z góry systematycznie wymęczy Mizugakiego, a w trzeciej rundzie wyciągnie technikę kończącą. Bryan Caraway przez poddanie, runda 3.

Redaktorzy typujący Carawaya: Piotrek, Karol
Redaktorzy typujący Mizugakiego: Tomasz N., Tomasz Ch., Kuba, Wojsław, Tomasz M.

Cristiano Marcello vs. Kazuki Tokudome

Tomasz M.
Najbardziej w tym zestawieniu bawi mnie nie to, że szansę w UFC dostał zawodnik, który nie pokazał absolutnie nic na KSW dawno temu, ale to, iż ten zawodnik ma realną szansę wygrać w swoim debiucie. Oczywiście szansa ta polega głównie na zachowaniu Cristiano Marcello. Brazylijczyk w walkach lubi iść na wymiany i zamieniać swoje walki w typowe bójki bez ładu i składu zamiast uciekać się do parteru, w którym jest naprawdę wybitny. Jeśli Marcello będzie stał z Tokudome autentycznie może zostać wypunktowany – Japończyk nie ma siły ciosów, żeby zakończyć to przed czasem, jednak z pewnością będzie w stanie często trafiać rywala. Jeśli natomiast Marcello dozna chwilowego olśnienia i walka trafi do parteru, powinien tam całkowicie zdominować rywala. Marcello, poddanie, 2 runda.

Tomasz Ch.
Szkoda, że Cristiano Marcello nie walczy w kategorii niżej. Może dziś widzielibyśmy go zestawionego z również walczącym na tej gali Ranim Yahyą. Dałoby mi to odpowiedź na pytanie, czy w zestawieniu dwóch wybitnych parterowców Marcello nadal walczyłby w stójce. To ogromny zawód, kiedy tacy specjaliści w ciągu trzech runda nawet raz nie znajdą się na przysłowiowej glebie. W swojej ostatniej walce Brazylijczyk w mej pamięci zapisał się jako ten, który niesłusznie wygrał z Rezą Madadim. Byłoby miło gdyby z Kazukim Tokudome pokazał nieco ze swojego brazylijskiego jiu-jitsu. Trudno mi ogarnąć japońską scenę MMA i na pewno nie siedzę w niej aż tak mocno, by śmiało spisywać Japończyka na straty. Z tego co widzę, Tokudome miał w miarę przyzwoitych przeciwników, jednak wszyscy praktycznie z Pancrase. Sami rodacy, Koreańczyk i Polak. Maciej Górski, z którym Kazuki przegrał przez TKO na KSW 14. Hermetyczność walk, brak zagranicznych nazwisk, brak większych wojaży po innych organizacjach, przegrana z Górskim, kunszt Marcello – wszystko to każe mi stawiać na posiadacza czarnego pasa w BJJ czwartego stopnia – Crustiano Marcello.

Redaktorzy typujący Marcello: Tomasz N. Piotrek, Tomasz Ch., Karol,  Kuba, Wojsław, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Tokudome:

Alex Caceres vs. Kyung Ho Kang

Tomasz N.
Widowiskowo walczący Bruce Leeroy kontra wielka niewiadoma z mistrzowskim pasem koreańskiej organizacji Road Fighting Championship. Co lepsze, Caceres nie tylko walczy bardzo widowiskowo dla fanów, ale od czasu zejścia do niższej wagi jest również skuteczny w swoich poczynaniach. Dodatkowo, w grę wchodzi stres i szybkie wypompowanie się, jakie pojawić się może u Kanga z powodu debiutu na dużej scenie, jaką bez wątpienia jest UFC. Postawię więc na zawodnika, który nie dość, że jest mi lepiej znany, to jeszcze przekonuje mnie swoim stylem i charakterem w oktagonie. Czarny Bruce Lee przez poddanie w drugiej rundzie.

Kuba
Mimo iż w tym pojedynku „na papierze” Koreańczyk jest nieco bardziej doświadczony, to faktyczne obycie ringowe będzie sprzyjało Amerykaninowi. Ma on już za sobą sześć walk w UFC, po zejściu do 135 funtów radzi sobie coraz lepiej, a debiut w największej organizacji świata jest sprawą nie łatwą i często odsiewa ziarno od plew. Również w tym przypadku będę się trzymał mojej żelaznej zasady – typowania przeciw debiutantom, tak więc Caceres przez TKO w rundzie trzeciej.

Redaktorzy typujący Caceresa: Tomasz N. Piotrek, Karol, Wojsław, Kuba
Redaktorzy typujący Kanga: Tomasz Ch., Tomasz M.

Marcelo Guimaraes vs. Hyun Gyu Lim

Piotrek
Lim zdaję się być bardziej uzdolnionym zawodnikiem. Na jego korzyść przemawiają też warunki fizyczne plus szybkość. Stawiam na Lima przez decyzję.

Tomasz M.
Guimaraesa zapamiętałem dlatego, że musiał udać się do warczenia i wydawania z siebie innych dziwnych, zwierzęcych dźwięków by dowieźć do końca (niejednogłośne) zwycięstwo nad Danem Stittgenem. To chyba za mało na walkę z ciężko bijącym Limem, który, choć nie walczy u siebie, nie będzie miał dużych problemów z aklimatyzacją czasową w Japonii.

Redaktorzy typujący Guimaraesa: Tomasz N., Tomasz Ch., Karol, Kuba, Wojsław
Redaktorzy typujący Lima: Piotrek, Tomasz M.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

44 KOMENTARZE

 1. Brian Stann

  Stefan Struve

  Diego Sanchez

  Hector Lombard

  Mizuto Hirota

  Siyar Bahadurzada

  Brad Tavares

  Takeya Mizugaki

  Cristiano Marcello

  Alex Caceres

  Hyun Gyu Lim

 2. Taka mała sugestia. W sytuacji kiedy typy redaktorów są podzielone to myślę, że fajnie by było jeśli swój typ uzasadniałyby osoby inaczej obstawiające. Czyli np. przy Silva Stann uzasadnienie Tomasza N. i Piotrka.

 3. Brian Stann    

  Mark Hunt

  Diego Sanchez

  Hector Lombard

  Rani Yahya

  Siyar Bahadurzada

  Brad Tavares

  Takeya Mizugaki

  Cristiano Marcello

  Alex Caceres

  Hyun Gyu Lim

  @Renato

  O to to, miałem właśnie pisać to samo. 

 4. Stann

  Hunt

  Sanchez

  Lombard

  Hirota

  Bahadurzada

  Tavarez

  Caraway

  Marcello

  Caceres

 5. Brian Stann

  Mark Hunt

  Diego Sanchez

  Yyushin Okami

  Rani Yahya

  Siyar Bahadrzada

  Riki Fukuda

  Takeya Mzugaki

  Cristano Marcello

  Alex Caceres

  Hyun Gyu Lim

 6. matka Sonnena nie ustrzeliła Okamiego to Lombardowi tym bardziej się to nie uda! WAR Okami!

 7. Stann Tko/ko 2 Runda (Chociaż WAR WANDERLEI!)

  Struve poddanie 1 runda

  Sanchez decyzja

  Okami decyzja – Balonik zwany Lombardem pęknie na dobre

 8. Kto typuje jaką walkę jest ustalane na początku tygodnia w dosyć losowy sposób więc ciężko spełnić wasze oczekiwania co do uzasadniania typów. Przynajmniej w treści artykułu bo zawsze każdy może napisać komentarz.

 9. Wanderlei Silva vs Brian Stann

  Nadal jestem zapatrzony w Pride i te czasy. Marzy mi się taki scenariusz i taki wytypuję. Wanderlei będzie często obalał i kontrolował walkę z góry. Podda Stanna w 4 rundzie.

  Hunt vs Struve

  Walka na którą najbardziej czekam.  Mark nie będzie tak łatwy jak Lavar  i nie podda się tak szybko. Myślę że po pierwszej rozpoznawczej rundzie, Mark zaatakuje i skończy się ciężkim nokautem.

  Lomard vs Okami

  Nie licze tu na emocje. Myślę że Okami dość wysoko wypunktuje Hectora, nie da się tak trafić jak Pniak, a w klinczu wykorzysta swoje atuty sukcesywnie rozbijając Kubańczyka.

  Gomi vs Sanchez

  Kolejny Pride'owiec więc musi dać radęSmile Myślę że Gomi dość szybko ustrzeli Diego i tego się będe trzymał.

 10. Brian Stann

  Stefan Struve

  Diego Sanchez

  Hector Lombard

  Mizuto Hirota

  Dong Hyun Kim

 11. Stann, KO/TKO
  Struve, sub
  Sanchez, dec
  Lombard, KO/TKO
  Yahya, sub
  Kim, dec
  Tavares, dec
  Mizugaki, dec
  Tokudome, dec
  Caceres, dec
  Gyu Lim, KO/TKO

 12. Stann (chociaż sercem za Wandem!)
  Hunt (TKO 2 runda)
  Sanchez ( poddanie 3 runda)

 13. Wanderlei Silva vs. Brian Stann
  Jeśli Wanderleiowi nie uda się poddać Stanna, wynik jest dość przewidywalny. Przypuszczam, że Silva będzie chciał walczyć w stójce i tym samym da się znokautować Stannowi.
  Brian Stann, KO runda 2.

  Stefan Struve vs. Mark Hunt
  Jest to jeden z najbardziej nieprawdopodobnych co-main eventów, jakie widziałem w historii UFC. Jeśli ktoś powiedziałby mi, iż Mark Hunt będzie walczył ze Stefanem Struve w drugim pojedynku od góry karty walk, to roześmiałbym się od ucha do ucha. Co ciekawe, nie tylko ta walka jest niespodziewanie wysoko w klasyfikacji tej gali, ale również jeszcze niedawno walka ta była rozpatrywana jako potencjalny eliminator do pojedynku o pas wagi ciężkiej. Potwierdza to tylko poziom tego „innego sportu, jakim jest dywizja ciężka w MMA”. Niemniej, wydaje mi się, iż Mark Hunt zaskoczy i – o ile nie da się szybko poddać – znokautuje Holendra.
  Mark Hunt, TKO runda 1.

  Takanori Gomi vs. Diego Sanchez
  Takanori Gomi nie zawalczy rozważnie, jak to on. Diego wypunktuje Japończyka w stójce, przeplatając ciosy rękoma i kopnięcia obaleniami.
  Diego Sanchez, decyzja jednogłośna.

  Yushin Okami vs. Hector Lombard
  Spodziewam się niezwykle nudnej walki. Yushin Okami będzie walczył bardzo zachowawczo, obawiając się dużej siły Lombarda. Natomiast Hector zaprezentuje nam swój klasyczny styl i będzie polował na jeden mocny cios. Jednak to on uzyska nieznaczną przewagą dzięki celniejszym trafieniom w stójce i dominacji w klinczu.
  Hector Lombard, decyzja niejednogłośna.

  Mizuto Hirota vs. Rani Yahya
  Hirota powinien utrzymywać walkę w stójce i tam wypunktować raniego.
  Mizuto Hirota, jednogłośna decyzja.

  Dong Hyun Kim vs. Siyar Bahadurzada
  Siyar Bahadurzada, jednogłośna decyzja.

  Riki Fukuda vs. Brad Tavares
  Brad Tavares, decyzja jednogłośna.

  Takeya Mizugaki vs. Bryan Caraway
  Klincz i obalenia Mizugakiego i tak przez 3 rundy.
  Takaya Mizugaki, jednogłośna decyzja.

  Cristiano Marcello vs. Kazuki Tokudome
  Cristiano Marcello, poddanie runda 1.

  Alex Caceres vs. Kyung Ho Kang
  Alex Caceres, poddanie runda 3.

  Marcelo Guimaraes vs. Hyun Gyu Lim
  Marcelo Guimaraes, decyzja jednogłośna.

 14. Stann, KO/TKO
  Struve, sub
  Sanchez, dec
  Lombard, KO/TKO
  Hirota, dec
  Kim, dec
  Tavares, dec
  Mizugaki, dec
  Marcello, sub
  Ho Kang, dec
  Gyu Lim, KO/TKO

 15. Wanderlei Silva vs. Brian Stann

  Wanderlei jest lepszym zawodnikiem MMA od Amerykanina i przy odpowiednim podejściu taktycznym byłby w stanie wygrać z byłym żołnierzem. Jest tylko jeden problem- Wanderlei Silva to Wanderlei Silva…

  Ale jak to w przypadku Wanda, co by się nie działo i ile by nie przegrywał to zawsze za nim! WAR The Axe Murderer, nie wiem jak to zrobisz, ale wygraj!!!

  Mark Hunt vs. Stefan Struve

  Kolejny z zawodników dzięki, któremu zainteresowałem się sportami walki. W tym pojedynku postawię jednak na Hunta nie tylko ze względów sentymentalnych. O ile Holender jest faworytem i o wiele bardziej prawdopodobnym jest, że uda się mu poddać Marka, to wydaję mi się, że Nowozelandczykowi będzie udawało się wchodzić w półdystans, uderzać kombinacjami na korpus, po czym go zrywać, nie dając możliwości przeniesienia walki na ziemię. Jeżeli już Stefan sprowadzi Marka- wydaję mi się, że odda plecy niż zdobędzie pozycję z góry-, to mam dziwne przeczucie, że Hunt będzie w stanie uciekać do stójki, a tam w prędzej czy później ustrzeli Struve jednym ze swoich potężnych ciosów, po tym jak już zmęczony przez obicie tułowia Holender będzie trzymał ręce nisko, co w połączeniu z jego słabą defensywną stójką będzie gwoździem do trumny.

  Takanorii Gomi vs. Diego Sanchez

  Mimo iż Gomi ostatnimi czasy wrócił na ścieżkę zwycięstw i prezentuje się lepiej niż w ostatnio pokazywał to wydaję mi się, że Sanchez jest zbyt wytrzymałym i twardym przeciwnikiem na Japończyka i przetrzyma pierwszą część walki, żeby w trzeciej rundzie skończyć jednego z najlepszych lekkich w historii tego sportu.

  Hector Lombard vs. Yushin Okami

  Lombard jest niezwykle ekspozywnym stójkowiczem posiadającym niewyobrażaną siłę w pięściach. Niestety dla niego, jego pasywność i przygotowanie kondycyjne nie daje mu w pełni wykorzystać jego atutów. Japończyk powinien, mimo iż jego defensywa jest niepewna, dystansować swoją solidną pracą ciosami prosymi oraz zdecydowaną przewagą warunków fizycznych, a gdy Kubańczyk będzie wchodził w półdystans, Yushin sklinczuje i bardzo prawdopodobne, że obali swojego przeciwnika w konsekwencji wygrywając całą walkę przez jednogłośną decyzję.

 16. Silva vs Stann

  Chcę wierzyć, że Wand jest jeszcze w stanie zawalczyć jak za starych dobrych czasów, ale rozsądek bierze górę. Silva wda się wymianę i Brian ustrzeli go swoim kowadłem w 3 rundzie.

  Hunt vs Struve

  Hunt w swoim stylu, zapierdoli nieskoordynowanemu i pokracznemu Holendrowi ciężkiego cepa w łeb. Holenderski Wieżowiec padnie jak WTC. Hunt KO

  Gomi vs Sanchez

  Nie będzie to wygrana przez totalną dominację, jaką zapewnił Japończykowi Diaz, ale Sanchez pewnie go wypunktuje i wygra decyzją.

  Lombard vs Okami

  Wierzę w napompowany balon 😉 Walka może być zarówno bardzo ciekawa, jak i bardzo nudna, ciężko wytypować, ale stawiam na Lombarda.

  Kim vs. Bahadurzada

  Liczę na Afgańczyka, któremu kibicuję odkąd pojawił się w UFC. Stawiam na KO/TKO w 2 rundzie.

 17. Wanderlei Silva vs Brian Stann

  Po zobaczeniu walki Wanderleia z Chrisem Lebenem niestety nie wyobrażam sobie innego scenariusza niz Stann 1 runda tko.

  Mark Hunt vs Stefan Struve

  Nie zdziwie się, jak Struve uda sie przeczekać pierwszą runde a w drugiej poddać przeciwnika – tak jak zrobił to z Barrym. Stawiam jednak na powtórke walki Nelsona ze Skyscraperem : D Hunt, 1 runda, tko

  Takanori Gomi vs Diego Sanchez

  Sanchez mimo znaczącego spadku w rankingu to wciąż o niebo za dobry zawodnik aby sie nabierać na jeden mocny cios Gomiego, który dał Japończykowi dwie ostatnie wygrane. Powinien dominować te walke nawet w stójce, nie wspominając o przenoszeniu jej na glebe i stosowaniu ground&pound. Sanchez, jednogłośna.

  Yushin Okami vs Hector Lombard

  Nie trafia do mnie jakoś ten Lombard…. Okami to nudny ale na prawdę bardzo trudny zawodnik do pokonania. Lombard ma cios aby skończyć Yushina przed czasem, nie wykluczone, ale ja osobiście widzę wygraną Okamiego przez niejednogłośną decyzję.

  Mizuro Hirota vs Rani Yahya

  Bez bicia przyznam, że nie wiem kim jest Hirota i dzisiaj zobacze go w oktagonie pierwszy raz. Wątpie jednak, że przeciwstawi sie niesamowitemu grapplingowi Yahyi. Rani, 2 runda, sub.

  Dong Hyun-Kim vs Siyar Bahadurzada

  Głupie zestawienie jak dla mnie. Będzie to powtórka z Kim vs Paulo Thiago tylko być może z jeszcze bardziej bijącą po oczach dominacją. Koreańczyk, jednogłośna.

  Riki Fukuda vs Brad Tavares

  Obaj zawodnicy wydają mi się dość stylistycznie podobni… postawie na siłę młodości. Tavares, niejednogłośna.

  Takeya Mizukagi vs Bryan Caraway

  Caraway raczej nie wyciągnie żadnego duszenia. Mizukagi przez gnp wypunktuje go na pełnym dystansie – jednogłośna.

  Cristiano Marcello vs Kazuki Tokudome

  Kazuki przegrał z Maciejem Górskim…. Marcello przez poddanie, 1 runda.

  Alex Cacares vs Kyung Ho Kang

  Cacares, jednogłośna.

  Ostatnia walka mnie do tego stopnia nie obchodzi, że jej nie typuje.

 18. Stann

  Hunt

  Gomi

  Lombard

  Hirota

  Kim

  Tavares

  Mizugaki
  „Ja lubię łapać i rzucać, ja lubię łapać i rzucać” M.Pudzianowski

 19. Postawiłem na Hunta,Lombarda,Stanna,Sancheza za 100wke, do wygrania 516 😉 zobaczymy co z tego wyjdzie.

 20. Szpila na Twoim miejscu najbardziej wyczekiwałbym walki Lombarda , IMO tam potencjalna wtopa jest bardzo prawdopodobna . Nie chce żebyś nie wygrał ale ten balonik musi pęknąć

 21. Brian Stann

  Stefan Struve

  Diego Sanchez

  Hector Lombard

  Mizuto Hirota

  Siyar Bahadurzada

  Brad Tavares

  Takeya Mizugaki

  Cristiano Marcello

  Alex Caceres

  Hyun Gyu Lim

 22. Jeśli ktoś się też opiera na typach redakcji plus jednej osobie z innego portalu, najnowsze statystyki.
  Ostatnia gala:
  Kuba 7/11
  lowking 7/11
  Karol 6/11
  Wojsław 6/11
  Tomasz N 6/11
  Piotrek 6/11
  Tomasz Ch 5/11
  Tomasz M 5/11
  Ogólnie:
  Tomasz N 33/54 61,1%
  Wojsław 39/67 58,2%
  Tomasz Ch 39/67 58,2%
  Tomasz M 39/67 58,2%
  lowking 39/67 58,2%
  Karol 38/67 56,7%
  Piotrek 26/46 56,5%
  Kuba 36/67 53,7%

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.