Nasze typy na dzisiejsze walki znajdziecie po kliknięciu. Jak zwykle zapraszamy do dzielenia się spostrzeżeniami w komentarzach.

Nate Diaz vs. Jim Miller

Venom
Nate Diaz przez decyzję. Spodziewam się bardzo wyrównanego pojedynku, o wyniku, którego może zadecydować to jak sędziowie oceniają pracę z dołu i skuteczne obalenia. Początek pojedynku powinien należeć do Millera, który raczej nie będzie chciał ryzykować walki w stójce i będzie starał się przenosić walkę do parteru. W połowie starcia inicjatywę powinien przejąć Diaz, które dzięki lepszej kondycji, zacznie trafiać w stójce. Postawię, że Kalifornijczyk urwie rywalowi trzy ostatnie rundy i wygra walkę o pas.

TJ
Kluczem do walki będzie pojedynek zapaśniczy. Miller to bardzo wszechstronny zawodnik ale chyba nie przetrwa pod nawałnicą ciosów Diaza przez 25 minut dlatego jego obalenia będą się liczyć tak bardzo. Defensywne zapasy to zawsze była piętą achillesowa braci Diaz. Tym niemniej walka na dystansie 5 rund faworyzuje styl Diaza, który zaczyna dawać wymierne efekty od około trzeciej rundy. Po wyrównanej pierwszej części pojedynku spodziewam się, że zawodnik z Stockton przejmie kontrolę nad walką w rundach mistrzowskich. Diaz przez decyzję.

Royler
Nate Diaz w ostatnich walkach pokazał niesamowity postęp, na jego korzyści przemawia też pięciorundowy dystans walki. Intuicja podpowiada mi jednak, że Miller rozegra tą walkę mądrze i wykorzystując zapasy będzie skutecznie ograniczał główny atut Diaza czyli boks. Miller DEC

Josh Koscheck vs. Johny Hendricks

Venom
Johny Hendricks przez decyzję. Niewiele brakowało Koscheck przegrałby z Pierce’em, a Hendricks to jeszcze lepsza wersja ostatniego rywala Pudla. Nie spodziewam się jakiegoś pasjonującego pojedynku, ale przynajmniej w dwóch z trzech rund młodszy z zapaśniku będzie trafiał więcej ciosów w stójce, co da mu wygraną na kartach sędziów.

TJ
Od czasów drugiej walki z GSP Koscheck walczy już bez tej agresji co kiedyś. To z pewnością nie pomoże mu w starciu z, będącym w gazie, Hendricksem, który akurat znany jest z tego, że zawsze zaczyna agresywnie. Myślę, że Hendricks może nawet pokusić się o skończenie przed czasem. Hendricks, TKO, 2 runda.

Royler
W ostatniej walce Koscheck wyglądał bardzo słabo, czego nie można powiedzieć o wystąpieniach Hendricksa. Hendricks DEC

Rousimar Palhares vs. Alan Belcher

Venom
Rousimar Palhares przez poddanie, runda 1. Belcher nie należy do zawodników mocnych defensywnie, a dodatkowo obrony przed atakami Palharesa to nie jest coś co można łatwo wytrenować w kilka miesięcy. Przy pierwszej okazji Brazylijczyk urwie przeciwnikowi nogę.

TJ
Ciekawi mnie jak rozwija się stójka i przygotowywanie obaleń u Palharesa ale nie sądze by Brazylijczyk dał nam zbyt wiele czasu by te elementy ocenić w walce z Belcherem, który nie należy do czołowych taktyków w UFC. Palhares, poddanie, 2 runda.

Royler
Bardzo bym się zdziwił gdyby Palhares nie ustrzelił kolejnego poddania. Palhares SUB 1 runda.

Lavar Johnson vs. Pat Barry

Venom
Pat Barry przez KO, runda 1. Barry wydaje się być lepszym technicznie uderzaczem i jeśli nie zrobi czegoś głupiego, powinien łatwo wygrać tę walkę. Taktyka rozbijania nóg Johnsona, by później trafić go na głowę powinna być kluczem do zwycięstwa Barry’ego.

TJ
Barry jest lepszy technicznie ale Johnson od swojego debiutu nie przegrał przez uderzenia i ma ogromną siłę ciosu. Barry powinien przeważać ale Johnson ma 15 minut żeby solidnie trafić nie słynącego z dobrej defensywy rywala. Johnson, TKO, 2 runda.

Royler
Barry jest mniejszy, nie przeważa siłą lub techniką, zostawia bardzo dużo luk w obronie także stawiam na Johnsona KO 2 runda.

Michael Johnson vs. Tony Ferguson

Venom
Tony Ferguson przez decyzję. Co prawda mam pewne obawy co do defensywnych zapasów Fergusona, a jeśli będzie wykorzystywał swój zasięg w stójce powinien utrzymywać walkę w górze. Kondycja i techniczny boks zapewnią byłemu zwycięzcy TUFa wygraną.

TJ
Feguson powoli ale konsekwentnie pracował nad swoimi zapasami i ciekawe czy już są na tyle dobre by przeciwstawić się temu co potrafi Johnson. Jeśli tak to myślę, że Ferguson trafi wystarczająco dużo ciosów w stójce by wygrać przez decyzję. Ferguson przez deczyję.

Royler
Z dwóch TUFowców jak na razie lepsze wrażenie sprawia Ferguson. Ta walka pokaże mam nadzieje, na jakim poziomie jest jego obrona obaleń w starciu z przyzwoity zapasami Johnsona. Ferguson DEC

John Dodson vs. Timothy Elliott

Venom
John Dodson przez KO, runda 1. Dodson to prawdopodobnie najszybszy zawodnik w MMA. Jeśli nie zapomniał, że bycie aktywnym ofensywnie przynosi mu bardzo dobre rezultaty, powinien szybko zrobić to co udawało mu się z rywalami w poprzednim TUFie.

TJ
Wielu ludzi upatruje w Dodsonie kogoś unikalnego. Ja może mam bardziej utemperowane oczekiwania ale kombinacja szybkości i siły powinna uczynić z niego czołowego muszego. Dodson, TKO, 2 runda.

Royler
Timothy Elliott jest dla mnie postacią anonimową ale znając kosmiczny potencjał Dodsona stawiam w ciemno na wychowanka Grega Jacksona. Dodson TKO 1 runda.

Pascal Krauss vs. John Hathaway

Venom
Pascal Krauss przez decyzję. Obaj wracają do Octagonu po ponad rocznych przerwach i nie bardzo wiem co się po nich spodziewać. Postawię na Niemca, głównie dlatego, że ostatnie tygodnie spędził trenując w Roufus Sport.

TJ
Nieznacznie skłaniam się ku Anglikowi. Myślę, że Hathaway ma na tyle dobre obalenia by sprowadzić i przetrzymać w parterze Kraussa ale nie zdziwie się, jeśli będzie inaczej. Hathaway przez decyzję.

Royler
Bardzo ciekawe starcie dwóch młodych europejczyków. Postawię w tej walce na Hathawaya przez DEC.

Louis Gaudinot vs. John Lineker

Venom
John Lineker przez TKO, runda 1. Lineker to prawdziwy zabójca w niskich wagach. Gaudinot to twardy zawodnik, ale Brazylijczyk przejedzie po nim jak walec.

TJ
Mimo problemów z wagą artyleria jaką dysponuje Lineker powinna być przeszkodą nie do przejścia przez Gaudinota. Lineker, KO, 2 runda.

Royler
Gaudinot to przyzwoity zawodnik ale mam wrażenie, że Lineker zakończy jego karierę w UFC. Lineker DEC.

John Cholish vs. Danny Castillo

Venom
John Cholish przez poddanie, runda 2. Cholish to bardzo utalentowany, ale jeszcze mocno anonimowy lekki. Jeśli jego ofensywny grappling zapracuje w starciu z Castillo, powinien mocno awansować w drabince UFC. Spodziewam się, że tak właśnie się stanie.

TJ
Cholish to naprawdę utalentowany grappler i powinien wypłynąć na szersze wody dzięki zwycięstwu w tej walce. Cholish, poddanie, 1 runda.

Royler
Castilo w walce z Njokuanim nie błyszczał ale wydaje mi się, że wystarczy mu sił żeby poradzić sobie z Cholishem. Castillo TKO 3 runda.

Pablo Garza vs. Dennis Bermudez

Venom
Dennis Bermudez przez decyzję. Garza potrafi zaskoczyć w stójce i w parterze, ale zapaśniczo mocno odstaje od poziomu UFC. Bermudez powinien to wykorzystać.

TJ
Garza to silny „finiszer”, który potrafi skończyć rywala zarówno w stójce jak i w parterze ale gubi go brak zapasów. Jak pokazała walka z Brandao Bermudezowi zdarzają się momenty dekoncentracji i to może go zgubić i dziś. Garza, poddanie, 1 runda.

Royler
Walka Bermudez-Brando pokazała, że umiejętności jak i serca do walki Dennisowi nie brakuje. Czy wystarczy to na pokonanie solidnego Garzy? Mam spore wątpliwości ale dam kredyt zaufania finaliście Tufa. Bermudez DEC.

Roland Delorme vs. Nick Denis

Venom
Nick Denis przez KO, runda 1. Denis błyskawicznie dopisze Delorme’a do listy ofiar swoich nokautów.

TJ
Nie mogę nie postawić na fightera o przydomku tak absurdalnym jak „Ninja miłości”. Jeśli Denis będzie w stanie utrzymać walkę w stójce to ustrzeli którymś ze swoich ciosów parterowca Delorme. Denis, TKO, 2 runda.

Royler
Delorme SUB 2 runda.

Karlos Vemola vs. Mike Massenzio

Venom
Mike Massenzio przez decyzję. Albo Vemola zrobi z Massenzio to co z Petruzellim, albo zawodnik z New Jersey zdominuje go zapaśniczo. Postawię na ten drugi scenariusz.

TJ
Mimo ciągłego schodzenia w dół z wagą podejrzewam, że Vemola ma nadal paliwa na około rundę. Massenzio to przyzwoity grappler i nie widzę powodów, dla których nie mógłby powtórzyć tego co z Czechem zrobił Ronny Markes. Massenzio, poddanie, 3 runda.

Royler
Massenzio DEC

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.