UFC Fight Night: Santos vs Walker typowanie redakcyjne

Już w tę sobotę gala UFC Fight Night: Santos vs Walker! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Jacek Łosak: Zarówno Santos jak i Walker zapowiadają, że chcą wygrać nadchodzące starcie przez nokaut i faktycznie wygląda na to, że takie zakończenie walki wisi w powietrzu. Wydaje mi się jednak, że to Santos ma większe szanse na zwycięstwo przez KO. Thiago jest wprawdzie po trzech przegranych z rzędu, ale zapowiada, że po dawnych kontuzjach i problemach nie ma już śladu. Jeśli więc wyjdzie do walki w takiej formie jak w starciu z Jankiem Błachowiczem czy Jimim Manuwą powinien wygrać przed czasem z chaotycznie walczącym Walkerem.

Rafał Grabosz: Rada dla fanów: lepiej nie mrugać podczas tej walki. Czy „Szalony Johnny” znów spektakularnie znokautuje, a może „Młot” wróci na zwycięską ścieżkę po trzech porażkach z rzędu? Odpowiedzi na nurtujące pytania poznamy w weekend. Zarówno jeden, jak i drugi słyną z ogromnej eksplozywności, która czyni ich niezwykle niebezpiecznymi zawodnikami. W ostatniej konfrontacji reprezentanta klubu American Top Team dało się dostrzec większe wyrachowanie w oktagonie i znaczne ograniczenie bezpardonowych szarż, co koniec końców nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, lecz takie podejście w nadchodzącym starciu może zaprocentować. Uważam, że były pretendent do tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej UFC przewyższa umiejętnościami najbliższego przeciwnika. Sądzę, iż Walker – tak jak ma to w zwyczaju – wraz z pierwszym gongiem ruszy do przodu i będzie starał się jak najszybciej rozstrzygnąć bój na swoją korzyść. W mojej opinii Santosowi uda się przetrwać napór w premierowej odsłonie i w kolejnych pięciu minutach rozprawi się w stójce z wycieńczonym już rywalem.

Krzysztof Kordys: W walce wieczoru zbliżającej się gali UFC spotka się dwóch specjalistów od nokautów i najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na ten pojedynek jest szybkie skończenie przed czasem. Obaj Brazylijczycy uderzają bardzo mocno, jeden cios może tutaj zmienić oblicze całego starcia i żaden rezultat nie powinien być szczególnie dziwiący. Faktem jest, że Thiago Santos mierzył się i wygrywał ze zdecydowanie lepszymi rywalami. Wręcz do przesady widowiskowo walczący Walker z łatwością odprawiał swoich pierwszych przeciwników w UFC, ale następnie został powstrzymany przez Andersona i Krylova, którzy obnażyli jego braki. Do oktagonu wejdzie jednak po triumfie z Ryanem Spannem, natomiast Santos ma za sobą trzy porażki z rzędu. Pierwszą z nich był mistrzowski pojedynek z Jonesem, z którego „Marreta” wyszedł z kontuzją obu kolan. Uważam, że poważny uraz i operacja negatywnie wpłynęły na dalszą karierę Thiago. Ucierpiała jego eksplozywność, a to jest jeden z głównych atutów Johnny’ego. Moim zdaniem Walker wciąż się rozwija i jest on w stanie wyeliminować część błędów, które nadal licznie popełnia, a z drugiej strony istnieje spore ryzyko, że Santos może już nie nadążać za młodszymi, zdrowszymi zawodnikami. Walka ta będzie odpowiedzią na pytanie, który z nich może realnie myśleć o mierzeniu się ze ścisłą czołówką wagi półciężkiej. Typuję, że Walker agresywnie zaatakuje mniej mobilnego Santosa i znokautuje go już w pierwszej rundzie. Typ: Johnny Walker przez KO, runda 1

(Kurs na Walkera w rundzie pierwszej w Betclic: 5,50)

Redaktorzy typujący Santosa: Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Walkera: Bartłomiej, Krzysztof

Bartłomiej Zubkiewicz: Kevin Holland wróci po dwóch porażkach z rzędu z czołowymi średnimi żeby zmierzyć się z młodszym z braci Daukaus. Holland przegrał dwa ostatnie pojedynki przez braki parterowe, nad którymi teraz pracował wraz z byłym mistrzem UFC, Johnym Hendricksem. Według mnie ten zawodnik to materiał na absolutną czołówkę dywizji do 77 i 84 kilogramów. Jego poprzedni rywale nie potrafili skończyć go przed czasem, a on sam był cały czas w walce. Według mnie Holland wybroni próby obaleń przeciwnika, który nie ukrywa, że jest gotowy na to, aby w nudnym dla fanów stylu pokonać Kevina i sam będzie kontrolował to gdzie odbywać się będzie pojedynek. Według mnie „Trailblazer” będzie w stanie znokautować swojego przeciwnika i zrobi to w drugiej rundzie starcia.

Redaktorzy typujący Hollanda: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Daukausa:

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy nie mają w ostatnim czasie najlepszej passy i pilnie potrzebują zwycięstwa, aby nie musieć obawiać się o utrzymanie posady w największej organizacji MMA na świecie. Jest to zestawienie dwóch efektownie walczących wojowników, których starcia rzadko dochodzą do decyzji sędziowskich. Oliveira dysponuje mocnym uderzeniem oraz przydatnym wyszkoleniem zapaśniczym. Są to aspekty, dzięki którym może pokonać Niko, jednak coraz słabsza forma i kondycja Brazylijczyka sprawiają, że faworyzuję w tym starciu Price’a. Nieszablonowy „The Hybrid” najpewniej wciągnie „Kowboja” w otwarty pojedynek, co powinno doprowadzić do kolejnego skończenia przed czasem w jego wykonaniu. Oliveira większość swoich walk przegrywał przez poddanie, jednak wiele wskazuje na to, że podczas sobotniej gali może zostać znokautowany przez Amerykanina i właśnie ku takiej opcji się skłaniam. Typ: Niko Price przez TKO, runda 2

(Kurs na Price’a przez TKO/KO w Betclic: 2,50)

Redaktorzy typujący Price’a: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Oliveirę:

Bartłomiej Zubkiewicz: Zestawienie Cirkunova i Jotki jest niezwykle interesujące z wielu względów. Przede wszystkim dla Cirkunova będzie to debiut w dywizji do 84 kilogramów, a jest to zawodnik, który podczas swoich walk prezentował siłę fizyczną poddając m.in. Jimmy’ego Crute czy Patricka Cumminsa. Ostatnio walczy on jednak w kratkę, przeplatając wygrane przegranymi. Dla Polaka będzie to powrót po przegranej z Seanem Stricklandem. Przed tym starciem wygrał on trzy walki z rzędu. Wielką niewiadomą jest forma Cirkunova w nowej dla niego kategorii wagowej, lecz myślę, że może on się dobrze zaadaptować w nowej dywizji. Jotko będzie zapewne szybszy od swojego przeciwnika, lecz ten powinien mieć przewagę siły. Myślę, że Cirkunov może wygrać ten pojedynek przez decyzję sędziowską albo nawet i podda swojego przeciwnika.

Redaktorzy typujący Cirkunova: Bartłomiej
Redaktorzy typujący Jotko: Jacek, Krzysztof, Rafał

Jacek Łosak: Alexander Hernandez jest dużym faworytem nadchodzącego starcia z Mikiem Breedenem. Chociaż nie przewyższa znacząco rywala doświadczeniem w zawodowym MMA, to od 2018 roku toczy swoje boje pod banderą UFC i w oktagonie pokonał takich zawodników jak Beneil Dariush czy Francisco Trinaldo. Dla Mike’a Breedena starcie z Hernandezem będzie natomiast debiutem w najważniejszym oktagonie świata. Do UFC próbował się już dostać w zeszłym roku, ale przegrał walkę na gali z cyklu Contender Series. Na wejściu do UFC nie będzie miał łatwego zadania i nie wydaje mi się, żeby dał radę pokonać Hernandeza, który wygra z nim z na punkty.

Redaktorzy typujący Hernandeza: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Breedena:

Rafał Grabosz: Pokuszę się o stwierdzenie, że dysponujący świetnym arsenałem technik Solecki, który coraz śmielej dobija się do rankingu kategorii lekkiej UFC, powoli wyrasta na poważnego gracza w tej dywizji. Fantastycznie obrazują to jego dwa ostatnie pojedynki. Poddać wytrzymałego Austina Hubbarda oraz zneutralizować wybitną grę parterową Jima Millera to nie lada wyczyn. Jestem przekonany, że w aspekcie grapplingowym będzie w stanie kontrolować Gordona, który zawodził w ważniejszych walkach, i w konsekwencji uda mu się go poddać.

Redaktorzy typujący Soleckiego: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Gordona:

Jacek Łosak:

Redaktorzy typujący Shevchenko: Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący O’Nell: Bartłomiej, Krzysztof

Krzysztof Kordys: W mojej opinii Karol Rosa słusznie jest zdecydowaną faworytką tego starcia i ciężko jest znaleźć argumenty przemawiającą w tym starciu za Correią. Bethe udanie rozpoczęła swoją przygodę z UFC, ale od czasu fatalnej porażki z Rondą Rousey, która miała miejsce w 2015 roku, udało jej się wygrać tylko dwie walki. Naprzeciwko niej stanie tym razem o jedenaście lat młodsza Rosa, która zwyciężyła w trzech pojedynkach z rzędu od momentu dołączenia do amerykańskiej organizacji. Po Bethe nie należy już oczekiwać zbyt wiele, natomiast Karol wciąż ma szerokie pole do rozwoju. Rosa jest solidną grapplerką i typuję, że tak samo jak w przypadku poprzednich występów, tak i tym razem skuteczne obalenia zagwarantują jej zwycięstwo na punkty. Typ: Karol Rosa przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Rosę: Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Correię: Jacek

Krzysztof Kordys:

Redaktorzy typujący Mullarkey:
Redaktorzy typujący Smith: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał

Redaktorzy typujący Andrade: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Pirrello:

Redaktorzy typujący Young: Krzysztof
Redaktorzy typujący Egger: Jacek, Bartłomiej, Rafał

Redaktorzy typujący Pereza: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Eduardo:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,181 komentarzy 3,320 polubień

UFC Fight Night: Santos vs Walker typowanie redakcyjne​

Już w tę sobotę gala UFC Fight Night: Santos vs Walker! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Jacek Łosak: Zarówno Santos jak i Walker zapowiadają, że chcą wygrać nadchodzące starcie przez nokaut i faktycznie wygląda na to, że takie zakończenie walki wisi w powietrzu. Wydaje mi się jednak, że to Santos ma większe szanse na zwycięstwo przez KO. Thiago jest wprawdzie po trzech przegranych z rzędu, ale zapowiada, że po dawnych kontuzjach i problemach nie ma już śladu. Jeśli więc wyjdzie do walki w takiej formie jak w starciu z Jankiem Błachowiczem czy Jimim Manuwą powinien wygrać przed czasem z chaotycznie walczącym Walkerem.

Rafał Grabosz: Rada dla fanów: lepiej nie mrugać podczas tej walki. Czy "Szalony Johnny" znów spektakularnie znokautuje, a może "Młot" wróci na zwycięską ścieżkę po trzech porażkach z rzędu? Odpowiedzi na nurtujące pytania poznamy w weekend. Zarówno jeden, jak i drugi słyną z ogromnej eksplozywności, która czyni ich niezwykle niebezpiecznymi zawodnikami. W ostatniej konfrontacji reprezentanta klubu American Top Team dało się dostrzec większe wyrachowanie w oktagonie i znaczne ograniczenie bezpardonowych szarż, co koniec końców nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, lecz takie podejście w nadchodzącym starciu może zaprocentować. Uważam, że były pretendent do tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej UFC przewyższa umiejętnościami najbliższego przeciwnika. Sądzę, iż Walker - tak jak ma to w zwyczaju - wraz z pierwszym gongiem ruszy do przodu i będzie starał się jak najszybciej rozstrzygnąć bój na swoją korzyść. W mojej opinii Santosowi uda się przetrwać napór w premierowej odsłonie i w kolejnych pięciu minutach rozprawi się w stójce z wycieńczonym już rywalem.

Krzysztof Kordys: W walce wieczoru zbliżającej się gali UFC spotka się dwóch specjalistów od nokautów i najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na ten pojedynek jest szybkie skończenie przed czasem. Obaj Brazylijczycy uderzają bardzo mocno, jeden cios może tutaj zmienić oblicze całego starcia i żaden rezultat nie powinien być szczególnie dziwiący. Faktem jest, że Thiago Santos mierzył się i wygrywał ze zdecydowanie lepszymi rywalami. Wręcz do przesady widowiskowo walczący Walker z łatwością odprawiał swoich pierwszych przeciwników w UFC, ale następnie został powstrzymany przez Andersona i Krylova, którzy obnażyli jego braki. Do oktagonu wejdzie jednak po triumfie z Ryanem Spannem, natomiast Santos ma za sobą trzy porażki z rzędu. Pierwszą z nich był mistrzowski pojedynek z Jonesem, z którego "Marreta" wyszedł z kontuzją obu kolan. Uważam, że poważny uraz i operacja negatywnie wpłynęły na dalszą karierę Thiago. Ucierpiała jego eksplozywność, a to jest jeden z głównych atutów Johnny'ego. Moim zdaniem Walker wciąż się rozwija i jest on w stanie wyeliminować część błędów, które nadal licznie popełnia, a z drugiej strony istnieje spore ryzyko, że Santos może już nie nadążać za młodszymi, zdrowszymi zawodnikami. Walka ta będzie odpowiedzią na pytanie, który z nich może realnie myśleć o mierzeniu się ze ścisłą czołówką wagi półciężkiej. Typuję, że Walker agresywnie zaatakuje mniej mobilnego Santosa i znokautuje go już w pierwszej rundzie. Typ: Johnny Walker przez KO, runda 1

(Kurs na Walkera w rundzie pierwszej w Betclic: 5,50)

Redaktorzy typujący Santosa: Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący Walkera: Bartłomiej, Krzysztof

Bartłomiej Zubkiewicz: Kevin Holland wróci po dwóch porażkach z rzędu z czołowymi średnimi żeby zmierzyć się z młodszym z braci Daukaus. Holland przegrał dwa ostatnie pojedynki przez braki parterowe, nad którymi teraz pracował wraz z byłym mistrzem UFC, Johnym Hendricksem. Według mnie ten zawodnik to materiał na absolutną czołówkę dywizji do 77 i 84 kilogramów. Jego poprzedni rywale nie potrafili skończyć go przed czasem, a on sam był cały czas w walce. Według mnie Holland wybroni próby obaleń przeciwnika, który nie ukrywa, że jest gotowy na to, aby w nudnym dla fanów stylu pokonać Kevina i sam będzie kontrolował to gdzie odbywać się będzie pojedynek. Według mnie "Trailblazer" będzie w stanie znokautować swojego przeciwnika i zrobi to w drugiej rundzie starcia.

Redaktorzy typujący Hollanda: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Daukausa:

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy nie mają w ostatnim czasie najlepszej passy i pilnie potrzebują zwycięstwa, aby nie musieć obawiać się o utrzymanie posady w największej organizacji MMA na świecie. Jest to zestawienie dwóch efektownie walczących wojowników, których starcia rzadko dochodzą do decyzji sędziowskich. Oliveira dysponuje mocnym uderzeniem oraz przydatnym wyszkoleniem zapaśniczym. Są to aspekty, dzięki którym może pokonać Niko, jednak coraz słabsza forma i kondycja Brazylijczyka sprawiają, że faworyzuję w tym starciu Price'a. Nieszablonowy "The Hybrid" najpewniej wciągnie "Kowboja" w otwarty pojedynek, co powinno doprowadzić do kolejnego skończenia przed czasem w jego wykonaniu. Oliveira większość swoich walk przegrywał przez poddanie, jednak wiele wskazuje na to, że podczas sobotniej gali może zostać znokautowany przez Amerykanina i właśnie ku takiej opcji się skłaniam. Typ: Niko Price przez TKO, runda 2

(Kurs na Price'a przez TKO/KO w Betclic: 2,50)

Redaktorzy typujący Price'a: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Oliveirę:

Bartłomiej Zubkiewicz: Zestawienie Cirkunova i Jotki jest niezwykle interesujące z wielu względów. Przede wszystkim dla Cirkunova będzie to debiut w dywizji do 84 kilogramów, a jest to zawodnik, który podczas swoich walk prezentował siłę fizyczną poddając m.in. Jimmy'ego Crute czy Patricka Cumminsa. Ostatnio walczy on jednak w kratkę, przeplatając wygrane przegranymi. Dla Polaka będzie to powrót po przegranej z Seanem Stricklandem. Przed tym starciem wygrał on trzy walki z rzędu. Wielką niewiadomą jest forma Cirkunova w nowej dla niego kategorii wagowej, lecz myślę, że może on się dobrze zaadaptować w nowej dywizji. Jotko będzie zapewne szybszy od swojego przeciwnika, lecz ten powinien mieć przewagę siły. Myślę, że Cirkunov może wygrać ten pojedynek przez decyzję sędziowską albo nawet i podda swojego przeciwnika.

Redaktorzy typujący Cirkunova: Bartłomiej
Redaktorzy typujący Jotko: Jacek, Krzysztof, Rafał

Jacek Łosak: Alexander Hernandez jest dużym faworytem nadchodzącego starcia z Mikiem Breedenem. Chociaż nie przewyższa znacząco rywala doświadczeniem w zawodowym MMA, to od 2018 roku toczy swoje boje pod banderą UFC i w oktagonie pokonał takich zawodników jak Beneil Dariush czy Francisco Trinaldo. Dla Mike'a Breedena starcie z Hernandezem będzie natomiast debiutem w najważniejszym oktagonie świata. Do UFC próbował się już dostać w zeszłym roku, ale przegrał walkę na gali z cyklu Contender Series. Na wejściu do UFC nie będzie miał łatwego zadania i nie wydaje mi się, żeby dał radę pokonać Hernandeza, który wygra z nim z na punkty.

Redaktorzy typujący Hernandeza: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Breedena:

Rafał Grabosz: Pokuszę się o stwierdzenie, że dysponujący świetnym arsenałem technik Solecki, który coraz śmielej dobija się do rankingu kategorii lekkiej UFC, powoli wyrasta na poważnego gracza w tej dywizji. Fantastycznie obrazują to jego dwa ostatnie pojedynki. Poddać wytrzymałego Austina Hubbarda oraz zneutralizować wybitną grę parterową Jima Millera to nie lada wyczyn. Jestem przekonany, że w aspekcie grapplingowym będzie w stanie kontrolować Gordona, który zawodził w ważniejszych walkach, i w konsekwencji uda mu się go poddać.

Redaktorzy typujący Soleckiego: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Gordona:

Jacek Łosak:

Redaktorzy typujący Shevchenko: Jacek, Rafał
Redaktorzy typujący O'Nell: Bartłomiej, Krzysztof

Krzysztof Kordys: W mojej opinii Karol Rosa słusznie jest zdecydowaną faworytką tego starcia i ciężko jest znaleźć argumenty przemawiającą w tym starciu za Correią. Bethe udanie rozpoczęła swoją przygodę z UFC, ale od czasu fatalnej porażki z Rondą Rousey, która miała miejsce w 2015 roku, udało jej się wygrać tylko dwie walki. Naprzeciwko niej stanie tym razem o jedenaście lat młodsza Rosa, która zwyciężyła w trzech pojedynkach z rzędu od momentu dołączenia do amerykańskiej organizacji. Po Bethe nie należy już oczekiwać zbyt wiele, natomiast Karol wciąż ma szerokie pole do rozwoju. Rosa jest solidną grapplerką i typuję, że tak samo jak w przypadku poprzednich występów, tak i tym razem skuteczne obalenia zagwarantują jej zwycięstwo na punkty. Typ: Karol Rosa przez jednogłośną decyzję

Redaktorzy typujący Rosę: Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Correię: Jacek

Krzysztof Kordys:

Redaktorzy typujący Mullarkey:
Redaktorzy typujący Smith: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał

Redaktorzy typujący Andrade: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Pirrello:

Redaktorzy typujący Young: Krzysztof
Redaktorzy typujący Egger: Jacek, Bartłomiej, Rafał

Redaktorzy typujący Pereza: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Rafał
Redaktorzy typujący Eduardo:

Odpowiedz polub

click to expand...