UFC 260 typowanie redakcyjne

Już dziś gala UFC 260. Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja.

265 lbs | 120 kg: Stipe Miocic vs Francis Ngannou

Jacek Łosak: Chociaż wydaje się, że walka Ngannou z Miocicem może okazać się powtórką z rozrywki, tym razem postawię jednak na Francisa. Dwa lata temu byłem pewny, że mistrz zatrzyma swój tytuł, a tryumfalny pochód Ngannou przez UFC zostanie zastopowany. Teraz nie mam już takiej pewności. Wierzę, że Ngannou odrobił lekcję zarówno z kondycji, jak i z zapasów.

Niestety od czasu dwóch przegranych na punkty Francis ponownie zaczął demolować rywali tak szybko, że nie można zweryfikować jego progresu w zapasach. Wszystkie zapowiedzi wskazują jednak na to, że faktycznie przyłożył się do tego elementu walki. Z drugiej strony nie sądzę, żeby dogonił w tym aspekcie mistrza, który dodatkowo w ich poprzedniej walce pokazał, że potrafi przyjąć od Ngannou mocne uderzenia i nie paść na deski. Daniel Cormier udowodnił jednak, że czas tyka nieubłagalnie, a szczęka Stipe jest twarda, ale nie niezniszczalna. Stawiam więc na młodszego i wyglądającego na bardziej zdeterminowanego Ngannou, który tym razem wyjdzie z klatki z pasem.

Rafał Grabosz: Bardzo długo wyczekiwany rewanż o tytuł mistrzowski królewskiej kategorii wagowej. Obaj mierzyli się już ze sobą na początku 2018 roku. Zwycięsko z tej walki wyszedł wówczas Amerykanin chorwackiego pochodzenia, który po pięciorundowej dominacji w klinczu oraz parterze obronił pas. Obaj od tego czasu wyewoluowali jako zawodnicy. Trzeba postawić kluczowe pytanie: czy Miocic zdoła powtórzyć scenariusz z pierwszego pojedynku? Aktualny czempion w ostatniej konfrontacji z byłym olimpijczykiem, Danielem Cormierem, kolejny raz pokazał fantastyczne umiejętnościami zapaśnicze, co znów może okazać się nie do przejścia dla Kameruńczyka. Z całą pewnością Ngannou jest świadomy strategii, jaką najprawdopodobniej przyjmie jego oponent, i zrobi wszystko, aby nie pozwolić mu na jej realizację. Myślę, że pretendent odrobił lekcję i nie da się wciągnąć w grę mistrza, ciężko nokautując go w premierowej odsłonie.

Dominik Witek: Czekaliśmy długo na ten rewanż i w końcu jest. Walka jest o tyle trudna do przewidzenia, ponieważ szanse są wyrównane. Nikomu raczej nie trzeba przypominać, że albo Francis Ngannou przez nokaut lub Stipe Miocić przez zamęczenie swojego rywala. Kluczem do sukcesu Kameruńczyka będzie obrona obaleń, jeżeli Francis do tej pory nie wywindował swoich umiejętności zapaśniczych na inny poziom niż ten z pierwszej walki, to będziemy mieć powtórkę z rozrywki. Poza tym będzie musiał uważać na niskie kopnięcia od Stipe, ponieważ będą wybijać z rytmu bokserskie poruszanie się Ngannou po oktagonie. Amerykanin tak naprawdę musi tylko uważać na cepeliadę ze strony Francisa, która jest dynamiczna i silna, dlatego też zawodnik ten szybko kończy swoje pojedynki. Jeżeli Stipe doprowadzi do klinczu, zmęczy i okopie Ngannou to wygraną ma w kieszeni. Mój typ: Stipe Miocić decyzja.

Redaktorzy typujący Miocica: Tomek Ch, Bartłomiej, Dominik
Redaktorzy typujący Ngannou: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub

170 lbs | 77 kg: Tyron Woodley vs Vicente Luque

Jacek Łosak: Starcie pomiędzy Tyronem Woodleyem i Vicente Luque pokaże czy były mistrz może jeszcze marzyć o powrocie na szczyt swojej kategorii wagowej. Młodszy o dziesięć lat Luque marzy o tym samym, co Tyron i wierzy, że zwycięstwo nad nim otworzy mu drzwi do potencjalnej walki o pas. Wydaje mi się jednak, że Vincente będzie musiał jeszcze poczekać na swoją kolej. Tyron wprawdzie przegrał trzy ostatnie walki, ale bił się przecież z samą czołówką kategorii półśredniej. Wydaje się być też mocno skupiony na tym, aby udowodnić w klatce, że jego czas jeszcze nie minął. W nadchodzącym starciu postawię więc na byłego mistrza.

Krzysztof Kordys: Były mistrz wagi półśredniej w swoich ostatnich występach zaprezentował się bardzo słabo i zanotował trzy bolesne porażki z rzędu. Usman, Burns i Covington całkowicie zdominowali Woodleya, którego postawa w tych pojedynkach sprawia, że ciężko jest typować jego zwycięstwo na gali UFC 260. Co prawda Tyron przegrywał z mistrzem i dwoma najwyżej notowanymi zawodnikami w rankingu, a Luque dopiero stoi przed szansą na przebicie się do ścisłej czołówki swojej kategorii, ale nie zmienia to faktu, że Woodley nie jest już tym samym zawodnikiem, co za czasów posiadania tytułu. Blisko 39-letni Amerykanin stał się wyjątkowo pasywny, cofa się pod siatkę przy najmniejszej presji ze strony rywala i nie jest w stanie wykorzystać swoich dawnych atutów. Woodley wydaje się wypalony, natomiast Vicente prezentuje doskonałą formę w oktagonie. Nie wykluczam scenariusza, w którym Tyron odbuduje się i najpewniej za pomocą swoich zapasów wyszarpie zwycięstwo przez decyzję, jednak moim zdaniem agresywna stójka i niezły parter wystarczą Brazylijczykowi, aby skończyć Woodleya przed czasem i odesłać go w stronę emerytury. Typ: Vicente Luque przez TKO, runda 2

Rafał Grabosz: Dla byłego mistrza wagi półśredniej, który jest aktualnie po trzech porażkach z rzędu, będzie to z pewnością walka o byt w szeregach największej organizacji MMA na świecie. Z kolei Brazylijczyk coraz śmielej puka do drzwi ścisłej czołówki dywizji. „Wybraniec” twierdzi, że kompletnie zmienił podejście mentalne i zobaczymy w oktagonie agresję z jego strony. W mojej opinii tego właśnie brakowało mu w ostatnich pojedynkach. Sądzę, iż Woodley zdominuje swojego oponenta w aspekcie zapaśniczo-parterowym na pełnym dystansie, tym samym przełamując niechlubną passę.

Redaktorzy typujący Woodleya: Jacek, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Luque: Krzysztof, Dominik

135 lbs | 61 kg: Sean O’Malley vs Thomas Almeida

Krzysztof Kordys: Pięć lat temu Thomas Almeida nokautował rywala za rywalem, mógł pochwalić się imponującym rekordem 21-0, szedł w UFC jak burza i w pełni zasłużenie uchodził za przyszłość kategorii koguciej. Po porażce z Garbrandtem jednak „coś się popsuło”, Brazylijczyk zanotował znaczny spadek formy i aktualnie jest po trzech porażkach z rzędu. Status czołowego talentu w swojej wadze, który niegdyś należał do Almeidy, obecnie przypisywany jest do nazwiska O’Malleya. Początek kariery Seana w UFC łudząco przypomina historię Thomasa. Młody i niepokonany zawodnik ze świetną stójką i nokautującym uderzeniem. Podobnie do swojego najbliższego rywala, będący na fali hype’u O’Malley również zdążył zaliczyć pierwszą przegraną. W zeszłym roku O’Malley został znokautowany przez Verę i starcie z Almeidą jest jego szansą na odbudowanie. Porażka z Brazylijczykiem prawdopodobnie całkowicie przekreśli szumne zapowiedzi o przyszłym panowaniu Seana w wadze koguciej. UFC zależy jednak na prowadzeniu swojej nowej gwiazdy i dalszym budowaniu popularności O’Malleya. Almeida wydaje się idealnym kandydatem na powrót Seana na zwycięską ścieżkę. Thomas także preferuje wymianę ciosów i raczej nie zagrozi mu przeniesieniem akcji do parteru. Umiejętności w stójce nie można odmówić O’Malleyowi, który powinien odprawić przed czasem będącego w kiepskiej dyspozycji rywala. Typ: Sean O’Malley przez KO, runda 1

Redaktorzy typujący O’Malleya: Jacek, Krzysztof, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej, Dominik
Redaktorzy typujący Almeidę:

155 lbs | 70 kg: Jamie Mullarkey vs Khama Worthy

Redaktorzy typujący Mullarkey: Jacek,
Redaktorzy typujący Worthy: Krzysztof, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej, Dominik

205 lbs | 93 kg: Fabio Cherant vs Alonzo Menifield

Redaktorzy typujący Cheranta:
Redaktorzy typujący Menifield: Jacek, Krzysztof, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej, Dominik

170 lbs | 77 kg: Jared Gooden vs Abubakar Nurmagomedov

Redaktorzy typujący Goodena:
Redaktorzy typujący Abubakara: Jacek, Krzysztof, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej, Dominik

205 lbs | 93 kg: Modestas Bukauskas vs Michał Oleksiejczuk

Redaktorzy typujący Bukauskasa: Rafał, Tomek Ch, Jakub
Redaktorzy typujący Oleksiejczuka: Jacek, Krzysztof, Bartłomiej, Dominik

125 lbs | 56 kg: Gillian Robertson vs Miranda Maverick

Redaktorzy typujący Robertson: Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Mirandę: Jacek, Krzysztof, Tomek Ch, Bartłomiej, Dominik

185 lbs | 84 kg: Marc-Andre Barriault vs Abu Azaitar

Redaktorzy typujący Barriaulta: Jacek, Tomek Ch, Dominik
Redaktorzy typujący Azaitara: Krzysztof, Rafał, Jakub, Bartłomiej

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of kapitanturbina
kapitanturbina

Oplot Challenge
Featherweight

5 komentarzy 4 polubień

Czemu walka Oleksiejczuka nie ma komentarza?

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,760 komentarzy 20,530 polubień

Redaktorzy typujący Woodleya: Jacek, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Luque: Krzysztof

Serio tylko 1 osoba na Luque'a? Spodziewałem się odwrotnego typowania zważywszy na ostatnie występy ,,najlepszego półśredniego w historii" :lol:

Odpowiedz 2 polubień

M
Masta

Vale Tudo
Championship

25,089 komentarzy 71,637 polubień

Micocic i Almeida.

Wspieram trend niszczenia planów Łysego

Odpowiedz 1 Like

G
Guest

Redaktorzy typujący Woodleya: Jacek, Rafał, Tomek Ch, Jakub, Bartłomiej

0-18

Odpowiedz polub

Avatar of ZELAZNAREKA
ZELAZNAREKA

UFC
Middleweight

11,178 komentarzy 3,757 polubień

Zegnaj Miocic. Byłes najlepszym HW od kiedy oglądam HW UFC / Brock vs Mir/

Odpowiedz polub

Avatar of Boxerross
Boxerross

Legacy FC
Featherweight

1,926 komentarzy 3,039 polubień

Woodley takim faworytem? Serio?:o o:

Odpowiedz polub

Avatar of Majkel Dudikoff
Majkel Dudikoff

Jungle Fight
Lightweight

272 komentarzy 914 polubień

Micocic i Almeida.

Wspieram trend niszczenia planów Łysego

Tak jak piszesz !

Odpowiedz 1 Like