fabricio-werdum-travis-browne-ufc-on-fox-111

Po krótkiej przerwie cykl przewidywań redakcji wraca na łamy MMARocks.pl. Dziś na tapecie wieczorna gala UFC on Fox z Orlando na Florydzie. Walki rozpoczynają się o 21:30 na Fight Passie, o 23:00 kolejna porcja przedwalk z Fox Sports 1, a główna karta rusza o godzinie 2:00.

Travis Browne vs. Fabricio Werdum

Tomasz N.
Walka, w której na szali jest wysoka stawka, czyli starcie z mistrzem UFC Cainem Velasquezem. Obaj zawodnicy są w gazie i ostatnie lata mogą zaliczyć do bardzo udanych. W lepszej formie wydaje się być 31-letni Browne. Amerykanin w 2013 roku przebił się do absolutnej czołówki UFC, dzięki odprawieniu w brutalnym stylu Gonzagi, Overeema oraz Barnetta. Co bardziej imponujące, wszystkie walki zakończył w pierwszej rundzie. Lekki na nogach i bardzo szybki jak na wagę ciężką Browne dysponuje bardzo mocnym ciosem, którym potrafi zdjąć każdego zawodnika. Dodatkowo, po treningach z Jonem Jonesem u Grega Jacksona widać, że podłapał parę ruchów od mistrza wagi półciężkiej, ponieważ potrafi i lubi używać niestandardowych rozwiązań, które w walce zaskoczyły niejednego już przeciwnika. Poza bardzo dobrą stójką Travis dysponuje też świetną obroną przed obaleniami, podczas której – co pokazała ostatnia walka z Barnettem – jest w stanie również znokautować oponenta. Po drugiej stronie mamy lekko już wiekowego Werduma. Brazylijczyk, mimo że cały czas jego najmocniejszą bronią jest zabójczy parter, podciągnął się w ostatnich latach w stójce, trenując intensywnie muay thai u Rafaela Cordeira. Jeśli nie będzie w stanie przenieść walki do parteru, to największe zagrożenie z jego strony będzie w klinczu, gdzie potrafi ładnie operować i uszkadzać przeciwnika kolanami. Walka na papierze jest bardzo wyrównana, obaj zawodnicy mają narzędzia i predyspozycje, żeby ją wygrać. Postawię jednak na zwycięstwo Browne’a, który jest w lepszym miejscu swojej kariery niż Werdum. „Hapa” przez nokaut

Dominik
Jest to bardzo trudne do typowania zestawienie.  Z jednej strony Travis Browne. Amerykanin nigdy nie został obalony, a w stójce dysponuje niezwykle szerokim arsenałem, czego dowodem jest dwanaście nokautów na koncie „Hapy”, które zadawane były wszelkimi możliwymi sposobami – przez uderzenia, łokcie, kolana i kopnięcia. Naprzeciw niego stanie Fabricio Werdum – moim zdaniem, najlepszy grappler w kategorii ciężkiej oraz zawodnik, który został znokautowany tylko raz. Jak zatem przegryźć ten orzech? Co prawda Brazylijczyk cały czas poprawia umiejętności stójkowe, lecz w tej walce i tak będzie daleko w polu za Browne’em. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Werdum obala Amerykanina, myślę zatem, że zwycięstwa powinien szukać w podstępie, podobnym do tego ze starcia z Fiodorem Jemieljanienką. Postawię na „Vai Cavalo”, choć jest to bardzo niepewny typ.  Fabricio Werdum przez poddanie, runda 2.

Piotrek
Od czasu powrotu do UFC Werdum pokazał, że pracuje mocno nad wszystkim brakami, jakie prezentował w dotychczasowej karierze. W tej walce przede wszystkim istotna będzie stójka, którą Brazylijczyk zdecydowanie poprawił i uporządkował na tyle, żeby nie dać się zdominować Browne’owi. Amerykanin nigdy nie został dobrze przetestowany w parterze, także ciekawe, czy Werdum zdoła (chyba jako pierwszy w historii UFC) obalić Browniego i poszukać szczęścia w grapplingu. Stawiam, że walka zakończy się przed czasem i to Werdum zawalczy o pas – Fabricio poddanie 2 runda.

Redaktorzy typujący Browne’a: Mateusz, Karol,Tomasz N., Tomasz M., Tomasz Ch.
Redaktorzy typujący Werduma: Dominik, Piotrek, Kuba, Wojsław, Franek

Liz Carmouche vs. Miesha Tate

Mateusz
Po dwóch porażkach, więc zapewne zdeterminowana do zwycięstwa, Tate będzie stanowiła spore zagrożenie. Jednakże presja dotycząca szali pojedynku może sprawić byłej pretendentce do pasa problem. Carmouche powinna podejść do pojedynku ze znacznie spokojniejszą głową. Przewaga umiejętności być może jest po stronie Tate, która pomiędzy dwoma pojedynkami z obecną mistrzynią pokazała progres, jednak nie sądzę, żeby to wystarczyło na całkiem solidną Liz. Ta pokazała, że potrafi bić mocno i przewalczyć dobrze pełen dystans. Spokój i kluczowe atuty w postaci kombinacji ciosów i kopnięć powinny zapewnić jej przewagę punktową na dystansie całego pojedynku. Liz Carmouche przez decyzję sędziów.

Karol
Sądzę, że Tate będzie prowadzić w każdym aspekcie rywalizacji w formule MMA. Jest zwyczajnie lepsza w każdej płaszczyźnie. Czy zakończy pojedynek przed czasem? Trudno wyczuć, postawię więc na jednogłośną decyzję – aktywność, przewaga w stójce, sprowadzenia i ciosy z góry. Miesha Tate przez jednogłośną decyzję.

Wojsław
Miesha Tate przez podanie, runda 2. Jak pokazały jej dwa ostatnie pojedynki, Carmouche to absolutnie czołowy sportowiec w kobiecej dywizji, ale cały czas brakuje jej umiejętności technicznych na rywalki ze ścisłej czołówki. Kalifornijka powinna napędzić trochę stracha byłej mistrzyni Strikeforce, ale koniec końców Tate powinna znaleźć sposób, żeby przenieść walkę do parteru i tam poszukać jakiegoś poddania. W najgorszym wypadku zawodniczka z Waszyngtonu wypracuje taką przewagę na kartach punktowych, by sędziowie nie mieli wątpliwości na kogo wskazać.

Redaktorzy typujący Carmouche: Mateusz, Piotrek
Redaktorzy typujący Tate: Karol, Kuba, Dominik,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek

Edson Barboza vs. Donald Cerrone

Karol
Nie odkryję niczego nowego – liczę tutaj na wojnę totalną w stójce, którą obaj zawodnicy mają niezwykle poukładaną. O wszystkim zdecyduje cardio. Cerrone, któremu kibicuje, zachowa większe zapasy paliwa i znokautuje Brazola w trzeciej odsłonie. Jeśli pojedynek nie zakończy się przed czasem będzie bardzo bliska decyzja. Donald Cerrone przez TKO, runda 3.

Tomasz Ch.
Donald Cerrone ma słabsze występy przeplatane z wybitnymi i naprawdę trudno jest przewidzieć, jaka będzie jego dyspozycja z Edsonem Barbozą. Osobiście podoba mi się styl Brazylijczyka. Bardzo mocne kopnięcia już raz zastopowały Donalda, który jest wszechstronniejszym zawodnikiem od swego przeciwnika. W tym starciu, pomimo przesłanek świadczącym ku „Kowbojowi”, jednak postawię na Barbozę, który może trafi w dniu walki na zawieszonego Cerronego, czyli takiego, który nie będzie korzystał ze wszystkich swych talentów, by wygrać walkę i wejdzie w grę rywala.

Tomasz M.
Patrząc na ich ogólny zestaw umiejętności, oczywiście, „Kowboj” jest lepszym, bardziej wszechstronnym zawodnikiem, który naprawdę sporo potrafi w parterze. Jest to tak samo oczywiste jak to, że Cerrone nawet nie pomyśli o przeniesieniu walki z Barbozą na ziemię, nastawi się natomiast na bójkę w stójce. Sądzę, że w tym aspekcie Brazylijczyk ma lekką przewagę, bowiem Cerrone, choć potrafi świetnie atakować nogami, daje się zbyt łatwo trafiać naprawdę dobrym uderzaczom. Nie wiem, czy Barboza powtórzy wyczyn Pettisa i zatrzyma Cerronego w stójce, ale powinien wyjść z oktagonu z ręką w górze. Barboza przez decyzję.

Redaktorzy typujący Barbozę: Mateusz, Dominik, Piotrek, Kuba, Tomasz M., Tomasz Ch., Franek
Redaktorzy typujący Cerronego: Karol, Tomasz N., Wojsław

Yoel Romero vs. Brad Tavares

Franek
Dość wyrównane zestawienie, w którym stawiam na bardziej przekrojowego Tavaresa. Myślę, że będzie w stanie sfrustrować Yoela Romero i wytrącić go z jego uderzanej gry, wygrywając na kartach sędziowskich. Tavares przez decyzję.

Tomasz N.
Ciekawe starcie w wadze średniej, które na papierze wygląda bardzo zachęcająco. 26-letni Tavares ma skuteczny, ale dość ubogi boks, który lubi łączyć z kopnięciami, świetną kondycję, wytrzymałą szczękę oraz przyzwoitą obronę przed obaleniami. W walce z zapaśnikiem Romero powinien więc trzymać Kubańczyka na dystans i punktować go spokojnie przez trzy rundy. Jeśli tylko będzie w stanie unikać wyniszczającej kondycyjnie zapaśniczej walki i nie nadzieje się na potężny cios Romera, wygra tę walkę przez decyzję. Romero jednak – jak pokazały nam jego 2 ostatnie walki – jest w stanie zamęczyć przeciwnika, a potem brutalnie odprawić go w zaświaty. Mimo że w swoich starciach leżał już na linach, to był w stanie wrócić i rozstrzygnąć je na swoją korzyść. Nie można mu więc odmówić wielkiego serca i walki do samego końca. Coś, co w walce z o dziesięć lat młodszym zawodnikiem może być kluczem do zwycięstwa. Postawię więc na Romera przez nokaut.

Redaktorzy typujący Romera: Mateusz, Dominik, Karol, Kuba,Tomasz N., Tomasz M., Tomasz Ch.
Redaktorzy typujący Tavaresa: Piotrek, Wojsław

Rafael dos Anjos vs. Khabib Nurmagomedov

Piotrek
Trochę miotam się z typowaniem tej walki – z jednej strony uporządkowany technicznie fighter z dobrą stójką i jiu-jitsu, z drugiej nieobliczalny uderzacz ze świetnymi zapasami.  Nurmagomedov jest na fali wznoszącej i większość upatrują w nim zwycięzce – pewnie dopisze sie do tego grona entuzjastów ale myślę, że ta walka będzie bardziej wyrównana, niż wielu się spodziewa. Ostatecznie typuje, że Dagestańczyk w swoim wymęczającym stylu wygra na przestrzeni trzech rund. Nurmagomedov przez decyzję.

Kuba
Dagestańczyk wydaje się w tym pojedynku faworytem, jednak walka może być naprawdę wyrównana. Dos Anjos ma ostatnio bardzo dobrą passę, a w walce z „Kowbojem” pokazał się świetnie – tak więc Nurmagomedov z całą pewnością nie będzie miał łatwej przeprawy. Ostatecznie jednak postawię zgodnie ze swoim pierwotnym zamysłem, Khabib powinien utrzymać walkę na nogach i w swoim stylu niwelować żelaznym klinczem atuty oponenta, dzięki czemu dowiezie wygraną do ostatniego gongu. Nurmagomedov, decyzja.

Redaktorzy typujący dos Anjosa: Tomasz Ch.
Redaktorzy typujący Nurmagomedova: Mateusz, Dominik, Karol, Piotrek, Kuba,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Franek

Thiago Alves vs. Seth Baczynski

Wojsław
Thiago Alves przez decyzję. Nie wiem w jak słabej formie Alves musiałby się pojawić w Octagonie w swoim powrocie, aby przegrać to starcie. Mimo że wiązałem jakieś tam nadzieje z Baczyńskim, to „Polish Pistolla” rozwiał je w bardzo słabym występie przeciwko Magny’emu. Zawodnik ATT to zupełnie inny kaliber i jeśli została mu chociaż połowa z tego, co prezentował, będąc czołowym półśrednim na świecie, to powinien bez kłopotów rozbić rywala na przestrzeni trzech rund.

Mateusz
Długo wyczekiwany powrót Pitbulla, w którym trudno powiedzieć, jak się zaprezentuje. Myślę jednak, że on sam również długo na to czekał i głód walki weźmie górę. Bardziej martwi mnie dyspozycja po długiej przerwie niż umiejętności, bo te Thiago ma bezdyskusyjnie wyżej rozwinięte. Jeżeli wszystko w głowie zagra jak należy, nie widzę innego rozwiązania niż wygrana Thiaga Alvesa przez TKO najpóźniej w drugiej rundzie.

Redaktorzy typujący Alvesa: Mateusz, Dominik, Karol, Piotrek, Kuba,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek
Redaktorzy typujący Baczynskiego:

Pat Healy vs. Jorge Masvidal

Tomasz Ch.
Pat Healy to dobry rzemieślnik, zaliczył ostatnio przegrane występy, jednak jeszcze tak niedawno był jednym z lepszych spadochroniarzy ze Strikeforce. Jorge Masvidal jest jednak również dosyć solidną firmą. Healy będzie chciał klinczować, obalać i starać się pracować z góry, a Masvidal może mu to udaremnić defensywą zapaśniczą i własnymi ciosami. W tym starciu stawiam na „Gamebreda”.

Tomasz M.
Walka zależy od obrony obaleń Masvidala. Nadal nie mogę wybaczyć zawodnikowi z Florydy, że dał się ograć w zapasy Paulowi Daleyowi chociaż na pewno poprawił ostatnio ten aspekt, oddając tylko 2 z 10 prób Khabilovowi oraz 2 z 5 Chiesie. Jeśli Healy znowu się nie zjara i nie zawalczy walki życia jak z Jimem Millerem to jego zapasy mogą okazać się niewystarczające i sam zbierze spore lanie w stójce. Masvidal przez decyzję.

Redaktorzy typujący Healy’ego: Mateusz, Karol, Kuba, Dominik
Redaktorzy typujący Masvidala: Piotrek,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek

Estevan Payan vs. Alex White

Karol
Po dwóch porażkach z rzędu Payan zrobi wszystko, aby wygrać tę walkę. W dodatku White jako debiutant jest idealnym zawodnikiem na powrót na zwycięskie tory. Szczerze, to w ogóle nie kojarzę stawiającego pierwsze kroki w oktagonie White’a, dlatego trudno mi jest cokolwiek powiedzieć o nim. Payan wydaje się solidny, ma za sobą dobry epizod w Strikeforce i dwie przegrane w UFC, ale trzeba zaznaczyć, że z doświadczonymi Stephensem i Peraltą. Dam tutaj decyzję na „El Terrible”. Estevan Payan przez jednogłośną decyzję.

Franek
Estevan Payan walczył ostatnio lepiej, niż wskazuje na to jego rekord.  Nie znając zbyt dobrze jego przeciwnika, bazuję na doświadczeniu i ostatnich występach, na podstawie których występuje w pozycji faworyta wobec debiutanta w UFC. Payan przez decyzję.

Redaktorzy typujący Payana: Karol, Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek
Redaktorzy typujący White’a: Mateusz, Piotrek, Kuba, Dominik,Tomasz N.,

Caio Magalhaes vs. Luke Zachrich

Piotrek
Jeżeli Magalhaes nie zmienił czegoś szczególnie w swoim stylu to Zachrich, wykazując się odrobiną cierpliwości, powinien poczekać aż Caio się zmęczy lub samemu zrobi sobie kontuzje i w ten sposób wygrana jest na talerzu. Zachrich przez decyzję.

Wojsław
Caio Magalhaes przez poddanie, runda 1. Nie bardzo mam pomysł, co Zachrich może zaoferować w starciu z Brazylijczykiem. Magalhaes w swoim stylu będzie dążył do klinczów, obaleń i kontroli w parterze. Jeśli mu się poszczęści w pierwszej rundzie, to pewnie zobaczymy poddanie, jeśli nie – spokojnie wygra na punkty.

Redaktorzy typujący Magalhaesa: Mateusz, Karol, Kuba,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Dominik, Franek
Redaktorzy typujący Zachricha: Piotrek

Jordan Mein vs. Hernani Perpetuo

Mateusz
Młody i doświadczony Kanadyjczyk to zawodnik, którego umiejętności potrafiły zaskakiwać. Brazylijczyk debiutujący w UFC również potrafił zachwycić, jednak każdy anonimowy debiutant – a taki jest dla mnie Perpetuo – jest nieco podejrzany. „Young Gun” mimo ostatniej porażki pokazał się z dobrej strony, więc jest dla mnie pewniejszy i to na jego zwycięstwo postawię. Przez jednogłośną decyzję sędziów.

Tomasz M.
Mein wraca po długiej pauzie, ale Perpetuo to idealnie dobrany przeciwnik, na tle którego Kanadyjczyk może znowu pokazać się ze swojej ultraagresywnej strony. Myślę, że w ciągu jednej rundy Mein rozbije rywala uderzeniami. Mein, TKO, 1. runda.

Redaktorzy typujący Meina: Mateusz, Dominik, Karol, Piotrek, Kuba,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek
Redaktorzy typujący Perpetuo:

Ray Borg vs. Dustin Ortiz

Dominik
Borg jest specjalistą od duszeń, to może dać mu zwycięstwo. Myślę, że Dustin Ortiz obali debiutanta, a gdy walka znajdzie się na ziemi, popełni tam jakiś błąd i odda zawodnikowi Roufusport plecy, co skrzętnie wykorzysta Borg. Ray Borg przez poddanie, runda 2.

Karol
Solidny parter Ortiza plus większy bagaż doświadczeń to będzie klucz do sukcesu. Wydaje mi się, że Ortiz szybko sprowadzi walkę na ziemię, ciosami zmusi rywala do oddania pleców i założy zwycięskie duszenie. Dustin Ortiz przez poddanie, runda 1.

Redaktorzy typujący Borga: Mateusz, Dominik
Redaktorzy typujący Ortiza: Karol, Piotrek, Kuba,,Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek

Mirsad Bektic vs. Chas Skelly

Karol
Niepokonani debiutanci zza oceanu są dla mnie wielką zagadką. Postawię na wygraną na punkty Skelly’ego, który ma na koncie udane występy w Bellatorze. Chas Skelly przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Ch.
Chas jest typowym przekrojowym zawodnikiem. Trochę poboksuje i idzie po obalenie, jednak w żadnym aspekcie nie wyróżnia się znacząco. Możliwe, że wyszlifuje styl w oktagonie, a na chwilę obecną, to Mirsad Bektic wydaje się ciekawszym fighterem. Mirsad ma dosyć ułożoną stójkę. Lubi zadawać zamachowe ciosy sierpowe. Jest bardzo silny i choć Skelly ma 10 centymetrów przewagi wzrostu nad Bekticem, to dobry boks w wykonaniu tego drugiego może posadzić na deski starszego z debiutantów.

Redaktorzy typujący Bektica: Mateusz, Piotrek, Kuba, Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch.
Redaktorzy typujący Skelly’ego: Karol, Dominik, Franek

Derrick Lewis vs. Jack May

Tomasz M.
Dwóch ciężkich, o których za dużo nie wiem. Lewis wygląda na lepszego atletę (i nie ma to nic wspólnego z jego kolorem skóry) i radził sobie z lepszymi rywalami, m.in. z niedawnym przeciwnikiem Omielańczuka – Jaredem Rosholtem.  Lewis, TKO, 2. runda.

Mateusz
Pojedynek dwóch zawodników, którzy nie są już pierwszej młodości, dwóch debiutantów, którzy poszczycić się mogą bardzo wysoką relacją wygranych walk przez nokaut. May pokonywał rywali z bardzo średniej półki, więc jego perfekcyjny rekord tak naprawdę nie był poddany żadnemu solidnemu sprawdzianowi. Odbędzie się jednak podczas tej walki i moim zdaniem May mu nie sprosta. Lewis będzie minimalnie lepszy kondycyjnie, z celniejszymi trafieniami, co łącznie zadecyduje o wygranej. Lewis przez TKO w 2. rundzie.

Redaktorzy typujący Lewisa: Mateusz, Karol, Piotrek, Kuba, Dominik, Tomasz N., Tomasz M., Wojsław, Tomasz Ch., Franek
Redaktorzy typujący Maya:

 

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

35 KOMENTARZE

 1. Co się dzieje z typerem? Jest tylko main event, bez innych walk?

   

  To taki testowy Typer. Sprawdzamy czy już wszystko gra w związku z przenosinami serwera. Nie trzeba typować tej walki. Nie będzie liczona do rankingu.

 2. Redaktorzy typujący dos Anjosa: Tomasz Ch.

  Proszę Państwa: Oto hipster!

  Taka genialna rozpiska tak wcześnie. Świetna wiadomość:)

 3. Fabricio Werdum 2r poddanie
  Miesha Tate dec
  Donald Cerrone 2r ko/tko
  Yoel Romero 1r ko/tko
  Khabib Nurmagomedov dec
  Thiago Alves dec
   

 4. Browne zapewne wygra z Werdumem w podobny sposób jaki to robił w walkach z Overeemem, Barnettem, ale na Caina nie ma mocnych.

 5. Redaktorzy typujący dos Anjosa: Tomasz Ch.

  Pierwszego kwietnia było ponad dwa tygodnie temu, nie za późno na takie żarty Redaktorze? Fly

 6. W tej chwili na betsafe kurs na Werduma 2.80. Moim zdaniem warto zagrać. Jest to pojedynek gdzie minimalnym faworytem dla mnie jest Werdum. Werdum dawno nie wniósł tylko tyle na wagę więc podejrzewam, że być może postawił na kondycje w tym pojedynku. A jaka jest kondycja Travisa to zapraszam do 3 rundówki z Cheickiem Kongo

 7. akurat w tym typie jestem razem z Chmurka. 🙂

   

  Bo dla Ciebie im ciemniejszy tym lepszy… Co zresztą widać po sygnaturze . /joke_mode_off/
  „Call the doc, I must be sick.
  Bitch, give me my medicine.”

 8. omg, juz z RDA robimy Murzynow, najsss. :C

  3 czarnoskorych na 7 zawodnikow, slaba argumentacja. #sprzeciw

 9. Panowie nie posiadam karty jakim cudem mam się zarejestrować na fight passie?

 10. Trzeba przyznać że jak do tej pory to najlepsza rozpiska w tym roku.

 11. Mam pytanie. Gdzie znajdą taką aktualizującą się kartkę z typami z tapology? Typy już zrobiłem.

 12. Karta debetowa może ci zadziałać jeśli masz trzy cyferki po drugiej stronie. Jak nie to kredytowa albo przedpłatowa internetowa – sprawdź w banku.

 13. Trzymam mocno kciuki za Alvesa po ponad dwóch latch przerwy, o Barboze jestem spokojny, w walce kobiet raczej decyzja Tate, main event nie mam pojęcia, 55/45 Browne.

 14. Brown KO 1r
  Carmouche UD
  Cerrone TKO/KO 2r
  Romero TKO/KO 3r
  Nurmagomedov UD
  Alves TKO/KO 2r

 15. Fabricio Werdum
  Meisha Tate
  Donald Cerrone
  Yoel Romero
  Khabib Nurmagomedov
  Thiago Alves

  Wszystko trafiłem a typer jak zwykle nie działa. Def wisisz mi konsolę Laughing

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.