Wielka gala UFC 302 podczas której Islam Makhachev bronić będzie pasa przeciwko Dustinowi Poirierowi. W polskim akcencie, Michał Oleksiejczuk ponownie wejdzie do klatki największej organizacji MMA na świecie. Jego rywalem będzie mocny Kevin Holland.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Islam Makhachev (1,17) vs Dustin Poirier (4,89)

Redaktorzy typujący Makhacheva: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Poiriera:

Jacek Łosak: Islam Makhachev jest zdecydowanym faworytem zbliżającego się starcia. Jedyną szansę na wygraną Dustina Poiriera w walce o pas widzę w szybkim nokaucie. Amerykanin ma lepszą stójkę od Islama i na pewno w niej będzie szukał zwycięstwa. Ostatecznie jednak Islam również całkiem nieźle radzi sobie w wymianach, a dodatkowo ma w odwodzie swoją główną broń, czyli zapasy. Dustin wydaje się być bardzo zdeterminowany i sam zapowiada, że będzie to dla niego ostatnia szansa na zdobycie pasa. Jeśli więc pójdzie na całość i uda mu się wciągnąć Islama w mocne wymiany, być może wygra. Nie sądzę jednak, aby Makhachev zdecydował się na taki sposób prowadzenia pojedynku. Być można początkowo spróbuje swoich sił w wymianach pięściarskich, ale ostatecznie przeniesie walkę do parteru i tam prędzej czy później podda Dustina. Postawię na wygraną Islama w drugiej rundzie.

Michał Tkaczuk: Dustin Poirier stanie przed ostatnią najprawdopodobniej szansą zdobycia pasa kategorii lekkiej UFC. Naprzeciw niego stanie mistrz w osobie mocnego zapaśnika, jakim jest Islam Makhachev. Poirier ma po swojej stronie atuty bokserskie, natomiast Dagestańczyk jest ciężki do trafienia. Poza jedyną w karierze porażką mało komu się ta sztuka powiodła. Makhachev to przede wszystkim silny i szybki zapaśnik, który znakomicie kontroluje pozycję z góry. Poirier zapewne skupił się na tym elemencie podczas przygotowań, natomiast wątpię, aby to wystarczyło na Islama, który stylem przypomina pogromcę Amerykanina, czyli swojego obecnie trenera Khabiba Nurmagomedova. Spodziewam się poddania ze strony mistrza w drugiej rundzie pojedynku.

Sean Strickland (1,38) vs Paulo Costa (2,98)

Redaktorzy typujący Stricklanda: Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Costę: Michał, Aleksander

Aleksander Rupik: Pięciorundowe (!) starcie na szczycie dywizji średniej. Były mistrz Sean Strickland podejmie byłego pretendenta do tytułu Paulo Costę. Moim zdaniem ten pojedynek ma potencjał na Walkę Wieczoru. Obaj panowie mają coś do udowodnienia. Strickland uważa, że nie przegrał ostatniego pojedynku z Dricusem Du Plessisem w styczniu i chce doprowadzić do mistrzowskiego rewanżu. Costa pokazał się ze świetnej strony w wyrównanym boju z Robertem Whittakerem w lutym i to on był najbliżej skończenia swojego rywala pod koniec pierwszej rundy. W dodatku Brazylijczyk w przygotowaniach mocno szlifował swój boks – dziedzinę, w której doskonale odnajduje się Strickland. Kluczem do zwycięstwa Stricklanda jest utrzymywanie swojego tempa i skuteczne użycie jabu. Costa będzie musiał wykazać się większą wszechstronnością, trafiać kopnięciami, może pójść w zapasy. Uważam, że szanse są bardzo wyrównane, wygra Strickland przez decyzję lub Costa przez nokaut. Tym razem postawię na Paulo Costę – nokaut, runda 3.

Jacek Łosak: Wydaje mi się, że w tym pojedynku wszystko będzie zależało od tego, który zawodnik narzuci rywalowi swój styl walki. Paulo Costa zapewne będzie szukał szybkiego nokautu, a Strickland będzie chciał go wciągnąć w walkę na pełnym dystansie. Pięściarsko Strickland wydaje się być lepszym zawodnikiem. Dodatkowo potrafi w dobrym tempie przewalczyć cały pojedynek. Jeśli Strickland nie da się wciągnąć w mocne wymiany i będzie punktował Costę, ostatecznie wygra ten pojedynek na punkty.

Kevin Holland (1,33) vs Michał Oleksiejczuk (3,22)

Redaktorzy typujący Hollanda: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Oleksiejczuka:

Jacek Łosak: Michał staje przed dużą szansą. Nie jest jednak faworytem zbliżającego się starcia. Kevin Holland jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem i jest przekonany, że będzie starał się iść z Polakiem na wymiany. Znając słabe strony Michała postawi na walkę w parterze. Być może na początku walki Polak dobrze trafi i zaskoczy szybką wygraną, ale postawię w tym pojedynku na Hollanada i zwycięstwo przez poddanie w pierwszej lub drugiej rundzie.

Jakub Madej: Niezwykle trudne wyzwanie przed Michałem Oleksiejczukiem. Jak wszyscy wiedzą, Polak preferuje walkę w stójce, jednak tam Kevin Holland jest dobry. Wszyscy też wiedzą, że Oleksiejczuk nie przepada za walką w parterze, a tam solidny jest Amerykanin. Jeśli więc Hollandowi uda się sprowadzić walkę do parteru, to może być ogromnym zagrożeniem dla zawodnika z Polski. Najbardziej zwróciłbym tu uwagę na duszenia d’arce, które Holland ma bardzo dobrze opanowane i którymi poddawał Tima Meansa i Michaela Chiesę. Nie zdziwię się jednak, jeśli starcie potrwa pełne trzy rundy, jednak na pełnym dystansie także spodziewam się kontroli Kevina Hollanda, który nawet w stójce może stanowić spore wyzwanie dla Michała Oleksiejczuka. Typ: Kevin Holland przez poddanie.

Michał Tkaczuk: Bardzo ciężki test przed Polakiem. Kevin Holland wraca do kategorii średniej, gdzie mieścił się w czołowej dziesiątce rankingu oraz zanotował świetny 2020 roku, kiedy to wygrał 5 pojedynków. Amerykanin po swojej stronie ma zdecydowaną przewagę warunków fizycznych. Mowa aż o 18 centymetrach różnicy w zasięgu. Holland to również bardzo dobry stójkowicz, który chętnie korzysta z ciosów sierpowych. Michała boks jest również świetny, jednak przedrzeć się przez zasięg Amerykanina i atakowanie twarzy oraz korpusu będzie ciężkie. Ponadto „Trailblazer” potrafi również wyczarować poddanie, choć hegemonem zapaśniczym nie jest. Bardzo chciałbym się mylić, natomiast myślę, że Holland wygra pojedynek przez poddanie w drugiej odsłonie. Sercem oczywiście jestem za naszym zawodnikiem.

Jailton Almeida (1,30) vs Alexander Romanov (3,44)

Redaktorzy typujący Almeidę: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Romanova:

Randy Brown (1,55) vs Elizeu Zaleski dos Santos (2,41)

Redaktorzy typujący Browna: Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Zaleskiego: Michał

César Almeida (1,81) vs Roman Kopylov (1,98)

Redaktorzy typujący Almeidę:
Redaktorzy typujący Kopylova: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander

Jakub Madej: Cesar Almeida to wciąż zawodnik niesprawdzony w mieszanych sztukach walki. Zadebiutował w UFC udanie, rozbijając Dylana Budkę, jednak Roman Kopylov będzie całkowicie innym rywalem. Brazylijczyka da się sprowadzić do parteru, pokazywali to Lucas Fernando i Dylan Budka w ostatnich walkach. Jeśli więc Roman Kopylov będzie do tego dążył, to jest w stanie skontrolować przeciwnika. Pamiętajmy jednak, że Rosjanin to głównie stójkowicz, który rzadko kiedy schodzi do parteru i preferuje walkę w stójce. Z Cesarem Almeidą niekoniecznie to jednak może zadziałać, dlatego też spodziewam się 33-latka włączającego w swoję grę obalenie, po których będzie chciał kontrolować rywala. Typ: Roman Kopylov przez poddanie.

Grant Dawson (1,18) vs Joe Solecki (4,64)

Redaktorzy typujący Dawsona: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Soleckiego:

Michał Tkaczuk: Starcie dwóch bardzo dobrych grapplerów w kategorii lekkiej, którzy mają dziury w stójce. Obydwaj wrócą po porażkach poniesionych przed czasem i to w pierwszych rundach. Stójka jednego, jak i drugiego, wydaje się trochę niepoukładana. Zadecydują najprawdopodobniej kotły zapaśnicze. Tam kluczowa będzie siła, szybkość oraz kondycja. Na papierze faworytem jest Dawson, natomiast nie można też wątpić w Soleckiego, który jest bardzo solidnym zawodnikiem w tak mocnej kategorii wagowej jak lekka. Nie spodziewam się, aby ten pojedynek skończył się przed czasem. Stawiam na wygraną Dawsona przez jednogłośną decyzję sędziów.

Philip Rowe (2,30) vs Jake Matthews (1,60)

Redaktorzy typujący Rowe’a: Jakub
Redaktorzy typujący Matthewsa: Jacek, Michał, Aleksander

Jakub Madej: Jedno ze starć, w których mam problem z wytypowaniem wygranego. Phil Rowe pod szyldem UFC ma już mocne zwycięstwa – odprawiał przed czasem Oriona Cosce, Jasona Witta i Niko Price’a. Ostatnia przegrana niejednogłośną decyzją sędziów z Neilem Magnym ujmy mu nie przynosi. Jake Matthews nie ma zwycięstw nad tak solidnymi rywalami, jak jego najbliższy rywal. Oczywiście ma więcej walk w UFC, walczy tu już przecież od blisko 10 lat, ale w dalszym ciągu nie przekonuje on mnie swoimi występami. Rowe ma szansę to ugrać, ale spodziewam się tu walki na pełnym dystansie. Nie zdziwi mnie jednak żaden rezultat. Typ: Phil Rowe decyzją sędziów.

Niko Price (3,01) vs Alex Morono (1,37)

Redaktorzy typujący Price’a: Jakub
Redaktorzy typujący Morono: Jacek, Michał, Aleksander

Aleksander Rupik: Walka pomiędzy dwoma twardzielami z dywizji półśredniej. Panowie już raz stali naprzeciw siebie w oktagonie – było to jednak lata temu, w 2017 roku. Wtedy przez TKO zwyciężył Niko Price, ale rezultat zmieniono na no-contest z powodu wykrycia w jego organizmie marihuany. Price przegrał swoje dwie ostatnie walki przez nokaut, więc będzie próbował odbić się od dna. Alex Morono stanowi jednak spore wyzwanie jako zawodnik doświadczony i bardzo regularny. Nie można wykluczyć jakiegoś szalonego KO ze strony efektownego Niko Price’a, jednak rozsądek podpowiada tutaj zwycięstwo Alexa Morono przez decyzję sędziów.

Mickey Gall (3,92) vs Bassil Hafez (1,24)

Redaktorzy typujący Galla:
Redaktorzy typujący Hafeza: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander

Ailín Pérez (1,51) vs Joselyne Edwards (2,51)

Redaktorzy typujący Pereza: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Edwardsa:

Mitch Raposo (3,05) vs Andre Lima (1,37)

Redaktorzy typujący Raposo:
Redaktorzy typujący Limę: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,172 komentarzy 3,276 polubień

Wielka gala UFC 302 podczas której Islam Makhachev bronić będzie pasa przeciwko Dustinowi Poirierowi. W polskim akcencie, Michał Oleksiejczuk ponownie wejdzie do klatki największej organizacji MMA na świecie. Jego rywalem będzie mocny Kevin Holland.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Islam Makhachev (1,17) vs Dustin Poirier (4,89)

Redaktorzy typujący Makhacheva: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Poiriera:

Jacek Łosak: Islam Makhachev jest zdecydowanym faworytem zbliżającego się starcia. Jedyną szansę na wygraną Dustina Poiriera w walce o pas widzę w szybkim nokaucie. Amerykanin ma lepszą stójkę od Islama i na pewno w niej będzie szukał zwycięstwa. Ostatecznie jednak Islam również całkiem nieźle radzi sobie w wymianach, a dodatkowo ma w odwodzie swoją główną broń, czyli zapasy. Dustin wydaje się być bardzo zdeterminowany i sam zapowiada, że będzie to dla niego ostatnia szansa na zdobycie pasa. Jeśli więc pójdzie na całość i uda mu się wciągnąć Islama w mocne wymiany, być może wygra. Nie sądzę jednak, aby Makhachev zdecydował się na taki sposób prowadzenia pojedynku. Być można początkowo spróbuje swoich sił w wymianach pięściarskich, ale ostatecznie przeniesie walkę do parteru i tam prędzej czy później podda Dustina. Postawię na wygraną Islama w drugiej rundzie.

Michał Tkaczuk: Dustin Poirier stanie przed ostatnią najprawdopodobniej szansą zdobycia pasa kategorii lekkiej UFC. Naprzeciw niego stanie mistrz w osobie mocnego zapaśnika, jakim jest Islam Makhachev. Poirier ma po swojej stronie atuty bokserskie, natomiast Dagestańczyk jest ciężki do trafienia. Poza jedyną w karierze porażką mało komu się ta sztuka powiodła. Makhachev to przede wszystkim silny i szybki zapaśnik, który znakomicie kontroluje pozycję z góry. Poirier zapewne skupił się na tym elemencie podczas przygotowań, natomiast wątpię, aby to wystarczyło na Islama, który stylem przypomina pogromcę Amerykanina, czyli swojego obecnie trenera Khabiba Nurmagomedova. Spodziewam się poddania ze strony mistrza w drugiej rundzie pojedynku.

Sean Strickland (1,38) vs Paulo Costa (2,98)

Redaktorzy typujący Stricklanda: Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Costę: Michał, Aleksander

Aleksander Rupik: Pięciorundowe (!) starcie na szczycie dywizji średniej. Były mistrz Sean Strickland podejmie byłego pretendenta do tytułu Paulo Costę. Moim zdaniem ten pojedynek ma potencjał na Walkę Wieczoru. Obaj panowie mają coś do udowodnienia. Strickland uważa, że nie przegrał ostatniego pojedynku z Dricusem Du Plessisem w styczniu i chce doprowadzić do mistrzowskiego rewanżu. Costa pokazał się ze świetnej strony w wyrównanym boju z Robertem Whittakerem w lutym i to on był najbliżej skończenia swojego rywala pod koniec pierwszej rundy. W dodatku Brazylijczyk w przygotowaniach mocno szlifował swój boks – dziedzinę, w której doskonale odnajduje się Strickland. Kluczem do zwycięstwa Stricklanda jest utrzymywanie swojego tempa i skuteczne użycie jabu. Costa będzie musiał wykazać się większą wszechstronnością, trafiać kopnięciami, może pójść w zapasy. Uważam, że szanse są bardzo wyrównane, wygra Strickland przez decyzję lub Costa przez nokaut. Tym razem postawię na Paulo Costę – nokaut, runda 3.

Jacek Łosak: Wydaje mi się, że w tym pojedynku wszystko będzie zależało od tego, który zawodnik narzuci rywalowi swój styl walki. Paulo Costa zapewne będzie szukał szybkiego nokautu, a Strickland będzie chciał go wciągnąć w walkę na pełnym dystansie. Pięściarsko Strickland wydaje się być lepszym zawodnikiem. Dodatkowo potrafi w dobrym tempie przewalczyć cały pojedynek. Jeśli Strickland nie da się wciągnąć w mocne wymiany i będzie punktował Costę, ostatecznie wygra ten pojedynek na punkty.

Kevin Holland (1,33) vs Michał Oleksiejczuk (3,22)

Redaktorzy typujący Hollanda: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Oleksiejczuka:

Jacek Łosak: Michał staje przed dużą szansą. Nie jest jednak faworytem zbliżającego się starcia. Kevin Holland jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem i jest przekonany, że będzie starał się iść z Polakiem na wymiany. Znając słabe strony Michała postawi na walkę w parterze. Być może na początku walki Polak dobrze trafi i zaskoczy szybką wygraną, ale postawię w tym pojedynku na Hollanada i zwycięstwo przez poddanie w pierwszej lub drugiej rundzie.

Jakub Madej: Niezwykle trudne wyzwanie przed Michałem Oleksiejczukiem. Jak wszyscy wiedzą, Polak preferuje walkę w stójce, jednak tam Kevin Holland jest dobry. Wszyscy też wiedzą, że Oleksiejczuk nie przepada za walką w parterze, a tam solidny jest Amerykanin. Jeśli więc Hollandowi uda się sprowadzić walkę do parteru, to może być ogromnym zagrożeniem dla zawodnika z Polski. Najbardziej zwróciłbym tu uwagę na duszenia d'arce, które Holland ma bardzo dobrze opanowane i którymi poddawał Tima Meansa i Michaela Chiesę. Nie zdziwię się jednak, jeśli starcie potrwa pełne trzy rundy, jednak na pełnym dystansie także spodziewam się kontroli Kevina Hollanda, który nawet w stójce może stanowić spore wyzwanie dla Michała Oleksiejczuka. Typ: Kevin Holland przez poddanie.

Michał Tkaczuk: Bardzo ciężki test przed Polakiem. Kevin Holland wraca do kategorii średniej, gdzie mieścił się w czołowej dziesiątce rankingu oraz zanotował świetny 2020 roku, kiedy to wygrał 5 pojedynków. Amerykanin po swojej stronie ma zdecydowaną przewagę warunków fizycznych. Mowa aż o 18 centymetrach różnicy w zasięgu. Holland to również bardzo dobry stójkowicz, który chętnie korzysta z ciosów sierpowych. Michała boks jest również świetny, jednak przedrzeć się przez zasięg Amerykanina i atakowanie twarzy oraz korpusu będzie ciężkie. Ponadto "Trailblazer" potrafi również wyczarować poddanie, choć hegemonem zapaśniczym nie jest. Bardzo chciałbym się mylić, natomiast myślę, że Holland wygra pojedynek przez poddanie w drugiej odsłonie. Sercem oczywiście jestem za naszym zawodnikiem.

Jailton Almeida (1,30) vs Alexander Romanov (3,44)

Redaktorzy typujący Almeidę: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Romanova:

Randy Brown (1,55) vs Elizeu Zaleski dos Santos (2,41)

Redaktorzy typujący Browna: Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Zaleskiego: Michał

César Almeida (1,81) vs Roman Kopylov (1,98)

Redaktorzy typujący Almeidę:
Redaktorzy typujący Kopylova: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander

Jakub Madej: Cesar Almeida to wciąż zawodnik niesprawdzony w mieszanych sztukach walki. Zadebiutował w UFC udanie, rozbijając Dylana Budkę, jednak Roman Kopylov będzie całkowicie innym rywalem. Brazylijczyka da się sprowadzić do parteru, pokazywali to Lucas Fernando i Dylan Budka w ostatnich walkach. Jeśli więc Roman Kopylov będzie do tego dążył, to jest w stanie skontrolować przeciwnika. Pamiętajmy jednak, że Rosjanin to głównie stójkowicz, który rzadko kiedy schodzi do parteru i preferuje walkę w stójce. Z Cesarem Almeidą niekoniecznie to jednak może zadziałać, dlatego też spodziewam się 33-latka włączającego w swoję grę obalenie, po których będzie chciał kontrolować rywala. Typ: Roman Kopylov przez poddanie.

Grant Dawson (1,18) vs Joe Solecki (4,64)

Redaktorzy typujący Dawsona: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Soleckiego:

Michał Tkaczuk: Starcie dwóch bardzo dobrych grapplerów w kategorii lekkiej, którzy mają dziury w stójce. Obydwaj wrócą po porażkach poniesionych przed czasem i to w pierwszych rundach. Stójka jednego, jak i drugiego, wydaje się trochę niepoukładana. Zadecydują najprawdopodobniej kotły zapaśnicze. Tam kluczowa będzie siła, szybkość oraz kondycja. Na papierze faworytem jest Dawson, natomiast nie można też wątpić w Soleckiego, który jest bardzo solidnym zawodnikiem w tak mocnej kategorii wagowej jak lekka. Nie spodziewam się, aby ten pojedynek skończył się przed czasem. Stawiam na wygraną Dawsona przez jednogłośną decyzję sędziów.

Philip Rowe (2,30) vs Jake Matthews (1,60)

Redaktorzy typujący Rowe'a: Jakub
Redaktorzy typujący Matthewsa: Jacek, Michał, Aleksander

Jakub Madej: Jedno ze starć, w których mam problem z wytypowaniem wygranego. Phil Rowe pod szyldem UFC ma już mocne zwycięstwa - odprawiał przed czasem Oriona Cosce, Jasona Witta i Niko Price’a. Ostatnia przegrana niejednogłośną decyzją sędziów z Neilem Magnym ujmy mu nie przynosi. Jake Matthews nie ma zwycięstw nad tak solidnymi rywalami, jak jego najbliższy rywal. Oczywiście ma więcej walk w UFC, walczy tu już przecież od blisko 10 lat, ale w dalszym ciągu nie przekonuje on mnie swoimi występami. Rowe ma szansę to ugrać, ale spodziewam się tu walki na pełnym dystansie. Nie zdziwi mnie jednak żaden rezultat. Typ: Phil Rowe decyzją sędziów.

Niko Price (3,01) vs Alex Morono (1,37)

Redaktorzy typujący Price'a: Jakub
Redaktorzy typujący Morono: Jacek, Michał, Aleksander

Aleksander Rupik: Walka pomiędzy dwoma twardzielami z dywizji półśredniej. Panowie już raz stali naprzeciw siebie w oktagonie – było to jednak lata temu, w 2017 roku. Wtedy przez TKO zwyciężył Niko Price, ale rezultat zmieniono na no-contest z powodu wykrycia w jego organizmie marihuany. Price przegrał swoje dwie ostatnie walki przez nokaut, więc będzie próbował odbić się od dna. Alex Morono stanowi jednak spore wyzwanie jako zawodnik doświadczony i bardzo regularny. Nie można wykluczyć jakiegoś szalonego KO ze strony efektownego Niko Price’a, jednak rozsądek podpowiada tutaj zwycięstwo Alexa Morono przez decyzję sędziów.

Mickey Gall (3,92) vs Bassil Hafez (1,24)

Redaktorzy typujący Galla:
Redaktorzy typujący Hafeza: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander

Ailín Pérez (1,51) vs Joselyne Edwards (2,51)

Redaktorzy typujący Pereza: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Edwardsa:

Mitch Raposo (3,05) vs Andre Lima (1,37)

Redaktorzy typujący Raposo:
Redaktorzy typujący Limę: Jacek, Jakub, Michał, Aleksander

Odpowiedz polub

click to expand...