Typowanie redakcji przed UFC on Fuel TV: Gustafsson vs Silva w Sztokholmie. Standardowo zachęcamy do podawania swoich prognoz w komentarzach. Przypominamy też, że transmisja z głównej karty gali rozpoczyna sięrvi o 21:00 w Orange Sport, wcześniej od około 18:30 pojedynki można oglądać na ufc.tv i facebooku.

Alexander Gustafsson vs. Thiago Silva

Venom
Alexander Gustafsson przez decyzję. Spodziewam się bardzo wyrównanego pojedynku. Szwed mimo świetnych warunków fizycznych, nie zawsze wykorzystuje je w stójce. Silva na pewno jest mu w stanie napsuć w tej płaszczyźnie sporo krwi. Wtedy jednak Gustafsson powinien zdecydować się na przenoszenie walki na ziemię, a już dobre kilkanaście miesięcy treningów w Alliance z Philem Davisem pozwoli mu na skuteczne obalanie Brazylijczyka.

TJ
Nie widzę powodu, dla którego Gustafsson nie mógłby powtórzyć przynajmniej występu Evansa. Obecny pretendent do tytułu z Brazylijczykiem zawalczył bardzo letargicznie a Szwed ma zadatki na lepszy występ. Myślę, że wymęczy Silvę w klinczu i zdobędzie kilka kluczowych obaleń. Gustaffson przez decyzję.

Brian Stann vs. Alessio Sakara

Venom
Brian Stann przez KO, runda 1. Słaba szczęka Sakary w zderzeniu z potężnym ciosem Stanna pozwala dość łatwo przewidzieć co się wydarzy w tym pojedynku. Amerykanin prędzej czy później ustrzeli włoskiego boksera.

TJ
Obydwaj mocno biją i obydwaj nie są zbyt wytrzymali na ciosy. Stann ma nieco szerszy repertuar umiejętności i może się uciec do obalenia i ground-and-pound. Stann, TKO, 1 runda.

Paulo Thiago vs. Siyar Bahadurzada

Venom
Paulo Thiago przez decyzję. Pojedynek raczej nie będzie należał do najpiękniejszych technicznie. Bahadurzada, dopóki będzie miał paliwo, może nieznacznie przeważać w stójce, ale to Brazylijczyk ma przewagę w zapasach, szczególnie w klinczu oraz w samym parterze. Thiago po początkowych kłopotach, zapewni sobie wygraną na punkty walcząc z Afgańczykiem na ziemi.

TJ
Bahadurzada nie przekonuje mnie jako zawodnik na najwyższym poziomie. Uważam, że jego stójka jest zbyt nieskoordynowana i pełna luk. Thiago wirtuozem również nie jest ale lepiej znosi ciosy i jest w stanie zagrozić Bahadurzadzie swoim jiu-jitsu. Thiago, poddanie, 2 runda.

Dennis Siver vs. Diego Nunes

Venom
Diego Nunes przez decyzję. Jeszcze przed ważeniem planowałem postawić na Sivera, jednak jego forma na wadze źle wróży jego szansom w tym starciu. Spodziewam się, że Niemiec będzie miał problemy z kondycją i przede wszystkim szybkością poruszania się rywala. Nunes będzie unikał wymian i kując go kopnięciami z dystansu zapewni sobie wygraną na punkty.

TJ
Pojedynek dwóch lepszych kopaczy w dywizji. Nunes wydaje mi się być bardziej finezyjnym i pewnie będzie walczył na wstecznym unikając siły kopnięć Sivera. Taktyka może zupełnie nie wypalić na kartach sędziowskich ale powinna się sprawdzić w walce. Nunes przez decyzję.

DaMarques Johnson vs. John Maguire

Venom
DaMarques Johnson przez TKO, runda 2. Johnson to zawodnik balansujący na granicy zatrudnienia w UFC, ale Anglik nie przekonał mnie jak na razie, że należy mu się stała praca w organizacji braci Fertitta. Obaj nie należą do wirtuozów w żadnej płaszczyźnie, ale to Amerykanin dysponuje chyba mocniejszym uderzeniem, co otworzy mu drogę do zwycięstwa przed czasem.

TJ
Johnson nie zawojuje świata ale wydaje się być solidniejszym, bardziej wszechstronnym zawodnikiem niż Anglik Maguire. Johnson, TKO, 2 runda.

Brad Pickett vs. Damacio Page

Venom
Brad Pickett przez poddanie, runda 2. Page w ostatnich latach więcej czasu leczył kontuzje, niż regularnie trenował. Pickett co prawda zaliczył bolesną porażkę z rąk Barao, ale to cały czas klasowy koguci. Spodziewam się, że będzie lepszy w każdej płaszczyźnie i w drugiej rundzie znajdzie szyję rywala aplikując mu gilotynę.

TJ
Amerykanin miewa kłopoty z silniejszymi zapaśnikami i spodziewam się, że zgubi go to i w sobotę. Pickett powinien zdobywać obalenia i agresywnie walczyć z góry. Pickett przez decyzję.

Papy Abedi vs. James Head

Venom
Papy Abedi przez TKO, runda 3. Makambo powinien wykorzystać swoją przewagę warunków fizycznych i zafundować Headowie lanie podobne do tego, które sprezentował mu Nick Ring.

TJ
Head miał być zawodnikiem dynamicznie walczącym z pleców ale nic nie pokazał w walce z Ringiem. Abedi również raczej położy go na plecy i przetestuje grappling Heada. Abedi przez decyzję.

Cyrille Diabate vs. Tom DeBlass

Venom
Tom DeBlass przez poddanie, runda 1. DeBlass nie jest raczej talentem, która namiesza w czołówce wagi półciężkiej UFC. Pamiętając jednak jak fatalnie Diabate wypadł w starciu z Peroshem, trudno mi postawić na Francuza. Amerykanin to bardzo dobry grappler i spodziewam się, że powtórzy wyczyn Australijczyka.

TJ
Kluczem do walki będą zapasy DeBlassa. Dotychczas nie wyglądały szczególnie imponująco ale jeśli nie sprowadzi Diabate to zostanie pożarty w stójce. W parterze natomiast czarny pas BJJ powinien sobie równie łatwo z Francuzem. DeBlass, poddanie, 1 runda.

Magnus Cedenblad vs. Francis Carmont

Venom
Francis Carmont przez decyzję. Carmont zrobił spore postępy od czasu przenosin do Tristar, teraz stał się naprawdę wszechstronnym zawodnikiem. Spodziewam się, że zdominuje Cedenblada, chociaż dzielny Szwed dotrwa do decyzji.

TJ
Jak napisałem w paradzie debiutantów Cedenblad nie przekonujje mnie dlatego, że walczy w zbyt mało fizyczny sposób jak na swoje warunki. A że Carmont dorównuje Szwedowi biometryką to weteran KSW będzie dyktował warunki w tym starciu. Carmont, TKO, 2 runda.

Reza Madadi vs. Yoislandy Izquierdo

Venom
Yoislandy Izquierdo przez decyzję. Madadi to solidny europejski lekki, ale mam wrażenie, że ciężko mu będzie wskoczyć na wyższy poziom zawodnika UFC. Jego słaby występ przeciwko słabemu już Clementiemu, każe mi postawić na młodego Kubańczyka.Izquierdo jest jeszcze mocno niesprawdzony, ale postawię, że wypunktuje ulubieńca szwedzkiej publiczności w stójce.

TJ
Madadi, jak na typowego Irańczyka przystało, jest dobrym zapaśnikiem i wykorzysta te umiejętności by przykleić Izquierdo do maty. Kubańczyk nie miał jeszcze szansy sprawdzić się z tak dobrym zapaśnikiem i spodziewam się, że ten test obleje. Madadi przez decyzję.

Simeon Thoresen vs. Besam Yousef

Venom
Simeon Thoresen przez poddanie, runda 1. Poziom rywali Yousefa w dotychczasowych pojedynkach jest zatrważająco słaby. Norweg też moim zdaniem nie jest zawodnikiem, który utrzyma się w UFC, ale na razie jego umiejętności wystarczą na szybkie poddanie w debiucie.

TJ
Thoresen wiadomo, że ma dobre poddania. O Yousefie wiadomo mało, bo przeciwnicy z jakimi walczył to niemal absolutne dno. Z tych dwóch stwierdzeń wnioskuje, że Thoresen wygra. Thoresen, poddanie, 1 runda.

Jason Young vs. Eric Wisely

Venom
Jason Young przez decyzję. Anglik wreszcie dostaje słabszego rywala i tym razem jego sprawny boks powinien dać zwycięstwo na kartach sędziowskich.

TJ
Starcie amerykańskiego zapaśnika z angielskim uderzaczem, które może potoczyć się wbrew dotychczasowemu trendowi. Wisely zapasy ma tylko przeciętne a pomimo dwóch porażek byłem pod wrażeniem stójki Younga. Young, TKO, 2 runda.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.