Gala: UFC on ESPN: Font vs Aldo

– typowanie redakcyjne

Już dziś gala Gala: UFC on ESPN: Font vs Aldo! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Rob Font vs. José Aldo

Krzysztof Kordys: Już niejednokrotnie mogło się wydawać, że Jose Aldo z walki na walki będzie zaliczał znaczący regres i przestanie liczyć się w starciach z czołówką UFC. Brazylijczyk notował bolesne porażki, ale z zawodnikami pokroju Maxa Hollowaya, Alexandra Volkanovskiego, czy Petra Yana, a więc z absolutnym topem swojej kategorii wagowej. Jose w 5 z 6 przegranych ostatnio pojedynków mierzył się z rywalami, którzy docierali do tytułu mistrza UFC. W potyczkach z bardzo solidnymi zawodnikami, ale jednak będącymi półkę niżej, jak Moicano, Vera i Munhoz, Aldo prezentował się dalej z dobrej strony. Na nadchodzącej gali były dominator wagi piórkowej zmierzy się z Robem Fontem, który obecnie znajduje się w najlepszym etapie swojej kariery. 34-letni Amerykanin ma passę 4 zwycięstw z rzędu, a w niedawnych bojach zanotował ważne triumfy nad Moraesem i Garbrandtem. Walka z Aldo może dać ostateczną odpowiedź, czy Rob zawalczy w najbliższym czasie o pas mistrzowski. Obaj zawodnicy są stójkowiczami i to w tej płaszczyźnie powinien rozstrzygnąć się ten pojedynek. Font jest świetnym bokserem, a po jego stronie będzie przewaga wzrostu i zasięgu, a te aspekty Rob potrafi wykorzystywać. Z drugiej strony Aldo może sprawić rywalowi ogromne problemy ciosami na korpus i niskimi kopnięciami. Dystans 5 rund raczej będzie faworyzował tutaj Fonta, ponieważ w ostatnim czasie Aldo zdarzało się słabnąć w końcowych rundach, pomimo udanego początku. Myślę jednak, że Brazylijczyk zdoła sobie wypracować odpowiednią przewagę, by ostatecznie zwyciężyć po bliskiej decyzji na kartach sędziowskich. Typ: Jose Aldo przez jednogłośną decyzję

Jacek Łosak: Chociaż obaj są w tym samy wieku, to spokojnie można powiedzieć, że będzie to starcie starego wilka z młodym wilczkiem. Aldo to były mistrz i zawodnik górujący doświadczeniem nad Fontem. I chociaż Rob jest faworytem nadchodzącego boju, niedocenianie Aldo w tym starciu może być poważnym błędem. Font zapowiada, że będzie chciał pójść z Jose na stójkową wojnę, ale jednocześnie chce trzymać byłego mistrza na dystans swoimi ciosami prostymi. Nie wiem jednak czy stójkowa próba sił z takim wyjadaczem jak Aldo to dobry pomysł. Starcie zapowiada się wyśmienicie. Obaj zawodnicy mają mistrzowskie ambicje, co jeszcze bardziej podkręca atmosferę tego pojedynku. Moim zdaniem walka będzie bardziej wyrównany niż widzą to bukmacherzy, a szala zwycięstwa przechyli się na stronę Aldo, który wygra pojedynek przed czasem.

Redaktorzy typujący Fonta: Jakub Madej
Redaktorzy typujący Aldo: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys

Brad Riddell vs. Rafael Fiziev

Bartłomiej Zubkiewicz: Spektakularne zestawienie dwóch fantastycznych stójkowiczów, które zapowiada się na najlepszą walkę wieczoru tej gali. Obaj panowie mieli okazję do wspólnych sparingów w Tiger Muay Thai. Zarówno Riddell i Fiziev są w bardzo dobrym momencie swoich karier – Nowozelandczyk wygrał 7 walk z rzędu, kiedy to „Ataman” wygrał 4 pojedynki z rzędu. Według mnie z tej dwójki to Riddell jest bardziej poukładany i bardziej bazuje na podstawach, kiedy to Fiziev ma bardziej ekwilibrystyczny styl walki. Mam wrażenie, że Fiziev będzie w stanie wciągnąć Riddella w swoją grę i zachęci go do wymian, z których to on głównie będzie wychodził zwycięsko. Nie podejrzewam, że zobaczymy w tej walce zbyt wiele parteru, a panowie zdecydują się rozegrać ten pojedynek w stójce, w której Fiziev będzie minimalnie lepszy. Sądzę, że „Ataman” wygra te starcie przez decyzję sędziowską.

Jakub Madej: Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Fiziev pokazywał się z naprawdę dobrej strony. Wypunktowanie w świetny sposób Marca Diakiesego, znokautowanie Renato Moicano czy wypunktowanie Bobby’ego Greena pokazało, że jest to jeden z czołowych zawodnik wagi lekkiej w UFC. Brad Riddell będzie dla niego niezwykle trudnym wyzwaniem, jednak bardzo dobra stójka powinna wystarczyć „Atamanowi”, aby odnieść zwycięstwo. Spodziewam się tutaj wyrównanego starcia, które toczyć się będzie głównie w stójce. Młodszy z zawodników ostatecznie powinien wygrać na punkty, odnosząc kolejne, ważne zwycięstwo.

Redaktorzy typujący Riddella:
Redaktorzy typujący Fizieva: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej

Clay Guida vs. Leonardo Santos

Redaktorzy typujący Guidę:
Redaktorzy typujący Santosa: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej

Jimmy Crute vs. Jamahal Hill

Jakub Madej: Niefortunne zakończenie ostatniej walki zawodnika z Australii sprawiło, że czekałem na jego powrót. Rozprawienie się w pierwszych rundach z Michałem Oleksiejczukiem i Modestasem Bukauskasem pokazało, że jest to zawodnik, który w perspektywie kolejnych kilku lat może być bliski walk o pas. Potencjał w tym zawodniku jest spory, a Jamahal Hill może być dobrym rywalem, aby udanie wrócić do klatki. Nie zdziwi mnie żadne rozstrzygnięcie w tym starciu, jednak typuję wygraną Jimmy’ego przed czasem – zarówno nokaut, jak i poddanie jest tutaj możliwe.

Redaktorzy typujący Crute’a: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Hilla: Bartłomiej Zubkiewicz

Brendan Allen vs. Chris Curtis

Bartłomiej Zubkiewicz: Brendan Allen nie ma szczęścia – Chris Curtis jest trzecim rywalem, z którym zaplanowali mu pojedynek na gali UFC Vegas 44. Początkowo miał zmierzyć się z Bradem Tavaresem, który wypadł z pojedynku i zastąpił go Roman Dolidze. Ten też wypadł z pojedynku z Allenem i ostatecznie ten zmierzy się z Chrisem Curtisem. „Action Man” szybko wróci do oktagonu po świetnym debiucie w UFC, do którego doszło na listopadowej gali UFC 268. Wtedy to znokautował faworyzowanego Phila Hawesa. Curtis 15 z 27 wygranych w karierze zdobywał przez KO/TKO, lecz uważam, że nie będzie w stanie wygrać z Allenem. Brendan ma świetne warunki fizyczne i będzie zdecydowanie większy od swojego przeciwnika. „All In” to porządny grappler i myślę, że będzie planował kontrolować walkę w stójce w dystansie, a kiedy dostanie szansę to obali przeciwnika i tam będzie szukał poddania. Według mnie Allen wygra ten pojedynek przez decyzję sędziowską, a być może uda mu się poddać Curtisa.

Jacek Łosak: Chris Curtis wszedł z przytupem do organizacji UFC. Podczas gali UFC 268 znokautował faworyzowanego Phila Hawesa i dopisał tym samy do swojego rekordu szóstą wygraną z rzędu. W drugim boju dla UFC będzie chciał przedłużyć tę serię, ale zderzenie z Brendanem Allenem może okazać się dla niego bolesne. Brendan jest na fali dwóch wygranych z rzędu w organizacji UFC i zapewne postawi w nadchodzącym starciu na swoje umiejętności parterowe i właśnie w tej płaszczyźnie upatruję jego wygranej. Curtis może oczywiście trafić Allena, ale myślę, że prędzej Brendan sprowadzi walkę do parteru i tam podda Chrisa. Stawiam jednak dopiero na to, że zrobi to w drugiej lub trzeciej rundzie.

Redaktorzy typujący Allena: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Curtisa:

Bryan Barberena vs. Darian Weeks

Krzysztof Kordys: Barberena przegrał 3 z 4 ostatnich pojedynków, a kolejna porażka może oznaczać dla niego zwolnienie z szeregów największej organizacji MMA na świecie. Tym razem naprzeciwko niego w oktagonie stanie debiutujący w oktagonie Darian Weeks. 28-latek ma za sobą bogatą karierę amatorską oraz 5 zawodowych pojedynków, w których za każdym razem wygrywał przed czasem. Bryan lubi wywierać presję i napierać nieustannie w kierunku rywala. Jeśli Weeks będzie szukał przeniesienia akcji do parteru, to taki styl walki rywala może mu to zadanie ułatwić. Typuję jednak, że Weeks zdecyduje się na stójkową potyczkę z Bryanem, co będzie dobrym znakiem dla Barbereny. Jeśli uda mu się wciągnąć Dariana w otwartą wymianę to prawdopodobnym scenariuszem jest wygrana „Bam Bama” przez nokaut. Dla Weeksa pojedynek z Barbereną, który jest doskonale obeznany w walkach na najwyższym szczeblu, na tym etapie rozwoju jest raczej zbyt wymagającym wyzwaniem. Typ: Bryan Barberena przez TKO, runda 2

Redaktorzy typujący Barberenę: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Weeksa:

Maki Pitolo vs. Duško Todorović

Redaktorzy typujący Pitolo:
Redaktorzy typujący Todorovicia: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej

Manel Kape vs. Zhalgas Zhumagulov

Redaktorzy typujący Kape’a: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Zhumagulova: Jakub Madej

Jake Matthews vs. Jeremiah Wells

Redaktorzy typujący Matthewsa: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Wellsa:

Cheyanne Buys vs. Mallory Martin

Redaktorzy typujący Buysa: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Martina: Jakub Madej

Alonzo Menifield vs. William Knight

Redaktorzy typujący Menifielda:Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Knighta: Krzysztof Kordys

Claudio Puelles vs. Chris Gruetzemacher

Redaktorzy typujący Puellesa: Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Gruetzemachera: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys

Alex Morono vs. Mickey Gall

Redaktorzy typujący Morono: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Galla:

Louis Smolka vs. Vince Morales

Redaktorzy typujący Smolkę: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej
Redaktorzy typujący Moralesa:

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Roshi

Vale Tudo
Championship

28,054 komentarzy 93,215 polubień

Redaktorzy typujący Riddella:

:mamedwhat:

Redaktorzy typujący Aldo: Bartłomiej Zubkiewicz, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys

Rowniez licze ze Aldo zaskoczy :tysonhappy:

Odpowiedz 3 polubień

Dijaz

WSOF
Light Heavyweight

3,392 komentarzy 6,493 polubień

Spoko typy, tylko, że Riddel wygra :kis:

Odpowiedz 1 Like

kaczka94

Moderator

3,995 komentarzy 9,051 polubień

:mamedwhat:

Szczerze też mnie to dziwi mimo, że kibicuje w tej walce Fizievowi, który kondycyjnie jest dużo słabszy. Wyczuwam splita w którąś stronę.

Odpowiedz 1 Like