FOX
(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Dziś w nocy przedostatnia w tym roku gala UFC. Niestety, Orange Sport nie będzie transmitować wydarzeń z Sacramento, więc do legalnego obejrzenia w Polsce pozostaje tylko walka na internetowym streamie już o 10:30 wieczorem. O 11:00 rusza karta wstępna na Fox Sports 1, a od 2:00 karta główna. Poniżej znajdziecie nasze przewidywania na wieczór.

Demetrious Johnson vs. Joseph Benavidez

Kuba
Spodziewam się bardzo zaciętej i wyrównanej walki – podobnej, do ich poprzedniego starcia. Wcale nie jestem przekonany, że pas pozostanie w rękach Johnsona. Benavidez z walki na walkę jest coraz lepszy i z pewnością, jak to mawia klasyk, tanio skóry nie sprzeda. Niemniej postawię, że podobnie jak podczas UFC 152 aktualny mistrz będzie odrobinę lepszy i na przestrzeni pięciu rund wypunktuje swojego oponenta. Johnson przez decyzję.

Piotrek
Poprzednia walka tych zawodników była wyrównana i kusi mnie żeby tym razem postawić na wygraną Benavideza. Zawodnik Alpha Male poczynił spore postępy pod skrzydłami Ludwiga i cały team ma ostatnio wyjątkowo dobrą passe. Czy to wystarczy na pokonanie mistrza? Patrząc na chłodno ciężko mi sobie wyobrazić żeby zapaśniczo, kondycyjnie, szybkościowo Benavidez prześcignął Johnsona. Jest to też zawodnik z większą wyobraźnią, potrafi odnajdywać sie w późniejszych rundach i dobrze dostosować podczas walki gameplan do przeciwnika. Spodziewam się, że zobaczymy kolejne wyrównane starcie gdzie na dystansie pięciu rund Mighty Mouse utrzyma pas UFC.

Redaktorzy typujący Johnsona: Franek, Piotrek, Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba
Redaktorzy typujący Benavideza: Tomasz Ch., Tomasz N., Paweł

Urijah Faber vs. Michael McDonald

Tomasz M.
Ciężka walka do typowania ale szczerze, choć McDonald to utalentowany fighter póki co zawodził w walkach na najwyższym poziomie. Ma oczywiście sporą przewagę w stójce, zwłaszcza dzięki swojej ogromnej sile ciosu. Tym niemniej Faber jest kompetentnym uderzaczem i na pewno będzie dążył do skracania dystansu i klinczowania, z którego może wdać się w swoje ulubione przetoczenia. Sukces lidera Alpha Male zależy od jego zapasów w tej walce ale myślę, że nie zawiedzie przed swoją publicznością. Faber przez decyzję.

Franek
Michael McDonald robił wrażenie w swoich ostatnich walkach, ale wolałbym go zobaczyć w jeszcze jednej walce, zanim zostanie rzucony przeciw takiemu zawodnikowi jak Faber. Choć jego obrona przed sprowadzeniami wygląda już nieźle, myślę, że Urijah sprowadzi go przynajmniej kilkakrotnie i – w przeciwieństwie do pewnego średniego na ostatnim KSW – zada tam dość uderzeń, by wygrać walkę. Faber przez decyzję.

Redaktorzy typujący Fabera: Franek, Piotrek, Tomasz Ch., Tomasz N., Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba
Redaktorzy typujący McDonalda: Paweł

Nik Lentz vs. Chad Mendes

Wojsław
Chad Mendes przez TKO, runda 3. Nie bardzo widzę płaszczyznę, w której Lentz mógłby zagrozić Mendesowi. Skok jaki zawodnik Alpha Male zrobił w umiejętnościach bokserskich jest naprawdę zauważalny. Chad zawsze dysponował silnym uderzeniem, ale w pierwszych występach w UFC brakowało mu pewności siebie by wymieniać ciosy z rywalami. Teraz tego problemu już nie ma i spodziewam się, że przeciwko Lentzowi zanotuje piąty kolejny nokaut. Zawodnik z Minnesoty może próbować przenosić, ale od zapasów rywala odbije się jak od ściany. Nie będę jakoś specjalnie zaskoczony jeśli po zaliczeniu kilka razy desek jednak dotrwa do decyzji, ale postawię jednak na wygraną Mendesa przed czasem.

Tomasz Ch.
Na teraźniejszego Chada Mendesa nie ma mocnych. Zawodnik ten wręcz zaznaczył w dywizji piórkowej, że to on jest jedynym i prawowitym pretendentem i tylko Jose Aldo jest w stanie mu zagrozić. Nie ma co mówić, Chad idzie na zemstę. Pragnie zrewanżować się obecnie panującemu mistrzowi (lub odebrać pas Ricardo Lamasowi – jeśli to on wygra w najbliższym starciu Aldo) za porażkę sprzed roku. Świetny zapaśnik z niesamowitym boksem (4 ostatnie walki TKO/KO, 1 KOTN). Nik Lentz ma w tej konfrontacji niestety małe szanse na zwycięstwo.

Redaktorzy typujący Lentza:
Redaktorzy typujący Mendesa: Franek, Piotrek, Tomasz Ch.,Tomasz N., Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba, Paweł

Mac Danzig vs. Joe Lauzon

Tomasz N.
Bardzo ciekawe starcie zawodników wracających po dwóch porażkach z rzędu. W przypadku Danziga przegrana na UFC on FOX 9 oznaczać będzie pożegnanie z wielką ligą MMA. Jeśli chodzi o Joe Lauzona to jest on na dużo bezpieczniejszej pozycji. 12 bonusów od UFC oraz wiele ekscytujących walk sprawiło że jest on jednym z ulubieńców organizacji. Obaj fighterzy w ostatniej walce nie poradzili sobie ze stójką swoich przeciwników. Danzig z brutalną siłą Melvina, J-Lau z niesamowitą precyzja i tempem które narzucił Johnson, Dużo więcej jednak serca i umiejętności pokazał Lauzon który mimo że przegrywał wymiany z Johnsonem to próbował cały czas napierać i nawiązywać walkę ze swoim przeciwnikiem. W tej płaszczyźnie wydaje mi się że przewagę będzie mieć więc Lauzon który do mocnej stójki dokłada bardzo kreatywny i zaskakujący przeciwników parter. Danzig który jest również bardzo solidny w tej płaszczyźnie może się jednak pogubić podczas szalonego tempa jakie narzuca młodszy od niego Joe i przegra przez poddanie w 3 rundzie.

Karol
Gadanie, że dla Danziga to walka o przetrwanie w oktagonie jest moim zdaniem trochę naciągane. Nawet, jeśli przegra nie powinien jeszcze żegnać się z UFC… Taki też prognozuje scenariusz – Lauzon to przecież jeden z najsolidniejszych zawodników w wadze lekkiej. Danzig nie jest co prawda tak dynamiczny w stójce jak Michael Johnson, ale pewnie sprawi chwilowe problemy Lauzonowi. Dopóki ten nie obali. Na ziemi „J-Lau” będzie siał spustoszenie, jak Asyryjczycy w Izraelu. Po bombardowaniu użyje swojej najmocniejszej broni i łatwo podda Danziga. Joe Lauzon przez poddanie, runda 1.

Redaktorzy typujący Danziga:
Redaktorzy typujący Lauzona: Franek, Piotrek, Tomasz Ch.,Tomasz N., Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba, Paweł

Ryan LaFlare vs. Court McGee

Kuba
Myślę, że będzie to walka do jednej bramki. McGee jest bardzo dobry kondycyjnie – lepszy niż LaFlare, a i w pozostałych aspektach powinien mieć przewagę. Nie sądzę aby zdołał zakończyć walkę przed czasem, jednak jednogłośna decyzja na jego korzyść jest chyba najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.  McGee przez decyzję.

Tomasz M.
Court McGee jest jak traktor. Ma jedną prędkość i nie zmienia jej przez 15 minut. Dodatkowo jest całkiem wytrzymały i po prostu jest lepszą wersją LaFlare’a. Powinien go wypunktować po średnio emocjonującej walce. McGee przez decyzję.

Redaktorzy typujący LaFlare’a:
Redaktorzy typujący McGee: Franek, Piotrek, Tomasz Ch.,Tomasz N., Wojsław. Tomasz M., Karol, Kuba, Paweł

Edson Barboza vs. Danny Castillo

Piotrek
Jeżeli Castillo złapie Barbozę i jakimś cudem utrzyma walkę w parterze, zapaśniczno dominując przeciwnika, to może urwie dwie rundy walki i zapewni sobie zwycięstwo. To jest chyba jedyny scenariusz w jakim Danny może wygrać walkę, scenariusz niestety mało prawodopodobny. Barboza góruje zasięgiem, szybkością i przekrojowo jest lepszym zawodnikiem. Barboza TKO druga runda.

Franek
Barboza ma większy zasięg i lepsze przygotowanie fizyczne, zatem jest większa szansa, że zakończy walkę przed czasem. Castillo teoretycznie stwarza większe zagrożenie na ziemi, ale nie czuję tego – największym jego atutem będą tutaj zapasy. Nie można lekceważyć przygotowania stójkowego pod okiem analitycznego Duane’a Ludwiga, ale jednak obstawiałbym Barbozę, który także ma za sobą mocne zaplecze i na pewno będzie chciał zachwiać gameplanem Castilla. Barboza przez KO/TKO w 2. rundzie.

Redaktorzy typujący Barbozę: Franek, Piotrek, Tomasz Ch.,Tomasz N., Wojsław, Karol, Kuba
Redaktorzy typujący Castillo: Tomasz M., Paweł

Bobby Green vs. Pat Healy

Wojsław
Pat Healy przez decyzję. Na papierze Healy powinien być bardzo dużym faworytem, ale ostatnie bardzo dobre występy Greena każą się zastanowić, czy „Król” nie jest w stanie sprawić tu niespodzianki. „Bam Bam” w ostatnich latach potrafił poddać Jima Millera czy napsuć krwi Joshowi Thomsonowi, ale też przegrywać rundy z Mizuto Hirotą czy wypaść całkowicie bezbarwnie na tle Khabiba Nurmagomedova. Taktyka w tym starciu obu zawodników powinna być oczywista. Green będzie chciał uderzać, Healy klinczować, obalać i pilnować pozycji z góry. Jeśli młodszy z Amerykanów znajdzie sposób na bronienie się przed sprowadzeniami pod siatką lub będzie wstawał spod przeciwnika, myślę, że jest w stanie sprawić niespodziankę. Ja postawię jednak na Oregończyka, który jeśli zawalczy mądrze, powinien zapracować na przynajmniej dwie rundy u sędziów punktowych.

Tomasz N.
Pat Healey był jednym z najbardziej niedocenianych zawodników przychodzących z organizacji Strikeforce. Jego pierwsza walka w UFC z Jimem Millerem szybko jednak zweryfikowała umiejętności „Bam Bama”. Miller miał opinie twardego zawodnika który praktycznie jest nie do złamania.Jednak w walce z Healym, Miller pod naporem silniejszego i lepszego przeciwnika po prostu się poddał i w klatce nie miał praktycznie nic do powiedzenia. Brutalny klincz i parter dały wygraną weteranowi Strikeforce. I mimo że ostatecznie komisja uznała walkę za NC z powodu zawartości marihuany w organizmie Pata to wszyscy wiemy kto był lepszym zawodnikiem tego wieczoru. W walce z szybkim i dynamicznym Greenem, Healey może nie mieć już przewagi siły. Będzie więc musiał skracać dystans i korzystać ze swoich świetnych umiejętności graplerskich. Jeśli wda się w wymiany w stójce to kto wie jak zakończy się ta walka. Bobby ma bardzo mocne uderzenia i może uśpić każdego przeciwnika. Kluczem do sukcesu będzie więc przenoszenie walki do parteru, zamęczenie Greena i ostateczne poddanie go.

Redaktorzy typujący Greena: Tomasz Ch.,
Redaktorzy typujący Healy’ego: Franek, Piotrek, Tomasz N., Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba, Paweł

Scott Jorgensen vs. Zach Makovsky

Karol
Były zawodnik Bellatora polegnie w swoim debiucie w UFC. Użytek jaki Jorgensen robi ze swoich zapasów jest nieoceniony, bez problemów będzie bronił prób sprowadzeń ze strony Makovksyego i polował swoim ciężkim ciosem na szczękę rywala. Za każdym razem, gdy były mistrz drugiej organizacji MMA na świecie będzie obalał, Jorgensen będzie lądował na nim i bił z góry. Nie sądzę, aby Makovsky poddał „Młodą Strzelbę” z pleców, choć medale zdobywane w podkrakowskiej Skale w Grapplingu nie wzięły się znikąd. Z fusów właśnie dopijanej kawy wywróżyłbym jakiś nokaut, ale myślę, że rozsądniej dać decyzję na Scotta. Fakt jest taki, że na pewno nie będzie modlić się nad rywalem, coś będzie się działo z góry. Scott Jorgensen przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Ch.
Zach Makovsky to zwycięzca trzeciego sezonu turnieju Bellatora wagi koguciej. Jednak już w pierwszej obronie pas ten stracił na rzecz Brazylijczyka Eduardo Dantasa. Stracił zasłużenie, nie umiejąc odnaleźć się ani w stójce, ani w parterze, gdzie został uduszony nie odklepując poddania. Tak właściwie to nie wiem co on robi w UFC. Wygrał z dwoma drugoligowymi nazwiskami w trzecioligowych organizacjach i nagle go kontraktują? Mając bilans 2-2 w ostatnich czterech walkach? Nie. Nie przekonuje mnie to. Druga porażka miała miejsce z Anthony Leone. Podczas tej walki nie umiał sobie poradzić tym razem dla odmiany z zapasami rywala. Dając słabej jakości widowisko. Scott Jorgensen to pierwszy prawdziwy rywal dla Zacha i choć sam Jorgensen nie popisał się formą w starciu z Urijahem Faberem, to na chwilę obecną i tak stawiam go wyżej niż byłego mistrza Bellatora dywizji koguciej.

Redaktorzy typujący Jorgensena: Franek, Piotrek, Tomasz Ch.,Tomasz N., Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba, Paweł
Redaktorzy typujący Makovskyego:

Cody McKenzie vs. Sam Stout

Kuba
Stout jest chyba jeszcze zbyt wysokim progiem, aby McKenzie mógł go przekroczyć bez potknięcia. Walka powinna być wyrównana  a o rozstrzygnięciu zadecydują sędziowie. Stout, decyzja.

Franek
Cody McKenzie przechodzi ciekawą metamorfozę. Oprócz firmowej gilotyny, zaczyna ruszać się jak pełnoprawny zawodnik MMA. Stawiam na jego wygraną przez poddanie po chwili zaskakująco wyrównanej walki. McKenzie przez poddanie, 1. runda.

Redaktorzy typujący McKenziego: Franek
Redaktorzy typujący Stouta: Piotrek, Tomasz Ch.,Tomasz N., Wojsław, Tomasz M., Karol, Kuba, Paweł

Roger Bowling vs. Abel Trujillo

Piotrek
Trujillo jest trochę bardziej poukładanym zawodnikiem i myślę, że po młócce jaką urządzą sobie panowie w pierwszej rundzie to Abel będzie bardziej świeżym fighterem. Jeżeli zostanie im paliwa to może doczekamy decyzji ale ja stawiam, że Trujillo znokautuje Bowlinga już w drugiej rundzie. Bowling TKO druga runda.

Wojsław
Abel Trujillo przez TKO, runda 2. Bowling raczej nie spełnił pokładanych w nim nadziei jako talentu w kategorii półśredniej/lekkiej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że na poziomie UFC kolejni rywale będą wykorzystywać jego braki w defensywnie i nieprzemyślaną taktykę. Trujillo sam też raczej nigdy nie sięgnie szczytów wagi lekkiej, ale z jego dość wszechstronnym potencjałem ofensywnym i mocnym ciosem, powinien częściej trafiać rywala i wygrywać kolejne minuty. Bowling jest twardy i możliwe, że wytrzyma trzy rundy ciężkich wymian, ale ja postawię, że zawodnik Blackzillians trafi go na tyle mocno by zakończyć walkę przed czasem.

Redaktorzy typujący Bowlinga: Tomasz M.
Redaktorzy typujący Trujillo: Franek, Tomasz Ch.,Piotrek. Tomasz N., Wojsław, Karol, Kuba, Paweł

Alp Ozkilic vs. Darren Uyenoyama

Tomasz M.
Ozkilic to kolejny muszy, który trafia do UFC bez fanfarów należnych fighterowi o jego poziomie umiejętności. Ma dobrą stójkę i nawet lepsze zapasy co optymistycznie nastawia przed konfrontacją z długo pauzującym Uyenoyamą. Jedyne co może zawieść pierwszego Turka w UFC to jego kondycja, która nie należy do najlepszych i może dać się złapać w jakąś technikę zręcznego grapplera Uyenoyamy w trzeciej rundzie. Myślę jednak, że przetrwa kryzys i dowiezie wygraną do końca. Ozkilic przez decyzję.

Tomasz Ch.
Patrząc na kursy bukmacherskie, można oprzeć się wrażeniu, że ktoś się pomylił stawiając Darrena Uyenoyamę w roli underdoga. Jednak faktem jest, że Alp Ozkilic to kot jakich mało i również jego widzę jako faworyta w tym starciu. Dynamiczny zawodnik. Bokser, zapaśnik oraz grappler – zawodnik wszechstronny. Darren będzie mocnym testem dla debiutanta, który w swojej karierze nie pokonał praktycznie żadnego znaczącego nazwiska. Obecnie rezydujący w UFC Chico Camus zadał mu jedyną porażkę w bilansie. Nie mniej umiejętności Ozkilica są na tyle wysokie, że powinien sobie poradzić z twardym Amerykaninem japońskiego pochodzenia.

Redaktorzy typujący Ozkilica: Tomasz Ch., Wojsław, Tomasz M., Kuba, Paweł
Redaktorzy typujący Uyenoyamę: Franek, Piotrek, Tomasz N., Karol

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

27 KOMENTARZE

 1. Według regulaminu typujemy do 4 godzin przed galą, podczas gdy u mnie nie ma już takiej możliwości. Jakieś zmiany?

 2. @milczar

  Typer rusza od UFC 168! 

  W przeciwieństwie do redakcji, stawiam jednak na Green'a (dobra forma w ostatnich pojedynkach i niepewność, jak wypadnie Healy), LaFlare oraz zaryzykowałem wytypowanie Castillo (nie za kasę). 

 3. Ja też stawiam na Greena 🙂

  Typer rusza od gali UFC 168: Weidman vs. Silva 2 a nie jak planowaliśmy od UFC on Fox: Johnson vs. Benavidez.

 4. Johnson
  Urijah Faber
  Chad Mendes
  Joe Lauzon
  Court McGee
  Edson Barboza
  Pat Healy

 5. Johnson dec
  McDonald dec
  Mendez dec
  Lauzon sub 3 runda
  McGee Tko 2 runda
  Barboza Tko 1 runda
  Healy sub 2 runda
  Jorgensen dec
  Stout dec
  Bowling dec
  Ozkilic Ko 1 runda

 6. Johnson

  Faber

  Mendez

  Lauzon

  LaFlare

  Barboza

  Green

  Makovsky

  Stout

  Trujillo

  Ozkilic

 7. Johnson, Faber, Mendes, Lauzon, McGee, Healy, Barboza, Jorgensen, Stout, Trujillo

 8. CZEMU NIE DZIAŁA TYPER ( nie mogę obstawic )?? – w regulaminie piszę, że ,,do 4 h przed rozpoczęciem gali ,, a gala zaczyna się o 22:30 …

 9. Zaglądam codziennie …
   

  ,,Po długiej przerwie ruszamy z 7. kolejką Typera MMARocks. Tym razem mamy nie lada gratkę dla fanów typowań, bowiem do wygrania w tej edycji będzie konsola Sony PlayStation 4! Pierwszą galą wliczaną do typera będzie UFC on Fox: Johnson vs. Benavidez II, która odbędzie się 14 grudnia. Jednak to nie wszystko! Pomimo oficjalnego startu 14 grudnia, będzie można typować najbliższą galę KSW 25, a osoba która zdobędzie pozycję lidera, otrzyma od nas nagrodę w postaci koszulki Cohones lub MMARocks.

  Podsumowując, oficjalny start wraz z galą UFC on Fox 9, a w ramach rozgrzewki przed sezonem pełnym emocji, proponujemy KSW 25, które nie będzie się liczyć do walki o nagrodę główną jaką jest najnowsza konsola firmy Sony. ,,

  Jak wytłumaczysz to ??

 10. No tak, ale przełożyliśmy na ostanią galę w roku. Decyzja zapadła kolektywnie. Ogłosimy na długo przed "UFC 168: Weidman vs. Silva 2" możliwość typowania i rozpoczniemy sezon z przytupem :).

 11. Mam nadzieje, że Mayday skończy Fapera przed czasem bo jest przekozakiem, liczę też na Sama i powrót w dobrym stylu J-Lau.

 12. Ulubieni: Demetorious Johnson, Chad Mendes, Charles Oliviera, Conor McGregor, Benson Henderson, Marcin Held, Carlos Condit, Michael Page, Lyoto Machida, Junior Dos Santos, Mark Hunt

 13. Wojsław
  Chad Mendes przez TKO, runda 3. Nie bardzo widzę płaszczyznę, w której Lentz mógłby zagrozić Mendesowi. Skok jaki zawodnik Alpha Male zrobił w umiejętnościach bokserskich jest naprawdę zauważalny. Chad zawsze dysponował silnym uderzeniem, ale w pierwszych występach w UFC brakowało mu pewności siebie by wymieniać ciosy z rywalami. Teraz tego problemu już nie ma i spodziewam się, że przeciwko Lentzowi zanotuje piąty kolejny nokaut. Zawodnik z Minnesoty może próbować przenosić, ale od zapasów rywala odbije się jak od ściany. Nie będę jakoś specjalnie zaskoczony jeśli po zaliczeniu kilka razy desek jednak dotrwa do decyzji, ale postawię jednak na wygraną Mendesa przed czasem.

  Ten podkreślony tekst już gdzieś chyba czytałem. I nie był to słowa Wojsława 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.