soto-dillashaw

Jeszcze wczoraj to miały być typowania gali Dillashaw vs. Barao. Problemy z ścinaniem wagi Brazylijczyka dały jednak szansę walki o pas Joe Soto, który stanie naprzeciwko T.J. Dillashawa w niedzielę nad ranem. Okrojona karta UFC 177 rozpocznie się od przedwalk o 2:00 na Fight Pass, a główne danie pay-per-view od godziny 4:00. Poniżej znajdziecie porcję naszych typowań.

T.J. Dillashaw vs. Joe Soto

Tomasz Ch.
No cóż. Takie jest MMA. Wypadnięcie Renana to dość niefortunne zdarzenie po tym jak dostał z kapelusza natychmiastowy rewanż. Czy Joe Soto ma szansę wygrać? Teoretycznie taką samą ma szansę jak Dillashaw w czasie pierwszej walki z Barao. Eksperci nie dawali mu szans, a on walczył tak jakby to on był w posiadaniu pasa i był niepokonanym mistrzem. Jednak większe szanse bym dawał Soto gdyby walka była trzyrundowa. Pięciorundówki nie wytrzyma. Joe może odnieść się do swoich dosyć solidnych zapasów. Niestety boks, choć metodyczny i skuteczny (w ofensywie), to nie będzie raczej zagrożeniem dla TJ-a. Soto ma słabą defensywę, a szybki na nogach Dillashaw nie powinien dać się trafić i wykorzystywać luki w gardzie Joego. Dodatkowo kondycja będzie tu miała spore znaczenie. T.J. miał ją świetną w ostatnim boju. Niestety, ale Soto miał ogromną szansę, ale w walce z Birchakiem. Obecnie jest to jednak zestawienie wymuszone i nie przewiduję drugiego takiego upsetu jaki Dillashaw zrobił w walce z Renanem Barao.

Tomasz M.
Będąc odizolowanym od internetu wczoraj obudziłem się nadal przekonany że z Dillashawem będzie walczył Barao. Niespodziewanie Soto nie jest aż tak dużym underdogiem u bukmacherów jak Dillashaw w momencie kiedy mierzył się z Brazylijczykiem. Moim zdaniem absolutnie niesłusznie. Dillashaw ma wszelkie narzędzia by zmieść z oktagonu Joe Soto. Pytanie tylko czy ta nagła zmiana rywala nie zaburzy psychicznego przygotowania mistrza bo Soto stoi przed życiową szansą więc nie sądze, żeby nie podejmował ryzyka i walczył na porażkę na punkty. Dillashaw, TKO, 3. runda.

Redaktorzy typujący Dillashawa: Mateusz, Dominik, Wojsław, Marcin, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M., Kuba
Redaktorzy typujący Soto:

Danny Castillo vs. Tony Ferguson

Kuba
Castillo ma papiery, by wygrać tę walkę – lecz w swoim typowaniu postawię na jego rywala. Nie wydaje mi się, aby Danny był w stanie z równą skutecznością kontrolować zapaśniczo Fergusona i punktować sprowadzeniami i pracą z góry. Myślę, że zmęczy się pod koniec drugiej rundy, a wtedy bestia Ferguson zdobędzie przewagę w stójce i ostatecznie ubije Castillo jednym ze swych mocnych sierpów. Ferguson, TKO, runda 3.

Redaktorzy typujący Castillo: Mateusz, Dominik, Tomasz N., Wojsław, Marcin, Tomasz M.
Redaktorzy typujący Fergusona: Karol, Tomasz Ch., Kuba

Shayna Baszler vs. Bethe Correia

Mateusz
Królowa decyzji Correia w UFC jest już po dwóch pojedynkach w których zaprezentowała przede wszystkim jedną cechę – jest zawodniczką przekrojową. Głównie ukierunkowana na parter Baszler walczy ze zmiennym szczęściem. W pojedynku tych zawodniczek zdecydowaną faworytką – nie bez powodu – jest Brazylijka. „Pitbull” powinna narzucić swoje tempo gry w oktagonie i skutecznie punktować rywalkę na pełnym dystansie. Nie widzę większych szans Amerykanki poza parterem i klinczem, z którego potrafi ciekawie obalić. Pewnym typem jest jednak Bethe Correia przez decyzję.

Tomasz N.
Mam nieodparte wrażenie, że Shayna Baszler trafiła do UFC tylko i wyłącznie dzięki bliskiej znajomości z Rousey i bardzo krótkiej ławce w kobiecej dywizji. To jak walczyła w TUF-ie weteranka MMA pokazało, że największe sukcesy „Królowa” święciła, kiedy ten sport w damskim wydaniu praktycznie nie istniał. MMA poszło do przodu, a niestety Baszler została dość mocno z tyłu. W walce Correia bez większego problemu zdominuję swoją przeciwniczkę fizycznie pokazując przy tym lepszą technikę. Correia przez decyzję.

Redaktorzy typujący Baszler:
Redaktorzy typujący Correię: Mateusz, Tomasz N., Wojsław, Marcin, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M., Kuba, Dominik

Carlos Diego Ferreira vs. Ramsey Nijem

Wojsław
Carlos Diego Ferreira przez poddanie, runda 2. Strasznie trudna do typowania walka. Teoretycznie Nijem jest na tyle dobry zapaśniczo, że powinien potrafić utrzymywać walkę w górze i nie dać Ferreirze okazji do wykorzystania jego największych atutów. Mimo to, trudno mi postawić na solidność Palestyńczyka, który często rzuca szalone ciosy i generalnie nie walczy zbyt mądrze. Myślę, że Brazylijczyk wykorzysta moment zbytniej agresji rywala, sprowadzi walkę na ziemię, gdzie szybko przejdzie do poddania.

Marcin
Stójka Nijema jest dość szalona. W jego przypadku technika schodzi raczej na drugi plan. Z drugiej strony mamy niepokonanego specjalistę od poddań Ferreirę, który co prawda nigdy nie zakończył walki przez nokaut, ale w klatce wdaje się w mordercze wymiany niczym jego słynny krajan Wanderlei Silva. Jeśli Brazylijczyk pójdzie po rozum do głowy i będzie chciał rozegrać walkę na ziemi to unikający parteru Nijem nie będzie miał zbyt wielu argumentów. Jednak jako fan liczę, że zakochany w stójce parterowiec wyzwoli swoje instynkty i zobaczymy piękną bitkę. Carlos Diego Ferreira przez poddanie.

Redaktorzy typujący Ferreirę: Wojsław, Dominik, Marcin, Tomasz Ch.
Redaktorzy typujący Nijema: Mateusz, Tomasz N., Karol, Tomasz M., Kuba

Damon Jackson vs. Yancy Medeiros

Karol
Liczę na szybką egzekucję ze strony eksplozywnego Hawajczyka. Jackson będzie próbował sprowadzać i szukać w parterze rozwiązania, ale niemile zaskoczy go pocisk posłany przez Medeirosa już w pierwszej rundzie. Yancy Medeiros przez KO, runda 1.

Redaktorzy typujący Jacksona: Mateusz,Tomasz N., Wojsław, Tomasz Ch., Tomasz M., Kuba
Redaktorzy typujący Medeirosa: Marcin, Karol, Dominik

Derek Brunson vs. Lorenz Larkin

Dominik
Choć w starciu z Lebenem Brunson zaprezentował się, delikatnie mówiąc, przeciętnie, to już kolejne walki pokazały potencjał podopiecznego Grega Jacksona. Szczególnie, co prawda przegrany, ale świetnie poprowadzony pojedynek z Yoelem Palacio przekonał mnie, że Brunson może wspiąć się wysoko. Oczywiście, Larkin ma i siłę, i technikę w stójce, ale i 30-latek z Wilmington do wymoczków nie należy. Obstawiam albo szybki i pełen wymian pojedynek zakończony nokautem jednej ze stron w pierwszej rundzie, albo obalenia i walka na dystans kopnięciami oraz pojedynczymi uderzeniami ze strony Brunsona. Derek Brunson, decyzja.

Kuba
Przegrana walka z Romero pokazała – paradoksalnie! – potencjał drzemiący w Brunsonie. Larkin walczy ostatnio bez pomysłu i mimo młodego wieku sprawia wrażenie wypalonego. Myślę, że Derek będzie punktował z dystansu, sporadycznie przeplatając stójkową grę obaleniami i górną kontrolą – i takim właśnie sposobem doczeka wygranej na punkty. Brunson, decyzja.

Redaktorzy typujący Brunsona: Dominik, Wojsław, Marcin, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M., Kuba
Redaktorzy typujący Larkina: Mateusz, Tomasz N.,

Anthony Hamilton vs. Ruan Potts

Tomasz M.
Potts to być może „najlepszy grappler wagi ciężkiej w Afryce” ale to laur podobny do słynnego „siedmiokrotnego mistrza Czech w zapasach” Karlosa Vemoli. Co prawda Hamiltona odklepał podstawową techniką Oleinik ale Amerykanin ma za sobą lepsze zaplecze treningowe i lepszych pokonanych rywali. Hamilton, TKO, 1. runda.

Mateusz
Jest to zestawienie które przypomina mi powiedzenie mówiące, że „waga ciężka to inny sport”. Zarówno Hamilton jak i Potts po nabiciu passy zwycięstw gdzieś na granicy świata MMA dostali się do UFC i w debiucie zaprezentowali fatalnie. Pojedynek bez jakichkolwiek emocji, jednak jeżeli o zwycięzcy mowa to stawiam na Pottsa. Co prawda jest on starszy, mniej doświadczony i sporo niższy od swojego rywala, jednak mimo wszystko upartuję w nim przewagi w stójce. Potts przez TKO runda 2.

Redaktorzy typujący Hamiltona: Wojsław, Marcin, Karol, Tomasz Ch., Dominik
Redaktorzy typujący Pottsa: Mateusz, Tomasz N., Kuba

Cain Carrizosa vs. Chris Wade

Karol
Zaryzykuję i postawię na niepokonanego Carrizosę. Kalifornijczyk obali, wyprowadzi kilka rozmiękczających bomb i znajdzie technikę kończącą zawodnika z Long Island. Cain Carrizosa przez poddanie, runda 2.

Marcin
Cain Carrizosa to całkiem poukładany zawodnik z niezłą stójką, która pomaga mu w przeniesieniu walki do parteru, gdzie wydaje się, że czuje się najlepiej. Chris Wade to fighter z dobrą obroną przed obaleniami, raczej stateczną stójką, ale za to z solidnym ground and pound. Wydaje mi się, że kiedy Carrizosa trafi na plecy i będzie zaciekle obijany przez przeciwnika, umiejętnie skręci się do trójkąta lub balachy, co pokazywał już w poprzednich walkach. Cain Carrizosa przez poddanie.

Redaktorzy typujący Carrizosę: Mateusz, Marcin, Karol
Redaktorzy typujący Wade’a: Tomasz N., Wojsław, Tomasz Ch., Tomasz M., Kuba, Dominik

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

11 KOMENTARZE

  1. Właściwie ta walka miedzy TJ a SOto powina sie odbyć, ale nie o pas. Gdyby Dana i Lorenzo śledzili KSW to by wiedzieli, że tak też można.

  2. Dillashaw odprawi Soto przed czasem, a Bethe wygra (decyzją) za fajny tyłek. 😀 A gala kiepsko na papierze wygląda, bardzo kiepsko…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.