(fot. Anton Tabuena / Bloodyelbow.com)

Ponieważ gala jutro w godzinach wczesnego popołudnia już dzisiaj przedstawiamy wam nasze typy na pojedynki głównej karty w Makau. Dla przypomnienia undercard na facebook’u powinien ruszyć w okolicach 13:30-13:45 naszego czasu a gala od godziny 15 w orange sport.

Rich Franklin vs. Cung Le

Venom
Rich Franklin przez TKO, runda 4. Chociaż Cung Le poradził sobie w lipcu z Patrickiem Cote, to nie spodziewam się by powtórzył ten wyczyn przeciwko Franklinowi. Były mistrz UFC to na tyle sprawny uderzacz, że nie powinien mieć problemów z nietuzinkowym stylem walki Wietnamczyka. Przewaga Richa powinna być rosnąć w kolejnych rundach, bo jego rywal nigdy nie słynął z żelaznej kondycji i skończenie w drugiej połowie pojedynku jest wielce prawdopodobne.

TJ
Franklin jest nie tylko młodszym, silniejszym, większym, wytrzymalszym zawodnikiem, jest po prostu lepszy od Le w każdym aspekcie. Być może Amerykanin wietnamskiego pochodzenia będzie w stanie posadzić „Asa” na tyłku ale szansa na to jest mała. Franklin powinien dyktować tempo walki w stójce, używać sporej ilości kopnięć i w późniejszych rundach pokusić się o skończenie słabo znoszącego trudy 15-minutowej walki Le. Franklin, TKO, 4 runda.

Evangelista
Osobiście wywodzę się z San Shou, więc brak mojego głosu na Cung Le byłby wielkim nietaktem. Lata temu, kiedy Cung nie zajmował się jeszcze MMA, studiowaliśmy z trenerem jego kasety instruktażowe w których pokazywał krok po kroku techniki obaleń poprzez przechwyt nogi przeciwnika, co jest nieodłącznym elementem Sandy. Chciałbym, by w pojedynku z Richem Franklinem zrobił jedną ze swoich słynnych akcji, po czym w parterze dobił byłego mistrza. I mocno wierzę, że mu się to uda!  Cung Le, TKO, runda 2

Stanislav Nedkov vs. Thiago Silva

Venom
Thiago Silva przez TKO, runda 1. To co udało się Nedkovowi w starciu z Cane, będzie dużo trudniejsze przeciwko Silvie. Brazylijczyk góruje nad nim warunkami fizycznymi i techniką, będę zaskoczony jeśli nie skończy Bułgara w pierwszych pięciu minutach.

TJ
Ciężko powiedzieć cokolwiek o dyspozycji Nedkowa, który przez ponad dwa lata stoczył tylko jedną walkę. Mimo to Thiago Silva to uznana firma i sądząc po ważeniu Brazylijczyk będzie miał sporą przewagę fizyczną nad Bułgarem co powinno wystarczyć do odniesienia zwycięstwa. Silva, TKO, 2 runda.

Evangelista
Nedkov to tzw. power puncher. Jego cios może zakończyć walkę, o czym przekonało się już wiele zawodników, a ostatnio nawet Luiz Cane. Myślę że historia nie powinna się powtórzyć i Thiago Silva o ile nie nadzieje się na cios rywala – co już mu się zdarzało choćby z Gustafssonem – powinien ładnie punktować Nedkova, tak jak to czynił Luiz do momentu KO. Nedkov nie jest tak ruchliwy, ani nie używa takich ciekawych kombinacji jak wspomniany Alexander Gustafsson. Liczę na Thiago, który powinien sobie poradzić z Bułgarem. Thiago Silva, TKO, runda 1

Dong Hyun Kim vs. Paulo Thiago

Venom
Dong Hyun Kim przez decyzję. Starcie Kima z Thiago będzie pełne klinczów pod siatką i nie najlepszych technicznie wymian w stójce. Koreańczyk walczący bliżej ojczyzny powinien lepiej wytrzymać trudy walki i to on przekona sędziów do przyznania mu wygranej.

TJ
Kiedyś usłyszałem jak ktoś opisał Thiago „najlepszy najgorszy fighter”. W pełni zgadzam się z tym opisem bo pomimo widocznego potencjału Thiago po prostu nie robi postępów i nadal jest jednym z najgorszych technicznie zawodników w swojej dywizji. Kim też nie jest wirtuozem, zwłaszcza jeśli chodzi o uderzenia na dystansie, więc powinniśmy zobaczyć sporo walki w klinczu i może ciekawe kułanki. Jednak jeśli Nate Diaz nie dał rady poddać z pleców Kima to zdziwię się, jeśli dokona tego Thiago. Kim przez decyzję.

Evangelista
Obaj zawodnicy podchodzą do tego pojedynku po bolesnych porażkach. Dong Hyun Kim miał pechowe starcie z Demianem Maią, a Paulo Thiago zaliczył KO w zaledwie czterdzieści sekund od rozpoczęcia walki z pogromcą Jocza, Siyarem Bahadurzadem. W konfrontacji tych dwóch postawię na Brazylijczyka. Choć wcale się nie zdziwię jak wygra Dong. Paulo Thiago, decyzja

Mac Danzig vs. Takanori Gomi

Venom
Mac Danzig przez poddanie, runda 2. Gomi nawet, nie trenując z porządnym teamie, do końca kariery będzie dysponował atutem w postaci nokautującego ciosu. Jednak gdy ten cios nie nadchodzić, wyraźnie widać, że Japończyk odstaje poziomem od nawet od zawodników średniego poziomu wagi lekkiej UFC. Jeśli nie uda mu się ustrzelić Danziga, to Amerykanin znajdzie na niego sposób w parterze.

TJ
Pomimo staczającej się kariery Gomi jeszcze w wielu pojedynkach będzie miał szansę uderzacza. Jeden celny cios na pewno jest w stanie wyłączyć światła Danzigowi ale czy Gomi go zada? Absolutnie nie wierzę w to, żeby Japończyk trenował szczególnie intensywnie i rozpracowywał taktycznie swojego rywala. Jeśli Danzig uniknie petard Gomiego to powinien łatwo rozprawić się ze zmęczonym rywalem w rundach drugiej i trzeciej. Danzig, poddanie, 3 runda.

Evangelista
Ogień, który miał w sobie Takanori nieco przygasł. Jego ostatnie walki nie zachwycały. Na tle Eiji Mitsuokiego może i wyglądał dobrze, ale to nie ta liga co Danzig. Mac ma kompletnie inną stójkę od Nate’a i raczej nie ma tu szans na powtórkę tego pogromu. Bardziej liczę jednak na to co zaprezentował w trzeciej rundzie z Efrainem Escudero, gdzie Amerykanin wywierał presję oraz skutecznie punktował przeciwnika. Jeżeli będzie to kolejny słaby występ Japończyka, to werdykt powinien iść na korzyść zwycięscy TUFa 6. Mac Danzig, decyzja

Jon Tuck vs. Tiequan Zhang

Venom
Tiequan Zhang przez poddanie, runda 1. Debiutujący w UFC Guamczyk to spora niewiadoma i o ile chiński rodzynek w UFC Zhang raczej większej kariery w organizacji nie zrobi, to jego sprawny grappling powinien dać mu zwycięstwo przed czasem.

TJ
Nie potrafię zrozumieć czemu Zhang wraca do wagi lekkiej. Ma tu ogromny deficyt warunków fizycznych i nigdy w swojej karierze nie pokazał, że jest na tyle dobrym fighterem, by sobie radzić z takim problemem. Tuck, pierwszy Guamczyk w UFC, jest solidnym nazwiskiem na orientalnej scenie i powinien odprawić jedynego Chińczyka na gali. Tuck, TKO, 1 runda.

Evangelista
Jon Tuck ma obecnie sześć wygranych z rzędu i jest to dla niego debiut w UFC (nie licząc nieudanego występu w TUFie). Z kolei po drugiej stronie wspaniała passa czternastu zwycięstw Tiequana została nieco przyhamowana gdy trafił do silniejszej ligi. Sądzę, że specjalista od jiu jitsu reprezentujący Guam, poradzi sobie w tym starciu. Jon bardzo ładnie porusza się na nogach, a jego stójka jest poukładana i dość dynamiczna. Potrafi przyjąć cios oraz skutecznie odpłacić pięknym za nadobne, co udowodnił w pierwszej rundzie przeciwko Tristanowi Arenalowi, którego znokautował z góry, gdy ten leżał na ziemi. Jon Tuck, decyzja

Jeff Hougland vs. Takeya Mizugaki

Venom
Takeya Mizugaki przez decyzję. Japończyk w swoim klinczowo-zapaśniczym stylu wywalczy sobie zwycięstwo u sędziów.

TJ
Dwójka zawodników o podobnym, bazujacym na grapplingu, stylu. Mizugaki jest jednak silniejszy w klinczu i jest lepszym stójkowiczem. To powinno wystarczyć do wygranej. Mizugaki przez decyzję.

Evangelista
Zwykle nie stawiam na Japończyków w UFC, bo wiedzie im się nader kiepsko w ostatnich latach. Sam Takeya od 2009 roku walczy w kratkę. Dosłownie w kratkę. Pięć przegranych i cztery wygrane – na przemian. Z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że teraz powinien wygrać. Jednak stawiam na niego z innych powodów. Przede wszystkim jego przegrane są dziełem dosyć mocnych zawodników (Torres, Jorgensen, Faber, Bowles). Przekonuje mnie też jego ostatnia, dość dyskusyjna walka z Chrisem Cariaso. W porównaniu do poprzedniej potyczki Jeffa Houglanda, nie pozostaje mi nic innego jak postawić na Japończyka. Takeya Mizugaki, decyzja.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

33 KOMENTARZE

 1. Dobra fota. 😉 Co do gali, nie zapowiada się jakoś ciekawie, ale może się pozytywnie zaskoczymy. Typy mniej więcej się pokrywają z moimi, chociaż nie jestem do końca pewny Thiago Silvy, który w starciu z Gustaffsonem wyglądał marniutko. Franklin łatwo rozprawi się z Le.

 2. ta po lewo to jakaś arianny wersja azjatycka 😀

  ale są zajebiste

   a poza tym

  Franklin, Nedkov , Kim, Gomi
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 3. Tidzej, bardzo dobre zdjęcie, wolę to, niż gołe klaty Franklina i Cunga.
  Ta z prawej taka średnia z twarzy, ale cycki ratują jej pozycję ring girl.
  Ale i tak każdy wie, że Arianka lepsza od obu naraz!!!

  Franklin — na pewno przygotuje się dobrze na walkę z taekwondoką (?), a boksersko, ani tym bardziej w parterze Cung mu nie zagrozi. Stawiam Franklin, submission runda 3.

  Thiago Silva — jeśli przegrywał, to tylko z najwyższą półką, a Nedkov był obijany przez Cane’a. Ale sądzę, że Silva nie będzie ryzykował skończeń przed czasem i spokojnie wygra decyzją.

  Dong Hyun Kim — Paulo się wypalił, stawiam na decyzję dla Koreańczyka po nudnawej walce.

  Swoją drogą zaskoczył mnie typ Evangelisty na Cunga, Franklin to nadal solidna firma, silny i techniczny zawodnik, nie to co Cote.

  http://www.youtube.com/user/PucziTheFace <- nowy hl Sexyamy

 4. Jak widać redakcja nadal nie wierzy w niezwykle techniczny bułgarski boks Nedkova. WAR Staszek 😀

 5. Le

  Silva

  Kim

  Danzig

  Lineker

  Mizugaki

  reszta nie za bardzo mnie interesuje

 6. moje typy nieco inne niż redakcji
  Fukuda, Lineker, Tezuka, Mizugaki, Tuck, Danzig, Kim, Nedkov, Le

 7. Rich Franklin
  Stanislav Nedkov
  Dong Hyun Kim
  Mac Danzig
  Tiequan Zhang
  Takeya Mizugaki
  Alex Caceres
  Yasuhiro Urushitani
  Riki Fukuda

 8. serio? jakie argumenty przemawiaja z Cungiem? Rich jest i bedzie mega strikerem, atletyczny, silny. nie widze plaszczyzny gdzie Le moglby go zdominowac, chyba, ze w jakims konkursie filmowych kopniec. 🙂 

  war Jim Carrey!!! 

 9. Przede wszystkim liczę na Thiago Silvę, wydaję mi się, że łatwo rozprawi się z Nedkovem. Co do walki wieczoru, Franklin powinien spokojnie to wygrac, jest lepszy boksersko i bardzo doświadczony.

 10. Po pierwsze język Evangelisty doskonale pasuje w typowaniach, a po drugie tak jak on jestem za Cungiem, juz z Cote wierzyłem , że sobie poradzi i się opłaciło, pzdr

 11. Tam takie laski będą??:O przecież ja będę więcej konia walił niż gale oglądał.

 12. Wszystko fajnie tyle że Nedkov po tej walce wciąż będzie niepokonany 🙂 Ma chłop serce do walki i umiejętności . Stawiam na niego !!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.